[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://dninews.com/article/afu-open-fire-dpr-territory-9041-times-over-past-week-–-basurin
Basurin tájékoztatása szerint, az Ukránok az elmúlt héten 9041 alkalommal sértették meg a tűzszünetet.

https://dninews.com/article/afu-launch-200-shells-dpr-frontline-territories-evening

https://dninews.com/article/kiev-punishers-open-artillery-fire-sakhanka-morning-shelling-ongoing
Az Ukránok reggel ismét lőni kezdték Sahankát.

https://dninews.com/article/lugansk-defense-situation-report-16122016
LNR helyzetjelentés.


http://www.mariupolnews.com.ua/descr/76148

16-12_rus.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/12/16/turcsinov-a-radikalis-blokad-hive/
"Az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára azt javasolja, vegyék teljes gazdasági blokád alá a felkelők által ellenőrzött donbászi vidékeket.
Olekszandr Turcsinov – aki ideiglenes államfőként 2014 tavaszán elrendelte az ATO-t – úgy véli, teljesen meg kell szüntetni az oda irányuló teherszállítmányozást. Szerinte csak ilyen radikális lépésekkel lehet elérni, hogy a szóban forgó területek mihamarabb felszabaduljanak. Példaként Horvátország hasonló lépéseit hozta fel a kilencvenes évek elején.
Kitért arra is, hogy sokan azzal érvelnek, a népköztársaságok területén sok gyár az ukrajnai állami büdzsébe utalja az adókat, ott ukrán állampolgárok élnek, a kereskedelmi blokád pedig őket is ellehetetlenítené.
A Nyugat szintén nem támogatja az ilyen radikális korlátozásokat.
Turcsinov azonban hajthatatlan, szerinte csak erős kézzel lehet rendet vágni a Donbászon."


Turcsinov kezdte a háborút, és gyakorlatilag most is vezeti a háborút, úgy hogy ha ő mondja, akkor az vélhetően úgy is lesz/van.
A másik, DNR-ben már tavasszal botrány volt amiatt hogy sok cég, vállalat Ukrajnának fizetett adót, rezsit... és nem DNR-nek. Ez mára már radikálisan csökkent, de még mindig fizetnek Ukrajnának egyesek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/12/16/keresik-a-policia-uj-vezetojet/
"Ukrajnában nyílt pályázatot írtak ki a nemzeti polícia megüresedett vezetői székére.
Az amerikai mintára tavaly létrehozott új járőrszolgálat korábbi országos parancsnoka, a grúz Hatija Dekanoidze azért mondott le, mert úgy érzete, mindenhol falakba ütközik. A helyét ideiglenesen Vadim Trojan vette át, ő korábban Dekanoidze helyettese volt.
Most azonban végleges megoldást keresnek e posztra a belügyminisztériumban. Arszen Avakov miniszter Facebook oldalán tudatta, hogy nyílt pályázatot írtak ki a polícia irányítói székére. A jelöltnek felsőfokú jogi végzettséggel kell rendelkeznie, legalább 5 éves vezetői múlttal is bírnia kell, s 7 éves munkaviszony is szükséges a jogvédő szektorban.
A politikai függetlenség szintén alapvető elvárás. A jelöltekről állítólag átlátszó eljárás keretében fognak dönteni. Persze, hogy ez mit jelent Ukrajnában, azt jól tudjuk…"
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Hétfőn nagy Elő-szilveszter Beregszászott az Arany Pávában. Tartja :a Magyar Konzulátus. Meghívottak: a kárpátaljai magyar sajtó képviselői. Ugyanaznap Dr. Grezsa Pistike laptopokat ajándékoz a kárpátaljai ukrán sajtó munkatársainak. Teszi ezt akkor amikor a kolléganőm sírva panaszolja, hogy bedöglött a fényképezőgépe, én 10+ éves, szikszalaggal egyben tartott PC-n, ócskavas LG Flatron F700B monitoron írom a cikkeimet és Tiszai csavargásaim következtében épp ma fagyot hülyére (fogta magát és elhalálozott) az 5 éves, fekete-fehér, Nokia buta-telefonom. Félre ne értsetek: nem éhezem, nem nélkülözöm. Az ukrán átlaghoz mérten jól élek. Ajándékot sose vártam Magyarországtól, mert megtanultam, hogy az "önzetlen ajándékok" sokba kerülnek, de ez akkor is vérlázító. Tudom, és akik olvassák írásaimat azok is tudják, van egy nagy bűnöm. Mint kárpátaljai magyar újságíró mindig megírtam azt amit gondolok. Mi több, ez sokszor mások gondolataival is összevágott. Mertem és merek kritikus lenni a mindenkori magyar kormányokkal, mindig "önjáró" voltam, noha alapból nép-nemzeti, jobboldali magyarnak igyekszem lenni, ami Kiss Ferenc (Etnofon, Kolinda, Vízöntő, stb) unokaöccseként talán nem meglepő. Most viszont van egy olyan érzésem, hogy megiszom a "feleslegesféldecit" és Pszalipszki főkonzul uramnak kiborítom a bilit. És abban az éjjeliedényben benne lesz a Kubában nyaraló főszerkesztőm, a hivatalosan 1200 hrivnyás fizetésem, a magyar 120 ezer ft-s (tört volna el a kezem amikor pályáztam erre a júdásgarasra) magyar eredetű "kódispénzem". Nagyon elegem van!!!!!
A másik változat, hogy fogok egy liternyit a cimborám ugocsai szilvájából, a hónom alá vágok egy méter házikolbászt és egy fél kenyeret, aztán a szomszéd kislánnyal kimegyek csillagokat nézni a zajló Tisza partjára..
 

