Pedig nagyon úgy tűnik hogy egybe van nyitva...Nincs egybenyitva.
Srácok amúgy ez egy technológiai demonstrátor, nem egy kész termék. Alakul majd.
A második felével egyetértek: ez a prototípus, szóval még változhat...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Pedig nagyon úgy tűnik hogy egybe van nyitva...Nincs egybenyitva.
Srácok amúgy ez egy technológiai demonstrátor, nem egy kész termék. Alakul majd.
Mindig is az volt...ha igazán autentikusok akarunk lenni akkor RagnarøkAmugy a Ragnarok miota Ragnarök ?
Azt hogy ASCII kód ismeri, attól még a betűtípusok karaktertáblája nem feltétlen!Alt+0246
Nincs egybenyitva.
Srácok amúgy ez egy technológiai demonstrátor, nem egy kész termék. Alakul majd.
Van rajt ajtó
Nekem úgy tűnik, hogy egybe nyílik 0:25-től.
Te láttad élőben?Van rajt ajtó
@Masztiff a király!Itten nektek Ragnarok tegnapelőttről. (Mellesleg a német ABC-ben létezik "ö" betű, így annak hiánya nem indokolja a névújítást.)
Ragnarok: a magyar erők új, meredek tüzelési képességet fejlesztenek ki
A Magyar Honvédség tegnap (hétfőn) egy dinamikus teljesítménybemutató keretében betekintést engedett saját meredeklövész-képességének tervezett fejlesztésébe. A helyszín a nyugat-magyarországi Várpalotán található bakonyi kiképzőközpont volt - írja a Magyar Honvédség több kiadványa.
Az éleslövészet mellett különböző hatékony és felderítő eszközöket mutattak be, részben dinamikusan kombinálva, de statikusan is, és kilátásokat adtak a lehetséges fejlődésre.
A védett 4×4-es Gidrán kerekes járművön - a török Nurol Makina gyártó Ejder Yalçın alapján - mobilizálhatóvá tett 120 milliméteres aknavető ismét a Magyar Honvédség koncepcionális megfontolásainak középpontjában állt a nagy teljesítményű gyalogsági merénylő-merevtűzérség újjáélesztésére vonatkozó koncepcionális megfontolások hétfőn. A páncélozott kerekes jármű a STANAG-4569 szerinti 4. szintig terjedő moduláris védelmi szinttel rendelkezik. A 375 lóerős turbódízel motor hajtja, össztömege pedig 14 tonna. A védelmi szinttől függően akár négy tonna hasznos teher is lehetséges.
A Hirtenberger Defence felvásárlásával a magyar állam 2019 őszén 100 százalékos tulajdonrészt szerzett az aknavető specialista cégben. Tavaly év vége óta az is egyértelművé vált, hogy a Hirtenberger M12 típusú 120 mm-es aknavetőkkel a magyar fegyveres erők a közeljövőben ismét korszerű aknavetőkkel rendelkeznek ebben a kategóriában - számolt be az S&T. (Csaxólok, hogy itten van a link a cikkhez.)
Ragnarok
A leszerelhető, telepíthető automata irányított rakéta mellett a norvég Rheinmetall leányvállalat MWS120 Ragnarok rendszerét is alkalmazták ezen a hétfőn. A Gidrán védett kerekes jármű egy eddig ismeretlen, kétrészes tetőnyílással ellátott változatával felszerelve a bemutató során éleslövészetet folytattak a célpontok ellen. A felderítéshez és tűzvezetéshez bemutatták a Gidrán felderítő változatát, amely szenzoroszloppal van felszerelve, és amely eddig szintén ismeretlen volt a nagyközönség előtt.
A Ragnarok az MWS81 típusú 81 mm-es aknavetőn alapul, amely már jó ideje használatban van a norvég fegyveres erőknél. A Ragnarokban körülbelül 80 százalékban ugyanazokat az alkatrészeket használják. A Rheinmetall először a 2019-es DSEi vásáron mutatta be a nagyközönségnek a Ragnarok 120 mm-es automata aknavető fegyverrendszert. A kézi töltésű és teljesen elektromos rendszer mechanikus erőátvitellel 18-20 lövés/perc tűzgyorsaságot tesz lehetővé. A rendszer súlya alig kevesebb mint egy tonna. A modern visszarúgási technológiák alkalmazása lehetővé teszi, hogy a rendszer a járműplatformok széles skálájába integrálható legyen. A nehezebb 8×8-as járművek mellett 6×6-os és könnyű 4×4-es járművekben is használható.
Az első tüzelési tesztekre már 2018 januárjában sor került Norvégiában, majd 2019 októberében Unterlüßben és 2019 novemberében Alkantpanban (Dél-Afrika) további tüzelési kampányok következnek. Először mutattak be nyilvánosan valósághű lőparancsokat. Egy perc és 42 másodperc alatt egyetlen Ragnarok rendszer két különböző célpontot támadott meg négy, illetve hat lövéssel.
A Rheinmetall norvég leányvállalatának, a Soldat & Techniknek a képviselője szerint a Ragnarokot a lehető legnagyobb tűzgyorsaság és modularitás elérése érdekében fejlesztették ki, a lehető legalacsonyabb áron. Ezért eltekintettek az automatikus töltőmechanizmustól, és a rendszert úgy tervezték, hogy szinte minden használatban lévő 120 mm-es (sima és huzalozott) cső használható maradjon. Az aknavető rendszer opcionálisan önálló tűzvezető rendszer nélkül is elérhető, hogy a meglévő rendszereket továbbra is használni lehessen. A Rheinmetall szerint az integráció az MWS120 moduláris felépítésének köszönhetően igen egyszerű.
