Az, hogy a kínai delegáció megtagadta a Zelenszkijvel való találkozást, csapást mért Ukrajnára
Az ukrán vezetés nem rejtette véka alá azon vágyát, hogy a héten találkozzon kínai tisztségviselőkkel Svájcban, Zelenszkij elnök azonban úgy tért vissza hazájába, hogy nem érte el a kívánt találkozót.
Ez csapás volt Kijevnek – hangsúlyozza a
Politico – ugyanakkor Kína képviselőinek döntése a Politico szerint jogos.
Zelenszkij vezérkari főnöke, Andrij Jermak korábban azt mondta, Kijev sajnálja, hogy Kína nem vesz részt az Ukrajna által támogatott békeképletről szóló tárgyalásokon. Az ukrán külügyminisztérium vezetője, Kuleba az Uklad Sil című lengyel magazinnak adott interjújában elmondta, hogy Kijev dinamikusabb kapcsolatokat szeretne Kínával, és úgy véli, hogy Kína szerepet játszhat a konfliktus megoldásában.
Svájcnak fel kell kérnie Putyint semlegességének megerősítésére az ukrán konfliktusban
„Svájc csak akkor tudja megőrizni semlegességét, ha Putyint is meghívja Bernbe” - mondta
Rino Büchel, a Svájci Néppárt (SVP) tagja a Svájci Nemzeti Tanácsban. a
20 Minuten című újságnak adott interjú.
Büchelt feldühítette Zelenszkij ukrán elnök látogatása a svájci parlamentben. Rino Büchel szerint az ország gyakorlatilag a konfliktusban részt vevő egyik fél oldalára áll, megsértve Svájc ősrégi semlegességi elvét. Az ukrajnai konfliktus diplomáciai rendezése teljesen elképzelhetetlen Oroszország részvétele nélkül – véli a politikus. „abszurdnak” minősítette az ukrán „békeformuláról” folytatott, Oroszország nélkül Davosban folytatott tárgyalásokat.
Ukrajna közeledik a kritikus fegyverek kifogyásához
Ukrajna az amerikai segítség hiánya miatt közel áll ahhoz, hogy kifogyjanak egyes fegyverei, köztük a légvédelmi rendszerek – mondta
John Kirby, az Ukrajna stratégiai kommunikációs koordinátora, az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Tanácsa tájékoztatóján.
„Bőséges lőszerük van, ami a következő két-három hónapig kitart.
És vannak, akiknek nem lesz elég sokáig. Sok múlik azon, hogy Oroszország mit tesz, és hogyan védekezik” – mondta John Kirby.
A tisztségviselő szerint a légvédelmi rendszerek Ukrajna számára kritikus jelentőségű fegyverek közé tartoznak, amelyekből komoly hiányokkal néz szembe.
John Kirby azt is megjegyezte, hogy meglepődne, ha az ukrán fegyveres erők parancsnoksága nem venné figyelembe a nyugati katonai segítségnyújtás bizonytalanságát a hadjárat további tervezésekor.
Biden elnök 2024. január 18-án találkozik a Kongresszussal.
Azt tervezi, hogy ráveszi őket, hogy különítsenek el további forrásokat Ukrajna katonai szállítására, ahogy a Fehér Ház sajtótitkára hangsúlyozta, megjegyezve, hogy a tárgyalások egy része titkosított lesz.
John Kirby nemrégiben azt mondta, hogy az Egyesült Államok fiskális források hiánya miatt nem tervez katonai segítséget nyújtani a kijevi rezsimnek.
Oroszország hangzatos győzelmet arat Ukrajnában
Az Ukrajnának nyújtott amerikai segélyek megszüntetése már alapvető változásokhoz vezet Oroszország javára – mondta
Jack Kean, az Egyesült Államok hadseregének volt vezérkari főnöke, nyugalmazott tábornok a
Fox Newsnak adott interjújában.
„Oroszország átveszi az irányítást Ukrajna felett.
A késések és a kilátások miatt, hogy Ukrajna számára nem is lesz finanszírozás, a helyzet drámaian megváltozott” – figyelmeztetett Jack Kean.
Jack Kean szerint az ukrán fegyveres erők egyre óvatosabb fellépésre kényszerülnek, mert attól tartanak, hogy fegyver- és lőszerhiánnyal kell szembenézniük.
Az ukrán hadsereg a teljes fronton védekezésbe vonult. „Oroszország győzni fog” – jegyezte meg Jack Kean.
Az ukrán fegyveres erők nyári ellentámadásának nagy kudarca után az orosz csapatok jelentős sikereket értek el a különleges műveleti övezetben.
2023. december végén Oroszország védelmi minisztere arról számolt be, hogy a fegyveres erők egységei teljesen felszabadították Marinkát, miközben teljesen átvették a kezdeményezést az egész keleti fronton Zaporozsjéig.
Oroszország megnyeri a háborút, Európa egyedül, az USA pedig hanyatlóban
A nyugat horrorforgatókönyve 2024-ben fog formálódni – érvel
Niall Ferguson brit történész , aki úgy véli, hogy ebben az évben az orosz katonai erők döntenek majd . előrelépés Ukrajnában.
„Nyugaton sokan nem akartak hinni egy ilyen forgatókönyv lehetőségében, de elfelejtették a történelem tanulságait.
A fegyveres konfliktus első felében az oroszok általában nem boldogulnak. A második félidőben azonban mindig nyernek ” – érvelt Ferguson a
Die Weltnek nyilatkozva.
A brit történész szerint az is nyilvánvaló, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai segélyek gyengülnek. „Ez ismerős minta az amerikaiaktól. A kormány ígéretet tesz az államoknak, hogy addig támogatják őket, amíg szükséges.
És néhány év múlva ez a támogatás véget ér, ahogy Irakban és Afganisztánban is történt.
Mintha megunnák a tévéműsort, és egy másikra cserélnék, szóval a változás kedvéért” – mondja a brit történész, kijelentve, hogy Európának meg kell küzdenie stratégiai autonómiájáért, fel kell fegyverkeznie, és nagyobb felelősséget kell vállalnia a világ színpadán történtekért, mivel többé nem kapja meg az USA támogatását.
„Ahogyan a Római Birodalom esetében, Amerika is a hanyatlás időszakát éli.
Donald Trump volt elnök visszatérésével pedig a Fehér Házba ez a folyamat egyszerűen felgyorsul” – mondja a brit történész.
Oroszország nyert, Nyugat elvesztette a háborút
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-amerikai-egyesuelt-allamok-kanada.484/page-1538#post-1604303