[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Háát az M777-nek már reszeltek. Amit lehetett, már átadták az ukránoknak. Ugyan ez vonatkozik az FH-70-esekre is. A Warthogok esetében inkább az gond, hogy mindenki húzza a száját rá. Pedig a gumihevederrel egy infrakímélő megoldás lenne, fillérekért.
Nem is értem, hogy az ukránok miért nem csaptak még le rájuk, hiszen olyan láncos technika lenne nekik, ami dágványban igen jól teljesítene. Ráadásul a megemelt aknavédelme is nagyon hasznos lenne neki.
Fh 70 nagy számban lehet még a japánoknak, Fh 77 is szóba jöhet a svédektől vagy rövid időre M198, amíg nincs rendezve hosszú távra ez a kérdés, esetleg Panther. Van még lehetőség, de igazad van, hogy a legjobbakról lecsúsztunk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ütöttem is ezen holmik vasát azon melegében a sok ellenvéleménnyel szemben, a mások levetett szemettye és hasonló igék kórusával ellentétben. o_O
Nekem inkább azzal a vonallal van bajom, amikor tényleg minden szemetet megemlítesz, mint lehetséges barkács megoldást. Ilyenek az MT-12-es, meg a D-20-as rohamlövegesítése.
A nem NATO cuccokat nem csak nem érdemes számba venni, de még a sajátjainkkat is mihamarabb szanálni kell. A mihamarabb nálam azt jelenti, hogy amíg nincs másik, addig használjuk, de ha valakitől (BÁRKITŐL) pénzt tudunk értük kapni, akkor el kell őket ereszteni. És ez az összes eszközzel így van.
A törököktől - szerintem - mindenből is tudnánk villám sebességgel a jelenlegi mennyiség többszörösét beszerezni. És mindenből NATO kompatibilis lenne.
A NATO levetett cuccokból is kizárólag annak van értelme, aminek van még gyári támogatása, és több országban használatban van. Vagy olyan egyedi fegyverrendszer, amelyikhez csak sima NATO standard lőszer kell, és működik.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Nekem inkább azzal a vonallal van bajom, amikor tényleg minden szemetet megemlítesz, mint lehetséges barkács megoldást. Ilyenek az MT-12-es, meg a D-20-as rohamlövegesítése.
A nem NATO cuccokat nem csak nem érdemes számba venni, de még a sajátjainkkat is mihamarabb szanálni kell. A mihamarabb nálam azt jelenti, hogy amíg nincs másik, addig használjuk, de ha valakitől (BÁRKITŐL) pénzt tudunk értük kapni, akkor el kell őket ereszteni. És ez az összes eszközzel így van.
A törököktől - szerintem - mindenből is tudnánk villám sebességgel a jelenlegi mennyiség többszörösét beszerezni. És mindenből NATO kompatibilis lenne.
A NATO levetett cuccokból is kizárólag annak van értelme, aminek van még gyári támogatása, és több országban használatban van. Vagy olyan egyedi fegyverrendszer, amelyikhez csak sima NATO standard lőszer kell, és működik.
Évekkel ezelőtt logikusan levezettem, hogy akkor van esélyünk mellékesben ingyen beszerezni elfekvő vasakat, de mások levedlett szarja volt a reakció minden esetben, meg a meghalni küldeném a katonáinkat faszság, meg azt is, hogy fejlesztési pénzeket lehalászva tudnánk modernizálni, meg azt is, hogy kelleni fog, mert jön a fostaliga korszak, minden ehhez kellő társadalmi feszültséggeneráló cselekedetet végigvittek a tervezői. Azt is, hogy akkor lett volna ez a lehetőség, ahoy azt is, hogy amikor kell majd mert már nyilvánvaló a helyzet, akkor már nem lesz nemhogy ingyen, de egy csomó dolog pénzért sem és ami pénzért lesz, az kibaszott drága lesz. De ezt mind a 44 db Leopard 2A7Hu varázsában, ami így is mennyivel több mint az eddigi állomány, mindenki leszarta.

Mindent felvezettem különböző elgondolásokban, amiket most úgy vezettél elő a fentebbi hozzászólásodban, hogy lehetne velük számolni. Mostmár, hogy értéknek számítanak, hirtelen fel lett fedezve a harcértékük. Meg a modernizálhatóságuk. Meg a használhatóságuk.

Volt nálam Leopard 2 mindenféle verzióban a legköltséghatékonyabbtól a közepesen költséghatékonyig, ami már fasza, de nem annyira drága mint egy új, bőven nem olyan drága. Mindig egy Leopard 2A5+ szintet preferáltam, de A4+ verziókban is filóztam. Mostmár jó lenne, pár éve fasz voltam érte. Mert számoltam az elérhető vasak mostmár nemlétező feleslegével, a gyártási kapacitások akkor olyan létével, ahol mi alkudhattunk volna, hogy legyen megrendelése a cégeknek és akkor a KMW-nek kellett volna mint egy falat kenyér (azt hiszem így is fogalmaztam), mostmár ez sincs, minden kapacitás foglalt jó sokáig és a bővítés rohadt lassú, ezt is mondtam.

Számoltam az urambocsá Marderekkel, megintcsak mindenféle opciót feldobva rá, még az is elő volt adva, hogy má' mindet összeflexelték a germánok, csak, hogy ne birizgáljam a témát. Akkor ingyé lett volna maga a vas a szeméttelepről, ma pénzért van, súlyos pénzért. Lehetett volna belőle jó sok dolgot csinálni, ma már jó drágán lehetne küzdeni a kapacitásokért.

Számoltam M109 bármilyen variánssal, mg tartalékos tüzéregységekben is, tüzértelep szerű felállásban a területvédelemnél, ami akkor faszság volt, mert minek mások levedlett elavult szarja, ma önjáró lövegnek tetszik ugyanazon fronton ahonnan a lenézés jött.

Számoltam FH70-nel, germán, olasz, japán készletekből, amiknek jórésze digitaéizált tűzvezetéssel bír, de vontatottként is egy kezelhető ágyúként ismert gyors telepítéssel, bontással..., számoltam ennek a járműre ültethetőségével is, faszság volt, mások levedlett szarja minek, hiszen a 24 PZH máris sokkal több mint a 10 db D-20, mekkorát képességnöveketünk.

Számoltam még jó sok dologgal és nem gondolnám, hogy puszta logikáját bármennyire is rontaná, hogy a D-20-at önjárósítanám rohamlövegnek. Mert a D-20 problémája a kis lőtáv a mai harcmezőn, meg a nehézkesség, de egy járműben bevinni a harckocsi harcászati távolságba és onnan kiaknázni az amúgy brutális tűzerejét minden szempontból ésszerű lenne, óriási közvetlen tűzerőt jelentene.

Az MT-12 is elő lesz szedve a rohadásából, amikor esetleg háborúba keveredtünk és a vezetés a románoktól is arcrezdülés nélkül venne hozzá lőszert ha épp nem velük harcolnánk és az Ukrajnában látható barkács lesz a kivitelezhető, mert időben megint csak a lenézés érvényesül.

A törököktől rengeteg dolgot szerezhettünk volna már be, ha lenne rá akarat. De inkább mint eddig, várunk a jelenleg nemlétező, de majd szuperkategóriás eszközökre, amik drágábban ugyanazt tudják majd, de a jövőbeli szent GDP kedvéért leszarjuk a honvédelmet addig. Korkut, Hisar, PARS, könnyű harckocsitól a tüzérségig és rakétatüzérségig, Leopard 2 alkatrész beszállítóktól a drónokig és rádókig és szenzorrendszerekig már rengeteg mindenről megállapodhattunk volna és beszerezhettünk volna, de a honvédelem ahogy a mások szemetében turkálás, úgy ezen irányban is az agyakban leszűkült a 44 db Leopard 2A7HU-ra.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A német elfekvő készleteknek valószínűleg egy jó darabig lőttek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Évekkel ezelőtt logikusan levezettem, hogy akkor van esélyünk mellékesben ingyen beszerezni elfekvő vasakat, de mások levedlett szarja volt a reakció minden esetben, meg a meghalni küldeném a katonáinkat faszság, meg azt is, hogy fejlesztési pénzeket lehalászva tudnánk modernizálni, meg azt is, hogy kelleni fog, mert jön a fostaliga korszak, minden ehhez kellő társadalmi feszültséggeneráló cselekedetet végigvittek a tervezői. Azt is, hogy akkor lett volna ez a lehetőség, ahoy azt is, hogy amikor kell majd mert már nyilvánvaló a helyzet, akkor már nem lesz nemhogy ingyen, de egy csomó dolog pénzért sem és ami pénzért lesz, az kibaszott drága lesz. De ezt mind a 44 db Leopard 2A7Hu varázsában, ami így is mennyivel több mint az eddigi állomány, mindenki leszarta.

Mindent felvezettem különböző elgondolásokban, amiket most úgy vezettél elő a fentebbi hozzászólásodban, hogy lehetne velük számolni. Mostmár, hogy értéknek számítanak, hirtelen fel lett fedezve a harcértékük. Meg a modernizálhatóságuk. Meg a használhatóságuk.

Volt nálam Leopard 2 mindenféle verzióban a legköltséghatékonyabbtól a közepesen költséghatékonyig, ami már fasza, de nem annyira drága mint egy új, bőven nem olyan drága. Mindig egy Leopard 2A5+ szintet preferáltam, de A4+ verziókban is filóztam. Mostmár jó lenne, pár éve fasz voltam érte. Mert számoltam az elérhető vasak mostmár nemlétező feleslegével, a gyártási kapacitások akkor olyan létével, ahol mi alkudhattunk volna, hogy legyen megrendelése a cégeknek és akkor a KMW-nek kellett volna mint egy falat kenyér (azt hiszem így is fogalmaztam), mostmár ez sincs, minden kapacitás foglalt jó sokáig és a bővítés rohadt lassú, ezt is mondtam.

Számoltam az urambocsá Marderekkel, megintcsak mindenféle opciót feldobva rá, még az is elő volt adva, hogy má' mindet összeflexelték a germánok, csak, hogy ne birizgáljam a témát. Akkor ingyé lett volna maga a vas a szeméttelepről, ma pénzért van, súlyos pénzért. Lehetett volna belőle jó sok dolgot csinálni, ma már jó drágán lehetne küzdeni a kapacitásokért.

Számoltam M109 bármilyen variánssal, mg tartalékos tüzéregységekben is, tüzértelep szerű felállásban a területvédelemnél, ami akkor faszság volt, mert minek mások levedlett elavult szarja, ma önjáró lövegnek tetszik ugyanazon fronton ahonnan a lenézés jött.

Számoltam FH70-nel, germán, olasz, japán készletekből, amiknek jórésze digitaéizált tűzvezetéssel bír, de vontatottként is egy kezelhető ágyúként ismert gyors telepítéssel, bontással..., számoltam ennek a járműre ültethetőségével is, faszság volt, mások levedlett szarja minek, hiszen a 24 PZH máris sokkal több mint a 10 db D-20, mekkorát képességnöveketünk.

Számoltam még jó sok dologgal és nem gondolnám, hogy puszta logikáját bármennyire is rontaná, hogy a D-20-at önjárósítanám rohamlövegnek. Mert a D-20 problémája a kis lőtáv a mai harcmezőn, meg a nehézkesség, de egy járműben bevinni a harckocsi harcászati távolságba és onnan kiaknázni az amúgy brutális tűzerejét minden szempontból ésszerű lenne, óriási közvetlen tűzerőt jelentene.

Az MT-12 is elő lesz szedve a rohadásából, amikor esetleg háborúba keveredtünk és a vezetés a románoktól is arcrezdülés nélkül venne hozzá lőszert ha épp nem velük harcolnánk és az Ukrajnában látható barkács lesz a kivitelezhető, mert időben megint csak a lenézés érvényesül.

A törököktől rengeteg dolgot szerezhettünk volna már be, ha lenne rá akarat. De inkább mint eddig, várunk a jelenleg nemlétező, de majd szuperkategóriás eszközökre, amik drágábban ugyanazt tudják majd, de a jövőbeli szent GDP kedvéért leszarjuk a honvédelmet addig. Korkut, Hisar, PARS, könnyű harckocsitól a tüzérségig és rakétatüzérségig, Leopard 2 alkatrész beszállítóktól a drónokig és rádókig és szenzorrendszerekig már rengeteg mindenről megállapodhattunk volna és beszerezhettünk volna, de a honvédelem ahogy a mások szemetében turkálás, úgy ezen irányban is az agyakban leszűkült a 44 db Leopard 2A7HU-ra.
Na várjál csak míg hazaérek
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Évekkel ezelőtt logikusan levezettem, hogy akkor van esélyünk mellékesben ingyen beszerezni elfekvő vasakat, de mások levedlett szarja volt a reakció minden esetben, meg a meghalni küldeném a katonáinkat faszság, meg azt is, hogy fejlesztési pénzeket lehalászva tudnánk modernizálni, meg azt is, hogy kelleni fog, mert jön a fostaliga korszak, minden ehhez kellő társadalmi feszültséggeneráló cselekedetet végigvittek a tervezői. Azt is, hogy akkor lett volna ez a lehetőség, ahoy azt is, hogy amikor kell majd mert már nyilvánvaló a helyzet, akkor már nem lesz nemhogy ingyen, de egy csomó dolog pénzért sem és ami pénzért lesz, az kibaszott drága lesz. De ezt mind a 44 db Leopard 2A7Hu varázsában, ami így is mennyivel több mint az eddigi állomány, mindenki leszarta.
Az A4-ek modernizálása most és mindig is aránytalanul drága. Különösen akkor, ha drágán kapod az alapanyagot. Ezt már akkor is elmondtuk neked.
Mi - a hírek szerint - 1M EUR körül jutottunk hozzá darabjához. De ez csak az A7+ bundle-nek volt köszönhető, és csupán ebben a 12db-os mennyiségben volt lehetséges. Hogy végül honnan sikerült a cseheknek meg a szlovákoknak pár darabot még összelapátolni, nem tudom. De ha lett volna még, akkor mi sem 12-t hozunk el, hanem legalább 14-et, hogy egy rendes századnyi összeálljon.

Mindent felvezettem különböző elgondolásokban, amiket most úgy vezettél elő a fentebbi hozzászólásodban, hogy lehetne velük számolni. Mostmár, hogy értéknek számítanak, hirtelen fel lett fedezve a harcértékük. Meg a modernizálhatóságuk. Meg a használhatóságuk.
Ha alaposan átolvasod, akkor én kizárólag olyan típusokat írtam össze (a marder és az M109-et kivéve), amelyek nem igényelnek komoly modernizációt a használathoz. Azaz azonnal rendszerbe lehet őket állítani. Ha később mégis modernizáljuk őket, az egyszerűen megoldható. Az amerikai cuccokat meg úgy is depóból modernizálva lenne csak érdemes elhozni.
Volt nálam Leopard 2 mindenféle verzióban a legköltséghatékonyabbtól a közepesen költséghatékonyig, ami már fasza, de nem annyira drága mint egy új, bőven nem olyan drága. Mindig egy Leopard 2A5+ szintet preferáltam, de A4+ verziókban is filóztam. Mostmár jó lenne, pár éve fasz voltam érte. Mert számoltam az elérhető vasak mostmár nemlétező feleslegével, a gyártási kapacitások akkor olyan létével, ahol mi alkudhattunk volna, hogy legyen megrendelése a cégeknek és akkor a KMW-nek kellett volna mint egy falat kenyér (azt hiszem így is fogalmaztam), mostmár ez sincs, minden kapacitás foglalt jó sokáig és a bővítés rohadt lassú, ezt is mondtam.
Nem! Az A4 magában továbbra sem lenne jó megoldás. Ahogy írtam is, kizárólag tűzoltás jelleggel, és csak modernizálás után van értelme rendszerbe rakni.
Számoltam az urambocsá Marderekkel, megintcsak mindenféle opciót feldobva rá, még az is elő volt adva, hogy má' mindet összeflexelték a germánok, csak, hogy ne birizgáljam a témát. Akkor ingyé lett volna maga a vas a szeméttelepről, ma pénzért van, súlyos pénzért. Lehetett volna belőle jó sok dolgot csinálni, ma már jó drágán lehetne küzdeni a kapacitásokért.
Nem-nem! A Marderre semmilyen opciót nem szabad feldobni. Szépen rendberakni a belsejét, aknavédett ülésekkel, kicsi ergonómiával, tűzoltó rendszerrel. És egyszerűen APC-nek alkalmazni. Semmiképp nem szabad vele semmi IFV feladatot elvárni. Ahhoz meg már túl öreg, hogy elkezdjél vele barkácsolni. Meg úgy általában a kezdjünk el barkácsolni-t felejtsd el!
Számoltam M109 bármilyen variánssal, mg tartalékos tüzéregységekben is, tüzértelep szerű felállásban a területvédelemnél, ami akkor faszság volt, mert minek mások levedlett elavult szarja, ma önjáró lövegnek tetszik ugyanazon fronton ahonnan a lenézés jött.
Az M109-et vagy rendes elsővonalas technikának használod (ahhoz a Honvédségnek meg már öreg), vagy semminek. Ahhoz túl bonyolult gép, és bonyolult a karbantartása, hogy hagyományos tartalékosoknak adjad. Amíg egy kerekes SPG alját egy sima teherautó szerelő megoldja, addig egy láncos technikához szerintem sokkal kevesebben mernének hozzápiszkálni. Akkor meg már külön szerelőket képezni hónapokig, évekig egy elég nagy luxusnak tűnik.
Tartalékosoknak ott a vontatott opció. Az M109 az az opció, amikor látod, hogy nagy a gebasz, és a már PZH-ra előre kiképzett tüzéreket felpakolod rájuk. Remélem azért több tüzér lesz kiképezve, mint amennyi PZH lesz!

Számoltam FH70-nel, germán, olasz, japán készletekből, amiknek jórésze digitaéizált tűzvezetéssel bír, de vontatottként is egy kezelhető ágyúként ismert gyors telepítéssel, bontással..., számoltam ennek a járműre ültethetőségével is, faszság volt, mások levedlett szarja minek, hiszen a 24 PZH máris sokkal több mint a 10 db D-20, mekkorát képességnöveketünk.
Háát a jelenlegi Honvédségi állományra nem is igen van értelme. A most összeírt listámat elsősorban a már belengetett jövőbeli létszámbővítésre felépítve raktam össze. A komoly létszámbővítést és az ezt lehetővé tevő intézkedéseket kellett volna már 2 éve meglépni.
A legnagyobb Zrínyi-s hibát itt látom.

Számoltam még jó sok dologgal és nem gondolnám, hogy puszta logikáját bármennyire is rontaná, hogy a D-20-at önjárósítanám rohamlövegnek. Mert a D-20 problémája a kis lőtáv a mai harcmezőn, meg a nehézkesség, de egy járműben bevinni a harckocsi harcászati távolságba és onnan kiaknázni az amúgy brutális tűzerejét minden szempontból ésszerű lenne, óriási közvetlen tűzerőt jelentene.

Az MT-12 is elő lesz szedve a rohadásából, amikor esetleg háborúba keveredtünk és a vezetés a románoktól is arcrezdülés nélkül venne hozzá lőszert ha épp nem velük harcolnánk és az Ukrajnában látható barkács lesz a kivitelezhető, mert időben megint csak a lenézés érvényesül.
A D-20 és az MT-12 fő hibája, hogy ócska szarok. Nincs értelme velük foglalkozni! Ha már végképp nem tudunk belőlük pénzt csinálni, akkor oktatni meg tartalékosoknak félrerakni elmegy, de az állagmegóváson túl, nemhogy barkácsolni nem szabad, de új vontatót rájuk felkészíteni sem!
A törököktől rengeteg dolgot szerezhettünk volna már be, ha lenne rá akarat. De inkább mint eddig, várunk a jelenleg nemlétező, de majd szuperkategóriás eszközökre, amik drágábban ugyanazt tudják majd, de a jövőbeli szent GDP kedvéért leszarjuk a honvédelmet addig. Korkut, Hisar, PARS, könnyű harckocsitól a tüzérségig és rakétatüzérségig, Leopard 2 alkatrész beszállítóktól a drónokig és rádókig és szenzorrendszerekig már rengeteg mindenről megállapodhattunk volna és beszerezhettünk volna, de a honvédelem ahogy a mások szemetében turkálás, úgy ezen irányban is az agyakban leszűkült a 44 db Leopard 2A7HU-ra.
Az akarat hiány nem a Honvédségtől ered, hanem a Varga Misi bácsitól, meg valószínűleg Orbántól.
Azért azt gondolhatod, hogy ha azt mondják neked, hogy Honvédség innentől vagy 20 évig nemhogy nem fog 37500 fő fölé menni, de még elérni sem fogja azt, akkor nem ugyan azt a tervezést csinálod meg, mint amikor hirtelen kijelentik, hogy háát a cél a 37500 fős aktív állomány megduplázása.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Az A4-ek modernizálása most és mindig is aránytalanul drága. Különösen akkor, ha drágán kapod az alapanyagot. Ezt már akkor is elmondtuk neked.
Mi - a hírek szerint - 1M EUR körül jutottunk hozzá darabjához. De ez csak az A7+ bundle-nek volt köszönhető, és csupán ebben a 12db-os mennyiségben volt lehetséges. Hogy végül honnan sikerült a cseheknek meg a szlovákoknak pár darabot még összelapátolni, nem tudom. De ha lett volna még, akkor mi sem 12-t hozunk el, hanem legalább 14-et, hogy egy rendes századnyi összeálljon.
Amiképpen én is elmondtam nektek, hogy Chile 800 000-es darabáron kapta őket, igaz, ők sokat vettek. Mi csak Leopard 2A7+-t vettünk, mi az nem? :rolleyes: Ja, meg A4-et lízingelünk ócsón, a többit biztos akkor gyémánté' adnák. :D
Ha alaposan átolvasod, akkor én kizárólag olyan típusokat írtam össze (a marder és az M109-et kivéve), amelyek nem igényelnek komoly modernizációt a használathoz. Azaz azonnal rendszerbe lehet őket állítani. Ha később mégis modernizáljuk őket, az egyszerűen megoldható. Az amerikai cuccokat meg úgy is depóból modernizálva lenne csak érdemes elhozni.
Ehhe. :D Nagyjából ezeket mint én, csak ha én írom, akkor drága komoly modernizációt igényelnek. :D
Nem! Az A4 magában továbbra sem lenne jó megoldás. Ahogy írtam is, kizárólag tűzoltás jelleggel, és csak modernizálás után van értelme rendszerbe rakni.
"Volt nálam Leopard 2 mindenféle verzióban a legköltséghatékonyabbtól a közepesen költséghatékonyig, ami már fasza, de nem annyira drága mint egy új, bőven nem olyan drága. Mindig egy Leopard 2A5+ szintet preferáltam, de A4+ verziókban is filóztam. Mostmár jó lenne, pár éve fasz voltam érte. Mert számoltam az elérhető vasak mostmár nemlétező feleslegével, a gyártási kapacitások akkor olyan létével, ahol mi alkudhattunk volna, hogy legyen megrendelése a cégeknek és akkor a KMW-nek kellett volna mint egy falat kenyér (azt hiszem így is fogalmaztam), mostmár ez sincs, minden kapacitás foglalt jó sokáig és a bővítés rohadt lassú, ezt is mondtam."

Erre reagáltad a fentit, szeretném, ha most először a mellébeszélő baromságszektort lekapcsolnád a fejedben és kifejtenéd itt a színünk előtt, hogy az A5+ valamint esetleges A4+ felvetésre, amiből hosszú kibaszottkurva hosszú évekig az A5+-t szajkóztam, sokat, eleget ahhoz, hogy a fejekbe égjen, HOGY A FASZOMBA SIKERÜLT AZT REAGÁLNOD HOGY: "Nem! Az A4 magában továbbra sem lenne jó megoldás. " HE B+? o_O
Nem-nem! A Marderre semmilyen opciót nem szabad feldobni. Szépen rendberakni a belsejét, aknavédett ülésekkel, kicsi ergonómiával, tűzoltó rendszerrel. És egyszerűen APC-nek alkalmazni. Semmiképp nem szabad vele semmi IFV feladatot elvárni. Ahhoz meg már túl öreg, hogy elkezdjél vele barkácsolni. Meg úgy általában a kezdjünk el barkácsolni-t felejtsd el!
Ajánlám visszanézni nem is olyan régre, talán két hét, rejjjnnnmetáll Marder Evolution APC! APC baszdmeg, APC! A kibaszott P és kibaszott CCCÉÉÉÉ! 30x113 mm kibaszott RCWS-sel! Kibaszott APC!
Az M109-et vagy rendes elsővonalas technikának használod (ahhoz a Honvédségnek meg már öreg), vagy semminek. Ahhoz túl bonyolult gép, és bonyolult a karbantartása, hogy hagyományos tartalékosoknak adjad. Amíg egy kerekes SPG alját egy sima teherautó szerelő megoldja, addig egy láncos technikához szerintem sokkal kevesebben mernének hozzápiszkálni. Akkor meg már külön szerelőket képezni hónapokig, évekig egy elég nagy luxusnak tűnik.
Tartalékosoknak ott a vontatott opció. Az M109 az az opció, amikor látod, hogy nagy a gebasz, és a már PZH-ra előre kiképzett tüzéreket felpakolod rájuk. Remélem azért több tüzér lesz kiképezve, mint amennyi PZH lesz!
Ja, a sorállománynak egyszerűbb lesz. :D A szerződésesek meg kapnak majd gumikerekest amiről álmodozás van, csak akkor mit is akartál mondani? :rolleyes:
Háát a jelenlegi Honvédségi állományra nem is igen van értelme. A most összeírt listámat elsősorban a már belengetett jövőbeli létszámbővítésre felépítve raktam össze. A komoly létszámbővítést és az ezt lehetővé tevő intézkedéseket kellett volna már 2 éve meglépni.
A legnagyobb Zrínyi-s hibát itt látom.
Persze, sosem vettem számításba, hogy háborúhoz embereket fognak berángatni állománynak, szigorúan ötezer főre osztottam mindent is mindig.
A D-20 és az MT-12 fő hibája, hogy ócska szarok. Nincs értelme velük foglalkozni! Ha már végképp nem tudunk belőlük pénzt csinálni, akkor oktatni meg tartalékosoknak félrerakni elmegy, de az állagmegóváson túl, nemhogy barkácsolni nem szabad, de új vontatót rájuk felkészíteni sem!
Ja, mutatja az ukri háború is, haszontalan szarok. :D Megy előttetek egy konkrét konvencionális összecsapás, ezekkel a 'szarokkal' és nem tudom, hogy simán csak addig isztok, amíg elfeljtetitek amit láttok, vagy van valami agyködösítő szerkezetetek, amiről lemaradtam és vennem kéne egyet talán, de az a helyzet, hogy ezekkel háborúznak a szomszédban és te is fogsz, ha nekünk háborúznunk kell, csak a lehető legszarabb opciójukkal. :rolleyes:
Az akarat hiány nem a Honvédségtől ered, hanem a Varga Misi bácsitól, meg valószínűleg Orbántól.
Azért azt gondolhatod, hogy ha azt mondják neked, hogy Honvédség innentől vagy 20 évig nemhogy nem fog 37500 fő fölé menni, de még elérni sem fogja azt, akkor nem ugyan azt a tervezést csinálod meg, mint amikor hirtelen kijelentik, hogy háát a cél a 37500 fős aktív állomány megduplázása.
Mit számít kitől ered? Elakad a faszba a dolog a rohadt GDP kergető bizniszmen agyatlanság szintjén. Aztán majd lesz kéztárogatás.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Az A4-ek modernizálása most és mindig is aránytalanul drága.

Amiképpen én is elmondtam nektek, hogy Chile 800 000-es darabáron kapta őket, igaz, ők sokat vettek. Mi csak Leopard 2A7+-t vettünk, mi az nem? :rolleyes: Ja, meg A4-et lízingelünk ócsón, a többit biztos akkor gyémánté' adnák. :D
És még annyit ehhez, hogy mostmár, igen, elég valószínű mert eléggé megugrott a kereslet és a kapacitáshiány. Erről ugattam volt idejében.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nem tartjátok furcsának amúgy. Az amerikai segély programos cuccokért meg az angol cuccokért miért nincs nagy kapkodás még most sem a csóró nato országok körében? Szerintetek?
Miért nem kellett senkinek se az m777 vagy a kis angol cuki kocka és a többi se ezen gondolkodok!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tartjátok furcsának amúgy. Az amerikai segély programos cuccokért meg az angol cuccokért miért nincs nagy kapkodás még most sem a csóró nato országok körében? Szerintetek?
Miért nem kellett senkinek se az m777 vagy a kis angol cuki kocka és a többi se ezen gondolkodok!
Amikor volt M777 akkor azért nem kellett senkinek, mert - ahogy a fórumon elég divatos nézet - mindenkinek azon járt az esze, hogy csak az önjáró löveg az igazi löveg. Illetve, hogy mindenki komoly emberi erőforrásproblémákkal küzd, és úgy gondolták, hogy a vontatott nehéz lövegek komoly élőerőigényei olyan luxus, amit az automatizált önjáró nagyobb költségei is kompenzálnak.
Az angolokkal pedig az a probléma, hogy a használható inkurrenciájukat akkor is komoly pénzért árulják, amikor már csak a pénzt viszi a tárolásuk.
A Warthog egy projekt beszerzés volt az angol haderőnek, mert egyszerűen nem volt megfelelő járművük az afganisztáni terep és az erős IED veszély ellen.
Mikor kijöttek onnan, hirtelen úgy érezték, hogy már nincs szükségük rá, különösen úgy, hogy folyamatos leépítésben vannak, és ami nem életbevágó, azt nagyon gyorsan parkoló pályára teszik. Egy ideig árulták, de túl sokat kértek/kérnek érte.
Bár sok alkatrész van hozzájuk, meg sérült donor jármű, de nem nagyon költöttek rájuk, mióta kihozták őket Afganisztánból. Mivel nem volt rájuk már szükség, így nem akartak már. A civileknek túl drága, mert azért csak egy 10-12 éves viszonylag kurrens, és erősen páncélozott technikai eszközről van szó. Az ukrán konfliktus kirobbanásáig - és egyben a katonai járművek hiányáig - az értük kért összeg - az állapotukhoz képest nevetségesen sok volt. Ahogy a mellékelt ábra mutatja, lehet belőlük még azért kiváló állapotút csinálni.
Viszont van egy igen fontos előnyük. Ott vannak egy tételben azonnal szállítható állapotban. Még ha több hónapig tart is a kipofozásuk, így is sokkal gyorsabban fognak bárkinek is a rendelkezésére állni, aki legombolja értük a pénzt.
Hogy az angolok miért nem dobták már be valamelyik segélycsomagba? Eddig a Mastiffok, és a hasonló páncélozott 4x4-ekből volt annyi, amit minimális felkészítéssel hamarabb oda tudtak adni. De előbb utóbb rájuk is sor fog kerülni - ha addig tart a háború...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Na alábbi a sztori.
Házaltunk több helyen is harkocsivétellel. Volt szó Twardy upgraderől is.
A németek amikor elkezdtük ez a egészet nem vettek komolyan minket (más se) és hogy a roncstelepeiken rohadó gépeiktől jó pénzért megszabaduljanak tettek egy ajánlatot 170 db leopard 1-re nagyjavítással és részleges vagy pedig teljes (full amap új páncélkit, 120 mm-es löveg meg hasonlók) modernizációval.
De senki sem ment oda helyből, hogy leopard egyet akarunk venni.
Mese vége, irány aludni gyerekek.
Lehet, hogy a Leo2-k mellé jól jönne még az a 170 modernizált egyeske.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 601
79 806
113
Na alábbi a sztori.
Házaltunk több helyen is harkocsivétellel. Volt szó Twardy upgraderől is.
A németek amikor elkezdtük ez a egészet nem vettek komolyan minket (más se) és hogy a roncstelepeiken rohadó gépeiktől jó pénzért megszabaduljanak tettek egy ajánlatot 170 db leopard 1-re nagyjavítással és részleges vagy pedig teljes (full amap új páncélkit, 120 mm-es löveg meg hasonlók) modernizációval.
De senki sem ment oda helyből, hogy leopard egyet akarunk venni.
Mese vége, irány aludni gyerekek.
Nem gondolod tán, hogy a mélyentisztelt HTKA álomgyárát meg tudod akasztani holmi igazsággal?

UI.: én ezért vagy egy hónapra bannolnálak, most lehet a sok ökörséget olvasni, hogy de jó lenne a leopárdegybőlszázhetvenmerazsok...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
A Törökök az M60-as Patton-öket tuningolják, és nem a Leopárd 1-eseket, vajon Miért ? :)

Ehhh....
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Nem gondolod tán, hogy a mélyentisztelt HTKA álomgyárát meg tudod akasztani holmi igazsággal?

UI.: én ezért vagy egy hónapra bannolnálak, most lehet a sok ökörséget olvasni, hogy de jó lenne a leopárdegybőlszázhetvenmerazsok...
egyébként a tuningolt Leo1-nek még mindig több értelme lenne mint a tuningolt 72-esnek

Persze, ezzel tisztában vagyok. Nem is ezzel volt bajom, hanem eddig osztották az észt a berhelésről(olyanról ami van nekünk és kurvára erősebb), aztán meghallották a leo szót egyiküktől és pavlovi nyálcsorgó reflexszel máris berhelni kezdtek 60 éves technikát.

Én berhelnék, felvezettem mit csinálnék, Leo 2 szutyokból, Leo 2 tank, t-72 szutyokból T-72 tank és még rc páncéltörők, ha mindent veszünk a vásárlástól, fejlesztéstől, átlakítástól, az összes kalapálásból és korrupcióból fakadó többletköltségből, akkor is meglenne 300-350 mrd-ből, 132 tank, kiszolgáló járművek egy jó része, saját iparral saját löveg, erre bólógatva bizonygatják egymásnak, hogy a papírpáncél Leo 1(Le lettem oltva, hogy a kanadaiak kivágták őket, a legerősebb verzót....) az mekkora király lenne!
Kis múltidézés. :D
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Várjál már, a tam jellegű ötlemet elvetettétek, azt meg nélkülük is is megoldja majd a Lynx gyár, ha kell ilyen verzió. Szóval mennyi euro-t lapátolnátok az 50 mm perforált acélba burkolt szupererős leopard 1-ekbe? :D :D De most komolyan? Mennyiért faragtatnátok bele az ágyút egy elavult technológiába, amihez kidolgozták a módszert ugyan, de aztán el is vetették a gyártó országban és inkább új tankot terveztek? Mennyiért rakatnátok bele a leo 2 rendszerei egy részét? Mekkora lenne az általatok elvárt nagy alkatrész kompatibilitás? :D Vagy csak mert ezt is leopardnak hívják, inkább 50-70 mm acél mögé ültetnétek embert mint 560 mm rha mögé egy T72M1-ben? Na ez a tényleg rohadt elfogultság. Szétfikázzátok a negyvenéves technikát, majd sokkal jobb lenne az ötven-hatvanéves alapokon nyugvó! Hát beszarok b+. :D A KMW házon belül ezt ingyen csinálta volna? Igaz, hogy ott rohadnak a temetőben és olvasztják őket a Marderek mellett, de a Marder a faszság lenne, a Leo 1 meg zsír. És tényleg veletek vitatkozunk?????? :D :D
Meg még egy kicsi. :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 656
113

Ehhh....

A Leopárd 1T Volkan, vagy a Sabra a kívánatosabbnak kinéző modernizáció, amit beküldenél oda, ahol záporoznak az RPG-k és ATGM-ek ?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 508
8 311
113
Na alábbi a sztori.
Házaltunk több helyen is harkocsivétellel. Volt szó Twardy upgraderől is.
A németek amikor elkezdtük ez a egészet nem vettek komolyan minket (más se) és hogy a roncstelepeiken rohadó gépeiktől jó pénzért megszabaduljanak tettek egy ajánlatot 170 db leopard 1-re nagyjavítással és részleges vagy pedig teljes (full amap új páncélkit, 120 mm-es löveg meg hasonlók) modernizációval.
De senki sem ment oda helyből, hogy leopard egyet akarunk venni.
Mese vége, irány aludni gyerekek.
Még nem vagyok álmos :(:oops: