[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
 

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
104
281
63
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
Azért ez így 2022-ben nem hiszem hogy megoldathatatlan probléma, főleg hogy erre már 2006 környékén is volt megoldás az átlag embernek is különböző "Rx" rendszerű védőszemüvegekkel, sőt az amerikaiknak sikerült ezt megoldani az új gázálarccal is.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
Ne sorold.

Alá kell íratni az elején egy papírt vele.
Le is védte magát a cég.

Amerikában nem perli az army-t/mc-t?


Nincs olyan gyártó aki ilyet gyárt?
Dioptriás vedoszemuveget?

Hogy volt velem afgánba szemüveges toronylövész?
Aki hordta is.
Ès volt aki nem hordta de mindenki tudta, hogy az.

Amúgy a sereg meg is lèzereztethetnè, ezeket az embereket.
Akit lehet.
Ahogy csináltat jogsit/adr-t stb.

De

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Eric_L._Haney

A delta forces egyik alapító tagja. Előtte Ranger. Szemüveges.

De szerintem 1000 kép van szemüveges harcoló beosztású katonákról.

Ez megint egy magyar idiotizmus.

Ha jól emlékszem pl angoloknál ejtőernyős nem lehetsz.
De tengerészgyalogos igen.

Mi megengedhetjük magunknak.
Dúskálunk az emberben.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
Spec van már cserléhető lencsés,szemüvegeseknek tervezett katonai gázálarc is...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
@molnibalage biztos tudna róla képet is prezentálni,de az SR71 személyzet egyik legtöbbet repült tagja is szemüveges volt.Persze azért nem pilótaként,hanem műszerkezelőként.
 
K

kamm

Guest
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
Ja, mert a magyar jogrend hires a milliardos karteritesi iteletekrol... bezzeg az amerikai, konnyu nekik felvenni a kukkerosokat, ott ilyeszmi nem fenyeget.
 
M

molnibalage

Guest
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
A napokban betett válaszolós videóban tapasztaltam döbbenten, hogy nem lehet szemüveges.
Nos, nekem most 0,25 és 0,5 dioptriám van, de még ez is zavaró, ha nincs rajtam és képernyőnél messzebb kell nézni.

Mivel anno egyetemen 15 emberből 13-ra ráadva akkor jobban láttak az erősebb szemüvegemmel gyakorlatilag ki alkalmas itt lövésznek...?
Bakker olyan látást várunk el lövésztől, mint pilótától?
@molnibalage biztos tudna róla képet is prezentálni,de az SR71 személyzet egyik legtöbbet repült tagja is szemüveges volt.Persze azért nem pilótaként,hanem műszerkezelőként.
Fogalmam sincs erről.
De ezt a látás problémát nagyon sok helyen nem értem, hogy hogyan megy.
A sofőrök számottevő százaléka a világ útjain sanszosan vaksin vezet a fenti tapasztalatom alapján.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
A napokban betett válaszolós videóban tapasztaltam döbbenten, hogy nem lehet szemüveges.
Nos, nekem most 0,25 és 0,5 dioptriám van, de még ez is zavaró, ha nincs rajtam és képernyőnél messzebb kell nézni.

Mivel anno egyetemen 15 emberből 13-ra ráadva akkor jobban láttak az erősebb szemüvegemmel gyakorlatilag ki alkalmas itt lövésznek...?
Bakker olyan látást várunk el lövésztől, mint pilótától?

Fogalmam sincs erről.
De ezt a látás problémát nagyon sok helyen nem értem, hogy hogyan megy.
A sofőrök számottevő százaléka a világ útjain sanszosan vaksin vezet a fenti tapasztalatom alapján.
Ha valóban háborús veszélyhelyzet lenne akkor senkit nem érdekelne a szemüveg...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
A napokban betett válaszolós videóban tapasztaltam döbbenten, hogy nem lehet szemüveges.
Nos, nekem most 0,25 és 0,5 dioptriám van, de még ez is zavaró, ha nincs rajtam és képernyőnél messzebb kell nézni.

Mivel anno egyetemen 15 emberből 13-ra ráadva akkor jobban láttak az erősebb szemüvegemmel gyakorlatilag ki alkalmas itt lövésznek...?
Bakker olyan látást várunk el lövésztől, mint pilótától?

Fogalmam sincs erről.
De ezt a látás problémát nagyon sok helyen nem értem, hogy hogyan megy.
A sofőrök számottevő százaléka a világ útjain sanszosan vaksin vezet a fenti tapasztalatom alapján.
Akkor nem nálad olvastam,de mivel meglepett,megjegyeztem.SR71 műszerkezelő volt az ürge,és neki volt a gépen a legtöbb repült órája-csak nem pilótaként.
Soförként nekem is van szemüvegem.Mindig is volt.Igy van vadászvizsgám,és meterlövész vizsgám is.De tegyük múltidőbe a dolgot,mert tavaly óta külön olvasóokulárém is van.Nyilt irányzékkal már biztosan nem tudnák kiválót lőni (optikánál nem érdekes,az a végtelenbe vetiti ki a célzójelet).De mivel már amúgy se lennék alkalmas katonának,(3000métert futni?!?!?Milyen gyalázatos követelmény ez?Hont védő honvéd szilárd kitartó helytállással védje a Hazát,ne elfusson az ellen elől :) )
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and Ocses

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Azért nem lehet szemüveges harcoló mert így védi magát a cég. Ha balesetet szenved, akkor mondhatja, hogy nem látta, mert védőszemüveg volt rajta. Megsérül a szeme, mert védőszemüveg helyett a sajátja volt rajta és perelhető is a cég, hogy nem biztosított megfelelő védőfelszerelést.
Soroljam még?
Idiótizmus minősített esete. Ilyen hozzáállással nem kell csodálkozni, hogy "Jaj de kevés a jelentkező". A Rendőrségnél miért nem probléma a szemüveg? Soha egyetlen szemüveges balesetet nem láttam, még nem is hallottam róla. Fegyverbaleset viszont volt bőven. Na azokat kellett volna azonnal leszerelni, azok tényleg alkalmatlanok voltak.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 286
113
2002. Nem ismerős? :oops:
"a honvédség jelenlegi harciértékét a 3 gépesített lövész dandár, 1 tüzér dandár, 1 gyorsreagálású gyalog ezred, 1-1 repülő, harci helikopter és légvédelmi rakéta ezred-dandár alkotja".
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
úgy lehet szemüveges valaki harcolóként hogy feladatteljesítés közben kontaklencsét visel. nekem most lett az eggyik haverom szerdzso szemüveges vólt most kontaklencsés.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány