[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Ti-ti-tááá-táá. Itt a helyi hírek a sáros és szomorú Ungból-Beregből. Megjövék a polgárőrségi konferenciáról és kicsit laposkásnak értékeltem a dolgot. Aki itt tolvajkergetésre adja a fejét az elhangzottakkal amúgy is tisztában kell lennie, mert a legtöbb zsaru görbe szemmel néz arra aki csak haloványan is, de megpróbálja megfúrni a mindenható állam erőszakmonopóliumát. Márpedig itt erről lenne szó, hiszen az ukrajnai polgárőrnek még őrizetbe vételi joga is van és kényszerítő eszközt (bilincset pontosabban gyorskötözőt) és testi kényszert is alkalmazhat a megfelelő feltételek betartása mellett. A rendezvényre a Kárpátaljai Magyar Polgárőrszövetség a határőrség, a "Sipka" katonai bázis (helyi különlegesek), a rendőség és a nemzetbiztonsági képviselőit is meghívta.Találják ki az urak ki nem jött el? Talált süllyed. kizárólag Ők, kik hivatalból gyanakodnak még a saját anyukájukra is.
Magyar részről viszont örülök neki, hogy itt van és komolyan vesz bennünket az OPSZ és azon belül is Horváth Róbert, aki az internetes bűnözés, az időskorúak sérelmére elkövetett bűncselekmények és az ifjúságvédelem terén tartott előadást. Köszönet továbbá Mátrahegyi Zsoltnak a közelharc bemutatóért és intézkedés technikai-taktikai előadásért. Nagy kár, hogy szöszi kolleganőmnek másutt volt dolga mert egy-két fojtófogást biztos tudtunk volna egymáson gyakorolni. A dolog pedig folytatódni fog mert holnap megalakjtjuk a Kárpátmedencei Polgárőrök Fórumát mint ernyőszervezetet mekly Magyarország irányába kapcsolatot tud tartani, beszervezzük az ukrán falvakat is, és azért se hagyjuk magunkat.

Már hazafelé tartottam a nekem igen kedves Mezőgecséből, hol olyan böllérfesztiválokat szoktunk rendezni hogy ihaj. Fakultatív programként két éve volt már ott gumilövedékes lövészet futócélra, bézbolütő forgatási verseny és viperabűvölés(gondolom ezért lett kemény polgárőrség). Egyszer viszont csak azt látom hogy jön Ungvár felől egy kékvillogós merci, egy katonai Hummer, egy kisbusz meg egy miniszteri rendszámos Audi. Gyors telefon és megtudtam, hogy míg én polgárőrösdit játszottam, idelátogatott az infrastruktúrális miniszter határnyitási ügyben. Csak úgy! Se szó se beszéd! . Az ipse gondolt egyet és ideviharzott! Hát ezek szerint vannak még csodák és lehet, hogy nem volt teljesen hiábavaló a kis nagypaládi akciónk.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az ukrán nagykövetet fogadta a magyar honvédelmi miniszter. Nepop nagykövet asszony harmadik külszolgálatát kezdte Magyarországon. A találkozón a tárcavezető hangsúlyozta, hogy Magyarország támogatja az Ukrajnában kialakult konfliktus békés rendezését.
http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi...an-nagykovetet-fogadta-a-honvedelmi-miniszter
tn496c0.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
3,5 milliárdból épít Magyar Házakat Kárpátalján a kormány

A Magyar Közlönyben megjelent egyik kormányhatározat 132,1 millió forintos költségvetési forrást biztosít a kárpáraljai magyar színészek, médiamunkások, közművelődési és könyvtéri dolgozók 2017-es támogatására és a kárpátaljai magyar önkormányzati dolgozók szakmai fejlődésére.

