• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Csak általában irtam, de akár magadra is veheted. :D

P. S. Hidd el én is nehezen tud9m k8várn8, de mostanában a nyafi úgy altalanossagban eléggé elharapózott.
Akkor fordítok neked magyarról magyarra! Ez a mondat "Én inkább ezt a képet raktam volna be, kicsit újjab...!" bármilyen hihetetlen azt jelenti hogy az újság elején lévő régi kép helyett egy sokkal újabbat tettem volna be...!
Hogy te ebbe hogy tudtad belekombinálni a rendelési ill. átvételi határidőket az számomra rejtély!
Azoktól is kérdezem akik like-olták a kommentedet!?:rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
Akkor fordítok neked magyarról magyarra! Ez a mondat "Én inkább ezt a képet raktam volna be, kicsit újjab...!" bármilyen hihetetlen azt jelenti hogy az újság elején lévő régi kép helyett egy sokkal újabbat tettem volna be...!
Hogy te ebbe hogy tudtad belekombinálni a rendelési ill. átvételi határidőket az számomra rejtély!
Azoktól is kérdezem akik like-olták!?:rolleyes:
A szingapúria rendelés határidőit hasonlítja össze a miénkkel ezzel mi a gond? A szingapúri képre asszociálva. Szóval ez jut eszébe a képről de nem neked szól per'se
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A szingapúria rendelés határidőit hasonlítja össze a miénkkel ezzel mi a gond? A szingapúri képre asszociálva.
És ki beszélt BÁRMILYEN adatról vagy határidőről amikor KÉPről beszéltem...! Látom megzavart hogy a kép alatt szöveg is volt pedig én CSAK a KÉPRŐL beszéltem...!:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
És ki beszélt BÁRMILYEN adatról vagy határidőről amikor KÉPről beszéltem...! Látom megzavart hogy a kép alatt szöveg is volt pedig én CSAK a KÉPRŐL beszéltem...!:)
Egyszerűen nem válaszként kellett volna beírnia az irományát a képedre és meg van oldva. Nem személyes támadásnak szánta ellened.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
"A harci, kutató-mentő feladatok kapcsán felmerül a gépek légi utántöltési lehetősége is. – Most tárgyaltunk erről a kérdéséről, hiszen amikor megrendeltük ezeket a gépeket, akkor még nem láttuk világosan, hogy lesz ilyen jellegű képessége a Magyar Honvédségnek – árulta el a kormánybiztos, hozzátéve: hosszú távon mindenképpen támogatják a helikopterek légi-üzemanyagfelvételét lehetővé tevő eszközök beszerelését, ezek műszaki hátteréről további egyeztetések lesznek. Azt is megjegyezte: nem titkolt cél, hogy regionálisan az egyik központi felújító, karbantartó üzeme Magyarországon legyen ezeknek a helikoptereknek."
Szerencsére ezt megtaláltam.

Az augusztusi Haditechnika szerint légi utántöltőképesség nélkül rendeltük meg. Mondjuk a fenti cikkben Maróth is ugyanezt mondta, annyi kiegészítéssel, hogy tárgyaltunk ennek a beszereléséről.

@Green Leader ha lennél kedves ezt majd ha egyszer arra jársz megkérdezed?

Köszönöm!

Egyébként a Mi17-hez képest dupla akkora, 920 km, hatótávja lesz, többek közt, a gazdaságosabb fogyasztás miatt. Belső póttartállyal 1253 km, külső póttartályos hatótávhoz nincs megadott adat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Szerencsére ezt megtaláltam.

Az augusztusi Haditechnika szerint légi utántöltőképesség nélkül rendeltük meg. Mondjuk a fenti cikkben Maróth is ugyanezt mondta, annyi kiegészítéssel, hogy tárgyaltunk ennek a beszereléséről.

@Green Leader ha lennél kedves ezt majd ha egyszer arra jársz megkérdezed?

Köszönöm!

Egyébként a Mi17-hez képest dupla akkora, 920 km, hatótávja lesz, többek közt, a gazdaságosabb fogyasztás miatt. Belső póttartállyal 1253 km, külső póttartályos hatótávhoz nincs megadott adat.
Néhány paraméter.

Tehertér 15.5 m2, ez kisebb a 17esnél.
Max. felszállótömeg. 11.000 kg
Külső függesztés 4.750 kg.
Belső terhelhetőség 4.750 kg
Max. Vízszintes Sebesség 262 km/h
Csucsmagassag 6.000 m
Statikus Csucsmagassag 1.935 m
Személyzet 1, 2 vagy 3
Szállítható katonák 28 fo (Orbán 10 miniszterét tudja magával vinni o_O)

Mindjárt a fegyverekről
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Néhány paraméter.

Tehertér 15.5 m2, ez kisebb a 17esnél.
Max. felszállótömeg. 11.000 kg
Külső függesztés 4.750 kg.
Belső terhelhetőség 4.750 kg
Max. Vízszintes Sebesség 262 km/h
Csucsmagassag 6.000 m
Statikus Csucsmagassag 1.935 m
Személyzet 1, 2 vagy 3
Szállítható katonák 28 fo (Orbán 10 miniszterét tudja magával vinni o_O)

Mindjárt a fegyverekről
HForce
Szenzorgömb az orrrészben. Rezgescsillapítással ellátott, nagy f3lbontású, zoomolhato, nappali és éjszakai kamera. Infrakamera, lézeres távolság lmérő és célmegjelölő.

2 oldalt az ajtóban 12,7es v. 20as gépágyú, illetve nekünk még az ajtók előtti ablakban 7,62es géppuskák kerülnek rögzítésre.

Függesztési pontokon
68 / 70es irányított és nem irányított rakéták.,
Hagyományos bombák
20as géppuskakonténer
(hajó elleni rakéta nekünk nem játszik)

(az Airbus irányított rakéta rendszerek integraciójával kísérletezik)
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
HForce
Szenzorgömb az orrrészben. Rezgescsillapítással ellátott, nagy f3lbontású, zoomolhato, nappali és éjszakai kamera. Infrakamera, lézeres távolság lmérő és célmegjelölő.

2 oldalt az ajtóban 12,7es v. 20as gépágyú, illetve nekünk még az ajtók előtti ablakban 7,62es géppuskák kerülnek rögzítésre.

Függesztési pontokon
68 / 70es irányított és nem irányított rakéták.,
Hagyományos bombák
20as géppuskakonténer
(hajó elleni rakéta nekünk nem játszik)

(az Airbus irányított rakéta rendszerek integraciójával kísérletezik)
Mit kell ezen kiserletezni, a romanok korabbi verziojan mar ott a spike, nem? Vagy keverem valamivel?
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord and hete

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
HForce
Szenzorgömb az orrrészben. Rezgescsillapítással ellátott, nagy f3lbontású, zoomolhato, nappali és éjszakai kamera. Infrakamera, lézeres távolság lmérő és célmegjelölő.

2 oldalt az ajtóban 12,7es v. 20as gépágyú, illetve nekünk még az ajtók előtti ablakban 7,62es géppuskák kerülnek rögzítésre.

Függesztési pontokon
68 / 70es irányított és nem irányított rakéták.,
Hagyományos bombák
20as géppuskakonténer
(hajó elleni rakéta nekünk nem játszik)

(az Airbus irányított rakéta rendszerek integraciójával kísérletezik)
Mindegyik helin lesz aktiv és passzív védelmi rendszer.
Lezerbesugárzásjelző
Közeledő rakétát detektáló optikai érzékelő
Infracsapda
Dipólszóró kazetták

A hőkövető rakéták hatékonyságát a kiáramló gázak hűtését biztosító hűtőrendszer segíti.

Extra lövedeékálló betétek csöves légvédelem ellen.

Az ülések durva kenyszerleszállásnála mozgási energiát csokkentik..

Lövedékállóság javítása.
A reduktorok, hajtóművek olajelfolyás miatti kenéskimaradását sikerült javitani. A reduktor kenéskimaradás után után 30 percig meghibásodás nélkül üzemel.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Szittya

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 828
113
Mit kell ezen kiserletezni, a romanok korabbi verziojan mar ott a spike, nem? Vagy keverem valamivel?
A román változat az eredetileg búr-zsidó közös programban kidolgozott Gunship Oryx/Puma egy modernebb verziója.
DnmqAdDUwAAYDQl

Vagyis egy harci-szállitó gép.
A mieink azonban csak önvédelmi fegyverzettel láthatóak el érdemben.Max a H145M szintű fegyverzetet tud hordani,nem többet.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick