Ez hazugság.
Ha valaki is beleolvas ebbe a threadbe, láthatja, hogy rengeteg az Oroszfan.
A magyarok állításuk szerint a zsidóktól, a muszlimoktól, a migránsoktól és a cigányoktól kevésbé féltik hazájukat, mint a korrupt politikusoktól és a terroristáktól. Az Orbán-kormányt jóval kevésbé gondolják veszélyesnek, mint öt éve. A többségük nem akar közeledni Oroszországhoz, a Nyugathoz...
telex.hu
Oroszország népszerűsége, Oroszország megítélése, az oroszoktól való félelem, szimpátia alakulása, Orbán-Putyin találkozó, az oroszok mégiscsak lerohantak egy szomszédos országot, stb stb.
Forgathatjuk a képet így is, úgy is, hogy valahogy a nyugati liberális-progresszív narratívát rá tudjuk húzni, de ennek idehaza sehogy sincs táptalaja.
A kérdés rossz.
Magyarországon a releváns kérdés nem Moszkva, nem Putyin és nem az oroszok.
A közvéleménykutatást úgy kéne vizsgálni, hogy hogyan alakult az ukránok, Ukrajna és ezen belül is Zelenszkij, vagy Kuleba hazai megítélése.
Mit gondolnak a magyarok az ukránok kisebbségi politikájáról, Zelenszkij követelőzéséről, Kuleba kirohanásairól, az ukrán poltikai egyes alakjainak nyílt fenyegetőzéseiről?
Mert az ukrán-orosz háború, vagy az Orbán-kormány keleti orientációjának, illetve a háborús külpolitikájának hazai megítélésénél a magyar-ukrán viszony a releváns.
A magyar-orosz viszony maximum virtuális. Energiapolitikai szinten nélkülözhetetlen, de még ez sem vizsgálható a köztes ukrán fél lépései nélkül.
Minket nem Putyin, hanem Zelenszkij fenyeget. Az ukránok a szomszédaink, nem az oroszok. Ukrajnában kérdéses a magyar kisebbség helyzete, nem Oroszországban.
Az, hogy a Nyugat egyelőre önkényesen a két harcoló féltől kvázi egyenlő és tisztes távolságra, a két félből az egyiket promótálja, a másikat szankcionálja, nálunk, a hazai közvélemény szempontjából irreleváns és indifferens is.
Csak ugye egyelőre még szentségtörés kritikával illetni az ukránok szerepét, mivel ők az USA-UK kijelölt lieblingjei.
A főnök szeretőjét tilos kritizálni.