harald

Well-Known Member
2016. november 24.
77
337
53
Hétfőn nagy Elő-szilveszter Beregszászott az Arany Pávában. Tartja :a Magyar Konzulátus. Meghívottak: a kárpátaljai magyar sajtó képviselői. Ugyanaznap Dr. Grezsa Pistike laptopokat ajándékoz a kárpátaljai ukrán sajtó munkatársainak. Teszi ezt akkor amikor a kolléganőm sírva panaszolja, hogy bedöglött a fényképezőgépe, én 10+ éves, szikszalaggal egyben tartott PC-n, ócskavas LG Flatron F700B monitoron írom a cikkeimet és Tiszai csavargásaim következtében épp ma fagyot hülyére (fogta magát és elhalálozott) az 5 éves, fekete-fehér, Nokia buta-telefonom. Félre ne értsetek: nem éhezem, nem nélkülözöm. Az ukrán átlaghoz mérten jól élek. Ajándékot sose vártam Magyarországtól, mert megtanultam, hogy az "önzetlen ajándékok" sokba kerülnek, de ez akkor is vérlázító. Tudom, és akik olvassák írásaimat azok is tudják, van egy nagy bűnöm. Mint kárpátaljai magyar újságíró mindig megírtam azt amit gondolok. Mi több, ez sokszor mások gondolataival is összevágott. Mertem és merek kritikus lenni a mindenkori magyar kormányokkal, mindig "önjáró" voltam, noha alapból nép-nemzeti, jobboldali magyarnak igyekszem lenni, ami Kiss Ferenc (Etnofon, Kolinda, Vízöntő, stb) unokaöccseként talán nem meglepő. Most viszont van egy olyan érzésem, hogy megiszom a "feleslegesféldecit" és Pszalipszki főkonzul uramnak kiborítom a bilit. És abban az éjjeliedényben benne lesz a Kubában nyaraló főszerkesztőm, a hivatalosan 1200 hrivnyás fizetésem, a magyar 120 ezer ft-s (tört volna el a kezem amikor pályáztam erre a júdásgarasra) magyar eredetű "kódispénzem". Nagyon elegem van!!!!!
A másik változat, hogy fogok egy liternyit a cimborám ugocsai szilvájából, a hónom alá vágok egy méter házikolbászt és egy fél kenyeret, aztán a szomszéd kislánnyal kimegyek csillagokat nézni a zajló Tisza partjára..
Tiszta igazad van! Nehéz követni, hogy a magyar konzul(átus)ok mit miért tesznek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Hétfőn nagy Elő-szilveszter Beregszászott az Arany Pávában. Tartja :a Magyar Konzulátus. Meghívottak: a kárpátaljai magyar sajtó képviselői. Ugyanaznap Dr. Grezsa Pistike laptopokat ajándékoz a kárpátaljai ukrán sajtó munkatársainak. Teszi ezt akkor amikor a kolléganőm sírva panaszolja, hogy bedöglött a fényképezőgépe, én 10+ éves, szikszalaggal egyben tartott PC-n, ócskavas LG Flatron F700B monitoron írom a cikkeimet és Tiszai csavargásaim következtében épp ma fagyot hülyére (fogta magát és elhalálozott) az 5 éves, fekete-fehér, Nokia buta-telefonom. Félre ne értsetek: nem éhezem, nem nélkülözöm. Az ukrán átlaghoz mérten jól élek. Ajándékot sose vártam Magyarországtól, mert megtanultam, hogy az "önzetlen ajándékok" sokba kerülnek, de ez akkor is vérlázító. Tudom, és akik olvassák írásaimat azok is tudják, van egy nagy bűnöm. Mint kárpátaljai magyar újságíró mindig megírtam azt amit gondolok. Mi több, ez sokszor mások gondolataival is összevágott. Mertem és merek kritikus lenni a mindenkori magyar kormányokkal, mindig "önjáró" voltam, noha alapból nép-nemzeti, jobboldali magyarnak igyekszem lenni, ami Kiss Ferenc (Etnofon, Kolinda, Vízöntő, stb) unokaöccseként talán nem meglepő. Most viszont van egy olyan érzésem, hogy megiszom a "feleslegesféldecit" és Pszalipszki főkonzul uramnak kiborítom a bilit. És abban az éjjeliedényben benne lesz a Kubában nyaraló főszerkesztőm, a hivatalosan 1200 hrivnyás fizetésem, a magyar 120 ezer ft-s (tört volna el a kezem amikor pályáztam erre a júdásgarasra) magyar eredetű "kódispénzem". Nagyon elegem van!!!!!
A másik változat, hogy fogok egy liternyit a cimborám ugocsai szilvájából, a hónom alá vágok egy méter házikolbászt és egy fél kenyeret, aztán a szomszéd kislánnyal kimegyek csillagokat nézni a zajló Tisza partjára..

