[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Amikor megérkeztek az első fotók a kék-sárga leókról akkor nem tudtam egy napig, hogy sírjak-e vagy nevessek. Még a haditechnikával alapvetően nem foglalkozó facebook közönség is furcsállotta sok esetben, hogy olyan kínai játék tank kinézete van. Ez baj, mert a toborzásnál a honvédség arculatát képzik az álcázó minták. Pár nap után le is csengett ez a camo vita itt a fórumon, beletörődtünk, úgyis megy rá a sár, por, álca stb...
Ahogy számolgatok összesen be lesz szerezve úgy 1000 db páncélos eszköz (MBT, IFV, 4x4, 8x8), és igencsak nem mindegy, hogy mi lesz az arculattal. Nem véletlenül léteznek a marketing, a kommunikáció és médiatudomány, és designer szakmák. Emberek vagyunk és elsősorban külsőségek, első benyomások, külcsíny alapján alkotunk véleményt, még ha ezt a későbbiekben felül is tudjuk írni magunkban.
Az új Gidránokon látható más színösszeállítás több utat is jelezhet:
1. opció: Észlelte a haderő is, hogy a Leók nem éppen úgy néznek ki, mint amiben megegyeztünk, így a Gidránok már korrigált camoval érkeznek, és remélhetőleg az összes többi RM és KMW jármű is.
2. opció: Ahány festőüzem, annyi féle kinézet lesz, tehát az lesz mint a régóta sérelmezett személyi felszerelések esetében, hogy egy sorakozón nincs két ugyan olyan katona.

A hadseregek alapja évezredek óta a lehető legnagyobb uniformizáltság...
Jól látod a helyzetet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kisebb esélye van a túlélésre a harckocsizóknak ezzel a festéssel vagy jobban fog rozsdálni?

Az igazság azoknál van akik majd használják. A tataiak sírtak a festés miatt?

Szerintem örülnek, mint majom a farkának, hogy egy jóval modernebb eszközzel szolgálhatnak és nem egy elavult kotvány szarral kell még 2020ban is.

Szerintem a föld felett járnak örömükben és nem a minta miatt fikázódnak.

Kevesebb rinya kéne, itt..

Maradj a vallási kérdéseknél inkább.
Szerintem higgadjatok le!
Mert nagyon elbeszéltek egymás mellett.
Én nagyon megértem @Rex meus Deus meus felháborodását azon, amit @Firga bácsi , meg @mindenen kívül rendez a Leók színével kapcsolatban.
Szerintem az egy jól működő álcafestés lesz, még ha nem is tűnik annak elsőre. Nem elsősorban beolvadó, mint inkább alakmásító hangsúllyal.
Ha mégis azt gondolják, hogy nem válik be, akkor épp itt az ideje, hogy váltsanak.
A Gidránok mintája sokkal inkább a beolvadást célozzák. Arra jobbak a barnás zöldes színek.
Ugyanakkor a Gidránok álcája sem tökéletes mert olyan, mintha a sárvédőket lefelejtették volna, amikor az álcafestés készült, ugyanis azok semmilyen mintát nem kaptak. Maradtak szimpla zöldek. Ez így meg nem álcáz, hanem inkább kiemel.
Szóval lehet, hogy mindkét "új" eszközön kell még dolgozni a szóróposztollyal.
Szerintem is fontos, hogy egységes arculata legyen a honvédségi járműveknek, de ezt nem kell mindenáron erőltetni. Ha változtatást hajtanak végre, semmi gond, utólag is lehet egységesíteni.
@krisss inkább arról írt, hogy kívülről ez a "szar" átvételének tűnik, pedig lehet, hogy mi tényleg azt kaptuk, amit rendeltünk, mind a 2 esetben.
Már múltkor levezettem, hogy lehet itt hőbörögni, hogy képeken, monitoron milyennek tűnik valami, meg hogy azt hogyan lehet megvalósítani. Az számít, hogy a minták hogyan működnek valós körülmények közepette, valós megvilágítások mellett. Ezt meg még nem láttuk. Azt is el tudom képzelni, hogy mindkét opciót ki akarták próbálni.
Ha van valakinek belsős pletykája, akkor ne tartsa vissza, mert így csak egymás torkának átharapása jön össze itt a fórumon - tulajdonképpen marhaság miatt.
Nem gondolom, hogy jóvátehetetlen hiba történt volna, ha menet közbe változtattak a festésen. Inkább kelljen csak 12 db A4-est újrafesteni, minthogy a +44-et.is csak utólag színezzék át.
@Rex meus Deus meus: te meg különösen higgadjál le, mert nem vagyok benne biztos, hogy értetted, hogy @krisss mit akart írni.
Azt gondolom, hogy Ő belülről tapasztalt olyan eljárásokat, amelyek azt mondatják vele, hogy nem ez volt a terv, aztán mégis átvették.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az a gond,hogy te leragadtál a színnél holott Kriss egy korábbi hozzászólásában leírta az emögött meghúzódó szemléletet ami teljesen jogosan zavarja,ha csak a színkavalkád lenne a probléma szerintem nem nagyon foglalkozna vele.
Igen, ezért írtam, hogy elorditoznak egymás mellet, itt csendben miközben a Karácsony már rátaposott a tártáskánkra....:)
 
H

Hummen23

Guest
Amikor megérkeztek az első fotók a kék-sárga leókról akkor nem tudtam egy napig, hogy sírjak-e vagy nevessek. Még a haditechnikával alapvetően nem foglalkozó facebook közönség is furcsállotta sok esetben, hogy olyan kínai játék tank kinézete van. Ez baj, mert a toborzásnál a honvédség arculatát képzik az álcázó minták. Pár nap után le is csengett ez a camo vita itt a fórumon, beletörődtünk, úgyis megy rá a sár, por, álca stb...
Ahogy számolgatok összesen be lesz szerezve úgy 1000 db páncélos eszköz (MBT, IFV, 4x4, 8x8), és igencsak nem mindegy, hogy mi lesz az arculattal. Nem véletlenül léteznek a marketing, a kommunikáció és médiatudomány, és designer szakmák. Emberek vagyunk és elsősorban külsőségek, első benyomások, külcsíny alapján alkotunk véleményt, még ha ezt a későbbiekben felül is tudjuk írni magunkban.
Az új Gidránokon látható más színösszeállítás több utat is jelezhet:
1. opció: Észlelte a haderő is, hogy a Leók nem éppen úgy néznek ki, mint amiben megegyeztünk, így a Gidránok már korrigált camoval érkeznek, és remélhetőleg az összes többi RM és KMW jármű is.
2. opció: Ahány festőüzem, annyi féle kinézet lesz, tehát az lesz mint a régóta sérelmezett személyi felszerelések esetében, hogy egy sorakozón nincs két ugyan olyan katona.

A hadseregek alapja évezredek óta a lehető legnagyobb uniformizáltság...

Minden szóval egyetértek.
Annyit tennék hozzá, hogy ha a legegyszerűbb feladat így van elvégezve, akkor hogyan bízhatnál a sokkal komplikáltabb dolgok megfelelő minőségében?
És ez félelmetes.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Minden szóval egyetértek.
Annyit tennék hozzá, hogy ha a legegyszerűbb feladat így van elvégezve, akkor hogyan bízhatnál a sokkal komplikáltabb dolgok megfelelő minőségében?
És ez félelmetes.
Hát igen. Ez a dolog valószínűleg itt ment el:


Ennél a pillanatnál kellett volna a dandártábornoknak panasszal élnie. Igazából megértem, hogy egész karrierje során erről álmodozott, a sajtóeseményt is lefixálták, és a céget se akarta megsérteni az éppen bővülő együttműködések közepette, de akkor is.... Nem azt kaptuk amiért fizettünk.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Minden szóval egyetértek.
Annyit tennék hozzá, hogy ha a legegyszerűbb feladat így van elvégezve, akkor hogyan bízhatnál a sokkal komplikáltabb dolgok megfelelő minőségében?
És ez félelmetes.
Azért össze ne szard mar magad a nagy félelemben. Mert neked meg meg pár embernek nem tetszik a festés. Nekem tetszik. Nektek meg ennyi bajotok legyen. Hihetetlen!
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Azért össze ne szard mar magad a nagy félelemben. Mert neked meg meg pár embernek nem tetszik a festés. Nekem tetszik. Nektek meg ennyi bajotok legyen. Hihetetlen!
Akkor kissé képbe helyezlek a dologgal kapcsolatban (amúgy nekem még tetszik is a festés mindkét gépen meg valószínű amúgy, hogy működik is terepen, az aggaszt, hogy kurvára nem egyforma)
Az elmúlt 20-30 évben ahány beszálíltás volt a 90-es években 72-esből vagy BTR-ből kb mind más árnyalatú volt. Illetve ami azóta nagyritkán nagyjavításra ment technikai eszköz és újra lett festve kb az lett egyszínű ami egy turnusban ment javításba de ha éppen elfogyott a kikevert festék és újat kellett keverni, akkor már az sem. (rosszab esetben egy gépen is lettek más-más színű részek) és ez csak sima HONVÉCCSÉGI ZŐD szín volt és jóvótazúgy, ződ ződ kész.

Na itt van kb az évszázados lehetőség a megújulásra és nagybetűs SZEMLÉLETVÁLTÁS-ra és ARCULATVÁLTÁS-ra illetve ahogy Benkő nyilatkozta BRANDÉPÍTÉS-re, amiről olyan sokat beszélnek mostanában. Erre meghozzák az új technikai eszközt többszázmilliós (Leóknál milliárdos) darabonkénti árral és már most nem sikerült a gyárból frissen kihozott eszközöknél amit nekünk raktak össze (vagy építettek konkrétan újjá), nem használtan vettük lerakatból, hogy volt alapszíne, hogy megegyezzen a színük. És ha helyből így állnak hozzá, mi a garancia, hogy jobb gazdái lesznek az új eszközöknek mint a régieknek voltak.

Hol is van a beígért szemléletváltás ?
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Csak, hogy én is beleugassak néhai grafikusként a színekkel kapcsolatos dolgokba. @Kriss megállapítása az átvevő hibájáról nem tudom, hogy valós infó vagy csak a megszokott régi rutin bőrébe beleivódott hatása és most is a hanyagságot látja. De azt elképzelhetetlennek tartom, hogy a KMW-nek leadott megrendelésben nem voltak pontosan rögzítve a színösszeállítás paraméterei RAL meghatározással. Azt a maradék festék teóriát pedig hagyjuk a bánatba. Ez nem a KGST... Azt még sokadszori komment után sem értem amikor a Leókkal kapcsolatban kék színről beszélnek (egyszerűen szar a képen a fehéregyensúly) mert páran már elmagyaráztuk. Tehát biztos vagyok benne, hogy ezekkel a színekkel rendeltük. Annál is inkább, mert abban is biztos vagyok, hogy a nekünk szánt Lynxről készült maketten is ugyan az a színösszeállítás van mint amit a Leókhoz szántak: (itt még szarabb a színegyensúly a képen de egyértelműen felismerhető) https://m.blog.hu/le/legiero/image/...erluss_lynx_alairas/200817_lynx_alairas_1.jpg
Ebből jön a kérdés, hogy a most megjelenő Gidránok festése (ami szerintem is sokkal jobban néz ki / taktikailag nem értek hozzá, csak mint kreatív szaki) lesz a végső, mert rájöttek, hogy módosítani kell, vagy a nehéztechnika és az MRAP és egyéb 4x4 más színnel fog szerepelni. Ezt meg majd meglátjuk...
Azt sem értem, hogy hogyan gondolhatja bárki is, hogy a kiválasztott színnek nincs iszonyatosan fontos szerepe a külső kommunikációban, mind a többi konkurens haderő illetve a civil szféra felé. Rendet és rendezettséget, erőt és megbízhatóságot kommunikál kifelé. Tipikus barom magyar mentalitás, hogy a csomagoláson spórolunk, mert az minek is... Elsőre a csomagolással adod el a terméket, a hadsereget is (toborzás civilek általi megbecsülés, mert először ezt veszik észre a többi infó csak ezután jön)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 540
113
Aki a festés miatt picsog.. nagyon remélem, hogy nem katona egyik sem. Nagy szarban vagyunk, ha ilyen hisztérikák, károgók védenek minket.

"Kicsit több benne a bézs, én nem ilyet kértem.... brühühühü :(:(:(.... miért vették át??? Inkompetensek!!! brühühü :(:(:(
"
Kérdezem azoktól, akik a festés miatt picsognak:

Nektek p1nátok van?
Férfiak vagytok ti?

Nem úgytűnik!
Az ilyen ostoba, igénytelen gondolkodásmód miatt ment tönkre ez az ország. Mit nem értesz azon, hogy szakma? Álcázó szín?
Miért picsogsz, ha más véleményen van valaki? A szocializmus véget ért! Akinek más a véleménye, az nem férfi? Hol élsz, a belaruszoknal? Megváltozott a világ, el kell fogadni, hogy van más vélemény is. Egyetérteni, azt nem kell. Csak Belarusziaban. De ez Magyarország, Európa.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Az ilyen ostoba, igénytelen gondolkodásmód miatt ment tönkre ez az ország. Mit nem értesz azon, hogy szakma? Álcázó szín?
Miért picsogsz, ha más véleményen van valaki? A szocializmus véget ért! Akinek más a véleménye, az nem férfi? Hol élsz, a belaruszoknal? Megváltozott a világ, el kell fogadni, hogy van más vélemény is. Egyetérteni, azt nem kell. Csak Belarusziaban. De ez Magyarország, Európa.
Szerintem nem picsogas ez. Napok óta pörögtök a semmin. Nagy a luxus, hogy ha nincs más akkor a szinbe kell belekötni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát igen. Ez a dolog valószínűleg itt ment el:


Ennél a pillanatnál kellett volna a dandártábornoknak panasszal élnie. Igazából megértem, hogy egész karrierje során erről álmodozott, a sajtóeseményt is lefixálták, és a céget se akarta megsérteni az éppen bővülő együttműködések közepette, de akkor is.... Nem azt kaptuk amiért fizettünk.
Egyelőre nem tudjuk, hogy mit rendeltünk. Ő meg nem műszaki ellenőr.
Ezt normálisan úgy szokták csinálni, hogy kimennek az első lefújására, és visznek magukkal spektrofotométer, amivel be lehet mérni pontosan a színt. Ha rendben van, akkor aláírás, pecsét, és mehet a sorozat.
De mégegyszer mondom, hogy ne tessék olyan nyakába varrni a dolgot, aki a PR átadóra megy ki.
Ettöl még lehet probléma a dologgal, de ne kezdjünk el vádaskodni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Akkor kissé képbe helyezlek a dologgal kapcsolatban (amúgy nekem még tetszik is a festés mindkét gépen meg valószínű amúgy, hogy működik is terepen, az aggaszt, hogy kurvára nem egyforma)
Az elmúlt 20-30 évben ahány beszálíltás volt a 90-es években 72-esből vagy BTR-ből kb mind más árnyalatú volt. Illetve ami azóta nagyritkán nagyjavításra ment technikai eszköz és újra lett festve kb az lett egyszínű ami egy turnusban ment javításba de ha éppen elfogyott a kikevert festék és újat kellett keverni, akkor már az sem. (rosszab esetben egy gépen is lettek más-más színű részek) és ez csak sima HONVÉCCSÉGI ZŐD szín volt és jóvótazúgy, ződ ződ kész.

Na itt van kb az évszázados lehetőség a megújulásra és nagybetűs SZEMLÉLETVÁLTÁS-ra és ARCULATVÁLTÁS-ra illetve ahogy Benkő nyilatkozta BRANDÉPÍTÉS-re, amiről olyan sokat beszélnek mostanában. Erre meghozzák az új technikai eszközt többszázmilliós (Leóknál milliárdos) darabonkénti árral és már most nem sikerült a gyárból frissen kihozott eszközöknél amit nekünk raktak össze (vagy építettek konkrétan újjá), nem használtan vettük lerakatból, hogy volt alapszíne, hogy megegyezzen a színük. És ha helyből így állnak hozzá, mi a garancia, hogy jobb gazdái lesznek az új eszközöknek mint a régieknek voltak.

Hol is van a beígért szemléletváltás ?
Hát a szemleltvalltas az ott van hogy jol telenyomjuk a sereget nyugati, élvonalbeli teknikaval. Nem akkora a baj ezzel a szinnel, hogy ne lehetne elfogadni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 067
113
Aki a festés miatt picsog.. nagyon remélem, hogy nem katona egyik sem. Nagy szarban vagyunk, ha ilyen hisztérikák, károgók védenek minket.

"Kicsit több benne a bézs, én nem ilyet kértem.... brühühühü :(:(:(.... miért vették át??? Inkompetensek!!! brühühü :(:(:(
"
Kérdezem azoktól, akik a festés miatt picsognak:

Nektek p1nátok van?
Férfiak vagytok ti?

Nem úgytűnik!


Te vagy az igazi nagybetüs férfi. :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 540
113
Szerintem nem picsogas ez. Napok óta pörögtök a semmin. Nagy a luxus, hogy ha nincs más akkor a szinbe kell belekötni.
Azt nem vetted észre, hogy van olyan terepszínű MH termék, ami nem ilyen megosztó? A 2015M gyakorló nem verte ki a biztosítékot.
Az miért jó?
Akkor biztos, hogy a szakmai kritikával van baj?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Hát a szemleltvalltas az ott van hogy jol telenyomjuk a sereget nyugati, élvonalbeli teknikaval. Nem akkora a baj ezzel a szinnel, hogy ne lehetne elfogadni.
A szemléletváltás ott kéne, hogy mit csinálsz azzal a technikával, mert nem elég kitömni vele a sereget, ha az üzemeltetési kultúrát nem veszed át hozzá. Az a lényeg, hogy ha vigyázol a technikára és karban tartod akkor nem fog cserben hagyni. Amúgy már mondtam párszor, hogy a színnel szakmai szemmel nincs komoly gond, főleg a Gidránokon lévővel (a leó inkább) . Csak ne legyen az, hogy a következő leszállított daraboknak megint egy kicsikét más lesz a színe, mások lesznek a foltok satöbbi satöbbi mindegy egyes szállítmánynál én konkrétan ettől tartok kicsit.

A remélhetőleg ezentúl már csak egyfajta szín lesz lesz a többi beérkező technikán, aztán majd max ha a leók mennek időközi nagyjavításra pár év múlva (ami nem marad el nem úgy mint a T-72-nél) a saját itthoni megfelelően felszerelt javító-karbantartó állomásra akkor szépen át lesznek fújva a többivel egyező színre aztán jónapot.
 
W

Wilson

Guest
Akkor kissé képbe helyezlek a dologgal kapcsolatban (amúgy nekem még tetszik is a festés mindkét gépen meg valószínű amúgy, hogy működik is terepen, az aggaszt, hogy kurvára nem egyforma)
Az elmúlt 20-30 évben ahány beszálíltás volt a 90-es években 72-esből vagy BTR-ből kb mind más árnyalatú volt. Illetve ami azóta nagyritkán nagyjavításra ment technikai eszköz és újra lett festve kb az lett egyszínű ami egy turnusban ment javításba de ha éppen elfogyott a kikevert festék és újat kellett keverni, akkor már az sem. (rosszab esetben egy gépen is lettek más-más színű részek) és ez csak sima HONVÉCCSÉGI ZŐD szín volt és jóvótazúgy, ződ ződ kész.

