[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 985
113
Ez még fejlesztés alatt áll, nincs kész. Nem is listáznak ilyet az elérhető lőszereknél:

venom-ammo.png

Várjuk meg míg lesz vele sikeres teszt lövészet.

Ha megvan a programozható lőszer, akkor már csak dual-feed és hely lőszergyártás hiányzik és akkor jöhet!
Bár keresni nem fogunk rajta, de saját igényeket kielégíti.
b+ amiről te beszélsz meg semmilyen sincsen még csak tzervbe sem csak a te fejedbe. DE KÖTÖD A KIB:SZOTT EBET A K:VA KARÓHOZ. hogy 160 fegyverért fizessünk az rm nek hogy 27mm es gépágyúból fejlesszen 30 mm est és hozzá programozható lőszert.

majd itegráltassuk a török eredetű gépeinkre...

ami nem RM vagy ZSIDÓ mégha polcrol leemelhető máshonnan neked nem jó inkább fizessünk fejlesztésért az RM nek meg a ZSIDÓNAK hogy aztán x év mulva produkáljon valamit annyiért amennyiből beszrrzhető lenne az igényelt mennyiség.... de még 0 db ot vennénk mert azt ki kellne fizetni mert addig csak a fejlesztéi költsége kerülnének annyiba mint az igényelt fegyvereink költsége.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 051
36 477
113
b+ amiről te beszélsz meg semmilyen sincsen még csak tzervbe sem csak a te fejedbe.
lehetőségekről beszélünk, hogy mit lenne a hasznos és érdemes venni, fejleszteni. A hírek mellett ez teszi ki a fórom 90%-át.
Ha arról beszélnénk mije van a honvédségnek, akkor elég sovány lenne a fórum. Pláne hogy alig van új beszerzés mostanság.

Ha nem akarsz ebben a diskurzusban részt venni, akkor ne tedd! ennyi!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 985
113
lehetőségekről beszélünk, hogy mit lenne a hasznos és érdemes venni, fejleszteni. A hírek mellett ez teszi ki a fórom 90%-át.
Ha arról beszélnénk mije van a honvédségnek, akkor elég sovány lenne a fórum. Pláne hogy alig van új beszerzés mostanság.
te álomról beszélsz olyan dologrol aminek a terve még csak nem is létezik a te fejeden kívül.
én tényeket valós terméket még ha nem is teljesen kiforrott konstruktcióról beszélek LÉTEZŐ KÉZZEL FOGHATÓ dologról.
0 kavarással 120 partner bevonásával hanemattol kerülne 4x4 re a fegyver akik gyártják AKIK INTEGRÁLTÁK MÁR...

létező vs nem létező és én vagyok a hülye mert a létező valós melett állok hobortos álmok helyet...


és még van pofád beszolongatni.... meg röhögcsélni... (kéred a bizonyítékot ami pár napja téma volt és te becsatlakoztál akkor is a beszélgetésbe (DE NEM OLVASTÁL TE GYÖKÉR) most meg belefutott 3 hónap FSZOPÓ

annyira nem vagy tisztelettel mások irányába hogy elolvasd a kibaszott linkeket de jár a szád és követelsz
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 051
36 477
113
Nem belevauzva, de szittyával kell egyet értenem, a törökök évtizedekkel előbb fogják összerakni a 30x113-as programozhatót mint az RM és előbb is teszik RCWS-be ami műküdik és negyed annyiba is fog kerülni.
mint írtam ez szerintem is valószínűbb. Az RM vonal csak amit lehetne érdekes ha részesedést tudnánk venni egy ilyen fegyverben, mert szerintem erre lesz kereslet, és lehetne vele pénzt keresni.
A másik kérdés meg saját lőszer gyártás: ha azt is adják mellé a törökök akkor ez lehet jó irány...

