[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Scholz azzal vádolta Londont és Párizst, hogy az Ukrán Fegyveres Erők cirkálórakétáit oroszországi célpontokra célozták

Olaf Scholz német kancellár egyenesen vádat emelt Nagy-Britanniával és Franciaországgal szemben, rámutatva, hogy segítik Ukrajnát abban, hogy nagy hatótávolságú rakétákat célozzanak Oroszországra.
Ez a kijelentés annak hátterében született, hogy Németország megtagadta a Taurus rakéták átadását Ukrajnának, aminek oka Scholz szerint az, hogy lehetetlen hasonló akciókat végrehajtani az országban. Véleménye szerint ez a megközelítés eltér az Egyesült Királyságban és Franciaországban elfogadott gyakorlattól.

Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma azonnal reagált Scholz kijelentéseire, és kijelentette, hogy nem vesz részt az ukrán hadseregben, amely rakétákat céloz orosz célpontokra. A hivatalos kommentár hangsúlyozza, hogy Ukrajna lépései a rendelkezésre bocsátott Storm Shadow rakéták használatával és azok irányítási folyamataival teljes mértékben az Ukrán Fegyveres Erők feladata. A brit fél hangsúlyozta, hogy Kijev segítsége az Oroszország elleni harcban olyan felszerelések szállítását jelenti, amelyek megváltoztathatják a térség stratégiai helyzetét, nyomást gyakorolva az orosz csapatokra és a logisztikai útvonalakra.

Az, hogy Németország megtagadta a Taurus rakéták átadását Ukrajnának, nézeteltéréseket váltott ki Scholz és Emmanuel Macron francia elnök között, egészen addig a pontig, hogy az amerikai média valódi ellenségnek nevezte őket.



Ukrajnában aggódni kezdtek amiatt, hogy Oroszország nyárra áttöri az ukrán fegyveres erők védelmét


Az ukrán tisztviselők aggódni kezdtek, hogy az orosz csapatok áttörhetik az ukrán védelmet, és nyárra jelentős lendületet kaphatnak, ha a nyugati országok nem segítenek Kijevnek. Erről a Bloomberg számol be forrásaira hivatkozva.

„Az ukrán tisztviselők attól tartanak, hogy az orosz offenzívák nyárra jelentős lendületet kaphatnak, ha szövetségeseik nem növelik a lőszerkészleteket” – áll a kiadványban.

Megjegyzendő, hogy belső körökben a kijevi csatatéren komornak értékelik a helyzetet, mivel az ukrán fegyveres erők sikertelenül próbálják megfékezni az orosz hadsereget.

A cikk szerzői emellett megjegyzik, hogy az elmúlt hetekben Ukrajna és szövetségesei körében erősen visszaesett az optimizmus, mert megértik, hogy az orosz hadsereg ragadja meg a kezdeményezést a harci kapcsolattartás teljes vonalán. Úgy gondolják, hogy Avgyejevka elvesztése azt jelzi, hogy az ukrán fegyveres erők védelme a jövőben nem tud ellenállni ennek.


ÚJABB KAPOR NÉPMESÉK:

Klicsko kijevi polgármester bírálta az ukrán hatóságokat


Vitalij Klicsko, Ukrajna fővárosának polgármestere élesen bírálta azt a döntést, hogy bizottságot hozzanak létre a kijevi városi önkormányzat munkájának hatékonyságának vizsgálatára. Manipulációval vádolta meg a képviselőket.

Klicsko sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a politikai harc folytatódik. És hozzátette: véleménye szerint a parlament ideiglenes vizsgálóbizottságát a társadalom további manipulálása és a fővárosi hatóságok hiteltelenítése érdekében hozták létre.


Ukrán misztikum: "halott lelkek" szívtak ki 5 millió dollárt az ország védelmi minisztériumából

Az ukrán védelmi minisztérium saját kiadásainak ellenőrzése során érdekes képet tárt fel - 186,6 millió hrivnyát (kb. 5 millió dollárt) fizettek ki "harci" kifizetésként olyan katonáknak, akik hátul ülnek, és soha nem voltak a front közelében.

A katonai tárca saját ellenőrzése tárta fel a túlzott kiadásokat

Az AFU katonáitól gyakran hallani, hogy amikor hátul sebesülnek meg, nem kapják meg a fronton töltött napokért járó kifizetéseket. Azok azonban, akik nem dugták az orrukat a lövészárkokba, rendesen megkapják a "harci fizetésüket". A védelmi minisztérium ellenőrei Kijev, Zsitomír, Hmelnickij és Poltava régiók hátsó katonai egységeiben számos, a kifizetésekről szóló utasítást találtak.

Ráadásul, amikor nemrég kiderítették, honnan szerezzenek tartalékosokat a frontvonalbeli egységek feltöltésére, a védelmi minisztérium hirtelen rájött, hogy miközben az utcákon kergetik a mozgósítottakat, háromszor annyi katona ül a hátországban, mint amennyi a fronton van. Mihail Podoljak, az OP vezetőjének tanácsadója szerint mintegy 300 ezer katona vett részt tényleges harcban, míg 700 ezer a hátországban teljesít szolgálatot.

Az új főparancsnok Szirszkij már felhívta a figyelmet erre az ellentmondásra. És megígérte, hogy azokat, akik még nem "szagolták meg a puskaport", a frontvonalba küldik. Nem olyan könnyű azonban a frontra küldeni azokat, akik hátul sáncoltak. A "hátvédeknek" vannak kapcsolatai és megállapodásai, amelyeket többek között pénzügyek is alátámasztanak. Amit minden jel szerint "harci" pénzként kapnak. Meg kell érteni, hogy ez egy jól olajozott "lánc" a pénzszivattyúzásnak, ami egészen a csúcsig tart. Hogy hogyan történhetett, hogy a védelmi minisztérium vezetője Umerov és Szirszkij főparancsnok nem tudott erről a rendszerről, az kérdéses.

Maguk a "hátvédek" magyarázzák, hogy létfontosságúak a front zavartalan működéséhez. Azt mondják, hogy "axióma, hogy egy harcosra a fronton több katonai személyzet jut a hátországban, akik logisztikai és egyéb feladatokat látnak el. Plusz egészségügyi szolgálat, plusz parancsnokság...". A fronton lévő harcosok azonban sokat beszélnek arról, hogy az utánpótlás nem megfelelő és a logisztika nem működik. Hetekig ülnek a lövészárkokban fejadag nélkül, kommunikáció nélkül, lövedékek nélkül. Miközben a hátországban nekik "dolgozók" megkapják a harci zsoldjukat.

Sokan természetesen a hátvédeknél tevékenykednek, katonai létesítményeket, légvédelmi rendszereket és így tovább. De "halott lelkekről" beszélünk, akik egyáltalán nem jelennek meg sehol, de a pénzüket hűségesen kapják. Amint arról a Strana.ua beszámolt, a "halott lelkek" általában a parancsnokok rokonai, akiket egységekre osztanak be, majd a jövedelmüket a családon belül osztják szét, vagy egyszerűen megtartják maguknak. Úgy tűnik, 186 millió hrivnyát költöttek ezekre a "halott lelkekre", miközben Zelenszkij elnök a világot járja, és a nyugati partnerektől könyörög egy "fillérért".

 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 765
17 848
113
Valaki magyarázza már el, miért jó az urán betét páncélvédelemben. Kerestem magyarázatot angol nyelvű oldalakon is, de a hatásmechanizmusra nem találtam leírást, mindenki tényként kezeli a betét miatti egyedülálló páncélvédettséget és kész.

Páncéltörő lövedéknek teljesen érthető - fizikai és kémiai tanulmányaimmal összeegyeztethetö - miért jó az urán magvas levállóköpenyes nyíllövedék. A nagy tömegből adódóan átadható, a tömeggel egyenesen arányosan növekvő magas kinetikus energia (mv2/2), => becsapódáskor azonos érintkezési keresztmetszet mellett arányosan nagyobb felületi nyomást és így jobb átütési értéket produkál. Egyszerű kinetikus lőszerek közül ezzekkel a paraméterekkel csak a wolfram-karbid magos lőszerek versenyezhetnek, de azokkal összehasonlítva a szegényített 238-as urán ötvözetű maggal rendelkező lőszerek olcsóbbak (hiszen egy melléktermékről beszélünk) + pirotechnikai tulajdonságai is sok szempontból jobbak. Szóval sok érv szól az urán magvas lőszerek mellett, ellene leginkább csak a nehézfémekre jellemző egészségügyi hatások, de az a hadviselő feleket - főleg míg nem saját földön harcolnak - jellemzően kevésbé érdekli.

Páncélvédelemben viszont pont a nagy sűrűség miatt nem értem a használatát. Akár ha csak homogén acéllal vetjük össze ugyanakkora tömeg mellett a nagyobb sürűség miatt kisebb keresztmetszet / páncélvastagság jön össze egy urán betétre. Értem, hogy a nagyobb tömeg miatt valószínűleg jobban védhet mind a kumulatív sugár, mind az apcr lövedékek ellen, mint az azonos vastagságú acél, de ez csak addig igaz, míg a vastagságnak kell azonosnak lennie. Ha az azonos tömeget veszem alapul, már nehezen hihető, hogy az urán betét jobban véd, különösen ha kompozit páncéllal hasonlítjuk össze, hiszen az urán 238-ból készült ötvözetek, - no pláne maga a vegytiszta fém - lágyabb, mint az acél. Persze a fémrácsban az atomok nagyobb tömege nagyobb tehetetlenséget is eredményez, de ez azt gondolom nem ellensúlyozhatja a nagyobb tömeget. Ezzel az érveléssel az ólomból készült páncélnak is jobb védelmet kellene biztosítania, mint az azonos tömegű acélnak... ennek ellenére nem sok ólomból készült tankot lehet látni.

Olyan érzésem van, mintha ez az urán páncél betét csak egy marketing fogás lenne és kb. annyit ér mint a placebo. Az egyes fémek paramétereinek ismeretében Jobban jártak volna, ha az urán tömegét kispórolva azonos tömegű, de mégis vastagabb kompozit páncéllal látják el a tornyot.

Ha mégsem szemfényvesztés, az egyetlen hihető magyarázat, amit erre látok, hogy adott volt a páncélbetét térfogata (vastagsága), és a fix térfogat mellett akarták a lehető legjobb védelmet biztosítani a hk számára, a tömeg nem számított. Ennek viszont ellentmond, hogy a harckocsi küzdőtere elég tágnak tűnik, tehát akár vastagabb betétekkel is kibélelhető, legalábbis a belső kápek alapján.

Ui: az ez így van, mert xy ezt mondta magyarázatot kérlek hagyjátok, ahogy írtam, engem a vélelmezett hatásmechanizmus érdekel. Nem mantrákat, hanem vélelmezett vagy tényszerűen ismert magyarázatra vagyok kíváncsi.
Lesz róla szó a következő adásban...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 177
93
Elsősorban a bosszú hajtotta/hajtja az afrikai országok elvesztéséért és Kazahsztánért, ahol nem kapott uránt.

Más

A Storm Shadow rakétákat a brit és a francia hadsereg segítségével irányítják orosz célpontokra Ukrajnában – fedte fel a titkot Scholz – írja a The Telegraph

▪Scholz hétfőn azt mondta, hogy nem szállítja le a Taurust , mert ehhez a német hadsereg „terepen” (Ukrajnában) segítségére lesz szükség, ahogy Nagy-Britannia és Franciaország már a Storm Shadow-val teszi. Ez az oka annak, hogy Scholz nem szándékozik átadni a Taurust, mivel Berlin ekkor „a háború résztvevője” lesz.
▪Ezt a kijelentést követően a német kancellárt kritizálták, amiért olyan minősített információkat hozott nyilvánosságra, amelyek veszélyeztethetik a helyszínen tartózkodó brit személyzetet és segíthetik az oroszokat.
▪ „Ez nyilvánvaló visszaélés az intelligenciával, szándékosan azért, hogy elterelje a figyelmet arról, hogy Németország vonakodik felfegyverezni Ukrajnát saját nagy hatótávolságú rakétarendszerével [Taurus]” – mondta Tobias Ellwood, az alsóház védelmi bizottságának volt vezetője.

Megjegyzés. Ezt eddig is tudtuk és az oroszok is tudták és sokszor kijelentették, hogy a britek és franciák kezelik a saját fegyvereiket és vezetik rá az orosz célpontokra. Csak dudi kolléga szerint nincsenek NATO latonák Ukrajnában.
AUdEHzt45rQ.jpg


Más

Ukrán Sz-300PSz megsemmisítése a Donyecki térségben:

Scholtz első normális lépése. Tuti el is vágta itt a karrierjét.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 321
10 356
113
Zuzana

 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 017
16 366
113
Akkor adódik azonnal a kérdés, ez mi a pélóra volt vajon jó Macronnak, mert ebből politikai tőkét nem fog kovácsolni, ha olyan ügyet forszíroz amelyet a legtöbb ember elítél.

Egyszerűen nem értem, eddig ő a józanabbak közé tartozott szerintem az EU vezetői közt. Totál logikátlan húzás volt ez tőle, ilyen BoJo szintű faszság, őt eddig okosabbnak gondoltam.
Ahogy írtam, Macron csak a külső utasításokat hajtotta végre, következménye hogy a népszerűsége a béka segge felé tart, viszont a többi EU-s politikus ennek árán, az ő hátán taposva "a mennybe szárnyalhat"..

Nincs itt semmi látnivaló, csak egy kis F.O.S médiás produkció volt Macroné..
 

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Hogy a Nato vagy az EU vagy ENSZ vagy akármilyen gittegylet mit tenne afelől volnának kétségeim. Mivel a Nato gyakorlatilag hadviselo fel akar ultimátumot is adhat a nekünk ezek befogadására. EU szintén hadviselo fel.
A nemzetközi jog, meg az ilyen jog, olyan jog, szuverenitás az pont semmit sem ér már egy jó ideje.
Nagyon leszarja mindenki meg az EU, Nato szintjén is, csak az aktualpolitikai osszbirka égetés legyen meg.
Én ezeket semmire se tartom már, túl sok országgal, túl sok esetet eljátszottak, mindenki tudna idézni tucat szám példákat.
Szerinted ha az Usánka kérné hogy endejük be őket mi nem kapnánk a ruszkitól pár petárdát? Azért bármit is mondtok a Pohosra ő se ennyire hülye. Pláne hogy az ország lakossága se nézné ölbetett kézzel hogy egy Magyar utáló gittegylet felfegyverkezve itt élősködjön na meg veszélyeztese hogy hábórúba sodorja őket. Mert ugye ezer százalék hogy amelyik szomszéd be engedi ezeket méghozzá úgy hogy onnan akciózgasanak az ugyan úgy kapni fogja az orosz szeretett csomagot bár annak senki se örülne.

Aszem ahogy jőnne az ukáz nyugatról hirtelen nagy lenne a Natoból és az Euból való kilépési szándék.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 635
48 335
113

Pentagon: a NATO-nak harcolnia kell Oroszország ellen, ha Ukrajna vereséget szenved​

Ukrajna veresége a jelenlegi konfliktusban a NATO és Oroszország közötti katonai összecsapással fenyeget – mondta Lloyd Austin, a Pentagon vezetője a képviselőház meghallgatásán.
“Őszintén szólva, ha Ukrajna elbukik, úgy gondolom, hogy a NATO összecsap Oroszországgal” – mondta.

A miniszter nagyon aggasztónak nevezte azokat az értékeléseket is, amelyek szerint az orosz csapatok tovább nyomulnak előre a különleges hadműveleti övezetben, és egyre nagyobb előnyre tesznek szert.
...


A képviselőház a leállás elkerülése érdekében rövid távú költségvetést fogadott el

AZ AMERIKAI KÉPVISELŐHÁZ RÖVID TÁVÚ KÖLTSÉGVETÉST HAGYOTT JÓVÁ, AMELY LEhetővé teszi, hogy a kormány elkerülje a leállást.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 278
113
Szerinted ha az Usánka kérné hogy endejük be őket mi nem kapnánk a ruszkitól pár petárdát? Azért bármit is mondtok a Pohosra ő se ennyire hülye. Pláne hogy az ország lakossága se nézné ölbetett kézzel hogy egy Magyar utáló gittegylet felfegyverkezve itt élősködjön na meg veszélyeztese hogy hábórúba sodorja őket. Mert ugye ezer százalék hogy amelyik szomszéd be engedi ezeket méghozzá úgy hogy onnan akciózgasanak az ugyan úgy kapni fogja az orosz szeretett csomagot bár annak senki se örülne.

Aszem ahogy jőnne az ukáz nyugatról hirtelen nagy lenne a Natoból és az Euból való kilépési szándék.
Mit tudnál tenni? Semmit. Viktor kormányát folyamatosan buktatni akarják, lásd épp a volt Nato főtitkár Wesley Clark minapi vallomását.
Ráadásul ezek már hány puccsot, kormanyvaltast is szerveztek meg?
Pl épp Kijev 14-ben?
Érdekelt valakit? Még tapsoltak is hozzá nyugaton a népek.
Csóró Kaddhafi is pár hónappal korábban még nyugaton ünnepelt pozícióban volt, de pl a batykarol is csak csak elfelejtették Minszk1 környékén hogy "Európa utolsó diktátora". Ehh, lenyomnak a torkunkon szerintem. Az meg hogy ide belone valaki mit számítana? Zágrábban is belőttek 22-ben, proli kelet europaiakert nem sírnak nyugaton, ukran, bulgar, szerb, moldav, magyar stb nem számít.
Továbbá ugye a Honvédség se ér egy fabatkat se, és nem is megbízható.
3-4 megszállás volt az utóbbi 100 évben, hol is volt a Honvédség?
Most egy része oromkatona, diszhuszar, műkörmös maca, más része Nato katona, harmadik része utalja a patast és a kormányt, a negyedik része bevetheto, de még háborúban az oregapja se volt nemhogy ő maga.
Az Északi áramlatot is simán tussoljak pl, nincs itt már semmi jog meg törvény.
Viktor most megy Trumphoz és megkerdezi mi várható a jövőben részéről.

