[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 330
9 863
113
4. Különleges erők megfordíthatják a háború menetét - túl értékelt egy nagy méretű háborúban betölthető szerepük. Ukrajnában többnyire "sima gyalogságként" harcolnak.
Itt nagyon mellényúl. Mitől lennének túlértékeltek? Nem sima gyalogságként harcolnak.

Amúgy köszi, hogy összefoglaltad!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Itt nagyon mellényúl. Mitől lennének túlértékeltek? Nem sima gyalogságként harcolnak.

Amúgy köszi, hogy összefoglaltad!
A pop cultureben kb. NAVY Seal "megmenti a világot", ezért sokan az hiszik hogy ezek mind "terminátorok". Azt mondja, hogy kevés ilyen speciális igényű feladat van egy olyan nagy háborúban mint az ukrajnai - a specnaz is kb. sima gyalogosként van mostanság bevetve és a háború elején sem remekeltek. A VDV meg kifejezetten gyengén szerepelt - pl.a hosztomeli reptéren szétszedték őket pár nap alatt, mivel nem jött az utánpótlás és bénáztak is sokat. (Volt egy videó régebben egy elfogott VDV-s sráccal - az egyetéen túl élő volt a zászlóaljából. Sok érdekeset mesélt...)
Mivel létezik ukrán légvédelem és légierő még mindig, így nehezen mozgathatóak, légi járműveik sérülékenyek - nem nagyon van lehetőség őket úgy bevetni, ahogy ki lettek találva, ki lettek képezve.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 102
113
A pop cultureben kb. NAVY Seal "megmenti a világot", ezért sokan az hiszik hogy ezek mind "terminátorok". Azt mondja, hogy kevés ilyen speciális igényű feladat van egy olyan nagy háborúban mint az ukrajnai - a specnaz is kb. sima gyalogosként van mostanság bevetve és a háború elején sem remekeltek. A VDV meg kifejezetten gyengén szerepelt - pl.a hosztomeli reptéren szétszedték őket pár nap alatt, mivel nem jött az utánpótlás és bénáztak is sokat. (Volt egy videó régebben egy elfogott VDV-s sráccal - az egyetéen túl élő volt a zászlóaljából. Sok érdekeset mesélt...)
Mivel létezik ukrán légvédelem és légierő még mindig, így nehezen mozgathatóak, légi járműveik sérülékenyek - nem nagyon van lehetőség őket úgy bevetni, ahogy ki lettek találva, ki lettek képezve.
A legtöbb elhúzódó nagyobb háborúban a különleges erők "sima" gyalogoskènt vannak bevetve.

Az 1 túlélő a zászlóaljból meg finoman propagandaszagú.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
A legtöbb elhúzódó nagyobb háborúban a különleges erők "sima" gyalogoskènt vannak bevetve.

Az 1 túlélő a zászlóaljból meg finoman propagandaszagú.
A srác elmondta, hogy gyakorlatozni indultak Belaruszból és a helikopteren mondták be nekik, hogy "élesbe mennek" Ukrajnába - totál lefagyott mindenki, nem erre készültek. Kirakák őket hosztomeli reptéren a háború első napján. 1-2 napig egész nyugi volt, minimális ellenállás volt - bár pár gépüket lelőtték az odaúton. A nehéz felszerelésük vagy 2 napot késett, addig a reptéren volt beásva könnyű fegyverekkel.
Amikor megjöttek láncos járművek (BMD-k), akkor mindenkit összehívtak a kipakolt járművekhez és lőszerhez, ellátmányhoz.
Amikor kb. minden egy helyen (pár száz méteren belül) volt brutális tüzársági tűzet kaptak: az emberek és járművek nagy része odalett. A reptér centire be volt lőve: az ukránok azt várták, hogy megjöjjön az utánpótlásuk és egy helyre csoportosúljanak.
Viszonylag hamar tarthatatlan lett a helyzetük (pár kollégája konkrétan bekattant pergőtűzől és s stressztől), így az alakulat maradéka pár megmaradt BMD-vel ott hagyták a repteret és elindultak a vélt saját vonalak felé. Útközben is tüzérségi és RPG tűz - az ő járgányát is kilőtték. Képszakadás: ukrán katonák ébresztgették, foglyul ejtették - mikor magához tért látta, hogy semmi nem maradt az oszlopukból, minden kiégett.
Most lehet, hogy volt még túlélő, de ő másról nem tud az alakulatából. Ő azért úszta meg, mert eszméletét vesztette valamilyen fedezék közelében.
(A fenti sztorit emlékezeből írtam - lehet, hogy itt ott nem pontos. Érdemes megnézni az eredetit.)

Nyilván egy ukránok által közzé tett videó, de nekem hitelesnek tűnt...akit érdekel itt megnézheti.


 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
A srác elmondta, hogy gyakorlatozni indultak Belaruszból és a helikopteren mondták be nekik, hogy "élesbe mennek" Ukrajnába - totál lefagyott mindenki, nem erre készültek. Kirakák őket hosztomeli reptéren a háború első napján. 1-2 napig egész nyugi volt, minimális ellenállás volt - bár pár gépüket lelőtték az odaúton. A nehéz felszerelésük vagy 2 napot késett, addig a reptéren volt beásva könnyű fegyverekkel.
Amikor megjöttek láncos járművek (BMD-k), akkor mindenkit összehívtak a kipakolt járművekhez és lőszerhez, ellátmányhoz.
Amikor kb. minden egy helyen (pár száz méteren belül) volt brutális tüzársági tűzet kaptak: az emberek és járművek nagy része odalett. A reptér centire be volt lőve: az ukránok azt várták, hogy megjöjjön az utánpótlásuk és egy helyre csoportosúljanak.
Viszonylag hamar tarthatatlan lett a helyzetük (pár kollégája konkrétan bekattant pergőtűzől és s stressztől), így az alakulat maradéka pár megmaradt BMD-vel ott hagyták a repteret és elindultak a vélt saját vonalak felé. Útközben is tüzérségi és RPG tűz - az ő járgányát is kilőtték. Képszakadás: ukrán katonák ébresztgették, foglyul ejtették - mikor magához tért látta, hogy semmi nem maradt az oszlopukból, minden kiégett.
Most lehet, hogy volt még túlélő, de ő másról nem tud az alakulatából. Ő azért úszta meg, mert eszméletét vesztette valamilyen fedezék közelében.
(A fenti sztorit emlékezeből írtam - lehet, hogy itt ott nem pontos. Érdemes megnézni az eredetit.)

Nyilván egy ukránok által közzé tett videó, de nekem hitelesnek tűnt...akit érdekel itt megnézheti.


Keresd már vissza, hogy, mi történt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 102
113
Ja, hogy azt sem tudod mi történt...

Emeld már ki azt a részt ès illeszd be a válaszodba ahol èn azt pedzegettem, 200 embernek meg kellett volna állítani egy dandárt.
A kèrdőjel arra ment.

A sztori pedig mindkét fél rèszère, tökéletes propagandaanyag.

Az oroszoknak egy amolyan 300.
Az ukránoknak meg, hogy milyen szinten szètkaptuk őket.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
680
2 677
93
A srác elmondta, hogy gyakorlatozni indultak Belaruszból és a helikopteren mondták be nekik, hogy "élesbe mennek" Ukrajnába - totál lefagyott mindenki,
Ezt te komolyan elhiszed?! Egy ekkora deszantműveletet így hajtanának végre??? (Ki lehetne már adni egy 2x1000 oldalas könyvet Mítosz és valóság, azaz a propaganda hatalma című könyvet.)
- az ő járgányát is kilőtték. Képszakadás: ukrán katonák ébresztgették, foglyul ejtették - mikor magához tért látta, hogy semmi nem maradt az oszlopukból, minden kiégett.
Most lehet, hogy volt még túlélő, de ő másról nem tud az alakulatából. Ő azért úszta meg, mert eszméletét vesztette valamilyen fedezék közelében.
Próbálom elképzelni, ahogy a kilőtt járművéről elrepül "valamilyen fedezék közelébe". (Más megoldás nemigen van, mert ugye "képszakadás" volt.)

Ebként én is túléltem, ott voltam nem messze a "valamilyen fedezéktől" 34,5 méterre a hogyishívják és a tudodmi között, szerencsére rámesett Szergej, tudod az a nagydarab, alacsony szőke gyerek és a holtteste felfogta az izéket. Én még az ukránok érkezése előtt magamhoz tértem és egy laposkerekű biciklivel elkarikáztam. Kurvára leizzadtam, úgyhogy javasolni fogom, hogy rendszeresítsék a kerékpárpumpát az orosz hadseregben. Így, ha legközelebb pumpával indulunk gyakorlatra, akkor tudni fogom, hogy hazudnak. :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Ezt te komolyan elhiszed?! Egy ekkora deszantműveletet így hajtanának végre??? (Ki lehetne már adni egy 2x1000 oldalas könyvet Mítosz és valóság, azaz a propaganda hatalma című könyvet.)

Próbálom elképzelni, ahogy a kilőtt járművéről elrepül "valamilyen fedezék közelébe". (Más megoldás nemigen van, mert ugye "képszakadás" volt.)

Ebként én is túléltem, ott voltam nem messze a "valamilyen fedezéktől" 34,5 méterre a hogyishívják és a tudodmi között, szerencsére rámesett Szergej, tudod az a nagydarab, alacsony szőke gyerek és a holtteste felfogta az izéket. Én még az ukránok érkezése előtt magamhoz tértem és egy laposkerekű biciklivel elkarikáztam. Kurvára leizzadtam, úgyhogy javasolni fogom, hogy rendszeresítsék a kerékpárpumpát az orosz hadseregben. Így, ha legközelebb pumpával indulunk gyakorlatra, akkor tudni fogom, hogy hazudnak. :rolleyes:
Rengeteg hadifogoly beszámolóban szerepel hogy utolsó pillanatban közölték hogy hová mennek és mi a feladat.
A hosztomeli reptér elleni akció valóban nem volt egy siker történet - videó is volt hogy több arra tartó helikoptert lelőttek - végül fel kellett adják a repteret és környékét.

A sztori részleteiről meg mindenki gondol amit akar. Az tény, hogy a front mögé dobott erőket mint a VDV kellő támogatás nélkül mindig felőrlik. A támogató konvoj elakadt, a légi fölény sem volt meg...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 102
113
Rengeteg hadifogoly beszámolóban szerepel hogy utolsó pillanatban közölték hogy hová mennek és mi a feladat.
A hosztomeli reptér elleni akció valóban nem volt egy siker történet - videó is volt hogy több arra tartó helikoptert lelőttek - végül fel kellett adják a repteret és környékét.

A sztori részleteiről meg mindenki gondol amit akar. Az tény, hogy a front mögé dobott erőket mint a VDV kellő támogatás nélkül mindig felőrlik. A támogató konvoj elakadt, a légi fölény sem volt meg...
Elhiszem hogy nem tudták.
Vödörben èlnek.
Az, hogy nem tudta ok. De nem is sejtette.
Megdöbbentek.
Szegények.
Követelmény a 80as IQ?

Admirális ne bassz föl.

Persze egy hadifogoly mi a faszt mondjon.


Megvan a sztori?
Ès, hogy mennyi igaz belőle?

A nagy összecsapás?
A húdesok iraki halott?
A taxi típusa?
Stbstb.

Tekerj a vallatáshoz. Mobilon nem tudom megnézni hányadik perc. Kb a 2/3 a.



A navy Seal meg a vdv meg nem egy szint.

A Seal nem repterek elfoglalására van.
Arra vannak amcsiban az ejtőernyősök,esetleg a rangerek.
De helikopterrel az MC is.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 553
113
Itt nagyon mellényúl. Mitől lennének túlértékeltek? Nem sima gyalogságként harcolnak.

Amúgy köszi, hogy összefoglaltad!
Nem tudom miről beszélsz...Egyáltalán nem nyúl mellé. Arról beszél, hogy ha nem eredeti feladatkörük szerint vetik be őket mint ahogyan kellene mert arra lettek kiképezve (ellenséges vonalak mögötti tevékenység, hidak robbantása, utánpótlás konvojok zaklatása, magas szintű célpontok kiiktatása, partizán tevékenység szervezése stb. hanem a frontvonal hézagainak betömésére vagy kritikus helyszínek bevédésére, esetleg reguláris erők támogatására akkor csak feleslegesen feláldozzák őket. Mivel speciálisan képzett emberekről van szó akik aszimetrikus hadviselésre vannak kiképezve amire a hadsereg többi része nem képes ezért pótolhatatlanok. Azaz nettó pazarlása az értékes javaknak...Mint ez több háborúban bebizonyosodott és ami miatt a vezetőik is többször konfrontálódtak a hadvezetésükkel is. Egyszerűen nem erre vannak kitalálva...A "túlértékelést" arra érti, hogy azért mert valahol elit egységként bevetik a frontvonalban még valószínűleg nincs garancia arra, hogy megfordítják a csata menetét. Viszont a pusztulásukkal tutira veszít az adott hadsereg a speciális feladatokat igénylő képességeiből.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
A srác egy higgadt értelmes elemző. Az Ukrajnában lezajlott eddigi események alapján vet fel néhány következtetést amit a jövő konvencionális háborúinál érdemes figyelembe venni a NATO tagállamoknak. A videó angol nyelvű max. angol felirat állítható be alá. Nem mellesleg ha már nálunk épp sereg újjáépítés zajlik akkor ehhez is meg van benne fogalmazva néhány jó gondolat...mire érdemes költeni és mire nem annyira.
Mitől értelmes ez Neked? Minden NATO nagykutya már 2015 óta nyomja hogy “nehéz technika nehéz technika nehéz technika”
Azért mert ez a manusz csinált egy vidit youtubra még nem lesz sem értelmes de főleg nem elemző….
Nem mondom hogy csak BS de azért eléggé az… MG az ilyenek miatt mondta hogy “picit szerényebben”

Btw , srácok azért valami szint alá legalább ne adjuk már…. Pár napja az 500.000 szerb lezsírozva faszi most meg ez a majom nemár….
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 553
113
A VDV egyébként nem szerepelt le az első Hosztomeli csatában (más néven Antonov repülőtér). Egyszerűen a körülmények és a rossz tervezés áldozatai lettek. Az orosz hírszerzés betlizett, nem kicsit. Az ötlet egyébként jó volt. Azzal számoltak, hogy egy több fronton megindított támadással és a főváros gyors bevételével (politikai és katonai vezetés kiiktatásával) pontot tesznek az ukrán ellenállás kialakulására mielőtt az magához térne. Valószínúleg nem is számítottak ilyen erős ellenállásra. Egyébként a VDV-n kívül több más speciális egység is bevetésre került Kijev környékén akkor. A zászlóajnyi VDV-s deszant erős ukrán légvédelmi tűzben érkezett, de ahogy az kell nagyon gyorsan elfoglata a Gosztomeli repülőteret és több kissebb támadást is visszavert (9. ejtőernyős dandár + nemzeti gárda 4. gyorsreagálású dandárja) a satját légi támogatás mellett.. Azonban a légi utánpótlás (ellátmány, nehéz fegyverzet, még több ember) nem érkezett meg időben és a szárazföldi előrenyomulás is lelassult majd elakadt. A Kijevbe beszivárgó specnaz egységeket felszámolták. Az ukrán dandárok is kaptak légi támogatást végül és az ukrán rakétés tüzérség is kezdte őket belőni. Ezután adták fel a pozícióikat és próbáltak harcolva visszavonulni a környező erdőkben a frontvonal felé...Sem a felszerelésük sem a megfogyatkozott létszámuk nem tett lehetővé más értelmes dolgot. Mivel a feladatuk akkorra már kudarcra volt ítélve a taktikai visszavonulást választották.
Avagy a történelem ismétli önmagát lást Market Garden hadmúvelet a 2. vh-ban. A szövetséges hírszerzés sem volt alapos és ledobtak több ezer könnyű fegyverzetű ejtőernyőst egy németek által erősen védett területre...Akik aztán vagy időben ferobbantották a hidakat vagy nagy erőkkel felmorzsolták az azokat védő ejtőernyősöket mire a belassult szárazföldi előrenyomulás elérte volna azokat. A németek Kréta elleni támadása dettó (ott a német-olasz hírszerzés nem látott tisztán) csak azért nem pusztult ott / esett fogságba valamennyi német ejtőernyős mert végül beérkezett az utánpótlás és az angol-görög védelemnek sem voltak nagyobb erői a szigeten ill. a flottájuk sem tudott beavatkozni.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 553
113
Mitől értelmes ez Neked? Minden NATO nagykutya már 2015 óta nyomja hogy “nehéz technika nehéz technika nehéz technika”
Azért mert ez a manusz csinált egy vidit youtubra még nem lesz sem értelmes de főleg nem elemző….
Nem mondom hogy csak BS de azért eléggé az… MG az ilyenek miatt mondta hogy “picit szerényebben”

Btw , srácok azért valami szint alá legalább ne adjuk már…. Pár napja az 500.000 szerb lezsírozva faszi most meg ez a majom nemár….
Hát neked mitől gurult el a gyógyszered? Nem a NATO vezérkarának szól az üzenet. Nem kióktató jellegű. A srác semleges oldalról egyszerűen csak következtetéseket vont le az ukrán háború eddigi alakulásából és ezt foglalja össze a laikusok számára akinek ezen információk vagy következtetések esetleg újdonságnak számítanak. Nem akartam piedesztára emelni sem, mindössze érdekességként raktam fel. Egyébként nem csak egy videója van és nem csak az ukrán háborúval kapcsolatosak. Persze még arra sem vedted a fáradtságot, hogy megnézd a weboldalát de máris véleményt alkotsz róla, meg le majmozod...A te hozzászólásaid ezen a fórumon mennyivel akadémikusabbak? "picit szerényebben"
Btw: A csilli-villi nehéz technika önmagában semmit nem ér ha nincs elég katonád, hadianyagod, meg logisztikád ill. egy ezt megvédeni képes légierőd / légvédelmed egy elhúzódó konvencionális háború megvívásához. Ebből adódik sajnos, bár az elsők között eszméltünk a mi haderőfejlesztésünk is már megkésett és lassú (bizonyos területeken).
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Hát neked mitől gurult el a gyógyszered? Nem a NATO vezérkarának szól az üzenet. Nem kióktató jellegű. A srác semleges oldalról egyszerűen csak következtetéseket vont le az ukrán háború eddigi alakulásából és ezt foglalja össze a laikusok számára akinek ezen információk vagy következtetések esetleg újdonságnak számítanak. Nem akartam piedesztára emelni sem, mindössze érdekességként raktam fel. Egyébként nem csak egy videója van és nem csak az ukrán háborúval kapcsolatosak. Persze még arra sem vedted a fáradtságot, hogy megnézd a weboldalát de máris véleményt alkotsz róla, meg le majmozod...A te hozzászólásaid ezen a fórumon mennyivel akadémikusabbak? "picit szerényebben"
Btw: A csilli-villi nehéz technika önmagában semmit nem ér ha nincs elég katonád, hadianyagod, meg logisztikád ill. egy ezt megvédeni képes légierőd / légvédelmed egy elhúzódó konvencionális háború megvívásához. Ebből adódik sajnos, bár az elsők között eszméltünk a mi haderőfejlesztésünk is már megkésett és lassú (bizonyos területeken).
Nem gurult el semmim csak unalmas már az ilyen “megmondó ember laikusoknak” mert a sok hülyének bemantrázza hogy a hk elavult pl aztán ez egész egyszerűen hülyeség sőt(!) ilyen hülyeség miatt ráadálsul itt megy a hülyeség és olvashatatlan a fórum….
Ez a srác ugyanaz mint a bácsi az 500k szerb katonával és attól hogy higgadtan van eladva egy youtube vidin még nem lesz igaz , jó páran gondolják hogy okosabbak a tejes NATO vezérkarnál (még itt fórumon is ;) ) , ezért is mondtam hogy picit szerényebben
(Btw , az hogy belemész velem ilyen személyeskedésekbe hogy az én hozzászólásaim milyenek….csak magadat minősíted, egyébként több videóját is megnéztem sőt még az oldalát is látogattam már segítek ;) +ha egy picit követnéd a hozzászólásaimat nem mondanál ilyet de ez már kinek ami, annyira nem izgat csak ha szakmai a dolog akkor nem kéne személyeskedésbe fulladnia a dolognak)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 553
113
Nem gurult el semmim csak unalmas már az ilyen “megmondó ember laikusoknak” mert a sok hülyének bemantrázza hogy a hk elavult pl aztán ez egész egyszerűen hülyeség sőt(!) ilyen hülyeség miatt ráadálsul itt megy a hülyeség és olvashatatlan a fórum….
Ez a srác ugyanaz mint a bácsi az 500k szerb katonával és attól hogy higgadtan van eladva egy youtube vidin még nem lesz igaz , jó páran gondolják hogy okosabbak a tejes NATO vezérkarnál (még itt fórumon is ;) ) , ezért is mondtam hogy picit szerényebben
(Btw , az hogy belemész velem ilyen személyeskedésekbe hogy az én hozzászólásaim milyenek….csak magadat minősíted, egyébként több videóját is megnéztem sőt még az oldalát is látogattam már segítek ;) +ha egy picit követnéd a hozzászólásaimat nem mondanál ilyet de ez már kinek ami, annyira nem izgat csak ha szakmai a dolog akkor nem kéne személyeskedésbe fulladnia a dolognak)
Pont azt mondja, hogy nem elavult...de hagyjuk.