Ha csak a saját MH igény kielégítése a cél akkor lehet jó a Venom LR - ha tényleg elkészül a programozható lőszer hozzá.
Mindenképp kellene egy biztosító kísérgető 4x4-es drón vadász jármű...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 958
113
mint írtam ez szerintem is valószínűbb. Az RM vonal csak amit lehetne érdekes ha részesedést tudnánk venni egy ilyen fegyverben, mert szerintem erre lesz kereslet, és lehetne vele pénzt keresni.
A másik kérdés meg saját lőszer gyártás: ha azt is adják mellé a törökök akkor ez lehet jó irány...

Ha csak a saját MH igény kielégítése a cél akkor lehet jó a Venom LR - ha tényleg elkészül a programozható lőszer hozzá.
Az RM nem jó irány és ha azt választanánk még ebben is kb akkor mennék ausztriába mosogatni..
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 364
31 645
113
egyébként megjegyzem hogy a venom alapvetően egy revolverező gépágyú. így a több hevederből adogatásal semmi probléma sincs.
ami az aden ből származik ami 5 hevederből tolta a lőszert a revolvertárba minden eggyes lőszerkamrához tartozott 1-1 heveder. kivétel ami csövön van
@Aladeen
Nagyon nem.Revolverezo nem lehet lethevederes,mar a működési modja miat sem.Erol spec nahyon flash elgondolasod van.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 364
31 645
113
mint írtam ez szerintem is valószínűbb. Az RM vonal csak amit lehetne érdekes ha részesedést tudnánk venni egy ilyen fegyverben, mert szerintem erre lesz kereslet, és lehetne vele pénzt keresni.
A másik kérdés meg saját lőszer gyártás: ha azt is adják mellé a törökök akkor ez lehet jó irány...

Ha csak a saját MH igény kielégítése a cél akkor lehet jó a Venom LR - ha tényleg elkészül a programozható lőszer hozzá.
Mindenképp kellene egy biztosító kísérgető 4x4-es drón vadász jármű...
BK27 is revolverezo Abbol se lehet keyhevederes agyut faragni.
Aerotek 30 rol mar volt szó,kulonben.Valahova be is tettem a korabeli reklambrossurajat.Konnyebb,mint a Venom,kisebb hatrarugadu,es lehet kethevederes.Telorol ki nem keresem,de Rooivalk protojan kiprobaltak,es azon kethevederes valtozatban volt fent.
Van meg egy konnyu 30 DEFA ga elfekvoben,az amcsi ASP.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 106
12 122
113
Tudom, hogy ők vették meg a VENOM LR angol gyátóját és ezzel a gépágyút is.
ASELSAN-nak van azt hiszem programozható 30x173mm-ese ATOM néven, azt lehetne adoptálni erre a kaliberre.

Nagyon is támogatnám, hogy nálunk is rendszeresítsék 30x113-as kalibert helyi lőszer gyártással.
Az M2-es géppuska kezd amúgy is elég kevésnek bizonyulni lassan, szóval kerekes APC-kre meg Gidránra is kell valami erősebb mint a 12,7mm-es - ahogy az amcsik is csinálják.
30x113-as HEDP lőszere 25mm páncélt is képes átütni.
Venom LR hátránya az hogy nem Dual-feedes: nem lehet lőszer típust váltani - pl ABM és páncéltörő között. Az amcsi M230LF elvileg tudni fogja ezt, bár még azon is fejlesztik.

