[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 711
113
Milyen problémák? Elmondták szépen, hogy mi ez az új fegyvercsalád.
Az max az elképzeléseiddel van.
Nincs, ez színtiszta politikai döntés ha tényleg megvesszük.
És elvertünk jópártízmillárd forintot a 200 000 cseh fegyverre. Úgy hogy bőven élettartamon belül cseréljük, hogy nincs vele baj? Na ez gecire luxus....


2 éve kapták a megbízást ... ezért mondom hogy itt kommunikációs hiba van , mert tök rég kitalálták a saját fegyvert , de szerintem azért nem nagyon beszéltek róla mert figjuk nem volt mikorra lesz olyan amit már van értelme rendszeresíteni ... az hogy ilyen hamar meg lett , lehet nem volt tervbe , azt hitték lehet 5-6 év ... nem tudom ... nem a saját elképzeléseim próbálom most itt bele viziónálni a dolgokba , hanem az honvédség új kommunikálásából próbálom értelmezni mi a szituáció ...


Na már most ha 5-6 év lett volna , akkor egyértelmű hogy addig nem lehet üres kézzel állni , ezért kellet a bren ...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Nyilván maga a lőkészség szempontjából egy kézifegyverrel átállni a másikra gyorsabb mint egyik tankról a másikra. Mondhatni elvárás is hogy többféle fegyverrel tudj lőni kézségszinten. A kérdés az hogy minek, ha nincs baj a Cz-vel?
Legyen önálló magyar fegyverfejlesztes. Ne függjünk kézifegyvereknél mástól, ne csak összeszerelőüzem legyünk.. Máskor pont ez a kritika tárgya. Együttműködési megállapodást is kötöttek a kecskeméti egyetemmel. Ott most indul pont a gépészmernöki szakon belül fegyvertervező szakirány. Sztem ezek reális érvek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 597
14 917
113
Az max az elképzeléseiddel van.
Nincs, ez színtiszta politikai döntés ha tényleg megvesszük.
És elvertünk jópártízmillárd forintot a 200 000 cseh fegyverre. Úgy hogy bőven élettartamon belül cseréljük, hogy nincs vele baj? Na ez gecire luxus....
Szépenkérlek ne káromkodj.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113

2 éve kapták a megbízást ... ezért mondom hogy itt kommunikációs hiba van , mert tök rég kitalálták a saját fegyvert , de szerintem azért nem nagyon beszéltek róla mert figjuk nem volt mikorra lesz olyan amit már van értelme rendszeresíteni ... az hogy ilyen hamar meg lett , lehet nem volt tervbe , azt hitték lehet 5-6 év ... nem tudom ... nem a saját elképzeléseim próbálom most itt bele viziónálni a dolgokba , hanem az honvédség új kommunikálásából próbálom értelmezni mi a szituáció ...


Na már most ha 5-6 év lett volna , akkor egyértelmű hogy addig nem lehet üres kézzel állni , ezért kellet a bren ...
20 évig leszarták a dolgot, hidd el, hogy ez nincs benne.

Akkor kapisgálsz szerintem jó helyen, ha a pénz felől közelíted meg a dolgot. Semmi másról nem szól ez mint pénzről.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113

2 éve kapták a megbízást ... ezért mondom hogy itt kommunikációs hiba van , mert tök rég kitalálták a saját fegyvert , de szerintem azért nem nagyon beszéltek róla mert figjuk nem volt mikorra lesz olyan amit már van értelme rendszeresíteni ... az hogy ilyen hamar meg lett , lehet nem volt terve , azt hitték lehet 5-6 év ... nem tudom ... nem a saját elképzeléseim próbálom most itt bele viziónálni a dolgokba , hanem az honvédség új kommunikálásából próbálom értelmezni mi a szituáció ...


Na már most ha 5-6 év lett volna , akkor egyértelmű hogy addig nem lehet üres kézzel állni , ezért kellet a bren ...
Úhh te, baszki 2016-ban lett a bren 2 kiválasztva.... 17-ben szerződtünk a CZ-vel.... Ne akard belemagyarázni ami nincs ott.
A poitikai döntést nem fogja a honvédség megtámadni akkor sem ha baromság... Ha oka van neki akkor az okokat ott kell keresni, hogy esetleg valamit változott a CZ (vagy a cseh kormány) és magyar fél közötti kapcsolat erősen negatív írányban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Legyen önálló magyar fegyverfejlesztes. Ne függjünk kézifegyvereknél mástól, ne csak összeszerelőüzem legyünk.. Máskor pont ez a kritika tárgya. Együttműködési megállapodást is kötöttek a kecskeméti egyetemmel. Ott most indul pont a gépészmernöki szakon belül fegyvertervező szakirány. Sztem ezek reális érvek.
Ez tök jó, csak a CZ 100+ éves és csak második nekifutásra sikerült egy modern gépkarabélyt megalkotniuk. Szerinted nekünk mi lesz a nulláról?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 986
38 283
113
A magyar kézifegyver ipar akkor tud talpon maradni hosszútávon, ha az államtól függetlenül is rentábilis. Meg kell célozni az amerikai civil piacot, ami a legnagyobb a világon - konkrétan CZ is abból él. Coltot is azért vették meg, hogy erősítsék az amerikai jelenlétüket.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 711
113
20 évig leszarták a dolgot, hidd el, hogy ez nincs benne.

Akkor kapisgálsz szerintem jó helyen, ha a pénz felől közelíted meg a dolgot. Semmi másról nem szól ez mint pénzről.

what ... hogy jön a 20 évig leszarták ? Zrinyi program ... hogy van köze az elmúlt 20 évnek ahoz ami most zajlik a Zrinyi programba ? közel semmi ...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 711
113
Úhh te, baszki 2016-ban lett a bren 2 kiválasztva.... 17-ben szerződtünk a CZ-vel.... Ne akard belemagyarázni ami nincs ott.
A poitikai döntést nem fogja a honvédség megtámadni akkor sem ha baromság... Ha oka van neki akkor az okokat ott kell keresni, hogy esetleg valamit változott a CZ (vagy a cseh kormány) és magyar fél közötti kapcsolat erősen negatív írányban.
De hány politikai döntés volt eddig a Zrinyibe ?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Alap lőfegyverből tizenévre raktározol pótalkatrészt mindent, kiképzési anyagot mindent többtízezer embernek. Mozgosítási tartalék satöbbi. Sokkal nagyobb kiképzési vonzata van mint egy század harcskocsinak. Tankéknál közel sem akkora probléma.
Lemaradtam. Mondta valaki, hogy rendszeresítve lesz?
Szerintem marha jó dolog, hogy egy műszaki képzésben vannak ilyen projektmunkák melyek kézzel fogható végterméket eredményeznek. A tanulók a teljes spektrumot végigviszik a tervezéstől a gyártásig, ez egy borzasztó fontos dolog. Ezek a projekt munkák nagyon fontosak, és minél több kéne belőlük, lehetőleg egyetemen is. Mert per pill ott tartunk úgy jönnek ki gépészmérnökök, hogy nem tudnak műszaki rajzot olvasni… legalább is az interjún nem megy… ha meg megkérdem, hogyan gyártana le egy egyszerű tengelyt megmunkálási terv vagy valami azt mondja kiöntené vasból… megtörtént sajnos többször is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Az max az elképzeléseiddel van.
Nincs, ez színtiszta politikai döntés ha tényleg megvesszük.
És elvertünk jópártízmillárd forintot a 200 000 cseh fegyverre. Úgy hogy bőven élettartamon belül cseréljük, hogy nincs vele baj? Na ez gecire luxus....
Én nem hallottam a Brenek cseréjéről. Pont azt is reklámozták a rep.napon ezek mellett. Várjuk meg @Green Leader holnapi cikkét erről, hátha oszlik a homály.

2 féle megközelítése van a sztorinak. Minek, hisz itt a Cz csomag, épphogy bevezették.

Másik. Ne álljunk meg itt, kézifegyvereknél legyünk önállók. Magyar seggbe magyar lófaszt. :)
Plusz legyen kialakítva egyetemi és technikumi fegyvertervezői, gyártói szakképzési rendszer. Ezek megindultak, most próbálnak nekik értelmes feladatot is adni.

Ennek ellenére persze hogy nem kellene a Breneket kukázni. Látok én is nehézségeket. De ezek a fegyverek protók. Alig lőttek velük. Sztem nem kár érte ha saját tapasztalatot szerzünk. Még be is vezethetjük évek múlva, ha találnak nekik vmi értelmes szerepet.

Nem egyszerű, de ilyen az élet!!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

2 éve kapták a megbízást ... ezért mondom hogy itt kommunikációs hiba van , mert tök rég kitalálták a saját fegyvert , de szerintem azért nem nagyon beszéltek róla mert figjuk nem volt mikorra lesz olyan amit már van értelme rendszeresíteni ... az hogy ilyen hamar meg lett , lehet nem volt tervbe , azt hitték lehet 5-6 év ... nem tudom ... nem a saját elképzeléseim próbálom most itt bele viziónálni a dolgokba , hanem az honvédség új kommunikálásából próbálom értelmezni mi a szituáció ...


Na már most ha 5-6 év lett volna , akkor egyértelmű hogy addig nem lehet üres kézzel állni , ezért kellet a bren ...
Ne haragudj, de nem jó a gondolatmenet.
Nem csupasz picsával álltunk azért e téren. Ha már ez volt a cél, hogy saját tervezésű fegyver, akkor ha pár évet csúszik, addig is ott lettek volna használatban a korábbi fegyverek. 5-6 évre nem fogsz 200 ezres nagyságban fegyvert vásárolni.
Én értem, amit Maróth mond, hogy ennek minden joga a miénk, de ennek hiányát akkor is tudták, mikor a Brent rendszeresítették.
Nem gond, hogy csinálják, nem gond, hogy fejlesztik a fegyvert és a tudást; az se baj, hogy a MH teszteli nekik; sőt ha van rá igény, gyártsák is, de pont most rendszeresíteni a fegyvercsaládot a honvédségnél...
Ha meg azt tervezik, hogy felépítik a márkát, a fejlesztést, a terméket folyamatosan fejlesztik és gyártják és majd valamikor egyszer a brennek lesz a váltótipusa, akkor meg nem volt eléggé hangsúlyozva, hogy majd egyszer...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
what ... hogy jön a 20 évig leszarták ? Zrinyi program ... hogy van köze az elmúlt 20 évnek ahoz ami most zajlik a Zrinyi programba ? közel semmi ...
Magáról a Zrínyiről beszélek. Te tényleg azt hiszed, hogy Hétfőről Keddre fontos lett a honvédelem? Ha olyan fontos akkor miért a rajzasztalról veszünk IFV-t? Miért nem teszteljük előtte mint az ausztrálok? Miért a török taligát vesszük? Miért a CZ lett? Talán azért mert gyártást is adnak ami fontosabb minden másnál? Mert hidd el, hogy van a török taligánál és a CZ-nél jobb, épp csak azt nem gyárthatjuk. Na akkor melyik a fontosabb?Az ipari vagy a honvédelmi fejlesztés?

Én ürülök a Zrínyinek és ha van is bennem egy kis hiányérzet amiért nem az én preferenciám szerint vásároltunk, attól még látom azt, hogy valóban modern és hatékony dolgokat rendszeresítünk!
Nem gondolom, hogy hülyeségre megy el a pénz, de azt igen, hogy nem lett Hétfőről Keddre fontosabb a honvédelem ügye.