[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 901
35 016
113
Új haza?
Kolumbiai konyec
Összfogl.15.
Skalp
Szúk...
Antidrón személyi felszerelés
Avdeevka
A "szeméthegy"
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 083
50 240
113
Ha valamire nincs pénz, az nem szándékos, hanem kényszerű már elnézést. Magyaroraszágnak sincs 1000 Abrams-e vagy 100 F-35-öse mert nem akarja hanem mert nincs pénze rá.
Pénzük van, de az évtizedeken keresztüli balfaszkodásukat nem lehet gyorsan nullifikálni és még ha fel is állítanak hatékony rendszereket (kijavítandó a balfaszkodást), időbe telik, amíg beindul az "üzem". Ott van pl a mobilizációs rendszerük (most nem írom le mégegyszer, mi történt vele) - legközelebbi mozgósítás sokkal hatékonyabb lesz.

Hasonló folyamatok játszódnak le a hadiiparukban is. Felbecsülhetetlen tudást szereznek most: kiderül, mely harctéri rendszereik hasznosak/életképesek és melyek nem. És ugyanígy a gyártói hátterük is ki fog tisztulni. Ez semennyire nem jó hír az atlantista csőcseléknek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 401
36 375
113
Ebben semmi uj nincs. Az amerikai doktrina evtizedek ota ket major war egyideju megvivasanak a kepessegere epul.

A két major war lenne Ukrajna és Tajvan. Ha harmadikként ehhez jönne a Közel-Kelet (Irán, nem Gáza) - na az már húzósabb. Bár, ha szárazföldi erőket csak ebből max. 2-ben vetnétek be, képesek lennétek rá talán.

A célok változtak, ez kényszerből történt (nem jött be az, amit az elején terveztek), az, ahogy az új célokat (akár a 4 megye, akár Novorosszia majdan, akár más) megpróbálják a jelenlegi módon elérni, az szándék. Kb. ennyi.

Kérdés mi volt az eredeti cél. Gondolhatták-e reálisan, hogy Ukrajnát megnyerhetik maguknak, ha a jelenlegi vezetés elmenekült volna? Vagy eleve nem volt cél egész Ukrajna, csak annektálni egy részét. Szerintem valószínűbb az utóbbi, csak az eredeti maximális tervben szerepelt Odessza és az egész tengerpart Transznisztriáig, meg az egész "bal parti Ukrajna". Na, ez eléggé túl ambíciózus célnak tűnik ma már... esetleg ha a Nyugat leállítana minden segélyt ezentúl.

Olyan értelemben persze kényszer az is, hogy mivel nincs besorozva +1-2 millió ember, így nincs is meg az az erő, amivel át lehetne gyorsan törni és leverni az ukránokat, mint vak a poharat, de az, hogy nincs besorozva +1-2 millió ember, szintén szándékos (mert ugye emberanyag lenne rá, még ha jelentős plusz időbe is telne a kiképzés és felszerelés), mégpedig politikai szándék van mögötte. Úgy döntöttek, hogy kisebb ára van annak, hogy így csinálják, mintha betolnák azt a plusz egy millió katonát, ez a szándékos. De jobban nem fogom körbe írni, mert lehetetlen.

Megingatná a politikai stabilitást otthon. Lásd mi történt Oroszországgal 1917-ben. Az egyértelmű vereség Ukrajnában is persze, ha elvesztenék a Krímet is, pláne.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Izraelen látni, hogy a legprofibb nyugat seregek is ugyanúgy vizzel főznek, mint az oroszok.

Ez van. Sokan abba reménykedtek, hogy elmúlt a tömeg hadseregek ideje és az anyagháború. De hát nem. Amíg nem jelennek meg a harci droidok, addig ez fog menni. Na jó, egy kis drónozással kiegészítve. De ember, nagyon sok ember, akkor is kelleni fog. Pl. egy Gázai terroristafészket nem lehet csak bombázással csak úgy kiiktatni.
Meg aztán miben különbözik az izraeli "bemegyünk azonnal Gázába" aztán nagy semmi, az oroszoktól? :)
Abban, hogy Izrael tanult az orosz pofára esésből. Nem hajlandó elkövetni ugyanazokat a hibákat. Felkészül (talán még zsoldosokat is beszerez és azokat tolja előre, mint lándzsa hegyét) aztán majd meglátja, hogy milyen taktikát alkalmaz. Tény, hogy az idő nem neki dolgozik. Minél tovább húzza az időt, annál inkább csökken az IDF hírneve. Azonban, ha ész nélkül berongyol (alá, ruszki), akkor nagyon nagy veszteségekkel kell számolnia, amit egy normális politikum és hadvezetés értelemszerűen nem akar vállalni. Sehogy sem jó. Nem egyszerű ez a Gáza történet, de semmiképpen nem hasonlít az ukrán hadszíntérre, ha csak nem Bachmut esetére.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 612
6 082
113
Izraelen látni, hogy a legprofibb nyugat seregek is ugyanúgy vizzel főznek, mint az oroszok.
Meg aztán miben különbözik az izraeli "bemegyünk azonnal Gázába" aztán nagy semmi, az oroszoktól? :)
.
.
Hat ez nem uj jelenseg. Anno amikor az USA/NATO valojaban nagyon helyesen rendetrakott vegre Jugoszlaviaban,leallitotta az addigra evtizedes haboruskodast, ott is ez ment. Bombaztak, bombaztak, es közben allandoan mentek az ujsagban a hirek, hogy mar kuszöbön all a szarazföldi beavatkozas, de azutan arra sose kerult sor, nyilvan a varhato vesztesegektöl felve.
.
Az izraeliek helyeben en se mennek be Gazaba szarazföldi erövel, kb megostromolva es elfoglalni azt. Borzaszto surun lakott terulet, nyomorusagot viszonyok, amit a helyiek ismernek jol. Mindenki aki civilnek tunik, barmikor elöhuzhat valami fegyvert, barhol lehetnek csapdak, rejtekutak. Az izraeliek technikai fölenye kevesse ervenyesul, viszont nagy vesztesegeket szenvedhetnek, katonak eshetnek fogsagba, ami csak növeli a helyi harci kedvet.
Jobb öket a magasbol bombazni, nem sajnalva a löszert.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Óriásiak az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) veszteségei az ellentámadás során - körülbelül 8:1. Ezt Vlagyimir Putyin orosz elnök nyilatkozta a veszteségek arányát meghatározva a Kínai Médiatársaságnak adott interjújában.
„[Az ellentámadás] június 4-e óta tart. Még nincs eredmény, csak hatalmas veszteségek vannak [Ukrajna oldalán]. A veszteségek egyszerűen óriásiak, körülbelül egy a nyolchoz, ha összehasonlítjuk” – mondta az államfő.


 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Akkor ahogy már előttem írták, ez kényszer (amit én állítok) és nem pedig szándék ahogy itt sokan megpróbálják beállítani.
Dudi az akarat hiánya orosz oldalon, nem ugyanaz mint a képesség hiánya. Ukrán oldalon ez pont fordítva van.

Szépen, érthetően leírták többen, a lakosság támogatása nélkül, bukna az orosz vezetés. Lakosságnak eladható célok, melyeket hajlandóak támogatni, lehetőleg a körülményekhez képest a legkisebb veszteség mentén, reális célkitűzésnek számít.

Az időhúzás bármely formája jelenleg, az oroszok malmára hajtja a vizet (Tartalékképzés, időjárás stb.). A geopolitikai helyzet is jelentősen kedvezhet az Oroszoknak, ha képesek kivárni az eseményeket. Lásd. Izrael-Palesztin (Irán), vagy akár Kína-Taiwan konfliktus. De ahogy elnézem, akad még pár gócpont, ami akár orosz beavatkozás nélkül is gyengítheti a NATO támogatását Ukrajnában.

Noha a kezdetekben, egy gyors 3 napos háborúra törekedhettek, ma már az időhúzás a kulcs.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 711
10 646
113
Pénzük van, de az évtizedeken keresztüli balfaszkodásukat nem lehet gyorsan nullifikálni és még ha fel is állítanak hatékony rendszereket (kijavítandó a balfaszkodást), időbe telik, amíg beindul az "üzem". Ott van pl a mobilizációs rendszerük (most nem írom le mégegyszer, mi történt vele) - legközelebbi mozgósítás sokkal hatékonyabb lesz.

Hasonló folyamatok játszódnak le a hadiiparukban is. Felbecsülhetetlen tudást szereznek most: kiderül, mely harctéri rendszereik hasznosak/életképesek és melyek nem. És ugyanígy a gyártói hátterük is ki fog tisztulni. Ez semennyire nem jó hír az atlantista csőcseléknek.
Szerintem:
1. annyi pénzük nincs, amennyiféle fejlesztést akarnak, de hát ők fafejű mi mindent is megcsináló oroszok, aminek az lett a következménye, hogy szinte nincs semmijük, ami nem 20+ éves technológia és még az is kis számban és rosszul használva. Vegyük a "gyengelméjű, mindenre alkalmatlan" USA-t: van 2féle ICBM-jük, a Minuteman III és a Trident II. Na és az oroszoknál mennyi féle van? Vagy tengeralattjáró. Vagy tank. Vagy repülőgép.
2 . indulnak egy 20 éves hátrányból, akkor a világ mit fog csinálni 20 évig? Nézi őket, hogy behozzák a hátrányt vagy fejlődnek ők is legalább azonos ütemben?
3. na ezt az atlantista csőcselék egy igen objektív és megalapozott jelző, ami a használójának objektivitásáról és hozzáértéséről elmond egy csomó dolgot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 430
84 324
113
Dudi az akarat hiánya orosz oldalon, nem ugyanaz mint a képesség hiánya. Ukrán oldalon ez pont fordítva van.

Szépen, érthetően leírták többen, a lakosság támogatása nélkül, bukna az orosz vezetés. Lakosságnak eladható célok, melyeket hajlandóak támogatni, lehetőleg a körülményekhez képest a legkisebb veszteség mentén, reális célkitűzésnek számít.

Az időhúzás bármely formája jelenleg, az oroszok malmára hajtja a vizet (Tartalékképzés, időjárás stb.). A geopolitikai helyzet is jelentősen kedvezhet az Oroszoknak, ha képesek kivárni az eseményeket. Lásd. Izrael-Palesztin (Irán), vagy akár Kína-Taiwan konfliktus. De ahogy elnézem, akad még pár gócpont, ami akár orosz beavatkozás nélkül is gyengítheti a NATO támogatását Ukrajnában.

Noha a kezdetekben, egy gyors 3 napos háborúra törekedhettek, ma már az időhúzás a kulcs.
Ilyen nem létezik. A háborút nem a háború kedvéért, hanem politikai célokért vívod. Nincs olyan politikai cél a világon aminek jobban kedvez egy elhúzódó háború, mint egy gyors győzelem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 488
23 985
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 656
13 883
113
A két major war lenne Ukrajna és Tajvan. Ha harmadikként ehhez jönne a Közel-Kelet (Irán, nem Gáza) - na az már húzósabb. Bár, ha szárazföldi erőket csak ebből max. 2-ben vetnétek be, képesek lennétek rá talán.
Ukrajnában nem harcoló fél Amerika,nem is értem, hogy jön ide.

Közel-Kelet tele van bazisokkal, nem lesz belőle nagy háború szerintem.

Taiwan kérdéses, de mint már korábban irtam, a kínaiaknak csak ki kell várniuk,l a szigetet, felesleges háborúba keveredniuk...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 625
113
Ukrajnában nem harcoló fél Amerika,nem is értem, hogy jön ide.
Ha nem érted, akkor elég nagy baj. Ott a hírszerzés, felderítés, a tisztek, a "kiképzők", a "leszerelt katonák", a pénz, a fegyverszállítások, a zsoldosok. De igenis harcoló fél, csal úgy csinálja, hogy még épp ne basszák telibe érte a nagyvárosait.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Én tanuljak meg magyarul amikor te nem érted azt, hogy az a 300.000+ ember akit besoroztak nem önként vonult be és nem önként csinálja azt amit parancsolnak neki, hanem kényszerből? A sorozás kényszer. Most arra vársz releváns hozzászólást, hogy az oroszok csak azért támadgatnak és csak azért húzódik el a háború, mert ezt ők így akarják? Már ne haragudj, de vak vagy? Te nem olvasod ezt a topikot? Nem 3-at 300-at is tudnék, de bármilyen hihetetlen ha visszaolvasol 10 oldalt te is beleakadsz abba a 3-ba amit rajtam számonkérsz. Persze, hogy beírom, de annak meg is van az oka. Mi ez az ok? Az a hazugság miszerint az egy kiváló mérnöki megoldás, hogy telepakolom a teknőt lőszerrel és gázolajjal, mert bármilyen hihetetlen, van itt olyan fórumtárs aki a több 100szanaszét robbant harckocsi után is képes pofátlanul ezt hazudni a szekta pedig mámorosan ünnepli a hülyeséget.
Tudnál 300-at mutatni, de 3-at sem mutatsz? Derék ember vagy!

A hozzászólásodban lévő többi hülyeséggel egyelőre nem foglalkozom.





Ez politikai szinten is hülyeség. Ha bevetnének 1millió katonát az oroszok és 600.000 lenne a veszteség, akkor meg is érdemlik. De ha bevetnének 1millió katonát, akkor ezt a háborút lezárhatnák néhány hónap alatt, mert egész egyszerűen erre Kijevnek nem lenne válasza. Jelenleg a 2022 előtti orosz-ukrán határ felén még front sincs, nemhogy háború, ha itt frontot nyitna az orosz haderő, akkor az ukránoknak nem lenne ereje megállítani őket. Jelenleg ott tartunk, hogy nagyjából egyenlő számú, vagy csak minimális orosz élőerő fölény van, nincs olyan elv ami azt mondja, hogy egy konvencionális háborút azonos élőerő mellett minimális technológiai különbséggel eredményesen meg lehet vívni. És ezt is látjuk majd 2 éve. Szerencsétlenkednek az oroszok, mert valami barom kitalálta, hogy képesek ilyen kondíciók mellett győzni.
Te tényleg teljesen NATO-konform lehetsz, hiszen könnyen vernéd más faszával a csalánt. (Nem személyeskedésnek szántam, hanem így tudtam kis energiabefektetéssel körülírni a problémát.)





Vészhelyzet egy ukrán erőműben

Megdöbbenve olvastam, hogy a Portfólió.hu múlt heti energetikai konferenciáján az egyik előadó arról beszélt, hogy Ukrajna „a nukleáris energia területén is sikerrel vált le az orosz forrásokról, miután a Westinghouse cég szeptemberben töltötte be az első fűtőelemeket a Roszatom által gyártott VVER–440-es reaktorokba, miután korábban már ezt megtette a VVER–1000-es berendezések esetében”. Az előadó hozzátette azt is, hogy szerinte ez magyar szempontból is nagyon fontos, mert a paksi atomerőmű egyes blokkjai is ilyen típusúak. Nem tudni, hogy az előadó szándékosan vagy a szakmai információk hiánya miatt állított-e valótlanságot. Nagyon úgy tűnik, hogy szeptemberben az amerikai nukleáris üzemanyag ukrajnai alkalmazását (vagy „próbaüzemét”) nem verték nagydobra, hiszen erről csak néhány külföldi hír jelent meg… Talán nem bíztak a biztonságos üzemeltetésben? Vegyük sorra a tényeket!
A hivatkozott konferencia előtti napok hírei arról szóltak, hogy Ukrajnában a rivnei atomerőműben az orosz VVER–440 típusú reaktorokba szeptemberben berakott „amerikai” üzemanyaggal máris súlyos problémák adódtak és vészhelyzet alakult ki. A pánik akkora volt, hogy más atomerőművekből és Svédországból is hívtak szakembereket a helyzet megoldása érdekében.
Ami tetézi a bajt, hogy Ukrajna erről a súlyos incidensről a hírek szerint nem értesítette a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget, és az orosz fél mint gyártó segítségét sem kérte. Ez lenne az előadó által hangoztatott siker? Aligha. Ráadásul a helyzet ennél súlyosabb.
A történet azért igazán megdöbbentő, mert a nukleáris biztonság olyan evidencia az atomenergetikában, amely kötelezően felülír minden más szempontot, köztük a politikai és gazdasági megfontolásokat. Mi történt ezzel szemben a rivnei atomerőmű esetében? A csak nevében „amerikai” Westinghouse (a cég jelenleg kanadai cégek tulajdonában van) korábban többször is próbálkozott már az orosz gyártmányú üzemanyagot saját gyártmányúval helyettesíteni. A paksi atomerőmű blokkjainál kétszer nagyobb egységteljesítményű VVER–1000 típusú reaktorokhoz fejlesztett saját üzemanyagot. Az üzemeltetők korábban Csehországban, illetve Ukrajnában kipróbálták, de köszönték, nem kértek az amerikai üzemanyagból, mert súlyos, a biztonságot veszélyeztető műszaki problémák léptek fel a használatuk során. A Westinghouse kazettái deformálódtak. Állítólag azóta kiküszöbölték a problémát és Ukrajna amerikai üzemanyagra áll át, de megbízható információ nincs az ottani üzemeltetési tapasztalatokról.
Most viszont van. A Westinghouse szakembereinek újra vissza kell ülniük a tervasztalhoz, hiszen a szeptemberben berakott amerikai üzemanyaggal – amelyet végül Spanyolország helyett Svédországban gyártottak – már most súlyos problémák merültek fel, ami az üzemanyag ukrajnai engedélyeztetésével kapcsolatos kérdést is felvet.
Láthatóan Ukrajna és a Westinghouse cég úgy döntött az amerikai üzemanyag használatáról, hogy korábban nem győződött meg annak biztonságos üzemeltethetőségéről. Nem is tehették, hiszen orosz reaktorokról van szó, az orosz gyártó nélkül nem lehet igazolni, hogy az üzemanyag biztonságos.
Ugyanakkor a hírek nem szólnak arról, hogy ebből a célból bármilyen megkeresés érkezett volna a Roszatomhoz. Arról nem is beszélve, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség hivatalos oldalán sem találhatók olyan információk, amelyek az amerikai üzemanyag megbízhatóságáról vagy engedélyezéséről szólnának.
Láthatóan az engedélyeztetéssel és a gyártással is kapkodtak. Ezt támasztja alá Svédország ukrajnai nagykövetének beszéde is, amit az amerikai üzemanyag berakása alkalmából tartott. Íme: „Amikor megkezdődött az ukrán–orosz konfliktus, partnereinkhez fordultunk a Westinghouse cégnél azzal a javaslattal, hogy gyorsítsuk fel a VVER–440 típusú reaktorokhoz szükséges üzemanyaggyártást. Mérnöki támogatással másfél év alatt legyártották…”

Nos, a szakmai tapasztalatok hiányának és a politikai alapú sürgetésnek meglett az eredménye.
Ez intő jel lehet az Európai Uniónak is, hiszen ma ott tartunk, hogy a diverzifikáció szükségességére hivatkozva politikai hátszéllel próbálnák kiszorítani az orosz Roszatom által gyártott megbízható nukleáris üzemanyagot és azt az amerikai Westinghouse által gyártottal helyettesíteni. A Westinghouse a VVER–440 típusú, Pakson is üzemelő blokkokhoz fejleszt üzemanyagot, aminek költségét nyilván az uniós hátszéllel létrejött konzorcium tagjainak, Paksnak és a finn, cseh, illetve szlovák testvérerőműveinek kell majd állniuk. Ráadásul a fejlesztés és az engedélyeztetés hosszú évekbe, akár öt-hét évbe is telhet, és nincs garancia rá, hogy nem úgy végzik az amerikai kazetták, mint a VVER–1000 típusú reaktorok amerikai üzemanyaga. Ukrajnában az első intő jelet már láthatjuk a VVER–440 típusú amerikai üzemanyagokkal kapcsolatban. Mindezeket nem lehet figyelmen kívül hagyni, ha ellátásbiztonságról beszélünk.
A paksi atomerőmű mindig is elismerően nyilatkozott az orosz üzemanyagról, amelyet biztonságosként, megbízhatóként és gazdaságosként jellemzett.

