[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Új lámpást régiért! ;)

Helyükben én is rácsapnák egy ilyen üzletre. Kár, hogy mi nem szállunk be ebbe az eszköz csereprogramba...
Bár múltkor mondta Kuleba ukrán külügyminiszter, hogy közvetítőkön keresztül olyan országból is kapnak fegyvert, akik ez tagadják... :oops:
vannak eladó eszközeink... bartelbe is fizethet ha valakinek kell.
eddig ezt mégsem nagyon lépte meg senki...
ajándéékba támogatásnak nincs.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
vannak eladó eszközeink... bartelbe is fizethet ha valakinek kell.
eddig ezt mégsem nagyon lépte meg senki...
ajándéékba támogatásnak nincs.
Pl. k. sok 152-es lőszerünk van, ami nálunk kifutó kaliber, de szerintem 122-esből, Grad rakétából is lehet még valamennyi talán. Ezeket egy "ugandai hajléktalanon" keresztül eladhatnánk az ukránoknak, az amcsik meg kifizetik helyettük vagy küldenek nekünk "ajándékba" még AMRAAM-okat a NASAMS-hez fizetségként. Simán le lehet szervezni és valamit nyernénk ezen legalább...
Rengeteg olyan cuccunk van aminek mi már semmi hasznát nem vesszük, de most el lehetne passzolni. Esélyes hogy ha az ukrán-orosz háború véget ér, még nekünk kell fizetni megsemmisítésért...Soha nem volt és már nem is lesz ekkora kereslet erre a régi hidegháborús szarokra!

Nem lennék meg lepve ha sok év múlva kiderülne, hogy mi is küldtünk ezt-azt... :oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Pl. k. sok 152-es lőszerünk van, ami nálunk kifutó kaliber, de szerintem 122-esből, Grad rakétából is lehet még valamennyi talán. Ezeket egy "ugandai hajléktalanon" keresztül eladhatnánk az ukránoknak, az amcsik meg kifizetik helyettük vagy küldenek nekünk "ajándékba" még AMRAAM-okat a NASAMS-hez fizetségként. Simán le lehet szervezni és valamit nyernénk ezen legalább...
Rengeteg olyan cuccunk van aminek mi már semmi hasznát nem vesszük, de most el lehetne passzolni. Esélyes hogy ha az ukrán-orosz háború véget ér, még nekünk kell fizetni megsemmisítésért...Soha nem volt és már nem is lesz ekkora kereslet erre a régi hidegháborús szarokra!

Nem lennék meg lepve ha sok év múlva kiderülne, hogy mi is küldtünk ezt-azt... :oops:
tele a "civíl" piac kb. a pénzt kell kiadni érte hazai cégeknek adnak inkább mint nekünk.
ez itt off. mondj egy topikot hova nyomassak egy kommentcunamit és rakjak össze egy hadtestet csak a /pillanat elérhető teknikából (surplus)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
tele a "civíl" piac kb. a pénzt kell kiadni érte hazai cégeknek adnak inkább mint nekünk.
ez itt off. mondj egy topikot hova nyomassak egy kommentcunamit és rakjak össze egy hadtestet csak a /pillanat elérhető teknikából (surplus)
Abból hagyomány őrző múzeum-hadtest lenne... :p
De ne offoljunk ide tovább! ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
http://www.exarmyvehicles.com/offer/tracked-vehicles/tanks/main-battle-tank-t-72 több tucat 72 es (melette az M esek eladva)
http://www.exarmyvehicles.com/offer...cles/self-propelled-artillery-shkh-vz.77-dana több mint 10 DANA
ezen az oldalon is lehet még nézelődni minden terméet nem linkelek

Angol FV variánsokból több száz db minden oldalon színte van pár tucat


de van rfancia olasz spanyol surplus.... és a plnek hozottak is csak a jéghegy csúcsa.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
ha Gáspárunk előtudna állni a kapcsolatai révén egy nagyobb fegyvercsomag valóban jóáras értékesítésének (a használt inkurens eszközeinknek talállna vevőt.) ami nem vasárba történő értékesítést jelentene a cseheknek. visszatudná focizni magát komoly pozícióba . ebbe egészen biztos vagyok.
van jópár eszköz a mai napig ami értékesíthető lenne. és ugyan ezen csatornán keresztűl más országok kurens eszközei is beszerezhetőek lennének a befolyó összegből... csinált már haználtbeszerzést az angolokkal bótóta az első üzletét ami pont használt cuccok vóltak ha minden igaz...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Érdekes, hogy itt egy másik a Warthogokból. 200.000GBP áron kapsz mellé egy teljesen ingyenes első szegmenst is! Donornak. Hajtáslánccal, miegymással.