Egy másik kormányhatározatban pedig a miniszterelnök felszólította a nemzetgazdasági minisztert, hogy jövőre biztosítson 3,5 milliárd forintot arra, hogy a pénzből „Kárpátalján Magyar Házak létesüljenek a nemzeti identitás megőrzése érdekében, továbbá, hogy a kulturális alapokon nyugvó közösségformálás méltó kereteket kapjon”.
http://444.hu/2016/11/17/35-milliardbol-epit-magyar-hazakat-karpataljan-a-kormany
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
3,5 milliárdból épít Magyar Házakat Kárpátalján a kormány

A Magyar Közlönyben megjelent egyik kormányhatározat 132,1 millió forintos költségvetési forrást biztosít a kárpáraljai magyar színészek, médiamunkások, közművelődési és könyvtéri dolgozók 2017-es támogatására és a kárpátaljai magyar önkormányzati dolgozók szakmai fejlődésére.

Egy másik kormányhatározatban pedig a miniszterelnök felszólította a nemzetgazdasági minisztert, hogy jövőre biztosítson 3,5 milliárd forintot arra, hogy a pénzből „Kárpátalján Magyar Házak létesüljenek a nemzeti identitás megőrzése érdekében, továbbá, hogy a kulturális alapokon nyugvó közösségformálás méltó kereteket kapjon”.
http://444.hu/2016/11/17/35-milliardbol-epit-magyar-hazakat-karpataljan-a-kormany

Az úgynevezett "Magyar Házak"-nak annyi hasznuk lesz, hogy remélhetőleg a Jóska, meg a Jani meg a az Ivanku fogja építeni fusi-napszámba és a csóróknak is cseppen valami a miliárdokból. Nagyot akasztani persze mások fognak a projekten.
A 132,1 milliós médiamunkás és közművelődési támogatás meg majd meglátjuk. Ami azt illeti nekem most is fut egy pályázatom a Bethlen Alapnál kemény 120 ezer forintért. Ennyire lehetett ugyanis pályázni a kárpátaljai magyar újságíróknak és idén azt hiszem 18 millió volt a keretösszeg. Szóval jó vóna ha vóna, de nem tudom lesz-e belőle valami. Két publikációval kellet bejelentkezni, hát megtettem és most várom a Mikulást, a Jézuskát, a Gyedmorozt (igaz Hópelyhecskének jobban örülnék), a Húsvéti Nyuszit meg a 120 ezret, de én az efféle pályázatokban már annyiszor csalódtam, hogy félő hamarabb jön el egy 18-as hosszúcombú, nagydudáju, csipkeharisnyás Sznyegurocska, semmint a pénzecske.....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Az úgynevezett "Magyar Házak"-nak annyi hasznuk lesz, hogy remélhetőleg a Jóska, meg a Jani meg a az Ivanku fogja építeni fusi-napszámba és a csóróknak is cseppen valami a miliárdokból. Nagyot akasztani persze mások fognak a projekten.
A 132,1 milliós médiamunkás és közművelődési támogatás meg majd meglátjuk. Ami azt illeti nekem most is fut egy pályázatom a Bethlen Alapnál kemény 120 ezer forintért. Ennyire lehetett ugyanis pályázni a kárpátaljai magyar újságíróknak és idén azt hiszem 18 millió volt a keretösszeg. Szóval jó vóna ha vóna, de nem tudom lesz-e belőle valami. Két publikációval kellet bejelentkezni, hát megtettem és most várom a Mikulást, a Jézuskát, a Gyedmorozt (igaz Hópelyhecskének jobban örülnék), a Húsvéti Nyuszit meg a 120 ezret, de én az efféle pályázatokban már annyiszor csalódtam, hogy félő hamarabb jön el egy 18-as hosszúcombú, nagydudáju, csipkeharisnyás Sznyegurocska, semmint a pénzecske.....
Az építőmunkások mellett kapnak belőle a tervező és kivitelező cégek, az üzemeltetők, kellenek majd alkalmazottak ami munkahelyeket jelent és biztos belemarkolnak majd a politikusok is, ez már csak így megy erre fele, de ártani biztos nem fog ez a pár milliárdocska.
18 millióból elvileg kijön 150 darab 120 ezres tétel. Hány újságíró lehet Kárpátalján?
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Persze hogy jut a cégeknek, de ezzel kifújt. Egy mocskos, saras, szürke városban ahol gondterhelt emberek, vicsorogva morognak egymásra egy pár hrivnyáért, mi a fészkes fenére lehet majd használni egy szép csili-vili "Magyar Házat"? Néha tartanak majd ott konferenciákat, pár fejes eljön avatni meg okoskodni, észt osztani. Szerintem okosabb lenne kuplerájt nyitni benne, mert annak még örülnénk is páran. Az egyházi kézben lévő tanintézmények támogatásában, az Egán Ede programhoz kapcsolódó mezőgazdasági és kisvállakozói fejlesztésekben, horribile dictu az ingyenkonyhákban több fantáziát látok mint ezekben a Magyar Házakban.
Igen pontosan 150 főre jutna a pénz de van egy kis gixer. Ha jól tudom a programba vagy 40 valahányan jelentkeztünk összesen és ebben benne van a technikai személyzet is, akik az én lapomnál például nem írnak hanem szerkesztenek, tördelnek, megsimogatják a buksimat és időnként főznek egy kávét és töltenek egy konyakot. Na ők csak 95 ezerre jogosultak. Szóval messze nem lesz felhasználva a keretösszeg, de ennek ellenére én még olyan folyót és olyan pénzt nem láttam ami visszafolyt volna forrásához.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Az ukrán parlamentben új rekordot állítottak fel. Egy képviselő öt másik helyet tudott szavazni egy időben. Eddig ez a rekord.

 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Lemaradt, de van aki már megérezte, hogy változtatni kell Trump irányában.
http://inforadio.hu/tudositoink/2016/11/18/abe_sinzo_mindenkit_megelozott_trumpnal/
És mit csinál az eu, vagy ukrajna?
http://24.hu/kulfold/2016/11/11/merkel-felhivta-trumpot/
http://24.hu/kulfold/2016/11/18/ukrajnarol-beszelt-trumppal-az-europai-tanacs-elnoke/ (Ügye közölték kinek illik először látogatóba menni) EZ SZERINT Petro Porosenkóval Trump nem nagyon beszélget.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20161115-donald-trump-es-petro-porosenko-telefonon-egyeztettek.html Ez szerint sem Ukrajna ugráltatja USA-t,
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Az ukrán nagykövetet fogadta a magyar honvédelmi miniszter. Nepop nagykövet asszony harmadik külszolgálatát kezdte Magyarországon. A találkozón a tárcavezető hangsúlyozta, hogy Magyarország támogatja az Ukrajnában kialakult konfliktus békés rendezését.
http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi...an-nagykovetet-fogadta-a-honvedelmi-miniszter
tn496c0.jpg
A békés rendezést szerintem nem egy idegen ország honvédelmi miniszterével kell egyeztetni. De azt jobban elhiszem, hogy kint tanácsadó (zsoldos) ként szolgáló katonák egészségügyi ellátásához kér segítséget. Vagy a kinti misszióba küldött megfigyelőinknek adtak át iránymutatást, miként illik az eseményeket dokumentálni, a magyar félnek pedig teljes titoktartásra kötelezni a jelentőket....stb....A többi maszatolás...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Tilos az orosz az ukrán parlamentben
Mostantól kizárólag ukránul szólalhatnak fel a honatyák az ukrán Legfelső Tanács ülésszakán – jelentette be Andrij Parubij házelnök. Megelégelte, hogy a felszólaló képviselők közel fele oroszul közli mondandóját az ország törvényhozásának épületében.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20161...a-az-orosz-nyelvet-a-kijevi-parlamentben.html


Hogyan beszéljenek, ha nem tudnak ukránul, hisz nem ukránok. Az ukrán egy mesterséges tákolmány, (gagyi) nyelv. Sem Kucsma, sem Janukovics nem tudott ukránul elnoksége kezdetén.
Parubij meg skizofréniával kezelt személy.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892 and lgabo