[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113

Legjobbak a pokolban | Wagner film az ukrán háborúról magyar felirattal​


Még nem néztem végig, de megtekintésre ajánlottnak minősítem. Orosz szemszögből mutatja be az eseményeket, nyilván részrehajló, de most nem is az a lényeg. A faszi, aki feltöltötte és magyarra fordította megjárta a francia idegenlégiót, így a fordítás szakmai szempontból biztosan helyes.
Csak az első 10 percet néztem meg. Akár Hollywoodban is csinálhatták volna…
Persze csak szerintem.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 104
1 975
113
A Honvédelmi Minisztérium megtorló akciót jelentett be az ukrán fegyveres erők Makeevka elleni támadása miatt
Kifejtették, hogy az elmúlt nap folyamán titkosszolgálatok felderítették az ukrán fegyveresek támaszpontjait Kramatorszk városában. Ezt az információt több független csatorna is megbízhatóan megerősítette. A 28-as kollégiumban több mint 700, a 47-es kollégiumban pedig több mint 600-an tartózkodtak az Ukrán Fegyveres Erők harcosai.
"Az Ukrán Fegyveres Erők ideiglenes bevetési pontjait ért hatalmas rakétatámadás következtében több mint 600 ukrán katona vesztette életét" - írja a jelentés.
Ezt a poént az ukránok már elsütötték. Jó nagyot szólt!
Kár próbálkozni, ez nem megy az orosznak!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 276
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 292
44 892
113
Az Orosz Föderáció védelmi minisztériuma jelentése szerint a harkovi régióban újabb Bucha építésére tesznek kísérletet, amelyhez sírokat ásnak a helyi temetőkben, és megcsonkítják a holttesteket, hogy horror-horrort szimuláljanak.
Karácsony estéjén az Ukrajna Állami Nyomozó Iroda és az SBU alkalmazottai sírfelbontást végeztek Harkiv régió számos településén - Kozák Lopanban, Velikij Burlukban, Shipovatojeban és Hatnojeban, ahol a természetes halált okozó lakosokat temették el. .
Az Orosz Föderáció Ukrajnai Humanitárius Reagálási Osztályközi Koordinációs Parancsnoksága szerint az ukrán biztonsági erők a holttesteket ráadásul elcsúfították, és speciálisan ásott gödrökbe dobták a fent említett harkovi települések külterületén, hogy újabb hamisítványokat hozzanak létre. "bizonyítékbázis" civilek állítólagos orosz hadsereg általi kínzásáról és kivégzéséről.
„Az ukrán különleges szolgálatok és a rendvédelmi szervek képviselői jelenleg Ukrajna elhunyt állampolgárainak holttestét fényképezik és videózik, és hamis „tanúk” jelenlétében „igazságügyi szakértők” munkáját és egyéb „eljárási cselekményeket” utánoznak.

Ezt a poént az ukránok már elsütötték. Jó nagyot szólt!
Kár próbálkozni, ez nem megy az orosznak!
Az orosz védelmi minisztérium által bejelentett első felvétel az Ukrán Fegyveres Erők helyén, Kramatorszkban végrehajtott rakétacsapás következményeiről .

Tény: áldozatokat nem látni, de ennek nyomát sem.


Medvegyev az igazságosságért cselekvő, láthatatlan emberekről.

Ott az interneten / táviratokon újrakezdődött a vita arról, hogyan kell kezelni az árulókat, akik átmentek az ellenséghez, és azt akarják, hogy hazájuk elpusztuljon. Beleértve néhány jelentéktelen szarságot, amelyek egészen a közelmúltig az úgynevezett szellemi elithez tartoztak. Nemrég kommentáltam ehhez a témához. Nos, ekkor komoly beszélgetés kezdődött a főnökök között, hogyan kell viselkedni: „törvény szerint” vagy „igazságosság szerint”. Pontosítanom kell. Persze csak törvény szerint. De ha a törvény nem működik, vagy nem éri el a célt, akkor a háborús idők speciális szabályai szerint. Emlékezzünk vissza a Nagy Honvédő Háború és más országok tapasztalataira is. Háborús időkben mindig is voltak ilyen speciális szabályok. És kifogástalanul diszkrét emberek néma csoportjai, akik hatékonyan végzik ezeket.(c) Medvegyev
A Nagy Honvédő Háború idején „kifogástalanul diszkrét emberek csendes csoportjai” az NKVD és a SMERSH.
Aztán hatékonyan dolgoztak. Kíváncsi vagyok, most milyen lesz.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113

Legjobbak a pokolban | Wagner film az ukrán háborúról magyar felirattal​


Még nem néztem végig, de megtekintésre ajánlottnak minősítem. Orosz szemszögből mutatja be az eseményeket, nyilván részrehajló, de most nem is az a lényeg. A faszi, aki feltöltötte és magyarra fordította megjárta a francia idegenlégiót, így a fordítás szakmai szempontból biztosan helyes.

Végignéztem.

A legpontosabban a helyzet abszurditását az ikonos jelenet
ábrázolja.


Helyszín berendezéssel nem sokat kellett foglalkozniuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
30-40 wagneres hunyt el egy ukrán mezőn.
Az oroszok feladják az offenzívát Bakhmutnál?

Újab orosz Szu-25 veszteség

Fl3sYxUWIAsTm0x



Akinek nem lenne teljesen magától értetődő, hogy ezek mind oroszok és nem ismerné fel egyből a Wagner-es jelzéseket, annak elég csak rájuk pillantani, már az elrendezésük (ha megfelelő sorrendben kötjük össze a piros köröket, egy dühös Putyin-fejet fognak kiadni a vonalak) és a testtartásuk is egyértelművé teszi a nemzetiségüket bárki számára. A színtiszta igazság azonnal felismerhető.
Szinte biztos vagyok benne, hogy ez egy kamu kép. Méghozzá a "növényzet" miatt. Abból a távolságból, amelyikből ilyen méretűnek tűnnek a hullák, ez a növényzet értelmezhetetlen.
Ráadásul a "hullák" méreteiben egészen nagy különbségek is vannak.
Akkor most tételezzük fel, hogy a kép nem egy nagytotál, hanem egy viszonylag közeli felvétel.
A "hullák" meg játékok. Na így minek tűnik a képen a "növényzet"? Mert nekem elszáradt réti növényzetnek, gyűjtőnevén fűnek....
Perspektíva kérdése az egész.
Hja és gyanúsan le van véve a szaturációja is a képnek (minden szürke), ami szintén manipulációra utal.
 

Xtreeem

Active Member
2022. március 7.
30
167
33
Szinte biztos vagyok benne, hogy ez egy kamu kép. Méghozzá a "növényzet" miatt. Abból a távolságból, amelyikből ilyen méretűnek tűnnek a hullák, ez a növényzet értelmezhetetlen.
Ráadásul a "hullák" méreteiben egészen nagy különbségek is vannak.
Akkor most tételezzük fel, hogy a kép nem egy nagytotál, hanem egy viszonylag közeli felvétel.
A "hullák" meg játékok. Na így minek tűnik a képen a "növényzet"? Mert nekem elszáradt réti növényzetnek, gyűjtőnevén fűnek....
Perspektíva kérdése az egész.
Hja és gyanúsan le van véve a szaturációja is a képnek (minden szürke), ami szintén manipulációra utal.
En eloszor azt neztem, hogy milyen csirkeporkoltbol megmaradt csontokat szortak szet a kocsik altal kijart nyomvajus uton, amit visznek szet a hangyak... kozepen meg ugye az elszaradt novenyzet... De oke, nem nyomom en az orosz agitpropot, ezek katonak! 1000%
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113
Vótmá itt?
Megy a spekuláció, mikor fogynak ki az oroszok rakétái…
Az exxpress.at közli az ukrànok összeállitàsát arról, az oroszoknak tipusonként hány rakétáját volt, mennyit gyàrtottak, mennyit használtak fel 2022 Febr.24 óta. Sajnos nem tudom ide betenni. Talán valaki tud segiteni? :rolleyes:

”Selenskyjs Geheimdienst: So viele Raketen hat Putin noch im Arsenal.” ( exxpress.at)

Igy pl Iskanderből 836 volt ( termeléssel együtt), 744 lett felhasználva, még 92 db van. Kalibrből 650 volt, mg 59db van. kh101: 616 volt, 118db van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 822
31 823
113

Legjobbak a pokolban | Wagner film az ukrán háborúról magyar felirattal​


Még nem néztem végig, de megtekintésre ajánlottnak minősítem. Orosz szemszögből mutatja be az eseményeket, nyilván részrehajló, de most nem is az a lényeg. A faszi, aki feltöltötte és magyarra fordította megjárta a francia idegenlégiót, így a fordítás szakmai szempontból biztosan helyes.

Kifejezetten profinak tűnik, mint filmes munka. Érdekes, nem dehumanizálja vagy démonizálja az ukrán oldalt egyáltalán. Oroszos módon itt bizony a saját oldal hősei is elesnek sorra. A konklúzió pedig nem az, hogy nyertek, hanem az, hogy ez egy végtelen háború lesz. Az áldozatoknak nem volt szinte semmi értelme, áttörni nem sikerült, de aki férfi és hazafi, az harcol. Ez az üzenet.
Nem értek hozzá persze, de nyilván bele lehet kötni részletekbe, a tüzérség pontosságát kicsit eltúlozza szerintem. Hogy egy "vaktában" leadott Uragan sorozattal kiiktatják az ellenséges üteget, az elég sci-fi. A végén a "precíziós légicsapás" NIIR-rel szintén.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
Mig a rokkantakat es vakokat is besorozzak addig...


Vasarnap deli cituacio. Bebujnak az ukranok a sobanya alagutjaiba allitolag. Azok bombabiztosak. En mondom robbantsak rajuk a bejaratokat majd. A só jol megorzi a testeket, a haboru utan kiszedhetok.
bildschirmfoto-2023-01-08-um-121313.png



Vótmá itt?
Megy a spekuláció, mikor fogynak ki az oroszok rakétái…
Az exxpress.at közli az ukrànok összeállitàsát arról, az oroszoknak tipusonként hány rakétáját volt, mennyit gyàrtottak, mennyit használtak fel 2022 Febr.24 óta. Sajnos nem tudom ide betenni. Talán valaki tud segiteni? :rolleyes:

”Selenskyjs Geheimdienst: So viele Raketen hat Putin noch im Arsenal.” ( exxpress.at)

Igy pl Iskanderből 836 volt ( termeléssel együtt), 744 lett felhasználva, még 92 db van. Kalibrből 650 volt, mg 59db van. kh101: 616 volt, 118db van.
raketen.jpg


Az ukranok meg a brit tudosok biztos jobban tudjak. 59 Kalibr, de mi lesz ha a szamlalo beesik nulla ala? Lesz majd - 1,-2,-327,stb?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Mig a rokkantakat es vakokat is besorozzak addig...


Vasarnap deli cituacio. Bebujnak az ukranok a sobanya alagutjaiba allitolag. Azok bombabiztosak. En mondom robbantsak rajuk a bejaratokat majd. A só jol megorzi a testeket, a haboru utan kiszedhetok.
bildschirmfoto-2023-01-08-um-121313.png




raketen.jpg


Az ukranok meg a brit tudosok biztos jobban tudjak. 59 Kalibr, de mi lesz ha a szamlalo beesik nulla ala? Lesz majd - 1,-2,-327,stb?
Amúgy azért is fura mert ha jól emlékszem került már fel a netre 2022-es gyártású kalibr maradvány is....