[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
Nekem is több egyéb gondolat mellett ez jutott eszembe.
1. Ugyanazon éghajlaton vannak mint mi nagyjából. Talán a Fekete-tenger melléke lehet mediterrán jellegű, ám még ott sincs aratás. (Legalábbis olasz ismerőseim szerint)
2. Aratás közben a kombájn nem hordja a gabona leeresztő csővét kinyitott állapotban, hanem maga mellett. Csak ha traktor a pótkocsival megérkezik mellé, akkor nyitja.
3. Szerintem a frontvonalak 20-30 kilométeres körzetében nincs mezőgazdasági művelet.
4. A kombájnok nem állnak aratás közben hanem haladnak.
5. Bármilyen rakétától a kombájn szó szerint szétröppenne kisebb-nagyobb darabokra. Ez egy vékony lemezekkel burkolt relatíve egyszerű és nem masszív szerkezet.

Szerény véleményem, hogy nagy valószínűséggel ez egy információs háborús elem. Aki ezt hangoztatja, mármint a kombájn sztorit a cicus helyett, az terel, és bár okos, de elméjét városban, urbánus körülmények között pallérozta, nem vidéken. Bár a hír célzott "drukkerei" nem is ezt várják el. Ez is egy mekis médiaBurger....készétel. kajálni be, ne gondolkodj rajta.
Szerintem kombájnokat látni először a felvételen. A rakéta meg vsz a mezőgazdasági gép előtt csapódik be, nem kapja telibe (kicsit lehetne hosszabb a bejátszás). A következő bejátszásnál a találat meg konkrétan cafatokra szedi a célt (ez egy páncélosnál nem jellemző).
 
W

Wilson

Guest
Izé, ejnye no. Egy mezőgazdasági gép nem eldobható papírautó, tartós, masszív és strapabíró szerkezet. Ezen felül egy páncéltörő rakéta nem kap szét semmit, kilyukasztja és a lőszerrobbanás dobja le a tornyot. A kombájnban ritkán van érdemi mennyiségű lőszer.
Kivéve az ukrán-orosz frontvonalak közelében használt kombájnokban...:)

6cb285290e71786a7788133ad23bc845.jpg


Más...




Strelkov Igor Ivanovics #KRP


június 6., 22:42


20:00 órától Opytne faluban harcok folytak. Az ellenség berontott a faluba. Megkísérelték elvágni az egységeinket Vodyane-ban.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Cui prodest?

Benne:
  • lehetséges ukrán/orosz előzmények, és a gátszakadásból fakadó előnyök mindkét fél oldaláról megvizsgálva
  • lehetséges (fél)természetes okok
  • következmények a háborútól függetlenül
Ez nem kérdés. Azaz, hogy kinek jött jól ez az egész.
Egyértelmű, hogy az orosznak. Mivel ezzel kizárta a déli támadást, a technika nagy részét átdobhatja északra és középre, ahol aztán kényszerűen támadni fog az ukrán. Merthogy nem ezek az irányok voltak az elsődleges támadási helyek, hanem mint elterelés működtek és délen a folyón, ott ahol a legkevésbé várta az orosz ott támadtak volna. Persze az orosz sem hülye, elejét vette az örömködésnek. Most pedig aztán menni kéne előre az ukrán atyafiknak, de hát egy nem teljesen kidolgozott (lévén, hogy csak elterelésre szolgáltak volna) középső és északi régiós támadással nagyon nagy kockázatot vállalnának. Szerintem fel is fognak hagyni az arcoskodással Persze nem egyből hanem szép lassan, hogy ne legyen nagy az arcvesztés, pont úgy ahogy impotens partner kilép az ágyból a felizgatott csaj mellől.
Ukrajna és a mögötte állók bajban vannak. Nagyon nagy bajban. És ez nekünk is nagy baj, mert olyan dologra ragadtatja magát a demens és csapata, amitől mi itt kelet Európában nagyon rosszul járhatunk. Remélem az orosz megüzente nekik, hogy ha atom használatára kényszerítik, akkor ők sem maradnak ki a buliból. Ez talán hatni fog rájuk, ugyanis ebben az esetben az USA-val együtt megy a levesbe a nagy Világkormány tervük és világuralmi ábrándjuk is.
FORTE11 Northrop Grumman RQ-4B Global Hawk tegnap dél óta a Fekete-tenger fölött gyártotta a hurkokat, most visszatért Sziciliába. 20 körből tízben a Krímtől nyugatra kukkolt, Nova Kahovka és Herszon között akarnak újabb darálót?

Ezt a Herszon és Nova Khaovka vonalat az ukránok elfelejthetik. Minimum 1.5 hónapra, HA jó idő lesz és nulla eső esik. A folyó még árad vagy két hetet, aztán kezd visszahúzódni. Onnan számítva kezd száradni a talaj. Nagy ütés lett volna az ukránok részéről, ha ez a folyami átkelés sikerül és hátba támadják a muszkát. De hát nem sikerült. Innentől borult a nagy offenzíva terve. Le lehet fújni az északi és középső támadásokat, ha nem akartnak elvérezni. Ez van amikor ukrán/NATO tervez és orosz végez. A nagy gond, hogy mostantól elfelejthetik a folyami offenzívát, mert ahányszor erre sort kerítenének, annyiszor robban fel egy gát a felső szakaszon és jön a víz. Apropó, marha nagy szerencséjük volt az ukránoknak, hogy nem akkor jött az áradás, amikor a csapataik fele már túl volt dobva a folyón az éppen alakuló hídfőállásra. Na akkor lett volna mészárlás. Köszönjék meg az orosznak, hogy nem ezt tette. Merthogy én ha vezető lettem volna ott, biztosan ezt tettem volna.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 281
37 222
113
Oroszok tankokra vadásznak


Ez nem kérdés. Azaz, hogy kinek jött jól ez az egész.
Egyértelmű, hogy az orosznak. Mivel ezzel kizárta a déli támadást, a technika nagy részét átdobhatja északra és középre, ahol aztán kényszerűen támadni fog az ukrán. Merthogy nem ezek az irányok voltak az elsődleges támadási helyek, hanem mint elterelés működtek és délen a folyón, ott ahol a legkevésbé várta az orosz ott támadtak volna. Persze az orosz sem hülye, elejét vette az örömködésnek. Most pedig aztán menni kéne előre az ukrán atyafiknak, de hát egy nem teljesen kidolgozott (lévén, hogy csak elterelésre szolgáltak volna) középső és északi régiós támadással nagyon nagy kockázatot vállalnának. Szerintem fel is fognak hagyni az arcoskodással Persze nem egyből hanem szép lassan, hogy ne legyen nagy az arcvesztés, pont úgy ahogy impotens partner kilép az ágyból a felizgatott csaj mellől.
Ukrajna és a mögötte állók bajban vannak. Nagyon nagy bajban. És ez nekünk is nagy baj, mert olyan dologra ragadtatja magát a demens és csapata, amitől mi itt kelet Európában nagyon rosszul járhatunk. Remélem az orosz megüzente nekik, hogy ha atom használatára kényszerítik, akkor ők sem maradnak ki a buliból. Ez talán hatni fog rájuk, ugyanis ebben az esetben az USA-val együtt megy a levesbe a nagy Világkormány tervük és világuralmi ábrándjuk is.