Na itt van kb az évszázados lehetőség a megújulásra és nagybetűs SZEMLÉLETVÁLTÁS-ra és ARCULATVÁLTÁS-ra illetve ahogy Benkő nyilatkozta BRANDÉPÍTÉS-re, amiről olyan sokat beszélnek mostanában. Erre meghozzák az új technikai eszközt többszázmilliós (Leóknál milliárdos) darabonkénti árral és már most nem sikerült a gyárból frissen kihozott eszközöknél amit nekünk raktak össze (vagy építettek konkrétan újjá), nem használtan vettük lerakatból, hogy volt alapszíne, hogy megegyezzen a színük. És ha helyből így állnak hozzá, mi a garancia, hogy jobb gazdái lesznek az új eszközöknek mint a régieknek voltak.

Hol is van a beígért szemléletváltás ?

Szerintem jó páran nem értik v nem akarják megérteni a mondanivalód lényegét.Kezd engem egy iszapbirkózásra emlékeztetni a dolog:).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A szemléletváltás ott kéne, hogy mit csinálsz azzal a technikával, mert nem elég kitömni vele a sereget, ha az üzemeltetési kultúrát nem veszed át hozzá. Az a lényeg, hogy ha vigyázol a technikára és karban tartod akkor nem fog cserben hagyni. Amúgy már mondtam párszor, hogy a színnel szakmai szemmel nincs komoly gond, főleg a Gidránokon lévővel (a leó inkább) . Csak ne legyen az, hogy a következő leszállított daraboknak megint egy kicsikét más lesz a színe, mások lesznek a foltok satöbbi satöbbi mindegy egyes szállítmánynál én konkrétan ettől tartok kicsit.

A remélhetőleg ezentúl már csak egyfajta szín lesz lesz a többi beérkező technikán, aztán majd max ha a leók mennek időközi nagyjavításra pár év múlva (ami nem marad el nem úgy mint a T-72-nél) a saját itthoni megfelelően felszerelt javító-karbantartó állomásra akkor szépen át lesznek fújva a többivel egyező színre aztán jónapot.
Biztos vagyok benne, hogy ettől nem kell tartani!
Az már kiderült, hogy Maróth úr vigyázó szeme a fórumra vetül - néha-néha..
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Az a gond,hogy te leragadtál a színnél holott Kriss egy korábbi hozzászólásában leírta az emögött meghúzódó szemléletet ami teljesen jogosan zavarja,ha csak a színkavalkád lenne a probléma szerintem nem nagyon foglalkozna vele.
" jóvanazúgy, ígyisjó,minakaz,ígyszoktuk " :D:confused::hadonaszos::mad::(
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
A szemléletváltás ott kéne, hogy mit csinálsz azzal a technikával, mert nem elég kitömni vele a sereget, ha az üzemeltetési kultúrát nem veszed át hozzá. Az a lényeg, hogy ha vigyázol a technikára és karban tartod akkor nem fog cserben hagyni. Amúgy már mondtam párszor, hogy a színnel szakmai szemmel nincs komoly gond, főleg a Gidránokon lévővel (a leó inkább) . Csak ne legyen az, hogy a következő leszállított daraboknak megint egy kicsikét más lesz a színe, mások lesznek a foltok satöbbi satöbbi mindegy egyes szállítmánynál én konkrétan ettől tartok kicsit.

A remélhetőleg ezentúl már csak egyfajta szín lesz lesz a többi beérkező technikán, aztán majd max ha a leók mennek időközi nagyjavításra pár év múlva (ami nem marad el nem úgy mint a T-72-nél) a saját itthoni megfelelően felszerelt javító-karbantartó állomásra akkor szépen át lesznek fújva a többivel egyező színre aztán jónapot.
Teljesen igazad van. Látjuk is, hogy a Leoknak, heliknek milyen szuper kis tarolot/beallot/garázst/hangárt építettek. Az üzemeltetési kultúrával sem lesz gond. Bízom benne es abban is hogy a többi cucc is egyforma színü lesz.És nem is ez a gond. Ahogy mondtam a színeken csuklóznak páran már napok óta (jomodjukban). Mintha bármit is számítana. Nem piros vagy fehér.