A Roszatom, az ukrajnai háború első évében, tavaly többször is, a szerződés szerint – előbb légi úton, majd tavaly karácsony előtt Bulgárián és Románián keresztül hajóval, majd vasúton – juttatta el a paksi atomerőmű által megrendelt üzemanyag-szállítmányt. Említést érdemel az is, hogy a Roszatom nukleáris üzemanyaggyártó vállalata, a TVEL az elmúlt évtizedekben folyamatosan fejlesztette a paksi üzemanyagot, ennek köszönhetően ma a paksi atomerőmű 15 hónapos üzemeltetési ciklussal működik, ami tovább növelte a gazdaságosságot.

A Westinghouse cég nem rendelkezik és nem is rendelkezhet azzal a több évtizedes fejlesztési, gyártási és üzemeltetési tapasztalattal, amellyel az orosz üzemanyag gyártója. Ezeket a tapasztalatokat nem lehet politikai alapú döntésekkel vagy a nukleáris biztonság elsőrendűségét hátrébb sorolva a tervezési, gyártási, engedélyezési és tesztelési időt lerövidítve pótolni. Mérnökként úgy gondolom, hogy a zavaros háborús helyzetben megengedhetetlen a kísérletezgetés az amerikai üzemanyaggal! A rivnei atomerőmű VVER–440-es reaktorában súlyosan leszerepelt amerikai üzemanyag esete alapjaiban kérdőjelezi meg az ukrajnai engedélyeztetési eljárást, ami felvet egy még súlyosabb kérdést.

Ukrajna a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség tagjaként vélhetően a nemzetközi ellenőrzést mellőzve döntött a bizonytalan minőségű és biztonsági kockázatot hordozó amerikai üzemanyag használatáról.
Ezért nagyon fontos, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség, a többi érintett európai ország, köztük Magyarország és az illetékes Országos Atomenergia-hivatal vasszigorral érvényesítse a nukleáris biztonság mindenekfelettiségét.

A szerző atomenergetikai szakértő, az Atombiztos.blogstar.hu oldal szerzője
Egyelőre csak orosz források állítják, ha jól tudom.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 900
72 872
113
Szpirnoje, fogyasszák a NATO/ukrán erőket.

Az állás Klisejevkanal.

Orosz katona nem adta meg magát ,hanem felrobbantotta a támadójának együtt.

Elkészült Mariupolban az új híd a Kalmiusz folyón.

Az éjjeli orosz bombázások útvonalai.

Oroszországban tehát van elég hadianyaga... Szíriában átadott régebbi de felújított fegyverzet.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 617
22 649
113
Szerintem:
1. annyi pénzük nincs, amennyiféle fejlesztést akarnak, de hát ők fafejű mi mindent is megcsináló oroszok, aminek az lett a következménye, hogy szinte nincs semmijük, ami nem 20+ éves technológia és még az is kis számban és rosszul használva. Vegyük a "gyengelméjű, mindenre alkalmatlan" USA-t: van 2féle ICBM-jük, a Minuteman III és a Trident II. Na és az oroszoknál mennyi féle van? Vagy tengeralattjáró. Vagy tank. Vagy repülőgép.
2 . indulnak egy 20 éves hátrányból, akkor a világ mit fog csinálni 20 évig? Nézi őket, hogy behozzák a hátrányt vagy fejlődnek ők is legalább azonos ütemben?
3. na ezt az atlantista csőcselék egy igen objektív és megalapozott jelző, ami a használójának objektivitásáról és hozzáértéséről elmond egy csomó dolgot.
Igazad van. Az oroszoknak nincs semmijük ami nem 20+ éves technológia (a Kalibr 1994-es, de a Kindzsal 2017-es a Sarmat meg éppen 2023-as). A nagy USA-nak ahogy írod, kétféle ICBM-e van: a Minuteman III. (1970?) és a Trident II (1990?) Ezek nem 20+ éves technológiák, hanem vadiújak. :D
Indulnak 20 éves hátrányból, de a jenkik még mindig nem tudtak összehozni egy működőképes hiperszónikus röppentyűt, szóval ez a hátrány csak növekszik... :D (Már Pekingnek is van, még megérjük, hogy a franciák is előbb hozzák össze mint a nagy Jueszé? :D )
Az "atlantista csőcselék" sem rosszabb, mint az "orosz hordák" ugye?

Ezennel kijelentem, hogy az összes eddig letiltott figurát felszabadítottam. Ez így sokkal szórakoztatóbb... :D