[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 017
113
Konrkétan 100-140 közt van az átalakított és a minimálisan felújított gépek száma.
Műszaki, VV-s BTR-ek és a 80M-ek (ezek nagyjavítást kaptak 2008 körül meg új komm rendszereket)
Na jó ebben nem voltam teljesen biztos. Mindenesetre harminc év alatt ennyire futotta. Ehhez kell viszonyítani hogy mennyi időbe kerülne egy radikálisan átalakított és felujitott 600 darabos tétel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 285
113
Na jó ebben nem voltam teljesen biztos. Mindenesetre harminc év alatt ennyire futotta. Ehhez kell viszonyítani hogy mennyi időbe kerülne egy radikálisan átalakított és felujitott 600 darabos tétel.
Hát ez amit írtam kb összesen másfél-két év nem volt amíg megcsinálták (nem egyszerre történt folyamatosan) . Ha van rá szándék akkor megcsinálják ha nincs akkor nem. És a legtöbbször szándék szintjén akad el a dolog.
A Currus most rendesen ki lett pucolva mert KMW azért kemény feltételeket állított a hazai javítóbázis létrehozásával szemben. A gidránokat is ott festették át náluk. Szóval most azért valamennyi képesség lenne rá.
A szándék meg a pénz kérdése a dolog.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nagyon máshol se, ez ette meg az orosz BTR-87-et meg az ukránok hasonló projektjeit is.

A vége egy új jármű nem pedig ilyen volumenű átépítés.


Túl sok örökölt szemléletbéli korlát van a fejekben! (nem neked cimezve)
A svédek megoldanák! A zsidók is!
Nem-szokássos módon meg-le-het-ol-da-ni! :cool:
Nincs akarat hozzá!
(ez sem neked van címezve!)

Nem lesz megoldva! Időhúzás megy, +csoda-várás! :(



U.I.: Tévedni akarok!!!


.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 285
113
Túl sok örökölt szemléletbéli korlát van a fejekben! (nem neked cimezve)
A svédek megoldanák! A zsidók is!
Nem-szokássos módon meg-le-het-ol-da-ni! :cool:
Nincs akarat hozzá!
(ez sem neked van címezve!)

Nem lesz megoldva! Időhúzás megy, +csoda-várás! :(

U.I.: Tévedni akarok!!!


.
A svédek nem tudom, hogy csináltak-e a teljes átépítést a megvásárolt exszovjet cuccaikból. (szerintem nem)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Hát ez amit írtam kb összesen másfél-két év nem volt amíg megcsinálták (nem egyszerre történt folyamatosan) . Ha van rá szándék akkor megcsinálják ha nincs akkor nem. És a legtöbbször szándék szintjén akad el a dolog.
A Currus most rendesen ki lett pucolva mert KMW azért kemény feltételeket állított a hazai javítóbázis létrehozásával szemben. A gidránokat is ott festették át náluk. Szóval most azért valamennyi képesség lenne rá.
A szándék meg a pénz kérdése a dolog.
A kérdés az, hogy a minőségbiztosításban mekkorát léptek előre.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A svédek nem tudom, hogy csináltak-e a teljes átépítést a megvásárolt exszovjet cuccaikból. (szerintem nem)
A svédek szemléletére gondolok, amivel saját tervezésű és gyáértású dolgaikat nálunk "csak" 20-50x költséghatékonyabbra hozzák/hozták ki!
... meg a zsidókra! Egy egy-személyes DEEP STATE ilyenre képtelen a saját, +"szervezeti" korlátai miatt.

Az ilyesfajta fantazmagóriákat továbbra is meghagyom neked.

Amikor már nincs olyan veszélye egy nyilvánosságra hozatalnak, hogy a szomszéd-ügynökök --életkesebbek lévén-- átveszik és megvalósítják helyettünk --ahova szántam volna, a túl-hülye-optimista esetben--, akkor majd beírom ezeket.
Akkor már nem számít/nincs kockázat! :hadonaszos:

.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A "kipások" futószalagon csinálták sikeresen a zsákmányolt orosz technikákkal, ezt villám-fejlesztés/-gyártás üzemmódban.
Egész sikeresen "tolták", amíg szükséges volt, addig amíg nem vették át az amcsiktól a azok vezetőinek helyét, Washingtonban. Miután ezzel megnyílt nekik az amcsi ingyenpénz csapja, átáltak annak a kimaxolására természetesen.

Addig azonban "csak" a túlélésük múlt azon, hogy megy-e nekik ez az átépítős futószalag a szükséges fordulaton.
Ha a színfalak mögé nézek, nekünk is erősen kéne ezen dolgoznunk, vagy folytaódik tovább a jelenlegi hátéralkus
"Jól tejel a magyar marha...", + a "A Kis-Kudarc a Magyar-Siker! + Hajrá Magyarok!" folyamat.

Kedvelnék egy változást már! :hadonaszos:
... ezen a téren IS! :oops:


.
Kivéve: Btr. Átnézték, kipróbálták, kidobták.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A svédek szemléletére gondolok, amivel saját tervezésű és gyáértású dolgaikat nálunk "csak" 20-50x költséghatékonyabbra hozzák/hozták ki!
... meg a zsidókra! Egy egy-személyes DEEP STATE ilyenre képtelen a saját, +"szervezeti" korlátai miatt.



