1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus A319

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - borisz által indítva @ 2018. január 3..

Címkék:
  1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Két éve vettek 2 (4?) gépet, amit folyamatosan azzal reklámoznak hogy csapatszállításra és a légi egészségügyi kiürítési képesség miatt vették.
    2020 február végén mutatták be, hogy lehet bele végre hordágyat is tenni. Most már súlyos állapotú fertőző beteget is tudnak szállítani. Most jutott eszükbe, hogy ilyen eset is lehet? (Másfél hete hozták haza helikopterrel Szarajevóból a koronavírusgyanús katonákat.) A lényeg hogy reagáltak a kihívásra és gyorsan beszerezték, ami hiányzik.

fishbed, Gyurma and Gaudi like this.
  2. rudi

rudi Well-Known Member

Nem kizárt a kettőt kombinálni (cargo és személy szállítás)
    Felettéb logikusnak tartanám teherajtót vágatni rájuk. (bár vannak kétségeim hogy a 319 nek elég hosszú e a törzse ehhez...)
    Ebben az esetben sokszorosára nőne a meglévő gépeink teherszállító képessége.
    A jó hír a válság után valószínűleg megoldódik a személyzet probléma és válogathatnak majd a sokezer órás állás nélküli Airbus pilcsik között akik hajlandóak lesznek berukkolni (legalábbis egy pár évre amíg rendeződnek a dolgok a polgári piacon)

fishbed and SilvioD like this.
  3. migfun

migfun Well-Known Member

Ez dícséretes valóban. De remélem, az egyéni felszerelések gatyába rázásához nem kell egy konfliktus, hogy kiderüljön, mit kell gyorsan venni... :confused:

fishbed, SilvioD and Gyurma like this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Félreértetted, amit persze rosszul írtam. A hozzászólásomnak így kellett volna bekerülnie:
    Szóval én az izolációs kapszulákról írtam volna, ha el nem cseszem.
    Alapvetően súlyos állapotú fertőző betegeket nem igazán mozgatnának. Ha mégis betegeket kellet volna hazahozni, akkor simán haza lehetett volna hozni kapszula nélkül is a nemrég bemutatott eü felszereléssel, ami az Airbus-ainkra került. Csak akkor az egész gépet fertőtleníteni kellett volna. Így meg ez megúszható.
    Hogy az olasz betegeket átvitték a németekhez, az egyrészt azért volt lehetséges, mert a németek rendelkeztek ilyen izolációs kapszulákkal, másrészt irgalmatlan végszükség volt az, hogy az olasz intenzíveket tehermentesítsék.
    De még egyszer mondom, a túristákat éber állapotba ilyen kapszulákba bezárni sosem fognak, csak azért mert fertőzött országból hozzák haza őket. Ha meg nem indokolt, akkor minek altatnák el őket. :eek:
    Ha megnézed az A400M-es topicot, oda is nemrég tettem be, hogy pl. a franciáknak sem voltak ilyen betegek szállítására felkészülve. Sem így sem úgy.

aquarell and Terminator like this.
  5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Cargo esetén nem is A319/320 ba gondolkodnék. Jóval nagyobb kategoriában.

Luthero and Gyurma like this.
  6. formosa1

formosa1 Active Member

Lesznek alkalmas utasszállító gépek, ám a BCF vagy a P2F átalakítás nem olcsó mulatság, és kérdés továbbá, hogy meddig tart a válság. Mert pl. gyorsan növekvő az utazási igény /nagyobb befogadóképességű utasszállítók, és nagy belly cargo kapacitás/ esetén könnyen ráfaraghatsz a drága cargogépeiddel... :)

7. rudi

rudi Well-Known Member

Ezért nem tisztán Cargo gép kell hanem ún. QC (quick change) gép ami egyformán alkalmas cargo és utasgépnek is.

8. Negan

Negan Well-Known Member

Mióta megvették őket,ezért nyavalygok....Csak én még multifunkcibbá tenném őket,elsősorban az utántöltő képességgel.

9. zeal

zeal Well-Known Member

Simán csak szedált betegeket is lehet vele szállítani.

10. formosa1

formosa1 Active Member

A QC és a Combi sosem volt népszerű. - Kérdés, hogy mit hoz a jövő...
    /Pl. a KLM most cargoként szolgálatba vette a 2 hete kivont két B744 Combiját, ám ebből még nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni.../
    Azért már hiába, mert az A319 vásárlásának pillanatában eldőlt, hogy nem lesz utastéri cargoajtó! /- Ahhoz A320-ast, A321-est vagy B737-est kellett volna venni.../ :(

11. rudi

rudi Well-Known Member

A QC (Combi) gépeknek a polgári piacon megvolt a maguk speciális.piaca. É.Kanada, K.Amerika, stb..
    Egy normál légitársaságnak nincs szüksége ilyen szintű rugalmasságra ami komptomisszumokkal jár.
    A klasszikus cargo gépeknél kevesebbet tudnak. Egy QC géphez más tipusú konténerek kellenek mint egy egyfeladatú cargo géphez. Ràadásul a bentmaradó ülések fölötti kézipoggyász tartók csökkentik a cargo tér hasznos tèrfogatát.
    Utas konfigurációhoz meg felesleges túlsúly a megerősített padló és extra tűzoltó kapacitás.
    Viszont ezek miatt a gépet tényleg percek alatt át lehet alakítani egyeik feladatról a másikra ami sok üzemeltetőnél - és szerintem a légierő ilyen - fontosabb mint az egy ülésre jutó üza.fogyasztás.
    Ez.nem biztos...
    http://www.lcfconversions.com/a320.html
    Persze A320 jobb lenne.

Luthero likes this.
  12. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Oszt hogy fogják ezt betegestül berakni a repülőbe? Sehogy.

14. Terminator

15. Terminator

Luthero and arcas like this.
  16. arcas

arcas Well-Known Member

17. rudi

rudi Well-Known Member

A DIRCM rendszerre van más lehetőség is...
    A német gépeken a Northrop Grumman An-AAQ 24 Nemesis DIRCM van, de van izraeli opció is...
    ELBIT System C-Music

anonim999, Luthero, fishbed and 2 others like this.
  18. arcas

arcas Well-Known Member

Igen, az izraeli "Music" rendszert korábban posztoltam én is, mint opciót a magyar gépekre....nagyon várom már, hogy beteljesedjen a korábbi HM igéret és önvédelmi képességei (is) lesznek végre az Airbus szállitóknak. Tudom hogy minden időbe telik, de kb. ezzel kellett volna kezdeni...

19. borisz

borisz Well-Known Member

Schrage Musik?

20. arcas

arcas Well-Known Member

Neeem, mondom izraeli...:D

borisz likes this.

Ezen oldal megosztása