[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113


Van azért választék. De tény hogy egy 120-as nagyon nagyot üt.
Életképes még az Ukrán változat ami gyakorlatilag kihajtja maga mögé hidraulikával, tűzkiváltás előtt, habár ebben az esetben van időveszteség.
Meg kell nézni a szakadárok kendácsolásait, URAL és Kamaz 3 tengelyes alvázakra raknak 82-es AV-ket.
Talán a balkánon volt GAZ 66 alvázra oktrolyált 82-es még, de 120-ast soha nem láttam még kendácsolva. Véleményem szerint 10-15 lövés után szét is esne egy 120-as alatt, vagy eltörne az alváz.
Wiesel is egy nagyon speciális dolog,mint a BMD.M113 meg egy rajszállitó PSZH.Egyszerűen nagyollom a 120milist a Gidránban.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
Hiper fájdalmas, hogy egy hipernegatív troll hiperostobaságaira, 8-10 komment érkezik ahelyett hogy tiltatnátok mint kb mindenki már..., azok életét is leéli akik nem kommentelnek csak olvasnának valami érdekeset, meg értelmeset, de örökösen 2-3 troll kamion fülkében kiötölt, meg vonaton hallott tudományára érkező kommentekkel, cáfolatokkal, helyesbítésekkel van teli minden de minden, miért nem veszi észre senki, hogy a troll célja a fórum szinvonalának rombolása? Aki reagál az teljesíti a célját, cinkos lesz a troll munkájában ... akik csak olvasnának azok számára egyre inkább egy belterjes 6-8 felületes és ráérő ember tízmilliónyi leütésével van teli minden amiből próbálja meg valaki a 10% - nál is kevesebb értékes tartalmat összeszedni, ehelyett inkább hagyja a fenébe az egészet ... Please ne etesd a trollt !!!!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Wiesel is egy nagyon speciális dolog,mint a BMD.M113 meg egy rajszállitó PSZH.Egyszerűen nagyollom a 120milist a Gidránban.
VAB 2r2m. 120-as AV.
Jelenleg csere alatt. Érkezik a Franciákhoz a THALES 2R2M. ( 54 darab első körben, tudomásom szeint.)
Mind a VAB, mind a THALES bőven GIDRÁN kategóia.
És a Francia megoldás lehetővé teszi a 360 fokos tűzkiváltást, torony nélkül. Ugye maga a cső tud fordulni teljesen körbe a közdőtérben, illetve hidraulikázva van, elektronikai blokkal szerlelve, már a VAB-okon is.
Ha valakit bővebben érdekel:

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 822
113
Hiper fájdalmas, hogy egy hipernegatív troll hiperostobaságaira, 8-10 komment érkezik ahelyett hogy tiltatnátok mint kb mindenki már..., azok életét is leéli akik nem kommentelnek csak olvasnának valami érdekeset, meg értelmeset, de örökösen 2-3 troll kamion fülkében kiötölt, meg vonaton hallott tudományára érkező kommentekkel, cáfolatokkal, helyesbítésekkel van teli minden de minden, miért nem veszi észre senki, hogy a troll célja a fórum szinvonalának rombolása? Aki reagál az teljesíti a célját, cinkos lesz a troll munkájában ... akik csak olvasnának azok számára egyre inkább egy belterjes 6-8 felületes és ráérő ember tízmilliónyi leütésével van teli minden amiből próbálja meg valaki a 10% - nál is kevesebb értékes tartalmat összeszedni, ehelyett inkább hagyja a fenébe az egészet ... Please ne etesd a trollt !!!!
Én @Negan t nem tekintem trollnak, és relevánsnak tartom a véleményét elég sok hadtudománnyal foglalkozó témában.

Addig a pillanatig amíg ki nem könyököl a dugattyú a fülén és el nem kezd mindenkit agitpropozni aki mást mond mint ő.

Ez nem az a topic és nem az a hozzászólàs szerintem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 238
113
Mert nem az eszköz darabára számit,hanem a harcérték/ár arány.Zl tüzérségnek (is,mert tarackkal,könnyű sorozatvetővel is kiegésziteném) a méregdrága,a legdrágább AMOS rendszert szemeltem ki.Mert sok tekintetben (de nem minden tekintetben) egyetlen tűzgép olyan tűzhatásra képes,mint egy egész üteg Gidran-Ragnarok.Továbbra is kitartok a nézetem mellet,térségünkben a tüzérség a csatadöntő fegyvernem.A lehető legjobb tüzérségre lenne szükségünk,minden szinten.Tűzerővel kell potolni a létszámhiányt.
Az AMOS-t már nem gyártják! :cool:

Hogy képzeled, hogy egyetlen AMOS nagyobb tűzhatást tudna kiváltani, mint egy üteg Ragnarok? Egy üteg az 6-8db eszköz.
Még egy korlátozott hatótávolságú MRSI tűzcsapás esetén sem igaz ez a felvetés, mert a Ragnarok üteg csöveit ugyan olyan sebességgel (vagy gyorsabban) töltik közben, mint a félautomata AMOS-t.
Igazság szerint a elviekben a Ragnarok kézi töltés mellett is képes lehet MRSI -re - még ha nem is pontosan azonos idejű becsapódásokkal.
Az MRSI kulcsa a gyors irányzás, ami nem probléma az automatikus irányzású Ragnarok esetén. A megfelelő töltési sebesség szerintem nem gond. A becsapódások szinkronját sima hangjelzéssel (a töltő fülére) lehet javítani.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 238
113
Én @Negan t nem tekintem trollnak, és relevánsnak tartom a véleményét elég sok hadtudománnyal foglalkozó témában.

Addig a pillanatig amíg ki nem könyököl a dugattyú a fülén és el nem kezd mindenkit agitpropozni aki mást mond mint ő.

Ez nem az a topic és nem az a hozzászólàs szerintem.
Alapvetően én is így vagyok ezzel, de amikor szájába van rágva, és a hozzászólásának kifutása tizedszerre is ez:
Egyszerűen nagyollom a 120milist a Gidránban.
...akkor már kicsit fárasztó. :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 238
113
Nem a stabilitás aggaszt,hanem a kezelhetőség,lőszerkészlet,együtthaladási képesség hármasa.
Különben mire gondolsz kezelhetőség szempontjából.
A mostani bemutatón teljes ciklust bemutattak a RM emberei. Még valamelyik videóban pár pillanatban a cső tisztítását is lehetett látni szállítási pozícióba (menetiránnyal háttal, vízszintesre) húzott csővel. Hátulról a nyitott ajtón keresztül kefézték ki a csövet.
Tehát milyen kezelhetőségi gondokról beszélsz?
A lőszerkészlettel kapcsolatban pedig el lehet csípni a képeken, hogy egészen kultúrált mennyiség fér a küzdőtérben lévő tárolókba, és a lőszerszállító utánfutóból gyakorlatilag tetszőlegesen feltölhető.
Az együtthaladással kapcsolatban: Azzal ugye tisztában vagy, hogy a láncos technika mellé ott lesz a Lynx alapú megoldás?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 238
113
VAB 2r2m. 120-as AV.
Jelenleg csere alatt. Érkezik a Franciákhoz a THALES 2R2M. ( 54 darab első körben, tudomásom szeint.)
Mind a VAB, mind a THALES bőven GIDRÁN kategóia.
És a Francia megoldás lehetővé teszi a 360 fokos tűzkiváltást, torony nélkül. Ugye maga a cső tud fordulni teljesen körbe a közdőtérben, illetve hidraulikázva van, elektronikai blokkal szerlelve, már a VAB-okon is.
Ha valakit bővebben érdekel:

Óóó én a tornyos/nyitható tetejű hitvitában kb. minden alkalommal beteszem! :)

@Szittya -nak van különben valahonnan egy olyan infója, hogy az AMOS utódja a NEMO nemcsak, hogy piszok drága, de állítólag tartóssági gondok is vannak vele.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 971
113
Az ilyen 120-as aknavető rendszereket többnyire 8x8 -as harcjárműre (pl. Boxer, Patria AMV stb.) rakják, nem véletlenül. Ez megint egy TESCO gazdaságos megoldás.
Kezdek csalódni Maróthék tevékenységében. Azt hiszem a "térség meghatározó hadereje" ment a kukába és a geo/katona politikai helyzet miatt a "mindegy mi csak legyen (és lehetőleg olcsó)" váltotta fel.
Elbit spear
Alakran
Eraf okruban
Rg31 agrab
bmc vuran
kb ezek jöttek velem szembe csak 1 google keresés alatt, köcsög tescos elbit, nagyot csalódtam bennük, meg a többiben is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
VAB 2r2m. 120-as AV.
Jelenleg csere alatt. Érkezik a Franciákhoz a THALES 2R2M. ( 54 darab első körben, tudomásom szeint.)
Mind a VAB, mind a THALES bőven GIDRÁN kategóia.
És a Francia megoldás lehetővé teszi a 360 fokos tűzkiváltást, torony nélkül. Ugye maga a cső tud fordulni teljesen körbe a közdőtérben, illetve hidraulikázva van, elektronikai blokkal szerlelve, már a VAB-okon is.
Ha valakit bővebben érdekel:

Hát ez az.Azok a járgányok nagyobbak
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 735
35 919
113
Hát ez az.Azok a járgányok nagyobbak
A videók alapján láthattad, hogy szinte meg sem mozdult lövés közben, mert a Ragnarök állvány a reakcióerő jelentős részét elnyeli. Simán belefér legalább 40 gránát - csak az egyik oldalon 17 tároló hengert számoltam a videó alapján, és még férne oda több is.
8x8-as Patria AMV-ra szerelt NEMO lőszerkészlete 50-60 közötti - pedig az majdnem egy nagyobb jármű.
Lesz elvileg utánfutó hozzá, de az se megoldhatatlan, hogy minden második-harmadik aknavetősre jusson egy lőszerszállító jármű - mint ahogy az M109-esnek is van egy lőszerszállító párja: az M992
Nem értem mi a problémád ezzel a konstrukcióval...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
Elbit spear
Alakran
Eraf okruban
Rg31 agrab
bmc vuran
kb ezek jöttek velem szembe csak 1 google keresés alatt, köcsög tescos elbit, nagyot csalódtam bennük, meg a többiben is.
Ez nem ennyire egyszerű.Mas egy aszimmetrikus harcra, és más egy konvencionális harcra szánt eszköz paraméter igénye.
Azonkívül tényleges harci tapasztalat,hogy problémásnak a kompakt nehéz av-ok.Egyszeruen a fegyver, lőszer mérete igényel egy jármű méretet,ami alatt valami hátrány mindig kijön-vagy legalábbis eddig mindig kijött.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Hát ez az.Azok a járgányok nagyobbak

A videók alapján láthattad, hogy szinte meg sem mozdult lövés közben, mert a Ragnarök állvány a reakcióerő jelentős részét elnyeli. Simán belefér legalább 40 gránát - csak az egyik oldalon 17 tároló hengert számoltam a videó alapján, és még férne oda több is.
8x8-as Patria AMV-ra szerelt NEMO lőszerkészlete 50-60 közötti - pedig az majdnem egy nagyobb jármű.
Lesz elvileg utánfutó hozzá, de az se megoldhatatlan, hogy minden második-harmadik aknavetősre jusson egy lőszerszállító jármű - mint ahogy az M109-esnek is van egy lőszerszállító párja: az M992
Nem értem mi a problémád ezzel a konstrukcióval...
A NONA elvileg 36 "lövedéket" visz.
Azért lövedék, mert van valamennyi dotáció benne kumulatív és thermobár gránát is ( Kum - lapos, Thermo - köztes röppálya.), nem mind "akna" ami benne van.
35-40 teljesen rendben van szerintem.
 
H

Hummen23

Guest
A videók alapján láthattad, hogy szinte meg sem mozdult lövés közben, mert a Ragnarök állvány a reakcióerő jelentős részét elnyeli. Simán belefér legalább 40 gránát - csak az egyik oldalon 17 tároló hengert számoltam a videó alapján, és még férne oda több is.
8x8-as Patria AMV-ra szerelt NEMO lőszerkészlete 50-60 közötti - pedig az majdnem egy nagyobb jármű.
Lesz elvileg utánfutó hozzá, de az se megoldhatatlan, hogy minden második-harmadik aknavetősre jusson egy lőszerszállító jármű - mint ahogy az M109-esnek is van egy lőszerszállító párja: az M992
Nem értem mi a problémád ezzel a konstrukcióval...
Nekem tetszik a konstrukció, pláne a gyors tűzkésszé tétel, a nagy tűzgyorsaság, és az egyszerű kezelhetőség.
Negatívum, hogy a töltő túlságosan kilóg, és hogy a fülke egybe van nyitva a küzdőtérrel.
Az utóbbi extrém rossz időjárás esetén sok kellemetlenséget okozhat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 822
113
Nekem tetszik a konstrukció, pláne a gyors tűzkésszé tétel, a nagy tűzgyorsaság, és az egyszerű kezelhetőség.
Negatívum, hogy a töltő túlságosan kilóg, és hogy a fülke egybe van nyitva a küzdőtérrel.
Az utóbbi extrém rossz időjárás esetén sok kellemetlenséget okozhat.
Nincs egybenyitva.

Srácok amúgy ez egy technológiai demonstrátor, nem egy kész termék. Alakul majd.