1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. kamm

kamm Well-Known Member

Szerintem korai meg ezem aggódni. Majd ha szolgálatba alltak, akkor kell.

arcas likes this.
  2. arcas

arcas Well-Known Member

Hidd el nekem is ilyenkor a Gripenjeink földi csapásmérési képessége lebeg a szemem előtt, emlékezvén arra, hogy mikorra is sikerült beszerezni legalább az LGB-ket hozzájuk. Pontosan ezért is @blogen aggodalma nem alaptalan, de nekem olykor úgy tűnik, mintha itt sokan egy számitógépes játékban vásárolnának két kattintással, teljesen elrugaszkodva a valóságtól. Hogy példával éljek, meg kell nézni mi van a leszállitott szlovák Blackhawkokon,...és igy sorolhatnánk...
    Maradjunk abban, hogy meglátjuk...elvileg 5 készletnek lennie kellene majd az alapcsomagban.

3. rudi

rudi Well-Known Member

Hát ez az....
    Merthogy OK...kel 4-5 SAR helikopter.
    De a maradék 15 höz (nem 5 höz!!) ott kéne hogy legyen a ládákban a FLIR és a fegyvertartók, meg majd vagy 200 Spike 2 -ER (RF)
    Meg kéne hogy legyen a gépekben Link 16 terminál és már ott kéne nyüzsögjünk valamelyik MUM-T program körül

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez így van. S most lehet engem köpködni megint, de addíg amíg nem így van, már évek óta s még ki tudja meddig, a mihu a legnagyobb harcértékű helikopterünk, amely egy új fegyvernemet teremtett újra...

5. vasszekely

vasszekely Member

De azok, csak néha meghondolják magukat, hogy lopni tudjanak tőlünk. Bizonytalanok kissé. ;)

alfa74, zeal, zsolti and 5 others like this.
  6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Te, ez a Link-16 ez nem egy rég elavult rendszer?

7. zulu

zulu Well-Known Member

Ez magyar mép? Ez az amelyik felment Link 16-ot tesztelni a németekkel? Csak azért kérdem, mert ezen van FLIR. Ha magyar akkor a következőkön már rajta lesz a FLIR és a Link 16.

8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem. Még nem... ;)
    Még messze nincs kihasználva minden aspektusa. A németek most tesztelték a saját all-around link16 networking hálózatukat. Az H145M topicban írt róla @Terminator.
    Szerintem te kevered a 16 bites kódolással.

gacsat and vasszekely like this.
  9. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A romulán nem kettős ügynök, hanem a frász tudja hányszoros.

10. rudi

rudi Well-Known Member

Bizonyára az F-35 MADL rendszere korszerűbb de az US Army nál úgy tűnik a Link 16 még egy darabig marad a Link 16 a standard adatátviteli rendszer.
    Gondolom ezt mivel ezerrel fejlesztik a műholdas Link 16 átjátszókat és a kisméretű hordozható terminálokat hogy minél alacsonyabb szintén elérhetővé tegyék a rendszert.

Azt meg hogy ez egy harci helinél mekkora force multiplier nem lehet eléggé hangsúlyozni….
    Egy ilyen taktikai helyzetkép, mint lent, egy NLOS rakétákkal felszerelt helikopteren és az ellenségnek garantáltan rossz napja lesz...

alfa74, fishbed, gacsat and 2 others like this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

alfa74, vasszekely and arcas like this.
  13. arcas

arcas Well-Known Member

Bármelyiket kipróbálnám egy körre :rolleyes::D

svajcibeka and pöcshuszár like this.
  14. emel

emel Well-Known Member

Annak lehet elavult akinek van jobb, de nekünk eddig mintha még ez se lett volna!

15. arcas

arcas Well-Known Member

Egyébként az "ajtólövész" mint olyan, az közvetlen a gép személyzetéhez tartozik?...értsd úgy, hogy ő végül is a helikopterszázad katonája, aki csak ajtólövész?...vagy bármelyik bokorugró, aki felpattan a gépre kézbe veheti (majd)...?
    Azt tudjuk, hogy Szolnokon már van helikopter szimulátorunk ahol a 2 ajtólövésznek is van gyakorló VR szemcsije és "fegyvere"....

16. rudi

rudi Well-Known Member

Én remélem kihagyják ezt az ajtólövész marhaságot...
    Ennél elavultabb és feleslegesebb fegyvert egy helikopterre nehezen lehet elképzelni…(kb. mint a gépágyú az F-35-ön)

fishbed, ravenlord and molnibalage like this.
  17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Amikor egy heli használni tudná, akkor ott félkomoly ellenfélnél ott a MANPAD. Szerintem is tök felesleges. Még COIN környezetben is egyre inkább szuicid...

18. dudi

dudi Well-Known Member

Miért akarjátok elhagyni?Az nem azért van,hogy a légvédelemmel megbízott ellenséget vadássza,hanem azért,hogy amikor a legsebezhetőbb a helikopter(ereszkedés,amíg a földön van és végül a felszállás)legyen valami ami biztonságot ad a helikopternekmeg a benne szállított deszantnak.

alfa74, Tegin, zeal and 5 others like this.
  19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem akadályozza a mozgást ki és beszálláskor...?

20. arcas

arcas Well-Known Member

A szolnoki szimulátor nem erre enged következtetni...

Ez igaz, de szerintem teljesen életszerű az amit Dudi lejjebb ir:

Igen, valahogy a legtöbb hadsereg a helijein ezt fontosnak tartja...gondolom nem véletlenül...

alfa74, zsolti and pöcshuszár like this.

Ezen oldal megosztása