[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Babay @Truth_Seeker_11

"Damn it! Black boxes of crashed Boeing 777 #MH17 will be decrypted in Britain"
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nem találom a BUK M' avagy a 9K37 rakéta repeszeinek a méretét.
осколок размер 9к37
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Összeverekedtek a képviselők
a kijevi parlamentben:

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140722-jovahagytak-a-reszleges-katonai-mozgositasrol-szolo-ukran-elnoki-rendeletet.html

Ütik egymást mint valami kocsmai bunyóban. Mit lehet erre mondani? Ezeket várják Brüsszelbe? Valóban megnézném. :))
 

flack

Member
2011. október 19.
59
24
18
Összeverekedtek a képviselők
a kijevi parlamentben:

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140722-jovahagytak-a-reszleges-katonai-mozgositasrol-szolo-ukran-elnoki-rendeletet.html

Ütik egymást mint valami kocsmai bunyóban. Mit lehet erre mondani? Ezeket várják Brüsszelbe? Valóban megnézném. :))

Nem az első ilyen eset , komolyabb viták közben máskor is megesett náluk.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 317
113
Többen írták, hogy a BUK-nak ez milyen jó reklám és, hogy nekünk is kellene.
A baj az, hogy amennyiben tényleg BUK lőtte le az utasszállítót, akkor azt nem olyan harci körülmények között tették, amire nekünk és más országoknak is fel kell készülniük.
Korábban olyan kritikák érték a BUK-ot, hogy könnyen zavarható.
Valószínűleg egy bazi nagy utasszállító ellen, amin nincs besugárzásjelző és nem manőverezik akár egy kevésbé jó technika is megfelelt.
Három gondolatot ezzel kapcsolatosan.
1.Nem azért "jó reklám", mert TALÁN lelőttek vele egy utasszállító repülőgépet. Ez nagyon is szomorú és nem dicsőség. Azért "jó reklám", mert most mindenki foglalkozik vele pro-kontra, az előnyeivel és hátrányival. Ismerté válik és nagyon sokan még többet akarnak megtudni róla.
2. A MH-nak is jólenne? Hát a mi SA-6 rendszereinktől sokkal, de sokkal többet tud, főleg az utolsó modifikációk.
3. Az hogy mennyire könnyű, vagy nehéz zavarni, mint bármilyen elektronikus rendszert, az relatív. Én úgy tudom, hogy csak az orosz hadseregnek volt "szerencséje" hozzá, a Grúzia elleni háborúban.

Kommentelők - Úrak
Lehet, hogy most keresztre leszek feszítve!
Nemcsak itt, sokan nagyon sokat elmondtak a technikai paramétereiről a rendszernek, döntően nagyon jól.
Nem tudom, hogy a kommentelők és más MÉDIA szakértők között hányan voltak részesei, vagy láttak harci munkát: ki, mit, mikor, HOL csinál, a riasztástól az imitált, vagy éles rakéta célba érkezéséig. Azzal kapcsolatosan, hogy a radaros-indító jármű a szakadároknál ha netalán mégis működő képes lett volna, akkor hogy történt a harci munka: A rendszer felélesztése, befogás, követés, besugárzás, rakéta indítás.

Azok, akik úgy gondolják, hogy önállóan képes a radaros-indító jármű harci munkára, kérem írják meg a BUK, vagy vele hasonló komplexum harci munkáját, mert nagyon kíváncsi vagyok rá, (nem a technikai paraméterekre).

És még most sem tiszta számomra, hogy a szakadároknak vajon honnan volt éles rakétája, mert az ilyen nem terem minden bokorban.

Nem áll szándékomban személyeskedni, vagy kötekedni és nem vagyok okostojás. Az sem, aki mindig mindenben megmondja a tutit. Csak úgy érzem néha nekem is lehet igazam, úgy általában.

Köszönöm, hogy végig elolvastátok, nem mindenki szokta.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
ghostrider

Okoskodsz és kötekedsz!Van nekik tehát lelőttek vele egy utasszállítót...!

Légy szíves ne gyere ide <b>trollkodni</b> többet...!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nagy felbontású képek:
https://www.flickr.com/photos/jeroenakkermans/14678871576/in/set-72157645790319631/
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 317
113
dudi

Egyáltalán nem szeretnék trollkodni, azért írtam, hogy
"Lehet, hogy most keresztre leszek feszítve!".
Értem az íróniát és igazad van,
"Van nekik tehát lelőttek vele egy utasszállítót...!".
Parancs értettem, kérek engedélyt megjuhászkodni! Folytasd tovább.

Nem dícséret, de így látatlanban téged "csíplek" a legjobban, meg Cinikust és Littlejohnt.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Más fórumokon is megy az èszosztás, hogy bizony önállóan is tud a rakètás egysèg tevèkenykedni. Holott mèg az sem ismeretes, hogy volna-e a felkelőknek èles rakijuk +(szemèlyzet ès egyebek). Köszi ghostrider a megerősítèst ès a felvilágosítást.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Putyin beszéde a mai orosz nemzetbiztonsági tanács ulésén.
http://vz.ru/news/2014/7/22/696723.html
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
ghostrider


Nem ellened irányult a hesszem csak elfelejtettem odaírni,hogy ironikusan értettem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
@dudi: amúgy amint nemrég megtudtam: nem irónikus, hanem szatírikus. Irónia: nem akaratlagos. szatíra: szándékos
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="imike">Többen írták, hogy a BUK-nak ez milyen jó reklám és, hogy nekünk is kellene.


És még most sem tiszta számomra, hogy a szakadároknak vajon honnan volt éles rakétája, mert az ilyen nem terem minden bokorban.
Honnan lenne? Kapták az oroszoktól, mondván, hogy majd rákenik a talált cuccra. Aztán túl jól sikerült a bemutatkozás, hát gyorsan eltüntették.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 317
113
valaki lérakos szóljon közbe:

http://index.hu/tech/2014/07/22/probalja_ki_milyen_nehez_leloni_egy_repulot/

Vajon a cikk író miért visz bele politikát, egy játék program reklámjába. Siralmas és gusztustalan! A régi rendszereknél, aki javított, az működtette is, de a Buk nem ilyen rendszer, már a Kub sem. A javítás és harcászati alkalmazás két külön dolog. Nem keverendő a modernebb rendszereknél, mint a Buk.
Ha valaki úgy gondolja, hogy autódidakta módon eltudja sajátítani, csak megközelítőleg úgy mint az "igaziak", hát az zseni. A főiskolán a hallgatók hónapokig csak a bekapcsolás utáni rendszer ellenőrzést tanulták, ami elég összehangolt tevékenységet igényelt úgy, hogy még a norma időbe is be kellett, hogy férjenek, és a harci munka még akkor hol volt.

Alapból az SA-2 (Dvina, Volhov modifikációk), SA-3 Nyeva és a hasonló (parancsközlő) rendszerű, csak mobil SA-4 Krug légvédelmi rakéta rendszer harci munkájához nézzük meg hány fő kell minimum. Egy lövő tiszt, egy rávezető tiszt, három sorállományú magassági, távolsági (első számú), oldal kézi követő, egy indító pult kezelő és a többi akik adják a hátteret. Indító állvány kezelők, tervtáblások, a többi kabin kezelők, aggregátor kezelő stb...
Kíváncsi vagyok, hogy a többi kiképzett katonát, hogy szimulálják és milyen poszton játszhatunk.
Ilyen alapon a Forma-1 autót az életben is könnyen vezeti egy gyerek, aki szimulátoron a "csúcs". Lehet, hogy beindítani se tudná igaziban.
A játék biztos jó, megpróbálom megszerezni érdekességképpen, de ahogy itt előadták az lehangoló.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 317
113
hát ez a szöveg eléggé nesze semmi fogd meg jól...
Valakinek biztosan bonyolult, többször neki kell futni, de lehet, hogy egyáltalán nem lesz javulás.

<blockquote rel="ghostrider"><blockquote rel="imike">Többen írták, hogy a BUK-nak ez milyen jó reklám és, hogy nekünk is kellene.


És még most sem tiszta számomra, hogy a szakadároknak vajon honnan volt éles rakétája, mert az ilyen nem terem minden bokorban.
Honnan lenne? Kapták az oroszoktól, mondván, hogy majd rákenik a talált cuccra. Aztán túl jól sikerült a bemutatkozás, hát gyorsan eltüntették.
</blockquote>
Hát igen! Ilyen rakétákat csak úgy hossznak visznek, esetleg a szakadárok helyett ne vívják meg a harcukat is?
De különben igazad van, mint mindig, miért is ne!
Csak hozzáállás kérdése.
Lehet hogy itt is alagutakat építenek, mint Gázában, vagy Szíriában?