1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus A319

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - borisz által indítva @ 2018. január 3..

Címkék:
  1. borisz

borisz Well-Known Member

Ja, csapatépítésre a Heves megyei kormányablakokból. :D :D

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

aztán meg megtetszik.....;):D:D

3. arcas

arcas Well-Known Member

A haver nője is tetszik, bár élvezni tudnám, de én nem bírnám "finanszirozni" :D
    Ugyanez a helyzet az említett géppel is ;)
    A végén rájösz majd, hogy jó az ami van :p

formosa1 likes this.
  4. misinator

misinator Well-Known Member

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

A miniszterelnök látogatása Bakuban
    MH Airbus A319 604
    2019.10.14.
    forrás: Orbán Viktor fb

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Bp-Vuhan kb. 8.000 km.
    Vajon van már pót üanyag tartályunk a 319-esekhez, vagy továbbra is nyusziugrásban közlekedünk hosszabb távokon?

SilvioD likes this.
  9. Madár Fokker

Madár Fokker Member

Nagy összegben mernék rá fogadni, hogy volt egy technikai leszállás útközben.

Az Airbus-hoz pót üza-tartály ilyen formában érhető el Additional Center Tank néven:

https://services.airbus.com/en/flig...ns-extension/additional-center-tanks-act.html

Más helyen úgy láttam, hogy egy tartályba ~3000liter/2400kg kerozin fér, aminek egy része (talán 200l nem kifogyasztható), az kb. plusz 1 óra repülés. Az még szerintem nem elég Vuhan-ig.

Amiért én úgy gondolom, hogy nincs benne extra tank:
    • 2 tuti nincs, mert az látszana a nyitott hátsó cargo ajtóban (3. kép):

http://www.antarctica.gov.au/living...nental-operations/a319-background-information

• Még egyet se tartok valószínűnek, mert a videón 0:32-nél a rakodó a szárny fele tesz egy igen méretes csomagot. Nem vagyok biztos benne, hogy az elférne oda, ha lenne ott egy tartály.
    Nem tudom, hogy milyen tömegadatokkal (DOW, MTOW, MLW) repüli az Airbust a Honvédség, de ekkora távnál már gond lehet ennyi utast elvinni (77 utas csomaggal, többnyire férfi, az minimum 8 tonna). Lásd az ausztrál linket, ahol az oda-vissza 5000 mérföldes útra max 38 utast visznek.

Ezen oldal megosztása