A csövet a szakasz szállítási állapotban eltávolíthatja, és szükség esetén egy alaplemez és egy kétlábú állvány segítségével leszerelve is bevethető. A már bevetett mozsárrendszerek így továbbra is használhatók.
A Ragnarok moduláris felépítése számos előnnyel jár. A bevált rendszerek további használatával szükség esetén megtakaríthatóak az új rendszer beszerzésének és képzésének költségei. Ezenkívül lehetőséget nyújt az érdeklődőknek arra, hogy gyakorlatilag maguk konfiguráljanak egy aknavetőgépet. Az összes rendszer kombinálható egy teljes rendszerré (teljesen automatikus fegyverrendszer tűzvezető rendszerrel) egy rendszerházból vagy különböző beszállítóktól, az igényektől és a rendelkezésre álló költségvetéstől függően, nagy integrációs erőfeszítés nélkül. További előnye, hogy a habarcs egyes elemei külön-külön korszerűsíthetők anélkül, hogy a teljes rendszert át kellene alakítani. Az új technológiák és termékek bevezetése így sokkal gyorsabban és egyszerűbben elvégezhető, miközben a rendszer még használatban van.
További rendszerbemutatók
Egy 81 mm-es aknavetős változat, az MWS81 rendszerrel felszerelt Nurol Makina NMS 4×4-es - szintén a Rheinmetalltól származó - 81 mm-es aknavetős változatát is kiállították hétfőn Magyarországon. A védett kerekes jármű ugyanattól a gyártótól származik, mint a Gidrán alapjárműve, és nem kizárt, hogy az NMS-t a jelenleg épülő kaposvári Gidrán-gyárban, Nyugat-Magyarországon gyártják.
Ezzel összefüggésben Maróth Gáspár, a honvédelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos hangsúlyozta e fejlesztési programok fontosságát, amelyek a fegyveres erők képességeinek növelése vagy helyreállítása mellett jelentős lendületet adtak az újonnan kialakuló magyar védelmi iparnak is. Ráadásul az érintett technológiák már eljutottak arra a pontra, ahol már lehetséges és demonstrálható az együttműködésük, és bizakodva tekinthetünk a jövőbe.
A magyar nagy egységek megfelelő tűztámogatással való felszerelése sürgős feladatnak számít. A tatai nehézdandár számára a hírek szerint egy Lynx-alapú aknavető a legkedvezőbb megoldás. A viszonylag könnyű debreceni 5. gyalogdandárnak azonban sürgősen szüksége van mobil és védett meredek tűzelemekre, valamint a kapcsolódó felderítési és tűzvezetési megoldásra. A lengyel WB Group gyártó cég szintén bemutatott drónjai és lőszerszámai a nagy egységek további felderítési és akcióképességét szolgálhatják. A Waremate lőszercsalád mellett a WB Group bemutatta az FT5 pilóta nélküli taktikai felderítő platformot is.
Tudom, hogy még nagyon korai, de kb mikor fog kapni belőle az MH?Nincs egybenyitva.
Srácok amúgy ez egy technológiai demonstrátor, nem egy kész termék. Alakul majd.
Mióta a nemzetközi sajtó nem tudja kiejteni a billentyűzetén azt hogy "ö".
Hát passz. Olyan vészesen sokat nem kell faragni rajta, mert így is elég jól teljesített a próbákon, hogy még elég nyers a dizájn. De nem szakterületem szóval majd ha átment minden teszten kerül be a rendszerbe.Tudom, hogy még nagyon korai, de kb mikor fog kapni belőle az MH?
Pedig nincs miért.megy ám a visongás!
Mivel elöltöltős, közvetlen irányzásra alkalmatlan, ezért erre nincs mit kitalálni.Az ukrán háború alapján az látszik, hogy nincsenek összefüggő front vonalak: simán lehet orvlövész, aki kilövi töltögetőt...
Bízom abban hogy ez még csak prototípus és kitalálnak erre valamit....
miben?Ennél még a SRAMS is jobb...
Akkor erre nem kell éveket várni, hanem még idén rendszerbe kerülnek ?Hát passz. Olyan vészesen sokat nem kell faragni rajta, mert így is elég jól teljesített a próbákon, hogy még elég nyers a dizájn. De nem szakterületem szóval majd ha átment minden teszten kerül be a rendszerbe.
, közvetlen irányzásra alkalmatlan
Az számít mennyire pontos a célzás. Ha nincs zárt tornyod, akkor ez az elsôdleges szempont. A töltés milyensége másodlagos. Nem utolsö sorban, de nem is feltétlen lényeges a töltő helyzete!Mivel elöltöltős, közvetlen irányzásra alkalmatlan, ezért erre nincs mit kitalálni.
Elektromosan vezérelt digitális parasztvakítás.
Ennél még a SRAMS is jobb...
Ha jól emléxem a videóra, akkor lenn töltesz. Tehát fedezékben. Ennyi az előnye.
Mert töltőgép van benne, cserébe lassabb mint a manuális. De ahogy mondtam ez egy technológiai demonstrátor ami még elég sok mindenben fog még változni.Ha jól emléxem a videóra, akkor lenn töltesz. Tehát fedezékben. Ennyi az előnye.