[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 993
113
Hát,erre most nem tudom,mit mondjak.Oké.De ez úgy is megoldható lenne,hogy egy dd szervezet alegységei vannak széttelepülve.Mert hát ilyen is van a világban....
Mondjuk én azt sem értem,hogy minek egy 2 zl-as ezredecskét dd-nak hivni.Ráérnének akkor is átsorolni,ha már tényleg dd-á fejlődött.
A 3. zászlóalj hamarosan megnyitásra kerül (elvileg idén)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 567
113
Inkább gondolj arra, minden képlékeny még. Egyik dandár sem teljes, sem emberben, sem alegységekben. Pld., Debrecenbe már 3 lövész zlj van hivatalosan megnevezve, hadrendi számmal. Miközben a valóságban, ott csak 1 zlj van, ha jól tudom. A másik 2 talán tartalékos alegység lehet vajon ? Netán már szervezik éles alakulatként őket ? Alig tudni valamit, vagy inkább, továbbra is semmit, ebben a nagy titkolózós honvédségi világban.
Kéne egy fáradtan legyintő szmájli erre az egész hajdúpáncélosejtőernyősvizbuszszállitású katyvaszra......
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 351
35 209
113
Az év eddigi legértékesebb hozzászólását tetted. Az értők ebből sokat megtudhattak most. Köszönjük.
RSZSZ összesen 9 lövész zászlóaljat emlegetett - háromhoz van elég LYNX.
Vagyis legalább 3-4 zászlóaljnyi 8x8-asra is szükség lesz, még ha a hajdúkat Gidránon utaztatjuk is...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 567
113
A hiányzó lövesz zászlóaljak mindegyik dandárhoz meg lesznek nyitva rszr azt is mondta mennyi összesen. Aztán majd a többi, a terv az összfegyvernemi dandárok kialakítása.
Szóval keret dd alakult,amit idővel feltöltenek.
Visszatérünk hosszú távon az 3+2+1 manőver zl összfegyvernemi dd-hoz?
Mert szerintem tovább kéne lépni, a BTG/mobil hcsop/vegyes zlhcsop/vanmégneve? irányba.Ráadásul egy ilyen felépitésű dd jol széttelepithető is lenne,a feltöltés könnyitésére
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Egy kérdés. Egy lövészzászlóaljnál a zászlóalj szintű tüzérséget elég, ha aknavetők adják? Illetve egy lövészezrednél már valamilyen csöves tüzérség kell, hogy adja az ezred szintű tűztámogatást?
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A hiányzó lövesz zászlóaljak mindegyik dandárhoz meg lesznek nyitva rszr azt is mondta mennyi összesen. Aztán majd a többi, a terv az összfegyvernemi dandárok kialakítása.
A beharangozott Szittyák-ról lehet tudni valamit? Elvileg 5 új helyőrségről beszéltek, de még csak infó morzsák sem szivárognak, hogy hol és milyen egységek lesznek ezek, pedig azokat a helyőrségeket ki is kellene alakítani, felújítani...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
Lynx igényli baromira a hk támogatást,nem egy hk nélküli harcászattal is bevethető 8x8,pláne nem egy felkelésellenes járőrautó MARP Gidrán.Mert ha még a hk-k mellé századonként beosztana egy szaksz Gidránt közelfedezetül,az úgy érthető (mig a Gidránok az első útszéli vizelvezető ároknál el nem maradnak),dehogy hk-kat könnyűgépesitett zl-akkal szervezzék egy dd-ba....Brrrrr.
Szörnyülködjé'!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
Akkor mi értelme van dandárokról beszélni, ha úgy is össze lesznek kutyulva vagy épp szét lesznek dobva?
Pl. ha hódmezőn két zászlóalj Lynxet használ a harmadik meg Babettát, akkor ez miért egy alakulat?
Nézz már rá erre a nyűves német 37. Páncélgránátos dandárra!
Összesen 7 diszlokációból állnak össze.
Ha megfigyeled csak az azonos gépekkel rendelkező zászlóaljak vannak azonos helyőrségben.
Egyszerűen a békeidős működésnek ez a leghatékonyabb módja.
Egyrészt a minél több helyőrség, annál több munkaerőpiacról merít. Másrészt a logisztika is egyszerűsödik.
Pl.: Marienbergben nem kell Leopard 2 alkatrészeket és szerelőket, meg löszereket tárolni
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
igen, ezt lehet tudni, csak nem ez volt a kérdés, hanem hogy tatán lévő lövész zászlóaljnál is lesz-e Lynx BTR helyett...
Erre nincs egyértelmű válasz továbbra sem.
Az egyértelmű válasz az, hogy nem lesz. Nekem mint külsősnek ezt nem nehéz kijelentenie.
Egyelőre BTR marad, de szerintem már dolgoznak az utódon... Lehet, hogy nem is a Hitron lesz az.
Mindenesetre jó sok 8x8/6x6-ra lesz szükség. Ha lesz is még Lynx, akkor sem hiszem, hogy 1zl.-nál több. Az új zászlóaljak, meg meglátjuk mit kapnak. Mindenesetre - szerintem - a bejelentett török kerekes járművek nem fogják lefedni a Lynxes lövész zászlóaljak feletti jármű igényt.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Az egyértelmű válasz az, hogy nem lesz. Nekem mint külsősnek ezt nem nehéz kijelentenie.
Egyelőre BTR marad, de szerintem már dolgoznak az utódon... Lehet, hogy nem is a Hitron lesz az.
Mindenesetre jó sok 8x8/6x6-ra lesz szükség. Ha lesz is még Lynx, akkor sem hiszem, hogy 1zl.-nál több. Az új zászlóaljak, meg meglátjuk mit kapnak. Mindenesetre - szerintem - a bejelentett török kerekes járművek nem fogják lefedni a Lynxes lövész zászlóaljak feletti jármű igényt.
Hitron messze van még... Hideg északi szelek fújnak hazánk felé ;)