[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 254
9 456
113
Kicsit más úgy sorozni a saját területeden hogy te vagy megtámadva, mint támadó félként a másik területén. Valószínűleg az ukrán lakosság számára is elfogadhatóbb a sorozás, mint az oroszok számára. Az oroszok számára a mostani mozgósítás azt jelenti hogy amit korábban putyin ígért az megbukott.
Felfogod amit írok?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 854
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Tehát, max öt ország képes észrevétlenül ezt az akciót végrehajtani.
~70m a tengerfenék az adott területen. Ez merülhető mélység, nem kell hozzá feltétlen sub.
Fdqg7U3WAAIeYHd


Az NS2 érinti a dán területeket (147 km-en). A dánok részéről is ment a huzavona egy időben.
Dán oldalról láttam nemrég olyasmiket, hogy ha tényleg az... akkor a gáz-infrastruktúra támadása történt.
5. cikkely...

Persze még semmit nem tudunk, csak polemizálás.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
A második világháború óta senki nem vetet be atomot senki ellen, pedig az atomhatalmaknak ez ido alatt volt pár katonai kudarcuk ... a MAD nem ezen múlik.


Abból élnek, hogy viszonylag olcsón felorolik az orosz haderot, ami akár OF széteséséhez is vezethet. Mivel viszonylag pici a GDP-juk, így nem anyira koltséges fenntartani Ukrajnát, mint amenyire koltséges fentartani Oroszországot. Lényegében még elony is, hogy az elmult nyolc év alatt nem fejlodot Ukrajna, igy kevesebb a kár és a kiadások. Asztán jon a Marshall terv 2.0, amin fel lehet porogtetni a gyóztesek gazdaságait.
Lemaradt a végéről: By Monty Python
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ez vótmá? Bájden bácsi megmondta, hogy nem lesz északi áramlat.
De amúgy ezt most hogyan kell érteni? Biden Németország vezetője? Pontosan mikor választották meg, hogy ő hozza meg a döntéseket németország gázellátásáról? Vagy a grál-lovagok erényeivel felvértezett pelenkás szabadságjoga lenne más országok elnöke helyett döteni? Ez már a liberlizmus következő szintje lenne? These are our values? This is what we are?

Vagy ez ilyen prograsszív demokrata szokás, hogy felrobbantjuk a szövetségesünk a gázvezetékét, meg az energiaprojektjeit szankciózgatjuk?

És ilyenkor mit mond a transzatlanti kórus? Mert ugye fél éve még azon ment a vita, hogy kéremszépen itt szó sincsen az USA geopolitikai érdekképviseletéről, csak a Putyinnak kicsi a f@sza meg amúgy is megőrült és ezért meg kellett támadnia egy országot.

Én megértem az oroszokat, valahogy én is eléggé támadó hangulatba kerülnék, ha beköltözne a szomszédba egy agresszív cigánycsalád Kanadából, aki azzal szórakozik, hogy reszelgeti a gázvezetékemet, meg arról pofázik, hogy én kinek mit adhatok el.

Milyen alapon?

Mit szól a kórus ahhoz, hogy a németek csak szűkölnek, de inkább kussolnak miközben egy idegen entitás nyíltan beavatkozik a kül -és belpolitkájukba, ügynökeit delegálja a kormányába? Ez a szabadság, amiért harcolni és nélkülözni kellene? Ezért harcolnak az ukrik is?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 659
48 473
113
Ezt senki sem veszik komolyan

Milyen nemzetközi megfigyelők?
Eritrea, Szíria?
Én egyetlen arab és fekete kinézetű egyént nem látok köztük. Te igen? Egyébként mi bajod a szíriai és eritreai megfigyelőkkel? Ők nem ugyanolyan hitelességgel bírnak, mint más nációk képviselői. Én egyébként olvastam spanyol megfigyelőről is. Nem tartom légből kapottnak ezeket az arányokat. Okai a következők:
1) Az ukrán érzelmű lakosság nagy része valószínűleg elmenekült. Voltak ukrán evakuálások a területről.
2) Nem volt a részvétel 100%-os, akik nem mentek el, nyilván többségében nemmel szavaztak volna. Bár ez részemről feltételezés.
3) Az ukrán állam nem bánt jól az itt élőkkel: nem finanszírozta a lakosságot.
4) A sorozatos belövések, rakétázások, infrastruktúra pusztítása sem erősítette az ukrán pozíciót.
5) Ez a terület a történelmi Oroszország része volt, az itt élők szemében, ahogy írják, ez hazatérés.
A senki sem veszi komolyan: butaság. Olyan nincs, hogy senki.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
De amúgy ezt most hogyan kell érteni? Biden Németország vezetője? Pontosan mikor választották meg, hogy ő hozza meg a döntéseket németország gázellátásáról? Vagy a grál-lovagok erényeivel felvértezett pelenkás szabadságjoga lenne más országok elnöke helyett döteni? Ez már a liberlizmus következő szintje lenne? These are our values? This is what we are?

Vagy ez ilyen prograsszív demokrata szokás, hogy felrobbantjuk a szövetségesünk a gázvezetékét, meg az energiaprojektjeit szankciózgatjuk?

És ilyenkor mit mond a transzatlanti kórus? Mert ugye fél éve még azon ment a vita, hogy kéremszépen itt szó sincsen az USA geopolitikai érdekképviseletéről, csak a Putyinnak kicsi a f@sza meg amúgy is megőrült és ezért meg kellett támadnia egy országot.

Én megértem az oroszokat, valahogy én is eléggé támadó hangulatba kerülnék, ha beköltözne a szomszédba egy agresszív cigánycsalád Kanadából, aki azzal szórakozik, hogy reszelgeti a gázvezetékemet, meg arról pofázik, hogy én kinek mit adhatok el.

Milyen alapon?

Mit szól a kórus ahhoz, hogy a németek csak szűkölnek, de inkább kussolnak miközben egy idegen entitás nyíltan beavatkozik a kül -és belpolitkájukba, ügynökeit delegálja a kormányába? Ez a szabadság, amiért harcolni és nélkülözni kellene? Ezért harcolnak az ukrik is?
Azért nem mond semmit semmilyen hipotetikus kórus, mert nem mindenki hisz a bullshit összeesküvés elméletekben.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
A következő a Török-áramlat lesz és akkor vége van Magyarországnak. Ha azt valaki felrobbantja, akkor január-február magasságától úgy egy-két évig szó szerint nem lesz gáz Magyarországon. Senkinek, semmilyen földgáz. De az is lehet, hogy tovább, mert az oroszok nem fognak sietni a javítással és technológiájuk sincs ilyen operációhoz, akinek meg van, annak a technológiájához a szankciók miatt nem férhetnek hozzá.

Nem tudom felfogjátok e, hogy itt mi történt. Tízmillió magyar fejéhez odatették a pisztolyt.
Várod már nagyon igaz?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Dán oldalról láttam nemrég olyasmiket, hogy ha tényleg az... akkor a gáz-infrastruktúra támadása történt.
5. cikkely...

Persze még semmit nem tudunk, csak polemizálás.
Én csak konteózni tudok.
3 lehetséges kivitelező van: dán, orosz, usa. Gondolom a legmeglepőbb a felsorolásban a dánok, akik az usa érdekek egyik legnagyobb kiszolgálói Európában. Elég csak a lehallgatásokban való részvételükre gondolni, ahogy Trump vételi ajánlata sem a semmiből érkezett Grönland kapcsán, ami persze még ott is sok(k) volt.
Az oroszokat csak akkor tudom elképzelni, hogyha valamilyen úton módon bizonyos technológiai transzferekre (és cégekre) kiterjednek a szankciók és például a javítómunkálatokhoz ezek egy részének feloldása szükséges. Egyébként semmilyen egyéb érdeket nem látok orosz részről.
Az amcsik kapcsán már Biden idevágó megjegyzését többen linkelték. Pl.:

Szerintem erről se fog kiderülni, mint oly sok mindenről a történelemben, hogy ki volt az elkövető teljes bizonyossággal. Persze még további érdekelteket is lehetne sorjázni. Sajnos a konteoblog már a régi formájában nem üzemel, Tiboru biztos írna róla pár ezer karaktert. : D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért még a zöme régi ruszki cucc. Vagy a kilőtt ukrán felszerelés zöme nyugati technika? Mert itt-ott látni tüzérségi eszközöket, M113-t kilőve, de a nagy része még T-64/72, BMP-1,2, BTR-80 stb.
Mi az apjuk pöcörőjét csináltak volna ha nem kapják meg a világ ATGM készletének felét ajándékba ? Ha nem kapnak volt szoci országokból mindent is ami ex szovjet haditechnika ? Ha nem kapják meg a real time full felderítési adatokat ? Ha nem kapnak HIMARS-t , Harpoon-t , Harm-ot , csillió MANPADS-ot etc ? Ha nem kapnak üzemanyagot és lőszert ?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Számomra az a legviccesebb ezzel az egész északi áramlat üggyel kapcsolatban, hogy valójában ha az elkövető üvöltözve próbálná elismerni, hogy ő tette, akkor sem hinne neki senki, és konteós lenne. Hiába tényleg ő követte el.
Bájden bácsi megmondta hogy ez lesz, és ez lett. Erre jönnek a nyugati/libsi-agyhalott fejlettek, és lekonteóznak mindent, pedig ott a videó, hogy a maga Hugyos Józsi bácsi mondja..

Fel kéne ébredni..

Látjátok.. ezeket miért nem hozzátok a twitterről?

Dánia szerint is szabotázs

Konteo bazmeg KONTEO
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Mi az apjuk pöcörőjét csináltak volna ha nem kapják meg a világ ATGM készletének felét ajándékba ? Ha nem kapnak volt szoci országokból mindent is ami ex szovjet haditechnika ? Ha nem kapják meg a real time full felderítési adatokat ? Ha nem kapnak HIMARS-t , Harpoon-t , Harm-ot , csillió MANPADS-ot etc ? Ha nem kapnak üzemanyagot és lőszert ?
Nyilván elveszítik a háborút.
Mint ahogy Észak-Vietnám is elvesztette volna. Meg ahogy Észak-Korea is.
Mi a gond?