Feltehetően, mivel szegény ember vízzel főz. 3 dandárunk van, de egyik sem teljes harcértékű, sőt... Tatán vannak aharckocsizók és a PZH-k. Aztán más semmi, ha a BTR harcjárműveket nem számolom.
Hódmezőn leszek, ha jól sejtem a 3 zlj Lynx harcjárműves lövészek. Aztán itt is más semmi.
Debrecen, na ők a rejtély vége, de onnan max., a felderítő ezred jöhet szóba, mint akik a nehézdandár felderítő alegységét ki fogják állítani.
Ez lenne a 3 harcoló dandár, ami csak ilyen, sajnos.
Aztán még kiegészítik a nehézdandár szervezést, nyilván logisztikával, híradó alegységgel, egészségyügyisekkel, műszakiakkal, stb.
Mivel a mi Honvédségünkben nincs egy kompletten feltöltött és felszerelt alakulat, ami egyben kiadná ezt, külön, külön is.
Ebből jól látszik, a haderőfejlesztés eddigi mértéke, kizárólag a NATO feladatra felajánlott nehézdandár kiállításáról szól, alapvetően egységesen terhelve a teljes rendszert. Ezért megy ide is, oda is, új technika.