[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Gondolom annyi mint az átlagos csecsen/burját és egy átlagos kozák között.
Az említettek orosz állampolgárok... ;)
ez ruszki dezinfo, lada is megmondta hogy az orkok megen kifogytak!
Az Ukrán légvédelem a háború előtt állt Sz-300-asokból, SA-11-es Buk-okból, és SA-6-os Kub-okból állt, ezek mennyire öregek ? És ha annyira jók, akkor az Ukránok miért Nyugati légvédelemért koldulnak, miért a világ maradék részéről próbálnak ilyen használókat keresni ?
Azért koldulnak mert kezdenek kifogyni a szovjet eredetű rakétákból (nekik már szerintem nagyrészt lejárt üzemidejű, bizonytalan működésű példányaik vannak) és azt nem tudnak bárhonnan leakasztani és különösen nem olyat, ami jól karbantartott és up to date.
Amit egy csecsen a túloldalon, aki az oroszokat védi.
Mint már azt a kollégádnak is írtam, a csecsenek orosz állampolgárok. ;)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 558
47 559
113
Ezt a sok suletlenseget nem kellene terjeszteni, ez ugyanaz a vagyvezerelt ostobasag, amit egyesek a hk stb kapcsan is csinalnak, amikor orrverzesig probaljak bizonygatni, mennyire eros az orosz medve, milyen tehetetlen az amerikai sas stb, csak a latszat csal (mint mindig.)
Ugy hulyeseg, ahogy van.
(Kulonosen a scudos okoskodas szanalmasan rohejes, tokeletesen mutatja, amikor valakinek lovese nincs, mirol irogat.)
En ertem, hogy ti a mocsarban birkozni jartok ide, nem muvelodni - kinek-kinek a sajat eletmodja, nincs hozza kozom.
Viszont azert ez eloszor, masodszor es harmadsorban is egy haditechnikai forum, a minimum az lenne, hogy az ilyen egyertelmu gyezinformacija helyett minimum belinkeled az adott kerdes szakmai temajat, es nem okorsegeket terjesztesz mint "tenyeket".


Rutinfeladat. Ennel sokkal-sokkal durvabb, ellenseges erokkel teleszort, novenyzet nelkuli (!) helyeken hajtanak vegre sokkal bonyolultabb akciokat a JSOC eroi. Erre vannak letrehozva.


Illetve leginkabb nem, mert Alaszkaban ott vannak az F-22-esek, gyakorlatilag par ora alatt megjarnanak egy oda, bomba ki, vissza kanyart.



What.
Lehet, hogy én vagyok eltévedve, de ez nem a HTKA Biztonságpolitikai fóruma? Ahogy végignéztem a fórumokat, vannak haditechnikai jellegűek is, na, oda én nem megyek. Fogalmam sincs a haditechnikáról, dehogy szólok bele! Egy bizonyos szintjét, általában a végső konkluziókat megértem. Elolvastam molnibalage (Talán jól emlékszem a nevére!) tanulmányát a Moszkva cirkáló esetéről, abból felfogtam az összefoglaló megállapításokat. Ennyi.
Abban tévedsz, hogy nem művelődni járunk ide, szerintem, a többségünk megérteni szeretné, miért állt elő ez a helyzet, mi lehet most az az állapot, amely közelít a valósághoz, és kitapinthatók-e olyan pontok, amelyek legalább részlegesen felvillantják a jövőt. Azt hiszem, mindannyian a kiutat keressük, hogy maradjon meg ilyen csodálatosnak ebben az Univerzumban a Föld, s rajta az élet. És természetesen meg tudjunk maradni magyarnak, ha már 1000 éven keresztül sikerült itt nemzetként léteznünk erényeinkkel és hibáinkkal együtt.
 
