[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 958
32 849
113
A környezetből kilógó geci nagy sárga foltra egyből visszanézel mert bassza a szemed, hogy az nem oda illik.
Plusz,mivel egyformára vannak festve a minták minden gépen,egy jol felkészült megfigyelő már a sárga foltra támaszkodva gyorsan kiveszi a hk körvonalát.Ha meg mozog a járgány,erőlködnie se kell.A mozgó sárga foltot referenciapontként használva céloz és lő.(II.vh-ban volt ugyanilyen hatása a felségjelzésnek.Hj hiába olvadt be a háttérbe,a fehér kereszt vonzotta a tüzet)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Azt, hogy most jó- e az álcázófestésünk, én nem tudom megítélni.

De az, ahogy az új álcázófestés mintája @krisss elmondása szerint az MH-n belül kialakult, elgondolkodtató. Ezt félamatőr módon csinálták akkor, erről kéne leszokni.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Plusz,mivel egyformára vannak festve a minták minden gépen,egy jol felkészült megfigyelő már a sárga foltra támaszkodva gyorsan kiveszi a hk körvonalát.Ha meg mozog a járgány,erőlködnie se kell.A mozgó sárga foltot referenciapontként használva céloz és lő.(II.vh-ban volt ugyanilyen hatása a felségjelzésnek.Hj hiába olvadt be a háttérbe,a fehér kereszt vonzotta a tüzet)

Az automatizált felderítő rendszerek algoritmusok alapján keresik az azonosságokat, ismétlődéseket. Ezért egyre kevésbé dívát az egyforma, sablonszerű camo...
A megoldás a keleteurópai (antialkoholista ellenes) fényező szakemberek alkalmazása,a keleteteurópai igények kielégítésére....
:)
 
  • Vicces
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Plusz,mivel egyformára vannak festve a minták minden gépen,egy jol felkészült megfigyelő már a sárga foltra támaszkodva gyorsan kiveszi a hk körvonalát.Ha meg mozog a járgány,erőlködnie se kell.A mozgó sárga foltot referenciapontként használva céloz és lő.(II.vh-ban volt ugyanilyen hatása a felségjelzésnek.Hj hiába olvadt be a háttérbe,a fehér kereszt vonzotta a tüzet)
Mutatom, hogy az azonosra festés mekkora probléma:
DM-ST-84-04523.JPG

svdocks.jpg

LVTP704.jpg
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Az automatizált felderítő rendszerek algoritmusok alapján keresik az azonosságokat, ismétlődéseket. Ezért egyre kevésbé dívát az egyforma, sablonszerű camo...
A megoldás a keleteurópai (antialkoholista ellenes) fényező szakemberek alkalmazása,a keleteteurópai igények kielégítésére....
:)
Antialkoholista- ellenes, ez kva jó :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Ezt csak úgy beteszem, mint egy közép-keleteurópai ország álcázófestését. Nincs benn sárga, de van alakmásító hatás. o_O
Nekem a zöld nagyon tetszik, telitalálat az uralkodó növényzethez.

AA15GZ66.img
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader and beat

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Egy dolgot még hozzáfűznék. Szerintem a sokat emlegetett sárgának leginkább arra a homokszínre kellene hasonlítania, ami hazánk talaján nagy átlagban megtalálható. Nyilván ennek is lehetnek árnyalatai, de sajnos a Lynx sárgája ettől is elüt. Talán a sivatagban vagy a kaliforniai strandokon van csak hasonló sárga... Még csak 1-2 jármű van ilyenre festve (no meg a PzH-kon), nem lenne késő változtatni rajta.
A tudósítás második képét nézzétek, és egyértelmű lesz mire gondolok:
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Ez a videó szerepelhetne számtalan egyéb topicban, lehet már szerepel is. Most mégis ide teszem, a harcjárművek álcázó festése miatt. Tavaszi környezetnem szerintem a BTR fűzöld színének nincs párja, annyira jó. Láthatunk mellette Gidránt is. Elég feltűnő.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 918
29 976
113
Ez a videó szerepelhetne számtalan egyéb topicban, lehet már szerepel is. Most mégis ide teszem, a harcjárművek álcázó festése miatt. Tavaszi környezetnem szerintem a BTR fűzöld színének nincs párja, annyira jó. Láthatunk mellette Gidránt is. Elég feltűnő.
Mert a Gidránokon nincs lekopva a festés, majd pár év múlva a Gidránoknak is jó lesz a festése :p
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator and beat

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Mert a Gidránokon nincs lekopva a festés, majd pár év múlva a Gidránoknak is jó lesz a festése :p
Igen, ez is igaz. Megnéztem újra a videót, amikor a végén felsorkoznak a járművek már elég porosak. Úgy már a Gidrán színe is sokkal jobb. ;)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 840
37 981
113
(25 év makettezés, ez a "zöld" a revell 46-ra hasonlít, az meg a RAL 7013)
Nekem egy fajta Olive Drabnek tűnik, a mienk viszont tényleg szürke.
Nekem személy szerint nem teszik - de ez van. Koller szerint komoly tudományos alapja van hogy miért ez a szín lett...

Ha már szürke, akkor valami mással pl. világosabb színnel foltozhatták volna. A foltos mindig jobban rejt mint a homogén szín...