[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 615
8 180
113
Szerintem fogd vissza magad, ha már vetted a fáradságot, és újraregisztráltál.
Es megint a hangulatkeltes... FYI nem en kotozkodom meg szemelyeskedek.
A témánál maradva: az ukrán sztyeppén sincs nagyon tank vs tank. Fasorban/amögött bujkálás van, aztán meg roham a következő fasorig. Ha az ellenség szirszar (konzumer), ám MANPADSnak láthatatlan drónjai épp látnak, hogy megindultál, jó eséllyel a nyakadba zuhan pár tonna tüzérségi gránát rövid időn belül.
Ennek most mi koze ahhoz, amirol itt beszelunk...? MO nem Ukrajna, toredeke a ferfilakossaga, es a terulete is. Nincs mibol sem feladni, sem gazdalkodni. Sosem tartana ki egy evig, meg akkor sem, ha 'csak' 200-300 ezer emberrel jonne a muszka.

Ezen kívül láttunk még erdei harcokat (hasonlóan "fasza" látótávolsággal / belőhetőséggel), illetve városi harcokat (dettó).
Ez nem egy sivatag, ahol a száraz-forró levegő okozta délibáb és fodrozódás a fő kihívás.

Magyarorszag akkora, mint a farzsebem. Ha barhol lesz hk csata, az ket falu kozott, meg az Alfoldon, remelhetoen a hatar kozeleben, mert ha beljebb jutottak, akkor vege a dalnak.
Abban egyetertunk, hogy kell meg pancelos tuzero, de ez a 'tomeghadsereg' teljes tevkepzet. Minden szempontbol.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 615
8 180
113
Nem te nonstop orbákolsz 20 embernek helyette :D
Nem szemelyeskedtem sehol illetve nem en szemelyeskedek...

Nem ezért kaptál sokszor már pihit a moderációtól?
Nem, de ez megint offtopic.
Na mindegy kicsit tényleg engedni kéne a tempón közben.
En nem vagyok sem ideges, sem duhos, az viszont valoban irrital, amikor nonstop strawman argument az egyetlen technika a valaszokban.

Ha mar viszont itt vagy, valaszolnal, hogy szerinted milyen ktg es idovonzata lehetne egy esetleges Lynx 120 projectnek...? :p
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 615
8 180
113
@Negan
Én lvl 6+-al 52 körülre tippelnék.
Ez a jelenlegi toronnyal, ugye?

Hát mivel a projekt 0-án áll jelenleg, (még akkor is ha sok közöse van a pantherrel) szerintem 2026-27 előtt gép nem lenne belőle.
Koszi, ez vilagos valasz. Ktget, gondolom, te sem tudsz saccolni, de erzesed szerint mennyi lenne (R&D-t felreteve) a vegen egy ilyen harcjarmu ktge, mondjuk 100-120 ilyenre vetitve? $10M? Alatta? Felette?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
A németek??? Nemcsak ötlet szintjén volt egy proto?
Aztán még gondolkodtak rajta és ez lett az A8???

Vagy leegyszerűsítve az A8 új építésű tank Trophyval és az A7A1 a régebbi tankok továbbmodernizálva A7V-ről, A7A1-re Trophy APS-el?
Maga a Leopard 2A8 a magyar Leopard 2A7HU-ra épül majd, de némi fejlesztéssel. Ezek a következők: kiegészítő hajótest fenéken aknaellenes páncélzat, EuroTrophy aktív védelmi rendszer, módosított tűzvédelmi rendszer, új kommunikációs rendszer (az egyes eszközök felhasználótól függően változhatnak), nagyobb teljesítményű segédenergia-generátor (17 kW helyett 20 kW) . Legalább néhány változat kaphat másodlagos fegyverzetként távvezérelt lőállást. A tömegnövekedés kompenzálására (teljes harci konfigurációban kb. 69 t-ig) a motor teljesítményét 1177 kW/1600 LE-re kell növelni. Némi leegyszerűsítéssel elmondható, hogy a Leopard 2A8 egy módosított, újonnan gyártott Leopard 2A7A1 lesz. Németország szerint a Leopard 2A8 egy átmeneti harckocsi a... egy másik átmeneti tank, egyelőre Leopard 2AX néven. A jövőben (2035 után) a Leopard 2 család harckocsijait az „MGCS” francia-német Future Land Combat System program részeként kifejlesztett járművek váltják fel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
Az mondjuk mar jobb, mint gondoltam. Akkor ugyan gyors nem lenne, de a jelenlegi platform elvinne...
Jarmugepeszethez nem ertek, de talan esetleg kesobb is eleg lenne csak motort upgradelni – @Negan szerinted mennyit bir el a valtoja stb ha erosebb motort kapna?)
A jelenlegi alváz 54 tonnára van kifullozva, szóval bármit alakítasz rajta afölé nem mehetsz.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 615
8 180
113
A jelenlegi alváz 54 tonnára van kifullozva, szóval bármit alakítasz rajta afölé nem mehetsz.
Ertem, en csak azon tunodok, ha teszel bele egy erosebb motort (ami lehet csak parszaz kg plusz), kicsit gyorsitani rajta, akkor azt vajon elbirna-e a hajtas tobbi resze avagy azokat is cserelni kellene...?
Nem nagy kulonbsegre gondolok, inkabb mint ami a Boxereknel a kulonbozo variaciok kozott vannak (lasd nemet v brit kulonbseget.)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 615
8 180
113
Vagyis hk feladathoz elégtelen
L6 mihez elegtelen...? Amugy nem hk lenne, szerintem azt senki nem allitotta itt.

védelmi szinten is már a konstrukcios terhelhetoseg hatarat kostolgatja......

Siman 2 tonnaval alatta? Erdekes "kostolgatas". :)

Es közben szemből kilövi az olah Rafael tornyos BMP Oerlikon ágyúja.
Mi lo ki mit? :confused: Hogyan? Jobbak a Lynx szenzorai mar most, egy 120-assal meg vastagon lotavolon kivulrol kepes lenne kiloni az oreg roman vasat.

Lynx120 nem alkalmas hk potleknak.
Szerintem senki nem annak szanja. En amolyan pancelvadasznak gondolnam, ami alapvetoen a modern szenzorok miatt kepes mar tavolrol megallitasra kenyszeriteni barmit, aztan odebball. Raadasul ugye vedekezo haborurol beszelunk, eleve joval nagyobb tamado ero kellene...