Néha nincs jó vagy okos döntés. Próbálj kitartani.
Javaslom a második verziót. Minden szempontból jobb.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/12/17/maradhat-kepviselo-szavcsenko/
"A Batykivscsina frakciója nem kezdeményezi Nagyija Szavcsenko képviselői mandátumának megszüntetését – közölte Julia Tyimosenko, a párt vezetője.
„Nem kezdeményezzük Nagyija Szavcsenko képviselői mandátumának megszüntetését, mivel az emberek rá szavaztak, így joga van ahhoz, hogy a parlamentben dolgozzon” – mondta Tyimosenko. A politikus kiemelte, nem bánta meg, hogy a párt listájára tették Szavcsenkót, mert akkor az ukrán patriótát meg kellett menteni az orosz börtöntől."

Ki támogatja most Szavcsenkot, hogy kvázi sérthetetlen?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ő amolyan ukrán Hosszú Katinka, állagra meg formára is hasonlóak. Elvileg a nép gyermeke, lehet hogy néhány katonánál kiverné a biztosítékot ha kigolyóznák.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ukran-hadifoglyok-alltak-szeparatistak-oldalara
"A Donyecki és a Luhanszki Népköztársaságok képviselői Donbászon többször is megpróbálkoztak azzal, hogy az ukrán hadifoglyokat átállítsák az ő oldalukra – jelentette ki Jurij Tandit, az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) vezetőjének tanácsadója az 5-ös tv-csatorna műsorában.
Tandit elmondása szerint az orosz speciális szolgálatok 70 ukrán hadifoglyot próbáltak meg átállítani a szeparatisták oldalára. A többség visszautasította az ajánlatot, valamivel több, mint 20 fő lett áruló – írja a Korrespondent.net a tanácsadó adataira hivatkozva.
A szabadon engedett ukrán katonák, így korábban Nagyija Szavcsenko is vizsgálaton estek át – tette hozzá Jurij Tandit.
Irina Herascsenko, Ukrajna képviselője a humanitárius kérdésekkel foglalkozó háromoldalú kapcsolatfenntartó csoportban, aki egyben a Legfelsőbb Tanács első elnökhelyettese is, korábban kijelentette, hogy fogolycserét tervez Kijev, melynek keretében 15 fogvatartottat terveznek átadni a szakadároknak.


Próbálják indokolni, miért nem akarnak fogolycserét lebonyolítani. Mert ez a 15 fő, csak csepp a tengerben. Nem akarnak használható harcosokat visszaadni a szakiknak, a sajátjaikat meg nem tartják megbízhatónak és/vagy használhatónak. (a megbízhatóság "ellenőrzésére" - és megtorlásként, hogy hagyták elfogni magukat- büntetőzászlóaljakat szerveznek majd, mint Sztálin a II. vh-ban?)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 280
113
Fuu de utálom ezt a nőt. Már amikor lepottyant a gépe örültem hogy fogságba került...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belf...karpataljai-magyarsagot-az-ukran-parlamentben
"Kijevben még nem mondtak le a nemzeti kisebbségek anyanyelvén folyó oktatás korlátozására irányuló elképzelésekről – derült ki azon a tanácskozáson, amelyet a Legfelsőbb Tanács Tudományos és Oktatási Bizottságának az új oktatási törvény előkészítésére létrehozott munkacsoportja szervezett múlt pénteken a jogszabály 7. cikkelyéhez benyújtott, a kisebbségi nyelvhasználatot hátrányosan érintő módosító indítványról..."

http://www.hidfo.ru/2016/12/az-eu-vezetoi-nem-szamolnak-az-ukran-vizummentesseg-kovetkezmenyeivel/
"Az Európai Parlament elfogadott egy mechanizmust, ami vízummentességet adna Ukrajnának és Grúziának. Az EP-képviselők többsége támogatta a kezdeményezést, de ezáltal az Európai Unió egy újabb fenyegetéssel kell szembenézzen.
Egy ukrán blogger arra figyelmezteti az európai országokat, hogy a vízummentesség megadásával olyan kockázati tényezőket vállal fel az Európai Unió, melyeket jelen helyzetben, más problémákkal összeadódva nem biztos, hogy kezelni tudna. A Harkovban élő fordító és politikai aktivista azt írta, Ukrajnában a háború mellett olyan szintű szervezett bűnözés zajlik, amit az uniós országok rendfenntartása a jelenlegi feltételek mellett nem tudna kezelni. A vízummentesség megadásával lehetővé válik az ukrán bűnözők beözönlése az Európai Unió területére. Ez egy újabb, ám alapjaiban más természetű válságot eredményezhet Európában, mint a közel-keleti migránsok tömegeinek beözönlése; a szervezett bűnözés és az Európában eddig ismeretlen szintű extrémizmus importálását jelenti.
„Több ezer olyan személy van szabadlábon Ukrajnában, akik sokévi háborús harctéri tapasztalattal rendelkeznek, fegyveres bűnözői vagy extrémista csoportok tagjai, és a vízummentesség megadása miatt ezek az emberek úgy dönthetnek, hogy elindulnak és felfedezik Európát. Ez egy újabb, a migrációs krízissel összemérhető válsághelyzetet jelent az Európai Uniónak.”.."


Ezt már én is többször leírtam. (meg mások is) Most viszont egy Harkovi írja le ugyanezt. Valakinek hallgatnia kellene rá, mert ez tényleg életveszélyes és EU szintű nemzetbiztonsági kockázat lesz.
Na és mely országok vannak közvetlenül Ukrajna mellett...?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hétfőn nagy Elő-szilveszter Beregszászott az Arany Pávában. Tartja :a Magyar Konzulátus. Meghívottak: a kárpátaljai magyar sajtó képviselői. Ugyanaznap Dr. Grezsa Pistike laptopokat ajándékoz a kárpátaljai ukrán sajtó munkatársainak. Teszi ezt akkor amikor a kolléganőm sírva panaszolja, hogy bedöglött a fényképezőgépe, én 10+ éves, szikszalaggal egyben tartott PC-n, ócskavas LG Flatron F700B monitoron írom a cikkeimet és Tiszai csavargásaim következtében épp ma fagyot hülyére (fogta magát és elhalálozott) az 5 éves, fekete-fehér, Nokia buta-telefonom. Félre ne értsetek: nem éhezem, nem nélkülözöm. Az ukrán átlaghoz mérten jól élek. Ajándékot sose vártam Magyarországtól, mert megtanultam, hogy az "önzetlen ajándékok" sokba kerülnek, de ez akkor is vérlázító. Tudom, és akik olvassák írásaimat azok is tudják, van egy nagy bűnöm. Mint kárpátaljai magyar újságíró mindig megírtam azt amit gondolok. Mi több, ez sokszor mások gondolataival is összevágott. Mertem és merek kritikus lenni a mindenkori magyar kormányokkal, mindig "önjáró" voltam, noha alapból nép-nemzeti, jobboldali magyarnak igyekszem lenni, ami Kiss Ferenc (Etnofon, Kolinda, Vízöntő, stb) unokaöccseként talán nem meglepő. Most viszont van egy olyan érzésem, hogy megiszom a "feleslegesféldecit" és Pszalipszki főkonzul uramnak kiborítom a bilit. És abban az éjjeliedényben benne lesz a Kubában nyaraló főszerkesztőm, a hivatalosan 1200 hrivnyás fizetésem, a magyar 120 ezer ft-s (tört volna el a kezem amikor pályáztam erre a júdásgarasra) magyar eredetű "kódispénzem". Nagyon elegem van!!!!!
A másik változat, hogy fogok egy liternyit a cimborám ugocsai szilvájából, a hónom alá vágok egy méter házikolbászt és egy fél kenyeret, aztán a szomszéd kislánnyal kimegyek csillagokat nézni a zajló Tisza partjára..
A kettes számú verzió kellemesebbnek, hasznosabbnak, célravezetőbbnek tűnik. Persze csak ha nem kapsz tőle hányingert.
Nem a szilvától vagy a kislánytól, hanem a döntéstől.
Mindazonáltal az elsőt is megérteném. Az embernek néha a lelkén is könnyítenie kell.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz