[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
17 386
30 453
113
Nézzünk egy kis összehasonlítást, hogy különféle arányszámok alapján hogy kellene kinézzen a magyar haderő, ha mi lennénk a balti államok! Az összehasonlítás az arányszámokat hozzá is igazítja a magyar valósághoz, tehát valamifajta arányos mi lenne ha azok lennénk más mentalitással, de hasonló prioritásokkal számok a végeredmény!

A táblázat nem jelöli a nem rendszeresített, tárgyalás, szállítás, beszerzés alatt álló eszközöket.

De az arányszámoknál számol velük magyar résznél. Ahol valami van nálunk, de nincs náluk, ott a nálunk rendszerben lévő -általában csekély- darabszámot is tudomásul veszi.

magyar-balti-sszehasonl-t-s.jpg

magyar-balti-sszehasonl-t-s-ORBAT.jpg



Hát igen. Itt látszik, hogy a NATO parazitájaként létező Magyarország mit művel és milyen kimagasló erőfeszítéseket tesznek hozzánk képest a balti államok a honvédelem terén! Dehát azt is látjuk, hogy nemcsak az arányosan magyar viszonyokra alkalmazott balti hozzáállás, hanem ezeknek a kisállamoknak a jelen hadereje is gyakran nagyobb, jobban felszerelt mint a Zrínyiben épített Honvédség:
"Fel-felvontuk a szemöldökünket csodálkozva, amikor az egy darab lövészszázaddal és másfél BMP-vel rendelkező balti törpeállamok fenyegették Oroszországot blitzkrieggel." :rolleyes::eek::mad:o_O

Magyar haderő:
1x harckocsi zászlóalj
3x lövészzászlóalj
1x tüzérosztály
azaz
44x harckocsi
~300x IFV/APC
24x önjárólöveg

Észt haderő:
6x lövészzászlóalj (3 reguláris, 3 tartalékos)
2x tüzérosztály
azaz
310x IFV/APC (annyi mint nekünk)
48x önjáró löveg (2x több mint a magyar)

Lett haderő:
17x lövészzászlóalj (3 reguláris, 14 tartalékos)
azaz
454x IFV/APC (másfélszer több mint a magyar)
47x önjáró löveg (2x több mint a magyar)

Litván haderő:
1x harckocsi zászlóalj
16x lövészzászlóalj (7 reguláris, 9 tartalékos)
3x tüzérosztály
azaz
44x harckocsi (annyi mint nekünk)
492x IFV/APC (másfél-kétszer több mint a magyar, mert félezer 4x4 is van!)
39x önjáró löveg (másfélszer több mint a magyar)

A balti tartalékosok gépesített erők 8x8, 6x6 vagy 4x4 APC-el, több százas darabszámban, míg a magyar tartalékosok pucér gyalogosok járművek, tüzérség, fegyverek nélkül. A magyar tartalékosoknak csak kézifegyvereik vannak, nem bevethető gépesített zászlóaljak. A baltiak mind azok! Nem lovasdzsentri semmirekellők bohóckodnak ott!

A balti államoknak valódi hadereje van, nekünk meg semmink nincs hozzájuk képest. Irigykedve nézzük a baltiakat és ökölbe szorul a kezünk, amikor a kormánypropaganda a pofánkba hazudik!

Akárhogy is nézem, mindhárom balti állam hadereje önmagában erősebb, mint a magyar haderő. Szóval vissza a pofával, mert bárcsak a brüsszeliták lennének nálunk is hatalmon, hogy olyan haderőnk és fegyverkezési programunk legyen, mint egy nálunk négy-ötször kisebb balti államnak! Bár ők honvédelemre készülnek, mi meg hivatalosan is kapitulációra.