Közben a hollandusok is feliratkoztak az észtek, lettek, litvanok mellé a harci csapatok küldésevel.
A franciák, britek meg már ott vannak, szerintem a lengyelek is és ugye az USA is. Alakul ez...


A Times szerint a britek részt vesznek a fekete tengeri harcokban. Mondjuk ezt mi tudtuk, de már ők se tagadják.
Nemcsak a britek, az egész Nato konyekig benne van.

Ukran nyelvlecke gyerekeknek. A polcon is érdemes végig nézni.

Az ukrán "haditengerészet" ismét megsemmisült Ocsakovval szemben az orosz partoknal.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
A prosztata műtét rgyütt jár a lobotómiával?
:(:mad:


Ha a fejen hajtják végre, akkor igen.
És sajnos láthatóan fordítva dobták föl a műtőasztalra.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 420
63 662
113

Ez a cikk kétségbeesve próbálja az angolszászokat az elmúlt nyolcvan év popkukturális narratívája szerint az úgynevezett "objektív jónak" láttatni, de nekem valahogy csak ugyanaz az olvasat jön át.
A régi, berögződött angolszász gondolkodásmód szerint csak akkor mozdulnak rá egy témára a világban, ha az minden kétséget kizárólag, biztosan összefüggésben van valahogy az oroszok elleni örök háborúval, de méginkább Oroszország feletti kontroll kivívásával.
Amíg az a bizonyos - a kívülről szponzorált Majdan után - új ukrán hatalmi kör nem tudta egyértelműen bebizonyítani, hogy ők készek tálcán kínálni egy Oroszországot kivéreztető és így engedelmessé és leuralhatóvá tevő konfliktust az angolszászoknak, addig azok nem is vették komolyan őket.
Mert a korábbi, 2004-es narancsos forradalom után megégetve magukat, még a szintén általuk futtatott Majdanban se bíztak igazán.

"...Ukránok milliói éppen akkor üldözték el az ország Kreml-barát kormányát, és az elnök, Viktor Janukovics és kémfőnökei Oroszországba menekültek. A zűrzavarban egy törékeny, nyugatbarát kormány vette át a hatalmat..."

Ukránok milliói... meg a törékeny, nyugatbarát kormány. Milyen milliók, meg miért is volt az a kormány törékeny? Amerikai állampolgárokkal a soraiban, Washingtonból kézivezérelve?
Meg ugye az egész ramazuri időzítése.
Az oroszok a téli olimpiára készültek, miközben a fekete tengeri flotta bérleti szerződése épp lejáróban és az USMC már héjaként csapott le a szevasztopoli orosz laktanyaépületre, hogy megkezdhesse az amerikai támaszpont kiépítését.
És pont akkor, nem ám máskor, kitör a balhé Kievben.

Maradjunk annyiban, hogy ha igaz is a fenti cikk, azért olvasni kéne a sorok között is. Az angolszászok biztosra akartak menni, így Majdan nélkül nem lett volna elég a lejáró flottaszerződés okozta helyzet. De tanulva a narancsos és a grúz rózsás forradalom végtére is offos végkimeneteléből (2008.08.08, pekingi olimpia, a grúzok elbasszák az egész dél-oszét balhét és a jenkik elbukják az országot, mint támaszpontot), illetve, mivel az Arab Tavasz szíriai állomása se jött be, az angolszász titkosszolgálatoknak egy fővárosi kormányváltás nem volt többé elég.
Nekik - elég galád módon - többé már nem csak egy lojális, rövid pórázon rángatható békés bábkormány kellett, hanem egy kiprovokált nyílt konfliktus Oroszországgal.
A Majdan nem az ukránokról szólt. Nem a Krímről és nem is a Fekete Tenger feletti uralomról.
A Majdan kizárólag Oroszország térdrekényszerítéséről szólt.
És aki fejben átlátja ezt, az rájön, hogy Oroszország kizárólag az angolszászok általi leuralása egyúttal Európa és Ázsia (Kína) elszeparálását és leuralását is jelenti.

Szokás mondani: ki mint él, úgy ítél.
Nos a nyugati világ legfőbb fődemokratái, a földkerekség "latorállamai" és "gonosz tengelyei", az "autoriter rezsimei" ellen szakadatlanul harcoló, vagyis inkább ködszurkáló angolszászok tényleg csak magukból indulnak ki.
Hiszen a világra az ő imperializmusuk jelenti a legnagyobb veszélyt, immáron 1946 óta.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
CIA Ukrajnában: Miért nem tekintik ezt provokációnak?

Egy robbanásveszélyes új NYT-jelentés bemutatja, hogy Washington szükségtelenül táplálta Oroszország legrosszabb félelmeit, és előidézte az inváziót, akár indokolt, akár nem.

A Fehér Ház üzenetei az ukrajnai háborúval kapcsolatban két egyszerű, de erőteljes jelző köré épülnek: "Egységesen elítéljük" - mondta Joe Biden elnök majdnem két évvel ezelőtt Ursula von der Leyen uniós bizottsági elnökkel közös nyilatkozatában - "Oroszország Ukrajnával szembeni indokolatlan és provokálatlan agressziós háborúját".

Az "indokolatlan és provokálatlan" szöveget számos alkalommal használta az Egyesült Államok vezető tisztségviselőinek és szövetségeseinek kórusa, és gyorsan a Biden által a Kreml ellen folytatott maximális nyomásgyakorlás kampányának retorikai alapkövévé vált.

Ez az üzenetváltás két fontos, de alapvetően különböző kérdést kever össze. Kétségtelen, hogy Oroszország inváziója szörnyű emberi áldozatokat követelt Ukrajnában, és olyan módon borította fel az európai biztonságot, amire 2022 februárja előtt kevesen számítottak. De ez sem mentes az összefüggésektől, amely magában foglalja azon sérelmek litániáját, amelyek - bármennyire is indokolatlanok a Nyugat szemszögéből - a Kreml számára elegendő provokációt jelentenek ahhoz, hogy 1945 óta a legpusztítóbb háborút kezdeményezze Európában.

Adam Entous és Michael Schwirtz robbanásveszélyes New York Times expozéja rávilágít az Ukrajna teljes körű invázióját megelőző főbb fejleményekre. A jelentés szerint az ukrán kormány széleskörű partnerséget kötött a CIA-val Oroszország ellen. Ez az együttműködés, amely magában foglalta nem kevesebb, mint 12 titkos CIA "előretolt műveleti bázis" létrehozását Ukrajna és Oroszország határa mentén, nem Oroszország 2022-es inváziójával kezdődött, hanem alig több mint 10 évvel ezelőtt.

A 2014. februári Euromajdan-forradalom után néhány nappal, amely Viktor Janukovics elnök megbuktatásában csúcsosodott ki, és egy határozottan nyugatbarát kormányt vezetett be, az ukrán biztonsági szolgálat (SBU) újonnan kinevezett vezetője, Valentyn Nalyvaichenko állítólag "háromoldalú partnerséget" javasolt a CIA-val és az MI6-tal, az Egyesült Királyság külföldi hírszerző szolgálatával. Az ukrán biztonsági tisztviselők fokozatosan bizonyították értéküket az USA számára azzal, hogy a CIA-t Oroszországról szóló hírszerzési információkkal látták el, beleértve "az orosz haditengerészetről szóló titkos dokumentumokat", ami az Oroszország elleni tevékenységek koordinálására szolgáló ukrajnai CIA-bázisok létrehozásához, valamint az ukrán kommandósok és más elitegységek különböző kiképzési programjaihoz vezetett.

Az egyik ilyen CIA-kiképzési program egyik végzőse, az akkori Kirilo Budanov alezredes az ukrán katonai hírszerzés vezetője lett.

Kijev rendszeresen feszegette e kapcsolat határait, és megsértette az Obama-kormányzat halálos műveletekre vonatkozó vörös vonalait azzal, hogy magas rangú orosz harcosok meggyilkolását hajtotta végre az oroszbarát szeparatisták által ellenőrzött területeken. A Kijev-CIA partnerség a Trump-adminisztráció alatt tovább mélyült, ismét megcáfolva azt az alaptalan elképzelést, hogy Trump korábbi elnök hivatalában valahogyan engedékeny volt Oroszország érdekei iránt.

Ahogy Budanov állítólag fogalmazott: "Ez csak erősödött. Szisztematikusan növekedett. Az együttműködés további területekre is kiterjedt, és egyre nagyobb léptékűvé vált". Ez az együttműködés, ahogyan azt a Times aprólékosan felvázolta, messze túlmutatott azon, hogy szűk, technikai értelemben segítsen Ukrajnának megvédeni magát Oroszországgal szemben - inkább Ukrajnát bevonták egy nyugati koalícióba azzal a céllal, hogy széles körű árnyékháborút folytasson Oroszország ellen.

A New York Times leleplező írása nem szűkölködik nyugtalanító következményekben. Ukrajna, mondanunk sem kell, szuverén állam, amely saját maga határozza meg biztonsági intézkedéseiről. Az alapkérdés nem az, hogy Ukrajna jogában áll-e ilyen jellegű kapcsolatot létesíteni a CIA-val, mivel nyilvánvalóan igen, és nem is az, hogy a Majdan-forradalom Ukrajna számára egy bizonyos utat jelentett-e a nyugati szervezetekkel való politikai együttműködés felé.

A probléma inkább az alapvető biztonsági felfogásban rejlik. Moszkva többször is figyelmeztetett - 2014 előtt sok éven át -, hogy kész drasztikus lépéseket tenni annak megakadályozására, hogy a Nyugat Ukrajnát Oroszország elleni előretolt hadműveleti bázisként használja fel. Mégis, ahogyan azt a The New York Times rémisztő részletességgel elmesélte, pontosan ez történt az elmúlt 10 évben.

Az a tény, hogy Ukrajna nem csak önként, de lelkesen alávetette magát ennek a megállapodásnak, lényegtelen Oroszország alapvető aggályai szempontjából. A kérdést nem lehet teljes mértékben a NATO-tagságra redukálni: Ukrajna anélkül is játszhatja az oroszellenes előőrs szerepét a NATO keleti szárnyán, hogy valaha is formálisan csatlakozna a szövetséghez, és ez is elfogadhatatlan a Kreml számára.

Az indoklás természeténél fogva szubjektív gyakorlat, de aligha lehet kétséges, hogy az ebben az expozéban leírt tevékenységek a Kreml szemszögéből nézve súlyos provokációnak minősülnek, és az Egyesült Államok is annak tekintené őket, ha a helyzet megfordulna, és egy rivális nagyhatalom ilyen bázisokat létesítene Mexikóban. Ez a felfogás elválaszthatatlan része annak a katonai és politikai kontextusnak, amely a háború kitörését alakította. El lehet ezt paranoiának tekinteni, de ha ez így van, akkor ez a paranoia minden biztonsági intézményre jellemző.

Nem világos, hogy ezek a közös hírszerzési tevékenységek milyen konkrét amerikai érdekeket szolgáltak. Minden bizonnyal nem segítették elő a Moszkva és Kijev közötti de-eszkalációt, és nem mozdították elő a regionális stabilitást sem - ezek a célok látszólag közösek az Obama- és a Trump-kormányzat számára. Másfelől viszont könnyen belátható, hogy Kijevnek a CIA-val való elmélyülő kapcsolata szükségtelenül táplálta Moszkva legrosszabb biztonsági félelmeit, és előidézte azt a - akár indokolt, akár nem - következtetést, hogy határozottan kell cselekednie a Nyugattal Ukrajna miatt kialakult, engesztelhetetlen konfliktussal szemben.

- A New York Times is hazaáruló, írják majd azok, akik minden más véleményt tiltanának, mint amit a hiéna/héja gazdáik diktálnak.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A Washington Post információi szerint már Ukrajnában vannak a NATO katonák, előkészítendő a többiek érkezését..


Ebben mi az újdonság? 2014 óta ott vannak.

Akkor adódik azonnal a kérdés, ez mi a pélóra volt vajon jó Macronnak, mert ebből politikai tőkét nem fog kovácsolni, ha olyan ügyet forszíroz amelyet a legtöbb ember elítél.

Egyszerűen nem értem, eddig ő a józanabbak közé tartozott szerintem az EU vezetői közt. Totál logikátlan húzás volt ez tőle, ilyen BoJo szintű faszság, őt eddig okosabbnak gondoltam.

  • Számára már nincs tét a következő választáson. Mondhat népszerűtlen dolgokat.
  • Most ez a szerep lett rá kiosztva. Az angol csóka nem mondhatta, mert náluk 1 éven belül választás lesz, ilyenkor már nem szokás politikai öngyilkosságot elkövetni. A jenkiknél is választás lesz, tehát a jenkik is másra osztották a javaslattevő szerepét.
  • Fico előre megszellőztette miről lesz szó és mivel a tanácskozást Macron rántotta össze, logikus, hogy ő mondja ki, mit dobtak be javaslatként a gazda utasítására.
  • Ez fenyegetőzés az oroszok felé, hátha sikerül rávenni őket egy kis minszkezésre, mert cudarul áll az ukránok szénája. Mivel eddig az oroszok nem reagáltak az egyre durvább provokációk sorára, kipróbálták NATO részről, hátha félelemből nem lőnek az oroszok például a nyilvánvalóan háborús résztvevő NATO gépekre a Fekete-tenger fölött. Hátha megrettennek az orosz a formális NATO - orosz háború lehetőségétől (de fakto persze az elejétől fogva ez egy NATO - orosz háború) és hátha tárgyaló asztalhoz ülnek, annak ellenére, hogy ők állnak nyerésre. Ha katonailag nem tudják az oroszokat megállítani, hátha szájkaratéval sikerül. Ne feledjük: amíg a kínaiak go-t, az oroszok sakkot, addig a jenkik pókert játszanak. Az, hogy most Macronnal emeltetik a tétet, csak technikai kérdés.
  • Ezen kívül a közvélemény tesztelése, szoktatása a gondolathoz. Meg amúgy a valóságban kezdettől fogva ott vannak a NATO katonák. Franciák is szép számban. Voltak is veszteségeik. Ha ezek után mondjuk Mirage és tartalékban lévő Leclerc is át lesz adva (még csak véletlenül sem személyzettel együtt) akkor abban már nem lesz sok meglepetés.
  • Vészesen közeledik az amerikai elnökválasztás és ha valamit még be akarnak tolni az ukrán buliba, akkor azt még idén kell megtenniük, mert Trumptól már csak kifarolás várható.
  • Azt meg csak a vak nem látja, hogy az eddigi NATO részvétel és az ukránok vágóhídra hajtása kevésnek bizonyult az oroszok ellen. Fogyóban az ember, technika, lőszer. Kevés az utánpótlás. Rogyadozik a front. Ezért is kellett válságértekezletet összehívni. Vagy tudomásul veszik az orosz győzelmet és feladják, vagy tovább mennek az eszkaláció útján, ahogy eddig is tették. Macron csak megpendítette a következő lépést. De ha nem mondta volna, akkor is lehetett tudni, hogy ez a szándék.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 985
87 554
113

Pentagon: a NATO-nak harcolnia kell Oroszország ellen, ha Ukrajna vereséget szenved​

Ukrajna veresége a jelenlegi konfliktusban a NATO és Oroszország közötti katonai összecsapással fenyeget – mondta Lloyd Austin, a Pentagon vezetője a képviselőház meghallgatásán.
“Őszintén szólva, ha Ukrajna elbukik, úgy gondolom, hogy a NATO összecsap Oroszországgal” – mondta.

A miniszter nagyon aggasztónak nevezte azokat az értékeléseket is, amelyek szerint az orosz csapatok tovább nyomulnak előre a különleges hadműveleti övezetben, és egyre nagyobb előnyre tesznek szert.
...


A képviselőház a leállás elkerülése érdekében rövid távú költségvetést fogadott el

AZ AMERIKAI KÉPVISELŐHÁZ RÖVID TÁVÚ KÖLTSÉGVETÉST HAGYOTT JÓVÁ, AMELY LEhetővé teszi, hogy a kormány elkerülje a leállást.
Tényleg takarodjon már az anyjába ez a sok idióta, elmebeteg gec, mert ha még sokáig pozícióban vannak, kirobbantanak ezek a péniszek egy atomháborút. Tényleg nem normálisak. Ilyet épeszű felnőtt ember nem mond, hergelni meg pláne nem hergel.

KI NEM SZARJA LE UKRAJNÁT ÉS A DEBIL, SZENILIS, DEMENS ELNÖK BAROMSÁGAIT!?

Takarodjanak már a francba, nyerje meg Trump és nyugodjon le mindenki a p.csába!

Elképesztő amit egyes politikusok megengednek maguknak.