[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
249
43
boki

És ezeket a harcosokat ki irányítja, hová tartoznak? A legtöbben katonaviseltek, komoly tapasztalatokkal, nem? Nem úgy kötődnek ezek is az FSZB/SZVR/GRU-hoz, mint a PMC-k nyugatabbra...?

Mert ha én valamelyik orosz 3-4 betűs szervezet döntéshozója lennék, biztos nem hagynék ki ilyen ziccert. Még szabadabban is alkalmazhatók, mint bármelyik magánbiztonsági, hiszen tényleg no hivatalos kapcsolat.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 325
4 771
113
@lincolnosiris
Szerintem ezek többségükben helyiek, akik nyilván élvezik a felfordulást és azt, hogy fegyver van a kezükben. Nyilván vannak köztük kevésbé amatőrök, sőt, profik is (veteránok, pl.), de ilyen szituációkban akkora a felfordulás a csoportok számára is tekintettel, hogy képtelenség őket irányítani, mert egy jó részük totál elérhetetlen a többiek számára, pl. Meg nyilván leginkább a saját fejük után mennek. Bizonyosan vannak olyanok is közöttük, akik tudják, hogy hogyan és milyen számot kell hívni, ha némi segítségre van szükségük Moszkvától, de a többség tuti nem ilyen.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
boki

És ezeket a harcosokat ki irányítja, hová tartoznak? A legtöbben katonaviseltek, komoly tapasztalatokkal, nem? Nem úgy kötődnek ezek is az FSZB/SZVR/GRU-hoz, mint a PMC-k nyugatabbra...?

Mert ha én valamelyik orosz 3-4 betűs szervezet döntéshozója lennék, biztos nem hagynék ki ilyen ziccert. Még szabadabban is alkalmazhatók, mint bármelyik magánbiztonsági, hiszen tényleg no hivatalos kapcsolat.

Mint ahogy boki is írja, hogy nem lát hivatalos GRU-sokat meg VDV-seket, de az biztos, hogy vannak ott nem hivatalosan valakik.... Szerintem FSZB-sek biztos vannak ott mint megfigyelők és segítők. Azért kaptak itt hideget-meleget a ciájések meg a blekvóteresek, de bolondok vagyunk ha azt hisszük, hogy csak az ukránok oldalán vannak segítők. Majd pont nem az FSZB fog ebből kimaradni :).
 

besenyokenez

Member
2013. május 1.
32
0
6
Már megbocsássatok kedves Nyugatosok, de azért érdemes lenne a "magyar elit" pedigréjét alaposabb vizsgálat alá vetni. Nem fogom itt megtenni, de abban biztosak lehetünk hogy a kiválasztottak rendkívűli módon felülreprezentáltak. Arról nem is beszélve hogy gyakran kollaboránsokat helyeznek az előtérbe, a közvélemény megtévesztése érdekében s ők maguk a háttérből irányítanak. Nos ukrajnában a hatalmat megragadó junta számos tagja is a felforgatásban jeleskedő kisebbség tagjai közül kerül ki. Mindez véletlen lenne? Nem hinném, véletlenek nincsenek. Nem gondoljátok, hogy azért juthatott erre a sorsra a hazánk mert a posztkommunista-internacionalista elitünk valójában az országhódítók szálláscsinálójának a szerepét játszotta el. Mint ahogyan most történik ukrajnában is.
@honvéd: erre a keleti agresszióra gondoltál?
http://www.youtube.com/watch?v=UPHCiGL6r-M
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 325
4 771
113
Mint ahogy boki is írja, hogy nem lát hivatalos GRU-sokat meg VDV-seket, de az biztos, hogy vannak ott nem hivatalosan valakik.... Szerintem FSZB-sek biztos vannak ott mint megfigyelők és segítők. Azért kaptak itt hideget-meleget a ciájések meg a blekvóteresek, de bolondok vagyunk ha azt hisszük, hogy csak az ukránok oldalán vannak segítők. Majd pont nem az FSZB fog ebből kimaradni :).
Az FSZB a belső (határon belüli) problémás figurák jégre tételéért felel, a külföldi (határon túli) témákkal az SZVR foglalkozik.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Mint ahogy boki is írja, hogy nem lát hivatalos GRU-sokat meg VDV-seket, de az biztos, hogy vannak ott nem hivatalosan valakik.... Szerintem FSZB-sek biztos vannak ott mint megfigyelők és segítők. Azért kaptak itt hideget-meleget a ciájések meg a blekvóteresek, de bolondok vagyunk ha azt hisszük, hogy csak az ukránok oldalán vannak segítők. Majd pont nem az FSZB fog ebből kimaradni :).
Az FSZB a belső (határon belüli) problémás figurák jégre tételéért felel, a külföldi (határon túli) témákkal az SZVR foglalkozik. </blockquote>

Akkor én el vagyok maradva ezzel mert az FSZB a KGB utódja nem? A KGB meg ugye kifele is akciózott anno. Vagy mikor a KGB feloszlott, akkor több részlet lett szétszedve a szervezet?
Bocs ha hülyeségeket beszélek/kérdezek, de azért annyira sose követtem az orosz titkosszolgálat történtét.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 483
113
Unio mondta:

Viccen kívül: Most ez a lány biztos, hogy ejés, nem pedig csak ilyen fotómodell vagy 1-2 napos a katonaságot bemutató riporter csaj? Csak mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem az és inkább pózol mint belead apait anyait.

Először én is arra gondoltam, de több fajta bakancs van a lábán a képeken. Ebből gondolom nem 1-2 napra volt velük. Biztos nagyon vigyáznak rá a fiúk.:) Mondjuk nekem megvan a véleményem,tapasztalatom a fegyveres erők női tagjairól...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 325
4 771
113
Akkor én el vagyok maradva ezzel mert az FSZB a KGB utódja nem? A KGB meg ugye kifele is akciózott anno. Vagy mikor a KGB feloszlott, akkor több részlet lett szétszedve a szervezet?
Bocs ha hülyeségeket beszélek/kérdezek, de azért annyira sose követtem az orosz titkosszolgálat történtét.
Semmi gond. A KGB-t Oroszországban megszüntették, úgy, hogy csináltak belőle egy belső és egy külső felderítést: a belső az FSZB, a külső az SZVR. Tehát mindkettő a KGB utódja.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote> Unio mondta:

Viccen kívül: Most ez a lány biztos, hogy ejés, nem pedig csak ilyen fotómodell vagy 1-2 napos a katonaságot bemutató riporter csaj? Csak mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem az és inkább pózol mint belead apait anyait.

Először én is arra gondoltam, de több fajta bakancs van a lábán a képeken. Ebből gondolom nem 1-2 napra volt velük. Biztos nagyon vigyáznak rá a fiúk.:) Mondjuk nekem megvan a véleményem,tapasztalatom a fegyveres erők női tagjairól... </blockquote>

Az biztos, hogy sokuk csak dísz vagy zavaró tényező. Ezenkívül nagyon sok helyen feleslegesek, harcoló alakulatokba meg szinte pláne. Nem azt mondom, hogy ne legyenek a seregben, de akkor inkább ellátmányosok, egészségügyisek vagy max pilóták legyenek. Persze vannak kivételek mint a 2.vh-ban a szovjet mesterlövész nők, de az is kb az 1%-a volt. És még arról ne is beszéljünk, hogy....... na érted :).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Akkor én el vagyok maradva ezzel mert az FSZB a KGB utódja nem? A KGB meg ugye kifele is akciózott anno. Vagy mikor a KGB feloszlott, akkor több részlet lett szétszedve a szervezet?
Bocs ha hülyeségeket beszélek/kérdezek, de azért annyira sose követtem az orosz titkosszolgálat történtét.
Semmi gond. A KGB-t Oroszországban megszüntették, úgy, hogy csináltak belőle egy belső és egy külső felderítést: a belső az FSZB, a külső az SZVR. Tehát mindkettő a KGB utódja.</blockquote>

Köszi a helyreigazítást;). Akkor észben tartom az SZVR-t is.
 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
249
43
Értem én gyerekek, és kösz. Az persze nyilvánvaló (volt már eddig is), hogy minden lehetséges szóba jöhető ország, érdekcsoport, cég, szervezet... sütögeti a saját pecsenyéjét, de mégis mit gondolnak, később ezek a harcias, ámde jólelkű emberkék majd leteszik a fegyvert az első utukba eső rendőrőrs előtt, oszt' hazamennek? Ha ennyire nem tudják irányítani őket, akkor saját magukra hozhatnak még bajt.

Közelébe nem engedném se' a csecseneket, se a kozákokat olyan helynek, ahol harci tapasztalatot gyűjthet. Segíthet a kórházban, vagy ételt osztani ha akar.
 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
249
43
Semmi gond. A KGB-t Oroszországban megszüntették, úgy, hogy csináltak belőle egy belső és egy külső felderítést: a belső az FSZB, a külső az SZVR. Tehát mindkettő a KGB utódja.

A GRU-hoz, vagyis a katonai szolgálathoz meg hozzá se nyúltak.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 325
4 771
113
A GRU-hoz, vagyis a katonai szolgálathoz meg hozzá se nyúltak.
Nyúltak, de a KGB-hez képest alig. A jól működő dolgokat nem szokás piszkálni. :)))))
Közelébe nem engedném se' a csecseneket, se a kozákokat olyan helynek, ahol harci tapasztalatot gyűjthet. Segíthet a kórházban, vagy ételt osztani ha akar.
Ők nem gyűjtik a harci tapasztalatot, hanem alkalmazzák: már van nekik belőle bőven. ;)
 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
249
43
cinikus

1: Nekem az maradt meg, amikor jött oroszoknál a 2010-es(?) nagy átszervezés, kirántották az összes különlegest a GRU-tól, és jól berakták őket a katonai körzetek alá. Erre két év múlva már az egységek több, mint felét visszaadták nekik. Mostanra meg már odáig fajult a helyzet, hogy talán mindet... Valamit tudhatnak azok ott a denevéres logó mögött.

2: Pláne! Nekem ne halmozza az ezirányú tapasztalatát! Bezzeg a munkával kapcsolatosat azt meg nem halmozza, mi?! Mikor leérettségiztem már többet dolgoztam mint ezek közül a k*csögarcúak közül (legyen akármelyik oldalon, ebben a történetben min. 80% az arányuk) szerintem bármelyik gépesített huligán, pedig akkor még csak diákmunkáim voltak!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 483
113
Babayék köszönik jól vannak. Lejjebb a videón szép ukrán úttorlaszt látni Btr-ekből, a szöveget nem értem sajnos. Mai videó. aztán a második videón valami vegyes csapatot kísérnek civilek aztán az egyik a bal szélen (olyan jobb szektorosnak tűnik a felszerelés alapján) combon lövi az egyik civilt csak úgy.
bJ_leVOUTxY.jpg
https://youtube.com/watch?v=UuYOAzHW4UE#t=12https://youtube.com/watch?v=vmT8A0Ah-18#t=108
Славянск: этой ночью на окраине города закапывают наемников и боевиков нацгвардии

Поступили новые вести с фронта.

10 мая на южной окраине Славянска в районе Троицкого двумя экскаваторами копали несколько сотен ям глубиной 3 метра для захоронения наемников и боевиков нацгвардии.

Сумма потерь СБУ, нацгвардии (спецбатальоны «Азов» и «Днепр») и наемников из ЧВК по нашим данным составляет около 300 человек (данные постоянно поступают и обрабатываются).

«Большую часть бойцов потерял спецбатальон «Азов» при отступлении после неудачной атаки, часть тел погибших даже не забрали с собой. Остальные из двухсотых — это сбушники и наемники», — сообщает разведка ополчения.

Напомним, что на днях в блогах уважаемых «колумнистов» появилась подробная информация о потерях врага, процитируем.

«Общие потери карателей в Донбассе за 2-9 мая 2014 года:

Около 240 убитых и раненых, из них:

— около 130 экстремистов “Правого сектора”, в основном вошедших в состав национальной гвардии;

— около 20 военнослужащих 95 аэромобильной Житомирской бригады;

— около 10 сотрудников МВД;

— около 60 сотрудников СБУ Украины (Сумская “Альфа” полностью уничтожена, Киевская, Полтавская, Тернопольская, Ивано-Франковская “Альфа” понесли большие потери и т.д.);

— 20 сотрудников ЦРУ (13 убито, 7 ранено);

— 10 наемников: польская ЧВК «ASBS Othago» потеряла 3 человека, американская ЧВК «Грейстоун» — 7 чел;

— семь боевых вертолетов («Ми-24» и «Ми-8»);

— 1 Хаммер;

— 1 БТР;

— 1 БМП.

Народной Армией захвачено 9 единиц бронетехники».
vXUVmy_ltGs.jpg
 

lincolnosiris

Active Member
2013. március 22.
216
249
43
cinikus

1: Nekem az maradt meg, amikor jött oroszoknál a 2010-es(?) nagy átszervezés, kirántották az összes különlegest a GRU-tól, és jól berakták őket a katonai körzetek alá. Erre két év múlva már az egységek több, mint felét visszaadták nekik. Mostanra meg már odáig fajult a helyzet, hogy talán mindet... Valamit tudhatnak azok ott a denevéres logó mögött.

2: Pláne! Nekem ne halmozza az ezirányú tapasztalatát! Bezzeg a munkával kapcsolatosat azt meg nem halmozza, mi?! Mikor leérettségiztem már többet dolgoztam mint ezek közül a k*csögarcúak közül (legyen akármelyik oldalon, ebben a történetben min. 80% az arányuk) szerintem bármelyik gépesített huligán, pedig akkor még csak diákmunkáim voltak!

Helyreigazítás!

Ez itt fentebb a szakállas kozák fószerre nem vonatkozik, mert tőle félek, pedig még csak képen láttam.