Ezt a Herszon és Nova Khaovka vonalat az ukránok elfelejthetik. Minimum 1.5 hónapra, HA jó idő lesz és nulla eső esik. A folyó még árad vagy két hetet, aztán kezd visszahúzódni. Onnan számítva kezd száradni a talaj. Nagy ütés lett volna az ukránok részéről, ha ez a folyami átkelés sikerül és hátba támadják a muszkát. De hát nem sikerült. Innentől borult a nagy offenzíva terve. Le lehet fújni az északi és középső támadásokat, ha nem akartnak elvérezni. Ez van amikor ukrán/NATO tervez és orosz végez. A nagy gond, hogy mostantól elfelejthetik a folyami offenzívát, mert ahányszor erre sort kerítenének, annyiszor robban fel egy gát a felső szakaszon és jön a víz. Apropó, marha nagy szerencséjük volt az ukránoknak, hogy nem akkor jött az áradás, amikor a csapataik fele már túl volt dobva a folyón az éppen alakuló hídfőállásra. Na akkor lett volna mészárlás. Köszönjék meg az orosznak, hogy nem ezt tette. Merthogy én ha vezető lettem volna ott, biztosan ezt tettem volna.
Nem értek egyet, szerintem a hódok voltak
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Nincs egy kicsit túllihegve ez a "csatorna/vízellátás" probléma? A vízerőmű gátja egy viszonylag szűk szakaszon lett felrobbantva. Ennek a helyrehozatala (esetleg a kifolyó rész szűkítése) azért nem teljesen lehetetlen, a Krími csatorna pedig a duzzasztott részből indul. Állítólag a tározó szintje 3-4 m-rel fog lecsökkenni a mostnani vízhozammal számolva, így a csatorna kifolyása nem fog megszűnni. max. egy kicsit lecsökkenni. Nem most lesz ezzel probléma, hiszen az esőzések miatt egyébként is árad a Dnyeper, inkább majd nyáron lehet némi gond, de szerintem addig találnak vmi megoldást az ideiglenes visszaduzzasztásra. Persze az ukrik játszhatnak a feljebb levő duzzasztóművekkel és csökkenthetik a vízhozamot egy ideig, de ahogy ez a gát lerombolható volt, úgy a Kijev fölötti sincs a halálcsillag pajzsa alatt. Viszonylag hamar lehet vízhozamot csinálni ott is, ugyanúgy ahogy a hoholok megoldották ezt.
A Krím vízellátása akkor volt veszélyben (illetve szűnt meg) amikor ukrán kézen volt a csatorna és azt teljesen lezárták (sőt eltorlaszolták). Igazából a csatornát úgy tervezték, hogy alacsony vízhozam mellett is kiszolgálja a Krímet, a tározó soha nem fog annyira szárazra kerülni, hogy a csatornába ne jutna belőle...
(Persze ezt még szovjet mérnökök csinálták, így ez az elgondolás sem NATO kompatibilis... :D )
Reggelre terveztem, viszont jelen állás szerint inkább estére lesz meg az anyagom, amiben mindezekkel foglalkozok majd részletesen. Fun fact: a krivoj rogi acélművet is le kellett ideiglenesen állítani Kahovka eldurranása miatt, mivel a tározó nem csupán az Észak-krími-csatornát, de 3 másikat is ellátott és ipari vizet is vitt. Na meg a teljes herszoni és zaporozsjei öntözést. Plusz szerencse, hogy úgy tűnik a gát alapja nem sérült meg (egyelőre), "csupán" a rá felhúzott felépítmény és annak nyílásai/zsilipjei és túlfolyói szálltak el totálra. Persze utóbbiak javítása így is felér majdnem egy új erőmű építésével, de ahogy mondod nem a teljes 16 (pontosabban a május végi 17,5) méternyi vízszint száll el, hanem csak egy része. Kérdés persze, hogy az átcsapó víz mennyire kezdi ki az alapot, de remélhetőleg abban a majdnem 70 évben a betonblokkok egy nagy monolit egésszé forrtak össze és nem esik kár bennük. Jelen állás szerint Kahovkánál már az árhullám tetőzött, de így is kell még 2-3-4 nap a teljes levonuláshoz
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
Egyértelmű, hogy az orosznak. Mivel ezzel kizárta a déli támadást, a technika nagy részét átdobhatja északra és középre, ahol aztán kényszerűen támadni fog az ukrán
avagy az ukrik átdobhatják a helyi erőiket odesszából mikolaevből és herszonból is, azokat a részeket megvédi nekik egy orosz átkeléstől most a dnyeper
az ukrik támadni akarnak valahol, ahhoz hogy az a támadás sikeres legyen szükségük van valahol egy lokális erőfölényre, ahhoz el kell tudniuk vinni máshonnan azokat az erőket
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 960
113
Fun fact: a krivoj rogi acélművet is le kellett ideiglenesen állítani Kahovka eldurranása miatt, mivel a tározó nem csupán az Észak-krími-csatornát, de 3 másikat is ellátott és ipari vizet is vitt. Na meg a teljes herszoni és zaporozsjei öntözést

Egy acélmű ennyire közel a fronthoz eddig tudott üzemelni ?
Én azt gondoltam volna, az ilyeneket elsők között lőtte szét mindkét oldal.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Aki ukrán és orosz oldalakon ezzel találkozott, az tud esetleg linkelni eredeti forrást?