Amikor már nincs olyan veszélye egy nyilvánosságra hozatalnak, hogy a szomszéd-ügynökök --életkesebbek lévén-- átveszik és megvalósítják helyettünk --ahova szántam volna, a túl-hülye-optimista esetben--, akkor majd beírom ezeket.
Akkor már nem számít/nincs kockázat! :hadonaszos:

.
Orbán nem deep state. Mi lenne benne az? Itt van az orrunk előtt.
-Az állam én vagyok. Mondhatja, de ettől nem titkos háttér hatalom.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 017
113
Hát ez amit írtam kb összesen másfél-két év nem volt amíg megcsinálták (nem egyszerre történt folyamatosan) . Ha van rá szándék akkor megcsinálják ha nincs akkor nem. És a legtöbbször szándék szintjén akad el a dolog.
A Currus most rendesen ki lett pucolva mert KMW azért kemény feltételeket állított a hazai javítóbázis létrehozásával szemben. A gidránokat is ott festették át náluk. Szóval most azért valamennyi képesség lenne rá.
A szándék meg a pénz kérdése a dolog.
Igen, azért harminc év alatt.
Nálunk ez utóbbi kettőt is bele kell számolni az idotavba.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
806
1 572
93
Szerintem azon a helyen amit kinéztél egy személygépkocsi motorja se férne el.
A méretarányok valószínűleg nem jók.
iu

És így néz ki valósan belülről egy BTR:
Igen tudom! Ám azt mondták nem lehet szabdalni, mert eladásra lesz kínálva! Ezért próbáltam valahogyan elhelyezni a motort! Tessék nézd meg már régebben is ajánlottam hogy az eleje megnyújtásával (zöld vonal a motor alatt), ellehetne helyezni a motort. S lehetne hátsó deszanttér!

abcd728a6e340d9c9902c49102a63201.jpg


Ám nem volt jó, nem kellet, az osztásház a torony alatt, mivel ott a segge a lövésznek is! S ezáltal nincs útban a hátsó lövészeknek! A hátsórész tök üres!

Itt a motor váltó! Egyben is belehetne tenni ha előre egy plusz kereket lehetne tenni! Volna rá hajlandóság. Ám nincs! A plusz kerékkel megnőne a sofőr védelme is, mivel nem a segge alatt robbanna az akna! A motor váltó is kényelmesen elférne így ahogy van!

c683e986dc819cfb380a0a2c08047f48.jpg


Az osztásháztól előre hajtana két tengelyt, illetve a hátsó kettőt hajtaná. A középső 5. tengely vagy szabadonfutó vagy kapcsolható egyenesben ha kell!

fea3ebd11f5a5e15b00ca45d166ccb9c.jpg


Vízben 4 kerék tartja az elől lévő motort + a motortér megnövelt légnyomása! Úgy állítod be ahogyan akarod! Mivel a motortér teljesen le van választva!

Na de ez sem jó! Leporolni, eladni ezt várják mikor mondjuk már! Ebből lehet már csak pénz csinálni, már mindent eladtak!

- Védekezésre meg már csak az íjjak maradtak! Na meg a csúzli! :rolleyes:
Jön az ellen a Tiszáig, vagy a Dunáig - had jöjjön kit érdekel!

- A repcsi legyen teli kerozinnal! Ez a lényeg....!
 
  • Vicces
Reactions: tarzaan

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Igen tudom! Ám azt mondták nem lehet szabdalni, mert eladásra lesz kínálva! Ezért próbáltam valahogyan elhelyezni a motort! Tessék nézd meg már régebben is ajánlottam hogy az eleje megnyújtásával (zöld vonal a motor alatt), ellehetne helyezni a motort. S lehetne hátsó deszanttér!

abcd728a6e340d9c9902c49102a63201.jpg


Ám nem volt jó, nem kellet, az osztásház a torony alatt, mivel ott a segge a lövésznek is! S ezáltal nincs útban a hátsó lövészeknek! A hátsórész tök üres!

Itt a motor váltó! Egyben is belehetne tenni ha előre egy plusz kereket lehetne tenni! Volna rá hajlandóság. Ám nincs! A plusz kerékkel megnőne a sofőr védelme is, mivel nem a segge alatt robbanna az akna! A motor váltó is kényelmesen elférne így ahogy van!

c683e986dc819cfb380a0a2c08047f48.jpg


Az osztásháztól előre hajtana két tengelyt, illetve a hátsó kettőt hajtaná. A középső 5. tengely vagy szabadonfutó vagy kapcsolható egyenesben ha kell!

fea3ebd11f5a5e15b00ca45d166ccb9c.jpg


Vízben 4 kerék tartja az elől lévő motort + a motortér megnövelt légnyomása! Úgy állítod be ahogyan akarod! Mivel a motortér teljesen le van választva!

Na de ez sem jó! Leporolni, eladni ezt várják mikor mondjuk már! Ebből lehet már csak pénz csinálni, már mindent eladtak!

- Védekezésre meg már csak az íjjak maradtak! Na meg a csúzli! :rolleyes:
Jön az ellen a Tiszáig, vagy a Dunáig - had jöjjön kit érdekel!

- A repcsi legyen teli kerozinnal! Ez a lényeg....!

Itt konkrétan már egy új járművet alkottál...
Ennél egyszerűbb ha veszünk egy Patria 6X6-ot azt kész.