Kínának nagyon is szüksége van európára főleg most hogy amerika vámolja !sem Kínának, de még az oroszoknak sincs szüksége semmiféle Európára.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Kínának nagyon is szüksége van európára főleg most hogy amerika vámolja !sem Kínának, de még az oroszoknak sincs szüksége semmiféle Európára.
Százszor ki lett vesézve, hogy a nemzetközi jog 1999-ben Koszovó függetlenségének elismerésekor lett semmissé. Onnantól kezdve kár hivatkozni rá.A nemzetközi jog nem emocionális kérdés. Az emocionális ahogy putyin viszonyul Ukrajnához.
Oszt'??Párszáz évig elég jól eldöcögött így a világ szekere.
Már csak azt tekintve, hogy az anno gyarmatok közül hány %-ban vannak jelenleg fejlett,
prosperáló országok, sokan inkább szerettek volna brit gyarmat lenni, más országé helyett...
Azok egymást voltak képesek nagy szabadságukban mészárolgatni.
Oszt'?
szépen hangzik, de azért nincs sok realitása egy pl. Belize és egy pl GB közé egyenlőségjelet tenni, nemde?Oszt??
és ilyen hozzáállással még Te próbálsz moralizálni??![]()
Ezt pont egy valóságtagadó irja.Valahogy minden szomszédos ország, aki nem hajol meg Putyin előtt, az "izmozik " és még"náci" is. Nem gyanús?.
Dehogynem....
Csak nem tetszik a valóság. Az nem passzol a narratívába, ugye?![]()
"Orosz hazugság". Ukrán hazugság. Én csak egyfajta hazugságot ismerek. E fentiekkel kapcsolatban hiányosak a történelmi ismereteid, de nyilván nem a Te hibád.Milyen megállapodás? Ki írt alá, mit?
Nyilván senki. Semmit.
Ez egy orosz hazugság, a történelmi tények meghamisítása érdekében.
Olyan könnyű, hogy sosem sikerül...Ne nézd már madárnak az embereket!
Nem érzed milyen komolytalan alig két év távlatából ekkorát kamuzni itt a fórumon?!
Azért mert havonta ide okádjátok ezt a sok ruszkifos hazugságot, attól még nem lesz valóság. Mindig lebuktok, mert igen könnyű buktatni ezeket a marhaságokat.
Bármennyire is hihetetlen, mindkettő a hazáját védi.Az orosz és ukrán veszteségek mértékéről nem érdemes vitatkozni, hitéleti kérdés. Viszont az egyik a hazáját védi, a másik meg sima rabló háborút folytat. Így már más az adott társadalmak véleménye a veszteségekről.
Na ezért kell a ruszkifos fingfestés a minimális orosz és a hatalmas (tarthatatlan) ukrán veszteségekről.
Nem igazán érdekel a NAFO-s biblia,...láttam "a mű" értékelését,...kiváló alap lehet a hülyeségeitekhez. Ahol ilyen következtetésekre jutnak a delikvensek ott nincs is mit hozzátenni a történethez - és most Téged idézlekEgy kis segítség a valóság megértéséhez. Egy OROSZ könyv arról, amit Ti csak Putyin narratívájában láttok:
Mihail Zigar: Az Ukrajna lerohanásáig vezető út.
Ehhez csak gratulálni tudok.Ez a tétje a világ számára ennek a háborúnak.
Szomorú, hogy ezért egy korrupt, náci, antidemokratikus Ukrajnát kell támogatni, de a cél szentesíti az eszközt.
Bennem még élénken élnek az első donbaszi ágyúzások képei. Ha valóban egy nyugati szemléletű demokratikus Ukrajnán munkálkodtak volna a "bennfentesek" akik valamiféle rendszerváltáson gondolkodtak, azok a képsorok sosem születtek volna meg, szakadárok ide vagy oda.Az nem népirtás hogy moszkva háborút robbant ki egy szomszédos országban.
A nemzetközi jog nem emocionális kérdés. Az emocionális ahogy putyin viszonyul Ukrajnához.
Oroszország mióta ellenségünk? Úgy tudom jó viszonyt ápolunk az oroszokkal.
Igy derül ki, hogy nem magyar érdekeket képviselsz.
Téged sem értelek, elvileg aggyal rendelkező egyedek vannak itt. Mi a szent sz@rt hadováltok a háborús propagandán? Nem tök mindegy, hogy orosz vagy jenki vagy akármelyik? A propaganda a tömegek érzelmi manipulálásáról szól, ez még akkor is így van, ha van igazságalapja a propinak.
Röhejes, amikor egy szakmai fórumon geopolitikai/geostratégiai kérdéseket emocionális oldalról akarnak értékelni.
Nettó időpocsékolás, de hajrá.
Mindenki lehülyézi Trumpot, de senkinek sincs egy realista ötlete, hogyan lehetne a konfliktust befejezni.
Hangsúly a "realista" szón van. Mert álmodozàssal ( Ukrajna 1991- es határait vissza kell állitani, oroszok fizessenek reparációt stb.... ) nem megyünk sokra. Kiev vagy beleegyezik területének 20%-nak elvesztésébe, megszabadulva orosz kisebbségètől, vagy elveszt szinte mindent 3-5 év múlva s egy kis szárazföldi ország marad belőle, tengerpart nélkül.
Engedjétek már el ezt a békemesét. Leszámolás készül nagyban, majd utána lesz béke, sokáig...
Százszor ki lett vesézve, hogy a nemzetközi jog 1999-ben Koszovó függetlenségének elismerésekor lett semmissé. Onnantól kezdve kár hivatkozni rá.
Persze még röhejesebb, sőt tragikus, ha államvezetők közelitenek meg geopolitikai/stratégiai kèrdéseket èrzelmi oldalról, erkölcsi magasabbrendűségükre hivatkozva. (EU stb.)
Köszönöm. Viszont ez az elemzés is orosz tevékenységeket ír le, arról nem szól, hogy
Ha Ukrajna valaha is betartotta volna a nemzetközi jogot, akkor igazat adnék neked. De mivel sosem tette, neki sincs joga ezt számonkérni az oroszokon. Sajnos olyan világot élünk, ahol mindenki csak a jogai után siránkozik, a kötelességeit meg leszarja.A nemzetközi jog nem emocionális kérdés. Az emocionális ahogy putyin viszonyul Ukrajnához.
Minden hónapban megkérdezed.
A válaszom is mindig ugyanaz: a történelmi tények alapján Oroszország mindig is ellenségként tekintett ránk, akként is bánt velünk. Nincs ez most sem másként, a NATO és EU tag Magyarország számára a "kollektív nyugat".
Úgy gondolom, vagy annyira bölcs, hogy te is belássad az alábbiakat:
Ez meg egy volt brit miniszterelnök véleménye:
- Nemzeti érdekeink gyökeresen ellentétesek: különbözik értékrendünk és céljaink, hazánk területe számára hadszíntér a kollektív nyugat elleni háborúban.
- Az orosz politikai stratégiai gondolkodás nagyhatalmi szemszögből, érdekszférákban, ütköző zónákban gondolkodik: nem látják Magyarországot. Partnerként semmikép. NATO/EU tagországot látnak, ahol a NATO/EU kollektív véleménye a meghatározó, nem egy oblasztnyi országé. Akivel mindezek mellett, mindig egymás ellen harcoltunk, a fent említett ellentétes érdekek miatt. Annyiban foglalkoznak a Kárpát medence történelmi, politikai dolgaival, amennyire a nyugati egység megbontásához, illetve a magyar politikai elit manipulálásához szükséges. Naivitás azt gondolni, bármit is ígérnek, hogy egyenlő félként tekintenek ránk. Javaslom figyelmedbe Alekszej Miller Gaszprom vezér nyilatkozatait gáz ár ügyben.
- Ismerik és kihasználják történelmi sérelmeink, a térség országaival meglévő konfliktusaink: Ezért a magyar szívnek kedves szólamokat pengetnek, sugalmaznak olyan dolgokat, amik egyértelműen nem érdekük, céljaikkal ellentétesek, például Trianon rendezésével kapcsolatban. Viszont konkrétan Putyin soha nem adná nekünk Kárpátalját (ezt kinyilatkozta). A románokat, ahogy Hitler, úgy ő is értékesebbnek tartja nálunk, így Erdély esetében sem számíthatunk rá. Szerbia, Felvidék dettó. Akkor meg mit akarunk tőle? Ezért hamis az ukrajnai oroszok lakta és a Trianonban elcsatolt magyar területek közötti párhuzam. Nincs közük egymáshoz, mert Putyin nem a mi oldalunkon van, így még hivatkozási alapnak is gyenge lenne az orosz területszerzés. Ennyi erővel az ujguroknak is szurkolhatnánk, pont annyit segítenének, mint Putyin.
- Oroszország korábban szintén kihasználta a társadalmunk belső problémáit a romák nyugatra utaztatásával, illetve sokan a migráció finanszírozása mögött is orosz pénzt sejtenek. Ilyen egy barát?
- A történelmi kapcsolataink is igazolják, hogy ellentétesek céljaink és érdekeink: 1849-ben a magyar nemzet függetlenségi harcát verték le. 1914-ben ők robbantották ki (a szerbek uszításával) az első világháborút, előtte is kifejezetten ellenségesek voltak. A kommunista forradalmaik is csak szenvedést hoztak ránk. A megszállás alatti "szövetséges" időszakban is ellenségként bántak velünk, 56, 68 sem sikersztori, guruló dollárok, a magyar gépipar tönkre tétele (Csepel, Ganz, Rába, szerszámgép gyár, stb.), mind azt bizonyítja, hogy ellenségnek tekintenek.
- A rendszerváltás után is igyekeztek kihasználni minket, csak ellenséges hozzáállásukra jut eszembe példa. Talán neked is rémlenek: Ikarusz, Malév, Dunafer, Metró felújítás, T-72 eladás, MiG-29, BTR alkatrész szopatás, stb. Gáz ár trükkök, politikusok, szélsőségesek pénzelése, zsarolása, KGBélák, NBH beépülés, KM informatikai rendszer hekkelése, stb.,
Ez pedig a magyarázat, hogy miért hibázott Trump. A nyugati politikai elit egyetért abban, hogy a rabló háború precedenst teremthet Kína, Észak-korea számára. Ez olyan mint a terrorizmus elleni küzdelem: zéró tolerancia, hogy ne legyen mire hivatkozni a következő háborúzni akaró elmebeteg diktátornak.
Minden hónapban leírom, Oroszországgal jó viszonyt ápolunk. Csak a magadfajta ukrán érdekeket képviselő személyeknek ellensége Oroszország. Nem érdemelsz több szót.Minden hónapban megkérdezed.
A válaszom is mindig ugyanaz: a történelmi tények alapján Oroszország mindig is ellenségként tekintett ránk, akként is bánt velünk. Nincs ez most sem másként, a NATO és EU tag Magyarország számára a "kollektív nyugat".
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..