Állítólag új fejlemény, hogy mind ukrán, mind orosz oldalon bejelentették, hogy rájöttek az okra és nem robbant fel, hanem olyan gátszakadás történt, ahol valamire egyik fél sem számított és ez vezetett az egészhez.


Tegnap a Háború Ukrajnában volt egy felvétel bevágva (0:30 környékén), amit viszont jó lenne tudni, hogy micsoda. Úgy tűnik, mint ha egy nagy robbanás lenne és szikrák vagy pernyék pattannak fel, majd hullanak alá.

Szerintem mostanra már csak egy forgatókönyv maradt a sok közül, az ukránok voltak, vagy az oroszok, vagy egy baleset, amire egyikük sem számolt. Csak ez az egy lehetséges az eddigiek alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: vontod

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 078
38 475
113
Kézzel-lábbal támogatják Kievet, mégis milyen zokon veszik, ha valaki az oroszokat támogatja. :)
Nemzetközi jog szerint Oroszország az agresszor, mert megtámadott és részben annektált egy olyan országot, aminek határait maga is több nemzetközi szerződésben elismerte, sőt garantálta. Az ENSZ alapokmánya szerint (amit szinte minden ország aláírt) a megtámadott országot szabad támogatni, az agresszort meg nem. Ez a lényeges különbség.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 776
113
Aki ukrán és orosz oldalakon ezzel találkozott, az tud esetleg linkelni eredeti forrást?


Állítólag új fejlemény, hogy mind ukrán, mind orosz oldalon bejelentették, hogy rájöttek az okra és nem robbant fel, hanem olyan gátszakadás történt, ahol valamire egyik fél sem számított és ez vezetett az egészhez.


Tegnap a Háború Ukrajnában volt egy felvétel bevágva (0:30 környékén), amit viszont jó lenne tudni, hogy micsoda. Úgy tűnik, mint ha egy nagy robbanás lenne és szikrák vagy pernyék pattannak fel, majd hullanak alá.

Szerintem mostanra már csak egy forgatókönyv maradt a sok közül, az ukránok voltak, vagy az oroszok, vagy egy baleset, amire egyikük sem számolt. Csak ez az egy lehetséges az eddigiek alapján.
Jó, hogy a marslakók akkor ki vannak zárva.:)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Ez nem kérdés. Azaz, hogy kinek jött jól ez az egész.
Egyértelmű, hogy az orosznak.
Szerintem egyáltalán nem egyértelmű. A tározótól a Dnyeperen felfelé elhelyezkedő területen (ahol a napokban is próbálkoztak), minden további nélkül tudnak még támadni az ukránok, és most még attól se kell aggódni, hogy az oroszok a gáttól délre egyhamar támadásra adnák a fejüket (ergo az ukránok a Dnyeper túlpartjáról most büntetlenül elvihetik az esetleg ott állomásozó csapataikat Északra).
Mindkét fél nyert és vesztett valamit az új helyzettel. Valószínűleg az a fél tehet a dologról, amelyik 1-2 héten belül látványosan él az új lehetőségekkel. Én azt gondolom, hogy esélyesebb, hogy az ukránok voltak, de majd meglátjuk.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 658
48 462
113
Az Ukrán Fegyveres Erők több mint tízszer lőtték a kahovkai vízerőművet az elmúlt évben

❗️A Kahovskaya HPP február 24-én került az RF fegyveres erők ellenőrzése alá az Északi Katonai Körzet első napján. Azóta Novaja Kahovka városát és magát az állomást az ukrán fegyveres erők rendszeresen ágyúzzák. Több mint 10 HPP-támadás volt , többnyire amerikai HIMARS-tól. Vladislav Nazarov, az Ukrán Fegyveres Erők Yug Hadműveleti Parancsnokságának szóvivője és Andrej Kovalcsuk, az Ukrán Fegyveres Erők vezérőrnagya beismerte a lövöldözést.

2022. július 8-án az ukrán csapatok rakétatámadást indítottak a vízerőmű ellen. A légvédelemnek sikerült visszavernie a támadást, de voltak áldozatok – mondta Kirill Stremousov, a Herson VGA helyettes vezetője.
2022. július 18. A vízerőmű elleni támadás következtében a zsilip vezérlőterme megsérült. Töredékek törték el a gázvezetéket, amihez kapcsolódóan a Herson régió jobb partjának fele. gáz nélkül maradt – mondta a Hersoni régió kahovkai körzetének CAA sajtótitkára. Viktor Vasziljev.
2022. július 23-án az Ukrán Fegyveres Erők 7 lövedéket lőttek ki a Kahovszkaja Erőmű területén, amely megsérült, jelentette a Kahovka körzet CAA .
2022. július 24-én a vízierőművet ismét kigyújtották a HIMARS-ból, az infrastruktúra megsérült - mondta a kerület vezetője, Vladimir Leontiev.
2022. július 30. Július 29-ről 30-ra virradó éjszaka ismét megtámadták a HPP-t a HIMARS. A légvédelmi rendszer minden lövedéket taszított, mondta Leontyev .
2022. augusztus 12. Új ágyúzás történt, amikor egy busz civilekkel közeledett az állomáshoz. Az Russia-1 jelentése szerint 6 turbinából 3 üzemképtelen . A vízierőművet vészüzemmódba helyezték át, kapacitásának csak a felét. „Nagyon veszélyes üzemmódban dolgozunk. A harcok nemcsak a Dnyeper alsó folyását, hanem a felső folyását is fenyegetik ” – mondta Arszenyij Zelenszkij, a Kakhovskaya HPP igazgatóhelyettese.
✔️Az Ukrán Fegyveres Erők „Déli” parancsnokságának képviselője, Vladislav Nazarov megerősítette a Kahovskaya vízierőmű gátjára mért csapásokat a híd megsemmisítése érdekében.
2022. szeptember 8-án a regionális hatóságok bejelentették , hogy az ukrán fegyveres erők megtámadták a Kahovskaya Erőművet és a hozzá vezető utakat.
2022. szeptember 10-én az ukrán fegyveres erők a HIMARS-ból lőtték Novaja Kahovkát és a vízerőművet. A légvédelmi rendszerek lelőtték a rakétákat, találat nem volt – adta hírül a városi VGA a TG csatornán.
✔️ 2022. október 18. „Az Antonovszkij hidat és a Kahovszkaja HPP gátját a HIMARS rakéták találatai sértették meg” – mondta Szergej Szurovikin október 18-án. Kijev arra készül, hogy "csapást mérjen a Kahovskaya vízerőmű gátjára" - tette hozzá.
✔️ 2022. október 21-én Oroszország felszólította az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy akadályozza meg Ukrajna provokációját a vízerőmű lerombolására. „APU 5 hónapig. Novaja Kahovka városának ágyúzása. Naponta akár 120 rakéta érkezik” – áll a közleményben .
2022. október 24-én az ukrán fegyveres erők 19 HIMARS és Alder rakétával lőtték a Novaja Kahovkát. A rakéták egy részét lelőtték, három a vízierőművet találta el – közölte a Herson régió katasztrófavédelmi szolgálata újságírókkal.
2022. november 6. Az ukrán csapatok 6 HIMARS rakétával lőtték a HPP-t. 5 rakétát lőttek le, 1 eltalálta a gát zárját, ami megsérült - közölte a Herson régió katasztrófavédelmi szolgálatának képviselője.
✔️ 2022. december 29-én Andrej Kovalcsuk vezérőrnagy, aki az Ukrajna Fegyveres Erőit Herson régióban irányította, szintén elismerte a vízerőmű ágyúzását. „Az ukránok próbacsapást mértek a HIMARS-szal a Novokahovskaya gát egyik zsilipjére, és három lyukat készítettek a fémbe, hogy megnézzék, a Dnyeper vize fel tud-e emelkedni annyira, hogy elzárja az orosz átkelőket, de nem árasztja el a falu közeli területeit. A teszt sikeres volt ” – idézte őt a The Washington Post .
✔️2023. március 14. A Kakhovskaya HPP-t nemcsak a tüzérség rendszeresen lövi, hanem a mesterlövészek is megtámadják. Az ukrán fegyveres erők DRG-je megpróbált behatolni a területre, mondta Leontyev . "A HPP-ket folyamatosan támadások érik " - tette hozzá.
✔️ 2023. április-május A Theia-land adatai szerint a Kahovka-tározó vízszintje szokatlanul meredeken emelkedett, 14-ről 17,5 m-re
✔️2023. május 28. és június 5. között az út egy szakasza beomlott a víznyomás és a korábbi pusztítások miatt – állapították meg a NYT, a WP és az FT újságírói műholdfelvételekre hivatkozva ( [ 1] , [2] és [3] ).
2023. június 6. A víznyomás, a felhalmozódott károk és az újabb robbanások katasztrófához vezettek. Az állomás 28 nyílásából 11 összeomlott . A víz ellenőrizhetetlenül elkezdődött, és szintje elérte azt a szintet, hogy elöntötte az állomást.

Az 5. és 36. egyesített fegyveres hadsereg harci alakulataitól származó információk szerint a az ellenség Vosztok csoportosulás elleni támadásának kronológiája és kudarcának okai.

Aki nem jártas a háborúban, annak magyarázzuk el: úgy gondolják, hogy a támadók háromszor annyi erőtveszítenekr a védelem egy szűk szektorán az előrenyomuló csoport teljes erejét lerombolva. A védők, nem tudva, hol esik a fő csapás, kénytelenek az egész LBS-re szétosztani erőiket és eszközeiket. Így volt ez 2000 márciusában is, amikor Gelajev fegyveresei bevonultak Komszomolszkojeba, így volt ez tavaly ősszel a harkovi régióban, amikor az ukrán fegyveres erők összeomlották a nyugati katonai körzet frontját. Az ellenség számított erre, és számít most is.
1. sztrájk - az ún. Vremievszkij-párkány - június 4-én az ukrán fegyveres erők sokszoros fölényt vetettek az 5. egyesített fegyveres hadsereg harci alakulataira - a 60. dandárra és a 127. hadosztály három ezredére (143 gyalogezred, 114 gyalogos gyalogezred, 3 9 ezred4). gyalogsági gyalogezredek). A náci hagyomány szerint hajnali 4-kor kezdődött nagyszabású offenzívában különféle típusú külföldi páncélozott harcjárműveket, Bradley gyalogsági harcjárműveket és T-64-es harckocsikat (torony és fegyverrendszer, mint a T-72) vettek el. rész. Az erőben rejlő előnyt kihasználva az ellenség a felszerelések oszlopaival támadva beékelődött a védelmünkbe (200 m-ről 1 km-re) Neskuchnoye, Ravnopol, Novodarovka és Levadnoe térségében, miközben jelentős veszteségeket szenvedett el. ami nem engedte túljutni lövészárkaink 2. vonalán .
Június 5-én az ukrán fegyveres erők sikertelenül próbáltak offenzívát kidolgozni az 5. hadsereg ellen, de miután egy tűzes vereség megállította, védekezésbe ment át.
Fotó: Az egyesített haderő(k) harci műveletekért felelős parancsnok-helyettese, Mikhail Teplinskiy @voenkorKotenok vezérezredes
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 727
17 136
113
Kérlek mond meg milyen gabonafélét aratnak jelenleg, mert tudomásom szerint a repce is kb 3 hét múlva kerül betakaritasra.... innentől fogva azt is kérlek áruld el hogy vajon mi a retkes f.szt keresne bármiféle betakarítást végző munkagép egy mezőn???? Pláne egy olyan mezőn ahol éppen keresztül rohan 2 zászlóalj támadasban??? Érdekes dolgok ezek, irhatnál valami megnyugtatót mert teljesen idegállapotba kerültem :)
A videón nem is ezekre megy az "áldás". Amúgy az őszi árpát már lehet itthon (búzát, tritikálét is szerintem kezdhetik) aratni. Éjjel is szoktak aratni.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 778
9 234
113
avagy az ukrik átdobhatják a helyi erőiket odesszából mikolaevből és herszonból is, azokat a részeket megvédi nekik egy orosz átkeléstől most a dnyeper
az ukrik támadni akarnak valahol, ahhoz hogy az a támadás sikeres legyen szükségük van valahol egy lokális erőfölényre, ahhoz el kell tudniuk vinni máshonnan azokat az erőket
Amúgy se volt félnivalójuk egy orosz átkeléstől.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
A videón nem is ezekre megy az "áldás". Amúgy az őszi árpát már lehet itthon (búzát, tritikálét is szerintem kezdhetik) aratni. Éjjel is szoktak aratni.
2018.06.19
A Szabadka környéki földeken az árpa 70 százalékát és az olajrepce felét már betakarították. A búza aratásával azonban várni kell a szem magas nedvességtartalma miatt.
„Nagyon hamar van ez az egész, tehát én nem is emlékszem olyan évre, amikor ennyire hamar kezdtük el az aratást. Nekem június 2-án már beérkezett az első árpa.”

 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
GG vigyorogva elemzi a hetfoi NY Times vezeto cikket, amelyben nagy nehezen elismertek, hogy eddigi hozaallasuk, az eddig folyamatosan ignoralt naci jelkepek az ukran fegyveres eroknel valoban nagyon is "problemasak":


Ahogy GG mondja, hasonlitsuk ezt a "problematikus jelenseget" azzal, ha valaki szimplan egy MAGA sapkat visel, mit kap azonnal... mindekozben a NYT megemliti az ukran-naci szovetseget WWII alatt stb. Attol, hogy Putyin lenacizta az ukran vezetes egy reszet, es ezt hasznalja egy illegalis invaziohoz, attol meg nem lesz orosz propaganda az, ami konkretan teny.
Rosszabb, a NYT alapvetoen azert tartja problemasnak, mert ez erositi az orosz invazios propagandat. Erted, nem azert, mert a nacizmus undorito es milliokat gyilkolt le, es a szovetsegesek evekig harcoltak, hogy kiirtsak, es az ukran erok kozott lathatoan ujra popularis ideologia.
Meg a NY Times azt is mondja, hogy nem aggodhatunk az ukran nacizmus terjedese miatt, mert nincs miert, hiszen Zelensky zsido, ergo nem lehet problema a nacizmus. Erted, mialatt Obama volt az elnok, nem lehetett semmifele rasszizmus ideat, ugye.
Mindekozben a NY Times legnagyobb problemaja nem az, hogy innen (US) konkretan nacikat is allig fegyverzunk a legmodernebb fegyverekkel, hanem hogy ezek a szimbolumok milyen rosszul neznek ki nyugatrol, es emiatt sokkal nehezebb lesz tamogatast szerezni az ukran tamogatasra.

Mindezt ugy, hogy ideat a 'naci' mar kb semmit nem jelent, barmire es barkire rasutik, Trump naci, konzervativak nacik, szelsobalosok nacik, akarki is naci.
Erről eszembe jut ez az 50 évvel ezelötti kis felvétel. Végül is nem baj az, ha van némi nosztalgia ugyebár.....
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
361
2 179
93
Kérlek mond meg milyen gabonafélét aratnak jelenleg, mert tudomásom szerint a repce is kb 3 hét múlva kerül betakaritasra.... innentől fogva azt is kérlek áruld el hogy vajon mi a retkes f.szt keresne bármiféle betakarítást végző munkagép egy mezőn???? Pláne egy olyan mezőn ahol éppen keresztül rohan 2 zászlóalj támadasban??? Érdekes dolgok ezek, irhatnál valami megnyugtatót mert teljesen idegállapotba kerültem :)
Még az is furcsa a két kombájn látszólag egy magasságban ellentétes irányban halad. Aki aratott már az tudja nem így működik.