[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ha igaz hogy egy zászlóaljnyi ukrán/orosz így be tudott törni a határmenti falvakba, tényleg nem tudom mit keres még Sojgu és Geraszimov a pozíciójában.

Egy ilyen hosszú határ-/frontszakaszon nincs benne számomra semmi meglepő, hogy képesek betörésekre, egyszerűen azért, mert számolatlan mennyiségű embert kellene a határon állomásoztatni ahhoz, hogy ez ne történjen meg, mármint hogy egy zászlóalj képes erre. Ami itt valóban érdekes, hogy milyen gyorsan reagálják le ezt a helyzetet és milyen hatásosan, mert pl. ha az történik, hogy jó pár órán keresztül nyugodtan "garázdálkodhatnak", s utána lényegében veszteségek nélkül visszatérhetnek az már valóban "égő". Magyarán a veszteségeik súlyossága, illetve sikereik mértéke állítja ki az ottani orosz csapatok/parancsnokok bizonyítványát, mert akár "rendszeressé" is válhat ez az ukránok részéről. Ugye addig jár a korsó a kútra, amíg a cselédlány várandós nem lesz. vagy valami hasonló nem emlékszem pontosan... ( :
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Ha igaz hogy egy zászlóaljnyi ukrán/orosz így be tudott törni a határmenti falvakba, tényleg nem tudom mit keres még Sojgu és Geraszimov a pozíciójában.

Prigozsin is bírálta,a védelmi minisztériumot: Ha már támadni(ukrajnára utalt) nem tudnak legalább védjék az országot, hisz az a kötelességük.

Más

3 diverzáns elfogása a Brjanszki-régióban

Ilyen páncélozott jármüvekkel jöttek át a határon

39 szabotőr vesztette életét a belgorodi Graivoronovszkij kerületben vívott harcok következtében.

Több fegyveres fogságba esett.
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 722
93
Elindult az ukrán ellentámadás egy álcázott átkaroló hadművelettel. A Belgorodnál támadó, magukat orosznak kiadó ukrán csapatoknak valójában a Donbasz-t hátulról megkerülve a Kercsi hídon át hátba támadják a mit sem sejtő orosz egységeket. Így hamarosan a Krím félsziget visszakerülhet Ukrajnához.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha jól emlékszem, @Nagy Csaba háborodott fel azon, hogy ukrán propagandának minősítettem azt, hogy Bahmutnál az ukránok majd hirtelen bekerítik a várost és hirtelen egy mélységi rohamot indítanak a semmibe.
Kérdezném tőle, mert az én szemem már nem olyan jó, hogy ő mit lát? Meddig jutott el az elmúlt hetekben az ukrán tavaszi offenzíva? Hány falu visszafoglalásánál tartanak? Neveket esetleg kérhetek? Esetleg azt meg tudja mondani, hogy Bahmut melletti egyik tanyán a gémeskutat elfoglalták Határvidék védelmezői, ha lakott házat nem sikerült?

Én ilyen megrögzött, vén bolond vagyok, aki még mindig azt hiszi, hogy ha egyszerre indul meg 100 Leopárd2 és körülötte rendes számú gyalogsági kíséret van, akkor az hamar észrevehetővé válik. Abban reménykedem, hogy azt még az én vén szemem is észre fogja venni. A mostani szántókért meg kacsaúsztatókért folyó harcokban az ő szemére kell hagyatkozzam, hogy hetek elteltével hova is jutott, hová futott ki az, amiben ő annyira reménykedett...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 676
19 060
113
Elindult az ukrán ellentámadás egy álcázott átkaroló hadművelettel. A Belgorodnál támadó, magukat orosznak kiadó ukrán csapatoknak valójában a Donbasz-t hátulról megkerülve a Kercsi hídon át hátba támadják a mit sem sejtő orosz egységeket. Így hamarosan a Krím félsziget visszakerülhet Ukrajnához.
A hét mesemondója vagy! ;) :rolleyes:
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 023
113
Most szólt az egyik volt ukrajnai lakos (magyar) barátom, hogy az orosz tv-be leadták (magyart nem néznek) hogy @boki-nak valóban igaza van...39-en már jegyet váltottak a bandera expresszre, és együtt vígadnak vele :D Erről ennyit, többit az őrszobán :D
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 481
33 889
113
Elindult az ukrán ellentámadás egy álcázott átkaroló hadművelettel. A Belgorodnál támadó, magukat orosznak kiadó ukrán csapatoknak valójában a Donbasz-t hátulról megkerülve a Kercsi hídon át hátba támadják a mit sem sejtő orosz egységeket. Így hamarosan a Krím félsziget visszakerülhet Ukrajnához.

Azt hittem, egyenesen Moszkvának mennek...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 775
28 764
113
Na kinn a bahmutos nyugger elemzés

Fun fact: a Youtube immár a wagneros videókat strike-al jutalmazza, szóval csak óvatosan
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Na kinn a bahmutos nyugger elemzés

Fun fact: a Youtube immár a wagneros videókat strike-al jutalmazza, szóval csak óvatosan
Említetted a havi 100 harckocsit….

Van esetleg infód hogy az hogy jön ki?
All in, vagy MBT? A reaktiválás benne van, vagy az plusz? Az sem baj ha nincs, akkor az is egy infó…. De jó lenne tisztán látni…
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Sem Shoigu, sem Putyin nem volt soha katona.
Miért is kellett volna? Egy miniszternek nem a csapatokat kell vezetnie, egy miniszter dolga az hogy a hadsereg igényeit haderőnemek szerint összeszedje, a vezérkarral egyeztetve meghatározzák a prioritásokat és aztán ezeket az igényeket a kormány felé úgy közvetítse, hogy a lehető legtöbbet sajtolja ki a költségvetésből. Alapvetően egy olyan menedzserre van szükség a minisztérium élére, aki jó kapcsolatban áll úgy az elnökkel, mint a kormány többi tagjával, hiszen úgy tudja maximalizálni a hadseregre költött pénzt.
Putyin kapcsán még kevésbé értelmezhető a dolog, bár Ő azért KGB tisztként nem mondható civilnek...
Amúgy reznyikov vagy zelya milyen katonai végzettséggel rendelkezik? már ne is haragudj, de ez tipikusan olyan mém ami a nafós agyhalottak meg a libsi bölcsész/genderdiplomások közt nagy sikert arat, de ennyiben ki is merült a dolog...
Patronnal kapcsolatos véleményemet pedig már többször leírtam, nagyon jópofa a kis vahúr, de nem egy robbanóanyagkereső kutya és akkor még finoman fogalmaztam. Egy keresőkutya egyáltalán nem úgy viselkedik*, mint ahogyan azt patrontól láttuk a PR videókban, ilyen viselkedést SOHA nem lehet eltűrni a kutyától, és ez független attól hogy éppen csak begyakorlás vagy PR videózás folyik. És mielőtt kérdeznéd, van ezügyben tapasztalatom, a honvédségi kutyások hozzánk tartoztak, a mi saját állományunkból lett a Spec. Szd. felállítva, korábban pedig a Rendőrség kutyásaival dolgoztunk együtt.
* : Sőt mi több, abszolúte TILOS úgy viselkednie!
Ez aztán igen, sikerült megint komoly sikert felmutatni a twitterfronton!
Nem tudom mi lehet az igazság vele kapcsolatban, de az igaz, hogy nagyon eltűnt az utóbbi időben. Talán majd egyszer megtudjuk, hogy mi is történt.
Pontosan!Elég "gyanús" ez a storm shadow "story" is hogy még egy "propi" fotó sincs Ukrán gépre függesztve.
Mint azt már fejtegettük itt páran Szu-24esre lehetne feltákolni, nyugati gépek közül pedig Tornado vagy Typhoon , az F-16osra nincs integrálva és elvileg nem is lehetséges mivel azok függesztőpontok ahová felférne nem bírják el, amelyik meg elbírná oda nem fér el fizikailag. Nagyon kockázatosnak tartanám nem hohol felségjelű gépről indítani, mert ha bemérik az indítást, teljes joggal kalibrálnák/kinzsaloznák az indító repteret.
Oh, értem! Kizárólag orosz önkéntesek ezek és banderisztánnak semmi köze ehhez, a felszerelésüket meg azt a 6-8 páncélozott járművet (én a videókon mintha MaxxPrókat láttam volna...) amit emlegettek az akció kapcsán, nyilván valamelyik helyi bolhapiacon vették.
"Igen, ma az Oroszországi Föderáció állampolgáraiból álló Orosz Önkéntes Hadtest és az Orosz Szabadság Légiója hadműveletet indított a belgorodi régió bizonyos területeinek felszabadítására a Putyin-rezsim alól, valamint az orosz erők visszaszorítására. Ezzel egyfajta biztonsági zónát akarnak létrehozni az ukrán polgári lakosság védelmére"
Tehát azzal akarják megbuktatni Putylert, hogy megvédik a hohol lakosságot? El kell ismerjem ravasz terv!
Azt azért el kell ismernem nagyon komolyan nyomják, hiszen miközben egy csomó milíciának, terrorszervezetnek tök amatőr szóvivője van, ezek nem geciztek a dologgal és leigazolták a posztra Andrij Juszovot a hohol katonai hírszerzés főnökét! legalábbis ahol olvastam, mindenhol rá hivatkoznak...
@Roni https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1471082
Kapjál már a fejedhez ember...
@ruszkik.haza https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1471151
Már Te is anyagozol??? :D Ebből a cuccból nekem is küldjetek már Ronival, mert úgy átom nagyon komoly pszichotikum lehet ;)
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Elindult az ukrán ellentámadás egy álcázott átkaroló hadművelettel. A Belgorodnál támadó, magukat orosznak kiadó ukrán csapatoknak valójában a Donbasz-t hátulról megkerülve a Kercsi hídon át hátba támadják a mit sem sejtő orosz egységeket. Így hamarosan a Krím félsziget visszakerülhet Ukrajnához.
Milyen szert tolsz és milyen dózisban? Adsz belőle nekem is?