Újonnan olyan, 2-4M USD-t kértek érte. 4+8 fő lazán vihető. Páncélozott, úszóképes, ha akarjuk, megemelt aknavédelemmel. Ráadásul a 75 db-os készletben van többféle specializált verzió is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Érdekes, hogy itt egy másik a Warthogokból. 200.000GBP áron kapsz mellé egy teljesen ingyenes első szegmenst is! Donornak. Hajtáslánccal, miegymással.
Újonnan olyan, 2-4M USD-t kértek érte. 4+8 fő lazán vihető. Páncélozott, úszóképes, ha akarjuk, megemelt aknavédelemmel. Ráadásul a 75 db-os készletben van többféle specializált verzió is.
adsz egy topikot megmutatom a kínába license gyártott változatot is (teljesen cserekompatibilisek a főrendszerek) azok is olcsók (annyi hogy nem páncélozottak talán) :D ha másnak nem alkatrészt venni tőllük hozzájuk... meg párat a katasztrófavédelemnek a kínai verzióból (aztán a katasztrófavédelem akkor ad át kínai alkatrészt a seregnek amikor akar az már kiképzés gyakorlat éles alkalmazás és papír kérdése hogy szabadjon...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
adsz egy topikot megmutatom a kínába license gyártott változatot is (teljesen cserekompatibilisek a főrendszerek) azok is olcsók (annyi hogy nem páncélozottak talán) :D ha másnak nem alkatrészt venni tőllük hozzájuk... meg párat a katasztrófavédelemnek a kínai verzióból (aztán a katasztrófavédelem akkor ad át kínai alkatrészt a seregnek amikor akar az már kiképzés gyakorlat éles alkalmazás és papír kérdése hogy szabadjon...)
Mi sem egyszerűbb!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
ha Gáspárunk előtudna állni a kapcsolatai révén egy nagyobb fegyvercsomag valóban jóáras értékesítésének (a használt inkurens eszközeinknek talállna vevőt.) ami nem vasárba történő értékesítést jelentene a cseheknek. visszatudná focizni magát komoly pozícióba . ebbe egészen biztos vagyok.
van jópár eszköz a mai napig ami értékesíthető lenne. és ugyan ezen csatornán keresztűl más országok kurens eszközei is beszerezhetőek lennének a befolyó összegből... csinált már haználtbeszerzést az angolokkal bótóta az első üzletét ami pont használt cuccok vóltak ha minden igaz...
Ott rohadnak már egy évtizede a kecskeméti betonon a 29-esek. Egy alkatrészbánya volna az ukriknak mikor szinte lehetetlen orosz alkatrészhez jutniuk. Garantáltan megvennék, nálunk meg nem rozsdásodna tovább. Az sem gond, ha nem tudnak fizetni, fizet helyettük az EU Békekeret.
Angoloktól az ATV az tényleg jöhetne, de a HX tgk-k is, múltkor abból is volt eladó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Ott rohadnak már egy évtizede a kecskeméti betonon a 29-esek. Egy alkatrészbánya volna az ukriknak mikor szinte lehetetlen orosz alkatrészhez jutniuk. Garantáltan megvennék, nálunk meg nem rozsdásodna tovább. Az sem gond, ha nem tudnak fizetni, fizet helyettük az EU Békekeret.
Angoloktól az ATV az tényleg jöhetne, de a HX tgk-k is, múltkor abból is volt eladó.
De még milyen állapotban!
A múltkor valami 150km-rel árultak egyet. De mostanában láttam garázsban sorakoztatva 100 környéki HX 4x4-eket meg 8x8-akat. Pőrén.
Olyan felépítményt teszünk rá, amilyet akarunk. Ha csak egy "tucat" (Értsd: közönséges) konténeres önrakodó kerül rá, akkor is hatalmas dolog, hogy rendberakva ott a képesség gond esetére.
De szerintem az angol kormánnyal direkt üzletet is lehetne kötni.
Szerintem a Warthog-ok még nem a privát cégek tulajdonában vannak, hanem 1-1-et mutatóba megvettek, rendberaktak, majd úgy árulják, hogy ha megrendeli valaki tőlük a 75db-ot, akkor elhozzák a hadsereg telepéről.
Ha nem bízunk magunkban a felújításban, akkor csináltathatjuk a privát céggel is. De szerintem annak is lenne létjogosultsága, ha felelevenítenénk a szingapúriakkal az oly nagyon beharangozott együttműködést, és gyári támogatást is szerezhetnénk hozzájuk.
Nem hiszem el, hogy a gyári dokumentációk, és gyári alkatrészek segítségével nem lehetne ezeket patikára felújítani.
Szerintem egy ilyen járgánynál az sem lenne gond ha jobb kormányos. (A HX-eket mondjuk balkormányosítanám) Annyira nem hagyományos jármű, hogy aki jogsit szerez rá, az úgy is újratanul rajta mindent.
Ahogy gondolom, a Boxer sofőrjei sem mennem a Dunának, hogy éppen jobb oldalon ülnek.
Szerintem a 75db Warthogot darabáron 100-150e GBP-ért meg lehetne csípni direktben a kormánytól - csomagban a fennmaradt pótalkatrészekkel. Ha kicsit pofátlanabbak lennénk akkor tényleg még barterezni is lehetne.
Nem gondolom, hogy a felújításukra kellene további ennyit költeni! Azaz max. 75x200.000 GBP-ből fel lenne szerelve egy hegyi hadviselésre is alkalmas könnyűlövész zászlóalj, és még kaphatna 10-10 darabot a Műszaki ezred, valamint tüzérek is. Utóbbiak esetén lehet őket lőszerszállítónak, vagy akár radarhordozónak is alkalmazni.
Ismételjük el magunkban:
A teljes csomag - szerintem - megállna 15M GBP-ből. Azaz kb. 18M USD-ből.
Nem akarok genyó lenni, de ez picit kevesebb, mint 2 Lynx ára. Ráadásul hozzáadott magyar értékekkel, ha itthon történik a felújítás.
minion-mic-drop-minion.gif
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
De még milyen állapotban!
A múltkor valami 150km-rel árultak egyet. De mostanában láttam garázsban sorakoztatva 100 környéki HX 4x4-eket meg 8x8-akat. Pőrén.
Olyan felépítményt teszünk rá, amilyet akarunk. Ha csak egy "tucat" (Értsd: közönséges) konténeres önrakodó kerül rá, akkor is hatalmas dolog, hogy rendberakva ott a képesség gond esetére.
De szerintem az angol kormánnyal direkt üzletet is lehetne kötni.
Szerintem a Warthog-ok még nem a privát cégek tulajdonában vannak, hanem 1-1-et mutatóba megvettek, rendberaktak, majd úgy árulják, hogy ha megrendeli valaki tőlük a 75db-ot, akkor elhozzák a hadsereg telepéről.
Ha nem bízunk magunkban a felújításban, akkor csináltathatjuk a privát céggel is. De szerintem annak is lenne létjogosultsága, ha felelevenítenénk a szingapúriakkal az oly nagyon beharangozott együttműködést, és gyári támogatást is szerezhetnénk hozzájuk.
Nem hiszem el, hogy a gyári dokumentációk, és gyári alkatrészek segítségével nem lehetne ezeket patikára felújítani.
Szerintem egy ilyen járgánynál az sem lenne gond ha jobb kormányos. (A HX-eket mondjuk balkormányosítanám) Annyira nem hagyományos jármű, hogy aki jogsit szerez rá, az úgy is újratanul rajta mindent.
Ahogy gondolom, a Boxer sofőrjei sem mennem a Dunának, hogy éppen jobb oldalon ülnek.
Szerintem a 75db Warthogot darabáron 100-150e GBP-ért meg lehetne csípni direktben a kormánytól - csomagban a fennmaradt pótalkatrészekkel. Ha kicsit pofátlanabbak lennénk akkor tényleg még barterezni is lehetne.
Nem gondolom, hogy a felújításukra kellene további ennyit költeni! Azaz max. 75x200.000 GBP-ből fel lenne szerelve egy hegyi hadviselésre is alkalmas könnyűlövész zászlóalj, és még kaphatna 10-10 darabot a Műszaki ezred, valamint tüzérek is. Utóbbiak esetén lehet őket lőszerszállítónak, vagy akár radarhordozónak is alkalmazni.
Ismételjük el magunkban:
A teljes csomag - szerintem - megállna 15M GBP-ből. Azaz kb. 18M USD-ből.
Nem akarok genyó lenni, de ez picit kevesebb, mint 2 Lynx ára. Ráadásul hozzáadott magyar értékekkel, ha itthon történik a felújítás.
minion-mic-drop-minion.gif

Ha Palko’ - az eredeti elképzelései mentén - valóban egy ilyen felújítós Rábát gründol, akkor ez a Warthog felújítás (esetleg új kocka gyártása is később) az ST asszisztálásával megvalósulhatna ott; cserébe mi meg a szingapúri a4-eket upgradelhetnénk Zegerszegen, amiért cserébe meg 32-33 db ezekből elfelejtődne visszahajózni.
Ha már brainstormolunk.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
De még milyen állapotban!
A múltkor valami 150km-rel árultak egyet. De mostanában láttam garázsban sorakoztatva 100 környéki HX 4x4-eket meg 8x8-akat. Pőrén.
Olyan felépítményt teszünk rá, amilyet akarunk. Ha csak egy "tucat" (Értsd: közönséges) konténeres önrakodó kerül rá, akkor is hatalmas dolog, hogy rendberakva ott a képesség gond esetére.
De szerintem az angol kormánnyal direkt üzletet is lehetne kötni.
Szerintem a Warthog-ok még nem a privát cégek tulajdonában vannak, hanem 1-1-et mutatóba megvettek, rendberaktak, majd úgy árulják, hogy ha megrendeli valaki tőlük a 75db-ot, akkor elhozzák a hadsereg telepéről.
Ha nem bízunk magunkban a felújításban, akkor csináltathatjuk a privát céggel is. De szerintem annak is lenne létjogosultsága, ha felelevenítenénk a szingapúriakkal az oly nagyon beharangozott együttműködést, és gyári támogatást is szerezhetnénk hozzájuk.
Nem hiszem el, hogy a gyári dokumentációk, és gyári alkatrészek segítségével nem lehetne ezeket patikára felújítani.
Szerintem egy ilyen járgánynál az sem lenne gond ha jobb kormányos. (A HX-eket mondjuk balkormányosítanám) Annyira nem hagyományos jármű, hogy aki jogsit szerez rá, az úgy is újratanul rajta mindent.
Ahogy gondolom, a Boxer sofőrjei sem mennem a Dunának, hogy éppen jobb oldalon ülnek.
Szerintem a 75db Warthogot darabáron 100-150e GBP-ért meg lehetne csípni direktben a kormánytól - csomagban a fennmaradt pótalkatrészekkel. Ha kicsit pofátlanabbak lennénk akkor tényleg még barterezni is lehetne.
Nem gondolom, hogy a felújításukra kellene további ennyit költeni! Azaz max. 75x200.000 GBP-ből fel lenne szerelve egy hegyi hadviselésre is alkalmas könnyűlövész zászlóalj, és még kaphatna 10-10 darabot a Műszaki ezred, valamint tüzérek is. Utóbbiak esetén lehet őket lőszerszállítónak, vagy akár radarhordozónak is alkalmazni.
Ismételjük el magunkban:
A teljes csomag - szerintem - megállna 15M GBP-ből. Azaz kb. 18M USD-ből.
Nem akarok genyó lenni, de ez picit kevesebb, mint 2 Lynx ára. Ráadásul hozzáadott magyar értékekkel, ha itthon történik a felújítás.
minion-mic-drop-minion.gif
Tényleg érthetetlen számomra, hogy az ilyen marha hasznos sercliket miért is nem hozzuk el. Értem hogy új kell, de nem csak tank meg lynx kell ahol fontos az új lét. Még nem késő az új hadügyér úgy is angol nagykövet volt, hozza már el ezeket még úgy is hogy d 20 sokkal meg lőszerrel fizetünk nekik. Ezzel nem lépünk ki a meghatározott semleges pozíciónkból.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Most még egy eretnek gondolatom támadt így szombat reggel. Tekintve, hogy az ukránok kifogytak a 152-es gránátokból és átálltak ők is 155-re, nekünk meg még van, adja magát a kérdés, hogy nem lehetne-e hozzájutni a működőképes gvozgyika/akacija állományukhoz gombokért. Kerülőúton persze; bolgár vagy moldáv közvetítéssel (mondjuk felesbe’). Quick win.