W

Wilson

Guest
Ő sem hülye . Most kell eladnia, mikor csúcson az ár és nem fagytunk szét, még van pénzünk tudunk fizetni. Tavasszal már megette a fene , a fejre állt iparnak, valamint szétfagyott lakosságnak gázt kínálni nevetséges lenne
Dehát azt mondták az oroszok, hogy ők eladják Ázsiában az Európából kieső gázt....:)
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
355
2 114
93
20221012v01x8y3kx.jpg
[/URL]

A hős.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ha olyan szerencsétlen az orosz haderő, ahogy azt itt egyesek és a nyugati médiák hajtogatják, akkor miért retteg tőlük a hatalmas nato a sok csodafegyverrel? Miért megy évek óta a félelemkeltés az orosz haderőről, hogy az hetek alattt a La Manche csatornánál van? És mit mond ez a nyugati szolgálatokról? Ideje volna eldönteni, hogy erős-e az orosz sereg, vagy nem. A kettő egyszerre nem lehetséges, csak ha a vezetők és a nato az embereket tök hülyének nézik. Vagy maguk is tök hülyék.

Mért retteg? Én nem látom. Ha spec NATO akár örülhet is évekig tartották egy ellenséget vesztett értelmetlen szervezetnek. Oroszok tettek róla, hogy megerősödjön, összeálljon, bővüljön. Ha oroszok célja ez volt elérték.

A félelemkeltést maguk az oroszok, oroszfanok tolják. A világ 2.legerősebb hadserege, Medvegyeb fél csodákkal.
Amit Ukrajnában mutatnak az szánalmas. Inkompetens vezetés, csürhe, saját embereiket szarba se nézik, a márciusi villámháború óta lényegében csak területeke vesztenek. A civil lakosság kínzása, gyilkolása az egy amiben kiugróan teljesítenek.
szvszem az, hogy egymagában az USAF 1hét alatt lerendezné ami Ukrajnában van.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 963
5 353
113
"mint trójai falónak a lóversenypályán"

:cool::D
Iszkander mondjuk pont nem cirkálórakéta.
Jogos a kérésed, bennem is felmerült. Mert hát, van nekik amúgy is elég, meg jobb is. Az ukránok meg úgyis hamarosan kifogynak, a segélybe kapott utánpótlások is elapadtak. De, ha van kapacitásuk, miért ne? Nem?
Már vagy fél éve elfogynak.Amíg USA érdek fent áll addig tőlük kapnak "segélyt"ott bőven van tartalék!Egyenlőre "csak"azt kapnak Lend-Lease(kölcsönbérlet) viszont még nem indul be.Aki esetleg nem érti mi és mielőtt f...ságot írna utána nézhet mi a különbség az úgymond "segélyként"kapott támogatás és a lend-lease keretében átadandó fegyverzet között.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 600
13 424
113
Illetve leginkabb nem, mert Alaszkaban ott vannak az F-22-esek, gyakorlatilag par ora alatt megjarnanak egy oda, bomba ki, vissza kanyart.

Igazából erre azt tudnám mondani, hogy önmagad megírtad a választ a fenti állításodra:

Ezt a sok suletlenseget nem kellene terjeszteni, ez ugyanaz a vagyvezerelt ostobasag, amit egyesek a hk stb kapcsan is csinalnak, amikor orrverzesig probaljak bizonygatni,
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 113
113
Mért retteg? Én nem látom. Ha spec NATO akár örülhet is évekig tartották egy ellenséget vesztett értelmetlen szervezetnek. Oroszok tettek róla, hogy megerősödjön, összeálljon, bővüljön. Ha oroszok célja ez volt elérték.

A félelemkeltést maguk az oroszok, oroszfanok tolják. A világ 2.legerősebb hadserege, Medvegyeb fél csodákkal.
Amit Ukrajnában mutatnak az szánalmas. Inkompetens vezetés, csürhe, saját embereiket szarba se nézik, a márciusi villámháború óta lényegében csak területeke vesztenek. A civil lakosság kínzása, gyilkolása az egy amiben kiugróan teljesítenek.
szvszem az, hogy egymagában az USAF 1hét alatt lerendezné ami Ukrajnában van.
Ez gyengécske...:)
 
W

Wilson

Guest
Iszkander mondjuk pont nem cirkálórakéta.

Már vagy fél éve elfogynak.Amíg USA érdek fent áll addig tőlük kapnak "segélyt"ott bőven van tartalék!Egyenlőre "csak"azt kapnak Lend-Lease(kölcsönbérlet) viszont még nem indul be.Aki esetleg nem érti mi és mielőtt f...ságot írna utána nézhet mi a különbség az úgymond "segélyként"kapott támogatás és a lend-lease keretében átadandó fegyverzet között.
Én amúgy nem értem az orosz oldal vérmesebb tagjai miben reménykednek, hiszen látva az elmúlt hónapokat és a mostani bejelentéseket, Ukrajnát tele fogják nyomni korszerű nyugati haditechnikával, jól láthatóan most az a cél,hogy a lehető legrövidebb idő alatt kiépítsék Ukrajna nyugati légvédelmi rendszerekből álló rétegzett védelmét, ezt követően jönnek a nyugati nagy valószínűséggel amerikai vadászgépek amelyekre a kiképzés már zajlik. A kérdés már eldőlt a nyugat élén az USA-l nem fog leállni Ukrajna fel és átfegyverzésével, ezzel természetesen lehet nem egyet érteni, de felesleges azon fantáziálni,hogy a nyugat majd fél munkát fog végezni....
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
355
2 114
93
Amennyire jól "ellenáll: egyenlőre az Orosz gazdaság a szankcióknak legalább is egyenlőre hosszabb távú hatásokhoz kell még pár évnek eltelnie(EU most rendesen szív).Annyira inkompetensnek tűnik egyenlőre a katonai vezetésük az eddigi "teljesítmény"alapján.
Rosszul írod a szankciók hatását (pár év a brüsszeli politikusok nyilatkoznak ilyet.) Szerintem bevezetéskor valamennyire hatnak majd 1,2,5,6,hónap s kiküszöbölik őket, mintha nem is lenne. Nem tudok olyan szankciót elképzelni ami két év múlva hat.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 967
5 928
113

És mivel lövik le őket, na mivel? segítek nem a vadászpuskás kitüntetett nyuggerrel
Légvédelmi rendszerekkel. Amihez fel kell kapcsolni őket. Volt egy képkocka belinkelve egy repülő H-58-ról.
Azt meg nem tudhatjuk, hogy hány ukrán/nyugati radar lett kiszedve amíg ők az iráni lassú drónokra vadásztak.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 056
93
Kicsit kiteszem a lábam és 300 oldallal maradok le. De azért a mainstream szalagcímekre ránéztem, ebből szemezgetek.
Ahogy ott, gondolom már itt is ki lett vesézve, hogy:

Végre megsemmisült a világ leggonoszabb hadihídja aminek semmi köze civilekhez vagy a civilizációhoz eleve, a híd köztudottan a terrorizmus jelképe.
Jaj meg lett csapkodva az ártatlanok civil infrastruktúrája aminek semmi köze semmilyen náci emblémákhoz, meg egyébként is azt az SS hamisította magára utólag mert szeretnének ukránok lenni, legalább félig.
Sose volt olyan hogy az ukránok városokat lőttek volna, hisz 2014-ben még nem volt történelem, ez csak orosz propaganda, aki elhiszi az vén tehát hülye, de nem úgy mint Biden, ő okos és fiatal csak ugye az orosz propaganda.
Ezért aztán az orosz terrorista, Putyin terrorista, az ukrán viszont hős aki mellé kell állni mert a magyarok nagy barátja, értünk harcol, mert szereti a kutyákat - lásd Patron akit naphosszat fotóznak Kijev-alsón amint a fronton dolgozik -, és hát mondta is hogy olyanok vagyunk mint a kutyák.

Ja elfelejtettem hogy TGP nincs és az USA kb végtelen pénzből ezt máshogy csinálja, igaz csak ott ahol nem élnek amcsik, tehát ebbe az orosz belebukik újra és újra.

Közben a csehek Kalinyingrádnál viccelnek. Támogatom, legyen meg a humoruk, tényleg olyan mint Donyeck, igaz Kalinyingrádban nem sok cseh él és nem irtották őket de hát ne ragaszkodjunk már a tényekhez, úgy sokkal viccesebb. Biztos ami biztos fogjuk be az orrunkat mert ezt a szánalmat kiizzadni a propagandistáknak, nem lehetett egyszerű. Jaj mit írtam... szóval a szabad sajtónak.

Úgy hallottam az ENSZ felébredt a 2014 óta tartó álmából, mert végre nem csak az ukránok csapkodnak városokat, végre lehet szidni az oroszt. Igaz ők nem találomra buszvégállomásokat, de ne aprózzuk el így a figyelmünket!

Valaki nyilatkozta, hogy az ukránok semmit sem építettek a Krímen (se), de amit más épített azt le tudták rombolni.
Ezen elgondolkoztam. Tulképp a foci EB-re épített úton kívül, mit építettek az ukránok amióta állam? Mert ami megsemmisül, azt még a szovjet építette. Ami szovjet, azt tudjuk a jelenlévő atlantista ideológusainktól hogy az tulképp rossz és csakis orosz, meg az ukrán sose volt szovjet, ők ártatlanok - lásd partatlan vita hogy kik is mozgolódtak itt 56-ban stb. Akkor viszont nem semmisül meg semmi ami számítana, nemigaz? Csak gonosz szovjet-orosz erőmű, satöbbi. Nem kell ríni, a Szabad Ukrán Erőművek nem sérültek meg. Ez jó hír mindenkinek!

Apropó, mi a kötelező EU-s narratíva? Az oroszokról van már valami tuti bizonyíték hogy felrobbantották a saját vezetékeiket? Vagy még festik a "Putyin was here" feliratot? Vagy el kell mismásolni? Nehogy rosszul nyilatkozzon a Kormányunk! Még ránk sütik hogy diktatúrára szavazott az ország, aztán kapunk mi is HIMARS-ot, csak a rossz oldaláról nézzük majd.

Új tábornok van, asszem az előző volt a terror-vér-civilgyilok generális, most jön genocídium-tábornok. Sztem tök hiteles. Putyin menekül, egész Oroszország elszökött a toborzások elől, s bár Putyin kijelentette hogy nem fog atomfegyvert bevetni azért a béke követei jól megfenyegették atommal, a miheztartás végett. Hála az égnek, kicsit tartottam tőle hogy az európai vezetőink ki akarnak maradni a háborúból, mikor régi bölcsesség, hogy egy háború mindig jobb mint... na mind1 most nem jut eszembe. A lényeg hogy előre a Leyen-i úton! A végsőkig!

Kis eksön:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 632
37 583
113
800 T-62-es terveznek rendszerbe állítani az oroszok a következő 3 évben. Egyre "profibb" és "modernebb" lesz az orosz hadsereg! :D

 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Röhöghetünk esetleg rajtad 3 hónap múlva?

Egyébként nem teljesen értem, hogy miért tesznek a hozzád hasonló emberek ilyen veretes kijelentéseket, amikor nyilvánvaló, hogy egyikünk sincs a megfelelő információk birtokában...
Szerintem konkrétan Putyin, Zelenszkij és Biden sem tudja, hogy mi lesz 3 hónap múlva.
Ez lesz 3 hónap múlva csak sokkal több fiatallal. https://vm.tiktok.com/ZMFj7G5X9/
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 963
5 353
113
Rosszul írod a szankciók hatását (pár év a brüsszeli politikusok nyilatkoznak ilyet.) Szerintem bevezetéskor valamennyire hatnak majd 1,2,5,6,hónap s kiküszöbölik őket, mintha nem is lenne. Nem tudok olyan szankciót elképzelni ami két év múlva hat.
Ha hosszabb távon elveszti az Európai energiapiacot Oroszország annak hosszabb távon lehet hatása.És vannak olyan technológiák amik hosszabb távon hiányozhatnak az Orosz Iparnak.És "mellékesen"az Ukrán háborúnak is jelentős "költségei"vannak.Természetesen az EU is "bukik"rajta hogy az "olcsó"Orosz nyersanyag jelentős része már most nem jön ide.Akik egyenlőre ha a gazdasági oldalt nézzük nyernek az egészen az USA,,Kína,India különböző okom miatt.