Akkor most valaki világosítson fel, hogy mi az elképzelés e mögött az egész mögött. A nyugat (gy.k. USA) elhatározta, hogy legyőzi Oroszországot, és ezért Ukrajnát háborúba küldte. Eddig ok, de mi volt az elgondolás a hogyanról? Ugye azt már sokszor kitárgyaltuk, hogy Oroszország elbaszta a hadműveletet az elején. Ez tiszta is. Ők úgy gondolták, hogy a szokásos eljárással működni fog, ahogy 68, 56, stb. is ment, egy viszonylag komolyabb erővel bevonulunk, maximum pár nap lövöldözés és helyzet megoldva. OK, ők benézték. Tanultak belőle, jelenleg nem úgy néz ki, hogy holnap veszítenek. Akármennyire is ezt vízionálják egyesek és jelenik meg az Index és a FOS media oldalain, hogy holnap aztán végleg összeomlik, meg “nagy bajban van”. Ez utóbbi naponta hatszor, a leg képtelenebb hülyeségekkel, miközben sehogy se akar a gazdasága lenullázódni, sőt. Persze tudom, holnap már biztosan megy a lecsóba. Esetleg holnap után, vagy jövőre, vagy az után. Ja és a népharag meg majd jól elsöpri Putyint. Ezzel az a baj, hogy soktízmilliós veszteség sem söpörte el Sztálint és most sem látom a napi tüntetéseket. Legalább egy tiltakozó plakát valahol?
Na de vissza a nyugatra. Szóval, mi van, ha az Oroszok nem adják meg magukat szép szóra? Hiába mondják nekik, hogy most aztán irgum-burgum, ők csak nem akarják megadni magukat. Az USA elgondolása ez lett volna, hogy akkor elmennek Vlagyivosztokig? Mert a nélkül elég nehéz lenne. Ugye itt volt Irak, hát onnan kivonultak, mert nem sikerült. Aztán Afganisztán, hát az sem egy sikertörténet. De volt egy Vietnám, na az igen, ja nem. De sikerült lebombázni Szerbiát. Na, az igaz, mondjuk bevonulni oda sem akaródzott. Az utolsó „siker“ az Grenada volt, ami komoly haderővel rendelkezett és nagy kiterjedésű ország is volt… ja nem. Most, itt van Oroszország és Kína. Az volt az elgondolás, hogy mindkettőt legyőzi? Tehát bevonul és mindkét aprócska minihercegséget legyalulja a térképről?
Ha nem ez volt az elgondolás, akkor mégis micsoda?
Erre most lapot húzunk, és az EU átveszi az Oroszország elleni háborút, és majd jól legyőzi. Élen az Észtekkel és az ő hatalmas haderejükkel. A jól fejlett hadiiparunkkal, és a dugig feltöltött és ütőképes hadseregünkkel. Ok, ezek nincsenek, de van milliószám atomrakétánk. Na jó, az nincs, de van propagandánk, meg majd jól megzsaroljuk Oroszországot, meg mellesleg Kínát is gazdaságilag. OK, lítiumot azért adjanak, meg egy kis olajat, földgázt. De különben megnézhetik magukat. Ja meg uránt. És majd mindenki jól be is tartja a szankiókat, mert különben velük is szankciózni fogunk. Indiával is. Meg a komplett déllel. Mindenkit szétszankciózunk.
Tényleg nem értem, hogy mi volt az elgondolás e mögött? Mi volt a terv? Valaki látta már a tervet? Vagy legalább hallott róla, hogy van olyan?
Majd szervezünk egy jó kis békekonferenciát, az oroszok és kínaiak nélkül, és akkor majd Oroszország jól megijed és aláír. OK, ez is egy jó terv. Megyek és főzök még kávét.
Kiváló gondolatébresztő és diskurzusgerjesztő írás!
...no meg nekem is van így kifogásom arra, hogy újabb magyarázatot találjak eseményekre, mint a Négy esküvő és egy temetés Gareth-je a házasságról, mint érthetetlen jelenségről...
Szerintem a nyugati telv eledetileg loppant lavasz volt:
A XXI. századra eljutottunk oda - hogyha a történelem nem is ért véget - a hagyományos háborúk a lövészárkaikkal, a harcmezőt holdbéli tájjá változtató tüzérséggel, a sorozatvetőkkel, az ipari vérszivattyúkkal és húsdarálókkal már politikailag nem korrektek, nem humánusak, nem szakszerűek, de legalább is illegálisak.
Legalábbis a nyugat, a """szabad világ""" szerint (jelentsen ez a fogalom bármit is),
tehát Az Egész Világ szerint is.
N e m i l l i k hagyományosan háborúzni.
Levegőből, precíziós fegyverekkel, a földön kis létszámú különleges alakulatokkal lehet, az más.
Persze emberáldozatok vannak (holmi esküvők, temetések, félmillió iraki gyerek, de ezek lehet nem is ezen a bolygón vannak), de azok járulékos veszteségek az emberi csabaccságért, a nemzetközi
lyogokért, a szabá
jokon alapuló nemzetközi rendért (fájt ugye így olvasni
) vívott nemes és hősies küzdelemben.
"...Lehet hogy páran meghaltok a sárkánnyal való küzdelemben, de ennyi áldozatra hajlandó vagyok!..."
Farquaad nagyúr. Shrek.
A terv (egyik eleme) az volt, hogy különböző módszerekkel (Majdan, lopakodó terület, gazdaság, társadalom stb. leuralás stb.) az oroszoktól elszakítják, kisajátítják az egyik védterületét, érdekszféráját. Kisebb-nagyobb fokozatokban.
Amire számíthattak, amit reméltek, hogy az oroszok nem fognak hagyományos háborút indítani, mert nem akarnak a nemzetközi életben páriákká válni.
(A, Mert ha nem, akkor pl. az orosz sportolók, énekesek, macskák, fák majd nem vehetnek részt nemzetközi küzdelmekben.
B, Ha ez megtörténik, az előbb felsoroltak haragja elűzi Putyint, ezt nem akarja, tehát az orosz hadak maradnak a laktanyákban vodkát vedelni)
Ha mégis megtennék, akkor a saját maga régi árnyéka (vodkát vedelő) orosz haderő úgysem fog tudni győzni az interoperábilis, gyorsreagálású, hálózatalapú, NATO standardok, eljárások (jelentsen ez bármit is) szerint nyugati fegyverekkel harcoló ukránok - no meg a tanácsadóik, kiképzőik - ellen.
Azt se feledjük, hogy az utóbbi idők konfliktusaiban - a nem szovjet doktrína szerint alkalmazott - az exszovjet fegyverek rendre leszerepeltek a nyugati fegyverekkel szemben.
Mondjuk ehhez kellett a totális nyugati légi fölény és túlerő az erősen kontrollált helyi konfliktusokban...
...aztán eljutottunk oda,ami nekünk már közismert, hogy az orosz megpróbált '56, '68 módjára eljárni, de ez számos okból nem jött össze. Ezt most nem taglalnám.
Így az orosz mégis választotta azt, amit nem gondoltak nyugaton - amihez "zsigerből ért"; a hagyományos háborút lövészárkokkal, őszi, tavaszi sárral, téli faggyal, nyugati mércével primitív, slendrián fegyverekkel, az
élőerő tömeges veszteségeinek bevállalásával,
anyagháborúval.
Ez ellen felvenni a kesztyűt a nyugati (legfőképpen európai) világ (talán a skandinávok téltűrését leszámítva) mára teljesen és végleg alkalmatlanná vált.
Mind társadalmilag, mind harceljárásaiban, mind technológiailag, mind fegyveriparilag, mind lehetőségileg, egyáltalán bármiben.
Persze: Le lehetne győzni az oroszokat technikailag.
Csak ehhez kellett volna a nato légiereje. Csak akkor az orosz sem ment volna bele "az ukránokkal háborúzunk, nem a nyugattal, ők csak exportőrök" játékba, hanem elkezdte volna rakettyázni a nyugati ilyen-olyan célpontokat.
Onnan már csak egy lépés lett volna valamelyik oldalról a nuki. Előbb innen, aztán 20 perccel később onnan.
Ne feledjük azokat a szalagcímeket, amiket olvastunk az elmúlt két évben!
- Felrobbantottak Alaszkából induló olaj és gázvezetékeket! Vélhetően oroszok voltak! Medvegyev megköszönte Putyinnak a támadást!
- Orosz felderítőgépek járőröznek az USA partjainál!
- Támadás érte az USA haditengerészeti támaszpontjait!
- Rakétatámadás következtében elsüllyedt a Washington rakétás cirkáló!
- Orosz drón támadta meg a Capitólium kupoláját!
- Orosz támadás érte az USAF bombázóinak támaszpontjait, hadászati bombázók sérültek meg!
- NATO tagállamok kisvárosait lövi válogatás nélkül az orosz tüzérség!
- Támadás érte és megsérült az egyik alaszkai NORAD radarállomást!
Valami lenyűgöző az a higgadtság és önuralom , ahogy az USA és a NATO kezeli az orosz provokációkat!
Az interoperábilis, gyorsreagálású, hálózatalapú, NATO standardok, eljárások (jelentsen ez bármit is) szerint nyugati fegyverekkel harcoló nyugati haderők a banán-, homok-, burnuszköztársaságok elleni harcra alkalmasak.
.
Pont.
(A hódítások katonai megtartására nem, de most ebbe ne gabalyodjunk bele, hiszen arra nem volt alkalmas a szovjet haderő sem)
De a múlt századból ittragadt, antihumánus, szakszerűtlen, illegális, anyagháborúzó orosz ellen nem.
Jó, a harci papucsos fremenek ellen sem, de most már tényleg hagyjátok abba a közbekiabálásokat!
Hmmm….
A románok oldalán harcolni a ruszkik ellen akikkel amúgy nincs semmi konkrét bajunk, bezzeg a románokkal akikkel van, de ők a szövetségeseink….
Honnan a fenéből ismerős ez nekem?
Nekem ez jutott eszembe:
"...
A második világháborúban Magyarország hadat üzent az USA-nak.
Ma eszembe jutott a korabeli anekdota, miszerint Magyarország nagykövete bement a washingtoni külügyminisztériumba, átadta a hadüzenetet, majd a következő beszélgetés zajlott le közöttük.
- Mi az Önök államformája?
- Királyság.
- És ki a királyuk?
- Nincs királyunk, hanem kormányzónk van.
- Ki a kormányzó?
- Vitéz Horthy Miklós tengernagy.
- És van Önöknek tengerük?
- Az nincs.
- Értem. Van az USA-val szemben területi követelésük?
- Nincs.
- Van valamilyen országgal szemben területi követelésük?
- Igen. Ausztriával, Csehszlovákiával, Romániával...
- Értem. És azokkal szemben is hadat viselnek?
- Nem, ők a szövetségeseink..."
Mindeközben - A második világháborúban Magyarország hadat üzent az USA-nak. Ma eszembe jutott a korabeli anekdota, miszerint Magyarors...
index.hu