[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Volt, de csak szűk körben osztogatták.

Majd felhívom őket jövő héten.
Légyszíves finoman utalj rá, hogy a haditechnikai kerekasztal tagjai türelmetlenek. :cool:

És hogy a haditechnikai kerekasztal tagjai elég nagy befolyással rendelkeznek Maróth Gáspár irányába.:cool:

Így a haditechnikai kerekasztal a különböző beszerzésekre nagy hatással vannak. :cool:

Így nem tanácsos megváratni minket vagy kihagyni bármiből. :cool:
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Kint az új cikk a Gestamen Arms-ról.

Lehet a hadi ipar topikba kéne? @Terminator rakd át ha gondolod.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 510
72 513
113
Kint az új cikk a Gestamen Arms-ról.

"Korábban egyes haditechnikai szakértői körökben többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés."
@Green Leader: köszönjük szépen a népszerűsítést, de sajnos nem vagyunk szakértők és az elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért szerintem szerencsésebb lenne átírni valami ilyesmire a fenti mondatot: "Korábban a haditechnikai fórumokon többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés." De lehet hogy inkább törölni kellene a HTKA fórumra vonatkozó linket, mert a fegyvergyártó nevével kapcsolatos találgatás inkább volt vicces, mint "szakértői".
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
@Green Leader: köszönjük szépen a népszerűsítést, de sajnos nem vagyunk szakértők és az elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért szerintem szerencsésebb lenne átírni valami ilyesmire a fenti mondatot: "Korábban a haditechnikai fórumokon többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés." De lehet hogy inkább törölni kellene a HTKA fórumra vonatkozó linket, mert a fegyvergyártó nevével kapcsolatos találgatás inkább volt vicces, mint "szakértői".
Arról nem mi tehetünk, hogy van egy ilyen nevű potencia növelő tabletta! Nekem ezt dobta ki legelőször a Google!
Márkanév választás nulladik lépése, hogy rákeres az ember sok oldal mélységben és megnézi van-e már hasonló néven valami és ha igen akkor az mennyire zavaró, keverhető...
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
@Green Leader: köszönjük szépen a népszerűsítést, de sajnos nem vagyunk szakértők és az elmúlt hónapokban sokat esett a fórum színvonala is, ezért szerintem szerencsésebb lenne átírni valami ilyesmire a fenti mondatot: "Korábban a haditechnikai fórumokon többen is találgatták, hogy mit jelenthet az elnevezés." De lehet hogy inkább törölni kellene a HTKA fórumra vonatkozó linket, mert a fegyvergyártó nevével kapcsolatos találgatás inkább volt vicces, mint "szakértői".
Ezen a fórumon még mindig sokkal több szakértelem tömörül haditechnikai témákkal kapcsolatosan, mint gyakorlatilag bármely másik hazai fórumon / csoportban, amit ismerek, úgyhogy részemről helytálló a kijelentés. Az pedig, hogy valakinek van humora, szerintem sose baj.

A Gestamenesek amúgy hónapokkal azelőtt hallottak már a nevükkel kapcsolatos viccelődésről, mint hogy azt megemlítettem volna, szerintem senki nem vette sértésnek xd
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 354
113
Kint az új cikk a Gestamen Arms-ról.

Lehet a hadi ipar topikba kéne? @Terminator rakd át ha gondolod.

Azt azért (nem) kicsit nem értem, hogy a géppisztolynál, =>

g9smg-486272.jpg


--ahol csak számít igazán a (kis)méret-- miért nem csinálták meg "bull-pup" elrendezésben (pisztolymarkolatban a tár), sőt a ((kedvenc))kínaim, pisztoly és/vagy csigatáras verzióban, utóbbival közel 100-as tárkapacitással :eek: -
changfeng9.jpg
kínai-

...és a magyar csigatáras pisztoly is volt, pár százas sorozatban, a gyűjtők egyik kedvence mostanában is(most gyorsan nem találtam meg :( ),


-... csiga-tárnak(Calico pl.) is van/lenne --szerintem-- létjogosultsága, ahol nagy tárkapacitás az igény!

A "bull-pup"(/pisztoly markolat-táras) változattal nyernek 7-8-10 cm-t, amit vagy a pontosság, stop-hatás... növelése érdekében lehet használni, vagy további méretet és ezzel súlyt lehet csökkenteni.

...mondjuk még fejlesztési szakaszban van a dolog, hátha olvasnak HTKA-t! :rolleyes: :oops: ;) ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
Azt azért (nem) kicsit nem értem, hogy a géppisztolynál, =>

g9smg-486272.jpg


--ahol csak számít igazán a (kis)méret-- miért nem csinálták meg "bull-pup" elrendezésben (pisztolymarkolatban a tár), sőt a ((kedvenc))kínaim, pisztoly és/vagy csigatáras verzióban, utóbbival közel 100-as tárkapacitással :eek: -
changfeng9.jpg
kínai-

...és a magyar csigatáras pisztoly is volt, pár százas sorozatban, a gyűjtők egyik kedvence mostanában is(most gyorsan nem találtam meg :( ),


-... csiga-tárnak(Calico pl.) is van/lenne --szerintem-- létjogosultsága, ahol nagy tárkapacitás az igény!

A "bull-pup"(/pisztoly markolat-táras) változattal nyernek 7-8-10 cm-t, amit vagy a pontosság, stop-hatás... növelése érdekében lehet használni, vagy további méretet és ezzel súlyt lehet csökkenteni.

...mondjuk még fejlesztési szakaszban van a dolog, hátha olvasnak HTKA-t! :rolleyes: :oops: ;) ...
Danuvia pisztoly és a tár magyar találmány.
Egyébként civil lőklubbokban nagyon népszerűek a 9mm es félautomata (nem is tudom karabély puska izék)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Azt azért (nem) kicsit nem értem, hogy a géppisztolynál, =>

g9smg-486272.jpg


--ahol csak számít igazán a (kis)méret-- miért nem csinálták meg "bull-pup" elrendezésben (pisztolymarkolatban a tár), sőt a ((kedvenc))kínaim, pisztoly és/vagy csigatáras verzióban, utóbbival közel 100-as tárkapacitással :eek: -
changfeng9.jpg
kínai-

...és a magyar csigatáras pisztoly is volt, pár százas sorozatban, a gyűjtők egyik kedvence mostanában is(most gyorsan nem találtam meg :( ),


-... csiga-tárnak(Calico pl.) is van/lenne --szerintem-- létjogosultsága, ahol nagy tárkapacitás az igény!

A "bull-pup"(/pisztoly markolat-táras) változattal nyernek 7-8-10 cm-t, amit vagy a pontosság, stop-hatás... növelése érdekében lehet használni, vagy további méretet és ezzel súlyt lehet csökkenteni.

...mondjuk még fejlesztési szakaszban van a dolog, hátha olvasnak HTKA-t! :rolleyes: :oops: ;) ...
Ha megfigyeled a tokja azonos mindegyik fegyvernek a könnyű gyárthatóság miatt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Azt azért (nem) kicsit nem értem, hogy a géppisztolynál, =>

g9smg-486272.jpg


--ahol csak számít igazán a (kis)méret-- miért nem csinálták meg "bull-pup" elrendezésben (pisztolymarkolatban a tár), sőt a ((kedvenc))kínaim, pisztoly és/vagy csigatáras verzióban, utóbbival közel 100-as tárkapacitással :eek: -
changfeng9.jpg
kínai-

...és a magyar csigatáras pisztoly is volt, pár százas sorozatban, a gyűjtők egyik kedvence mostanában is(most gyorsan nem találtam meg :( ),


-... csiga-tárnak(Calico pl.) is van/lenne --szerintem-- létjogosultsága, ahol nagy tárkapacitás az igény!

A "bull-pup"(/pisztoly markolat-táras) változattal nyernek 7-8-10 cm-t, amit vagy a pontosság, stop-hatás... növelése érdekében lehet használni, vagy további méretet és ezzel súlyt lehet csökkenteni.

...mondjuk még fejlesztési szakaszban van a dolog, hátha olvasnak HTKA-t! :rolleyes: :oops: ;) ...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
A hadiipar fejlesztés elsősorban a miniszter kompetenciája nem a kormánybiztosé. Sajnos tegyük hozzá, utóbbi nem rendelkezik olyan katonai végzettséggel, ami miatt ne lehetne kétségbe vonni haderőfejlesztés tekintetében a kompetenciáját, hiába veszik körül szakemberek, volt katonák (akiket egyébként Ruszin-Szendi kövér alkholistáknak bélyegezett meg, még saját miniszterét is, tehát mindenkit aki a Néphadseregben szolgált tiszti rendfokozattal.).
A hát a miniszter kompetenciáit előbb kétségbe vonom bármikor mint a kormánybiztosét.
A jó példa az, hogy a hadiipar szempontjából jó dolog a Gestamen projekt (ha sikeres lesz és el tudjuk adni máshol is, hogy némi pénzt hozzon vissza) viszont a haderőfejlesztés szempontjából egy púp a szervezet hátára ami még az előző kézifegyver generációváltást se fejezte be és a fegyveres szervek szempontjából egy CZ licenc bővítés vagy egy nyílt licenc megvásárlása sokkkal előnyösebb lenne, mint mondjuk 5 év múlva újra elkezdeni egy kézifegyver cserét.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
A hadiipar fejlesztés elsősorban a miniszter kompetenciája nem a kormánybiztosé. Sajnos tegyük hozzá, utóbbi nem rendelkezik olyan katonai végzettséggel, ami miatt ne lehetne kétségbe vonni haderőfejlesztés tekintetében a kompetenciáját, hiába veszik körül szakemberek, volt katonák (akiket egyébként Ruszin-Szendi kövér alkholistáknak bélyegezett meg, még saját miniszterét is, tehát mindenkit aki a Néphadseregben szolgált tiszti rendfokozattal.).
Nem Benkőt alkoholistázta le, ez ölég durva csúsztatás és erőltetett belemagyarázás. Felhívta a figyelmet, hogy a néphadseregből eredő piázós hagyománnyal szemben nulla tolerancia van. Ez egy létező, a belső fegyelmet züllesztő probléma volt, amit még ma is összeköt a közvélemény a Honvédséggel, habár ma már nem jellemző. (bar mondott példát, hogy találkozott vele és határozottan oldotta meg) Ahogy akadt pár nagy figyelmet kapó durva fegyelmi vétség vagy gyanú az utóbbi időben. Nah, ezeknek a folyamatoknak is üzent.

Ez teljesen szimpatikus! Ahogy az is, hogy nem az Előre, hanem az Utánam jelszó szellemében vezeti RSzR a Honvédséget. Aktivan mutatja, hogy bár ma már ő a parancsnok, de a pályán is odateszi magát. Ha kell helikopterből ugrik, ha kell ott van a reggel 8as futáson az első sorban.

Más
Haderőfejlesztés hadiipar fejlesztés nélkül nincs. Ezt a magas kiadások legalább részbeni itthon tartás miatt szükséges. Ezért ezek figyelembe vétele, ugyanolyan fontos szempont, mint a geopolitikai hatás. Haderőfejlesztési katonai szempontok, hadiipar és geopolitika azonos arányban kell, hogy megjelenjen a Zrínyiben. Marothnak ezt a feladata összehangolni, nem a fenti szempontok kérdéseire szakmai válaszokat adni. Ez idáig külső szemmel elváráson felül halad. Ha van belső konfliktus egy ilyen komplex fejlesztésnél, az teljesen természetes. Ha nem lenne, az a gond, akkor vki belexarik és nem áll ki a saját területéért. Ha megmarad az egyensúly, akkor a vita jó és előre visz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
A hát a miniszter kompetenciáit előbb kétségbe vonom bármikor mint a kormánybiztosét.
A jó példa az, hogy a hadiipar szempontjából jó dolog a Gestamen projekt (ha sikeres lesz és el tudjuk adni máshol is, hogy némi pénzt hozzon vissza) viszont a haderőfejlesztés szempontjából egy púp a szervezet hátára ami még az előző kézifegyver generációváltást se fejezte be és a fegyveres szervek szempontjából egy CZ licenc bővítés vagy egy nyílt licenc megvásárlása sokkkal előnyösebb lenne, mint mondjuk 5 év múlva újra elkezdeni egy kézifegyver cserét.
A Bren cserét egyértelműen többször cáfolták. Én nem zárom ki a további Cz üzletet, de azt se feledd, hogy egy tárgyaláson Gestamennel a fiókban sokkal alkuképpesebbek vagyunk, mint anélkül. Egyszerűen futhat párhuzamosan a két projekt, főleg, hogy a Gestamen még nagyon kezdő és bizonytalan kimenetelű fázisban van. Sztem az mindig jó, ha több vasat tartunk a tűzben.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
A hát a miniszter kompetenciáit előbb kétségbe vonom bármikor mint a kormánybiztosét.
A jó példa az, hogy a hadiipar szempontjából jó dolog a Gestamen projekt (ha sikeres lesz és el tudjuk adni máshol is, hogy némi pénzt hozzon vissza) viszont a haderőfejlesztés szempontjából egy púp a szervezet hátára ami még az előző kézifegyver generációváltást se fejezte be és a fegyveres szervek szempontjából egy CZ licenc bővítés vagy egy nyílt licenc megvásárlása sokkkal előnyösebb lenne, mint mondjuk 5 év múlva újra elkezdeni egy kézifegyver cserét.
A Gestamennek akkor, és csak akkor van értelme, ha az új 6.8x51 és 8.6x70 NM űrméretekre fejleszt.