Én abban is látnék fantáziát hogy az RM-mel közösen fejleszteni egy 30x113-as gépágyút amit elbírnak Gidranhoz hasonló 4x4-esek RCWS-ben. Annyira nem lehet bonyolult átállítani egyik meglévő gépágyújukat erre kisebb 30-asra - pláne az elektromos hajtásúakat.
Az európai piacon biztos lenne igény egy ilyen fegyverre a nagyon drága M230LF mellett ha az a Vemommal ellentétben dual-feedes és könnyebb (a Venom LR 122 kg, a M230 meg csak 73kg) .
Erre építve lehetne egy olcsóbb könnyebb "Skyranger light" RCWS...
A ruszki GSh-30-1 pedig 50 kg, ráadásul teljes értékű 30 mm-es lőszerrel, 1500-as tűzgyorsasággal...
A ruszkikkal kellene összefognunk, ha 30 mm-es gépágyúról van szó.
Kár, hogy ez jelenleg nem lehetséges.
Meggyőződésem, hogy ők ki tudnának fejleszteni egy 40 kg-os gépágyút a 30x113 lőszerre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 364
31 645
113
A ruszki GSh-30-1 pedig 50 kg, ráadásul teljes értékű 30 mm-es lőszerrel, 1500-as tűzgyorsasággal...
A ruszkikkal kellene összefognunk, ha 30 mm-es gépágyúról van szó.
Kár, hogy ez jelenleg nem lehetséges.
Meggyőződésem, hogy ők ki tudnának fejleszteni egy 40 kg-os gépágyút a 30x113 lőszerre.
Ja.Meg ket tar liszerenkent cserelhetsz csövet.Tiz tarankent meg az egesz agyut.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 243
67 201
113
Nagyvonaluan nem pár hét hanem legyen 3 hónap és várom a bizonyítékot (cikket, linket) hogy van időzített 30x113-as lőszere a törököknek! ;)
Ami amúgy nem jelenti azt hogy mi azt megkapnánk gyártásra - ellenben az RM-lőszerekkel.
Sok gond van az RM-mel (lassú és drága), de legalább ad gyártást szinte bármire.

Meg lehetne amúgy venni a VENOM LR-t is saját használatra, de azért "ajánlgatom" a RM vonalat inkább, mert szerintem ez a gépágyú lehetne export siker szerintem és a ha invesztálunk be akkor megtérülhet a saját vásárláson túl is. A törökök a büdös életben nem hagynák hogy bármilyen jogot vagy tulajdont vegyünk a gépágyújukban, míg az RM ad ilyet.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 051
36 477
113
A gépágyút ténylegesen gyártó angol cég oldalán nincs feltüntetve programozható lőszer, demó videó sincs még szóval ez a programozott lőszer még egy folyamatban lévő fejlesztés lehet csak - nem kész termék.
Ha elkészül, akkor remek: vegyük meg ezt a fegyvert könnyű drón vadásznak!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 958
113
A már itt lévő 40-el való tökölésre értettem. Egyébként elvileg sikerült megegyezni velük, hiszen a rábánál reszelik majd őket.
Az más kérdés, hogy ezek után lófaszt nem akarhatnak velünk üzletelni, és sikerült sok éves késlekedést összehoznunk egy faék egyszerűségű dologban.
Kurva egyszerű a helyzet az 40 db a saját fejlesztésű tüzérfelderítő/tüzérségi tűzvezető / valamint a bms rendszerünk állatorvosi lova.

Minden is új és saját fejlesztés rajta és akkor fognak kikerülni ha normális működik minden rajta.
( ennyit arról, hogy a magyar hadiipar egy év alatt megcsinál bármit is)

Lehet a következő 56-al fognak kb egy időben érkezni ( az még a törököktől jön) amit azóta rendeltünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 613
113
A ruszki GSh-30-1 pedig 50 kg, ráadásul teljes értékű 30 mm-es lőszerrel, 1500-as tűzgyorsasággal...
A ruszkikkal kellene összefognunk, ha 30 mm-es gépágyúról van szó.
Kár, hogy ez jelenleg nem lehetséges.
Meggyőződésem, hogy ők ki tudnának fejleszteni egy 40 kg-os gépágyút a 30x113 lőszerre.
Megnézted mennyit bír? De lásd milyen rendes vagyok (hétfőn mégis feltámad Jézus) leírom neked: a cső élettartama 1000 lövés, a gépágyú többi részegységének pedig 2000 lövés...
Jah és ABM lőszer sincs hozzá az oroszoknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 613
113
Amúgy miért csinálna az RM 30×113-as RCWS-t? Nincs is ilyen gépágyújuk. Szerintem csípőből azt mondanák, hogy van 25mm-es és 27mm-es gépágyúnk, ha nem kell egy teljes értékű 30mm-es.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77