[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Felejtsetek már el ezt a rohamlovegezest
Rohamlovegnek ugyanolyan jol pancelozottnak kell lennie,mint egy tanknak.Kulonben nem alkalmas rohamra.
lynx120 egy MGS,csak tok ertelmetlen,Hk tokeletesen betolti azt az MGS szerepkort,amit a Lynx120 betud tolteni- de be tudja tolteni azokat a szerepkoroket is,amit a kiscica nem.Tobbek között a rohamloveg szerepkö is ilyen.Lynxrol ahoz hianyzi a páncél,hogy betoltse.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 699
113
NERA+ERA,de modulos,lehet tiszta NERA is.

A merkava IIIBAZ-on NERA volt. A merkava IV páncélja viszont ERA. Robbanó reakítv. Annó szerintem a topikjába is betettem a szabadalmi leírását. Önkorlátozó reaktív páncél. Az "önkorlátozó" annyit jelent, hogy semtex helyet szilárd rakétaüzemanyag van benne, amely kevésbé heves.
Volt betéve videó is a topikba ahol a próbatest megfogott egy nyíllövedéket ilyen páncéllal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Mielőtt élből lehülyézel megint, nézd már meg a Merkavás képet amit beraktam, meg amit írtam.
Értem én, hogy kívülre megy egy blokk, mint a CV90-en, de a méretét megkötik az egyéb geometriai szabályok.
A súlyát szintén. Nem rakhattok oda egy 30 centis urán tömböt :D
Innentől kezdve meg áll amit mondtam. Ez az alváz nem való arra amire a Lynx 120-at használni akarják.
Gyengébb, mint a Merkava III-as/4-es, ami amúgy létezik.
Igen ezt nem is càfoltam. A lynx alvázat max nagyobb gépágyúk ellen lehet értelmes módon pàncélozni drasztikus átalakítás nèlkül.
Sosem farag ebből senki harckocsit. Ennyi
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Felteszem a jogosan felmerülő kérdést:
Miért ne mehetne? ;)
Merkava-prototype-latrun-1.jpg


Merkava-3-latrun-3.jpg

Ha már úgy is annyira oda vagy az izraeli termékekért!
Jelzem egy süllyesztett toronygyűrűvel a tank egyik gyenge pontja is el van takarva (toronygyűrű)
Ha nem kerül nagyon hátra a torony, akkor a Lynx elég meredek homlokfala nem gátolja a megfelelő ágyúsüllyedést.
A Lynx CSV esetén a soffőr helye és a daru között van még egy kb. fél-egy méteres magasított rész, ami gondolom a további személyzet helyét adja. De ettől el lehet tekinteni, mert annak van értelme, ha a +2 fős személyzet a torony nyúlványban kap helyet, a test tetejének síkja alatt, egy döntött üléspozícióban.


Szerintem a soffőr esetén is lejjebb lehet kicsit csalni (5-10cm). De nekem továbbra is az a véleményem, hogy simán hátra is tehetik a motort, és csinálhatnak egy Armata elrendezést. Elvileg erre már alkalmas független munkaállomás rendszerük.
Ha meg hátra kerül a motor, akkor mehet bele nagyobb is, mivel akkor kihasználhatják a teljes test szélességét.
És máris nem a jelenlegi Lynxről hanem egy fantázia szülte másról beszélünk ! Azért egy tervezés ettől sokkal komplexebb . Nem lehet csak úgy össze ollózni máshol már sikeresnek vélt dolgokat . Bár jól hangzik.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Miért az ausztrálok nem megcsinálták a jelentős átalakítást a CSV-vel? Már kész van.
Egy még csak készülő platformon. Hamarabb lett kész, mint maga az IFV verzió.
Alapvetően én az egészet arra írtam, hogy mindenki azon hisztizett, hogy nem lehet az IFV alvázból harckocsialvázat kialakítani.
Ha meg a toronyból kihagyod a személyzetet, és a testben kapnak helyet, akkor meg a torony páncélzatán is spórolhatsz!
Te tényleg elhiszed, hogy egy IFV-nek tervezett akármiből pár trükkel HK-t lehet csinálni? Egy alapból terítő teherautóból sose fogsz bánya billencset faragni !
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Te tényleg elhiszed, hogy egy IFV-nek tervezett akármiből pár trükkel HK-t lehet csinálni? Egy alapból terítő teherautóból sose fogsz bánya billencset faragni !
Senki nem akar hkt csinálni belőle. Olvass legalább vissza, mielőtt fejest ugrasz egy kioktatásba pls. Páncélvadásznak, mint távoli opciót latolgatjuk.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mielőtt elkészül az alap modell?:oops:
Minden további okoskodás helyett vedd figyelembe az Armata Universal Platform létezését a maga 55 tonnás maximális tömegével.
De azt alapból ilyennek tervezték! Tudod platform! Olyan mint egy pick up mindenre jó de semmire se a legjobb ! Olyan kényszer megoldás!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Még mindig nem értem miért akarunk Merkavát kendácsolni a Lynx-ből, amikor lehet igazi Merkavát is venni, akár ma is.
Egy kis csapatós promóció:
Mert abban bízunk, hogy olcsóbb, mint az egyetlen használható Merkava, a Mk4-es. No meg saját gyártási kapacitás lenne.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Senki nem akar hkt csinálni belőle. Olvass legalább vissza, mielőtt fejest ugrasz egy kioktatásba pls. Páncélvadásznak, mint távoli opciót latolgatjuk.
Az lenne a baj ezzel mint a csatacirkálókkal. Azokat sem arra tervezték, hogy beálljanak a csatasorba, de azért mivel nagy lövegei voltak és úgy néztek ki mint egy csatahajó be is állították közéjük, kiküldték őket csatahajók ellen.
060529_Hood_explosion_sketch.jpg

Úgy néz ki mint egy tank, lövege és páncélja is van, tehát tankként lenne használva. Inkább legyen drágább kicsit, de legyen az a tank tank.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Az lenne a baj ezzel mint a csatacirkálókkal. Azokat sem arra tervezték, hogy beálljanak a csatasorba, de azért mivel nagy lövegei voltak és úgy néztek ki mint egy csatahajó be is állították közéjük, kiküldték őket csatahajók ellen.
060529_Hood_explosion_sketch.jpg

Úgy néz ki mint egy tank, lövege és páncélja is van, tehát tankként lenne használva. Inkább legyen drágább kicsit, de legyen az a tank tank.
Lehet, de az mar eljárás kérdése, nem műszaki probléma. :)

Persze, ha van pénz és van eladó Mk4, akkor azt kell venni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Lehet, de az mar eljárás kérdése, nem műszaki probléma. :)

Persze, ha van pénz és van eladó Mk4, akkor azt kell venni.
Igen, nem lesz mellé más, akkor ez lesz a harckocsi. Ha lesz 44+12 Leopard, meg mondjuk 100 ilyen, akkor a LYNX120 lesz a tankunk.
Mint mikor a BTR-80 hajtja végre az ellenlökést a gyakorlatokon mint egy IFV, mert csak az van.
Kriss, amúgy most többet gyakorolnak a BTR-80A toronylövészek? Már két videót is láttam idén amin látszott mire lőnek, nem csak cél felé szórták be a hegyoldalt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 106
113
Igen, nem lesz mellé más, akkor ez lesz a harckocsi. Ha lesz 44+12 Leopard, meg mondjuk 100 ilyen, akkor a LYNX120 lesz a tankunk.
Mint mikor a BTR-80 hajtja végre az ellenlökést a gyakorlatokon mint egy IFV, mert csak az van.
Kriss, amúgy most többet gyakorolnak a BTR-80A toronylövészek? Már két videót is láttam idén amin látszott mire lőnek, nem csak cél felé szórták be a hegyoldalt.
Teruletlefogo tuz.
Lehet, de az mar eljárás kérdése, nem műszaki probléma. :)

Persze, ha van pénz és van eladó Mk4, akkor azt kell venni.
Csatacirkalokat cirkalok szetlovesete terveztek.Csakhogy srra baromi dtagak,meg mint kiderult,feleslegesek.Igy hat beosztottak oket a csatasor elovedjebe- ahol meg megbuktak.
Lynx120 kb ugyanigy jarna.Pancelvadasznak kurvadraga,es meg raadasul gyorsan ki is lonek őket.Amire hadznalhatok lennenek,oda meg feleslegesek.
Nyugodj mar bele,nem jok ezek semmire.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De azt alapból ilyennek tervezték! Tudod platform! Olyan mint egy pick up mindenre jó de semmire se a legjobb ! Olyan kényszer megoldás!
Milyen kényszer megoldásokat látsz az Armata platformra épített járművek kapcsán?
Csak mert a T-14 messze a legmodernebb harkocsi a kategóriájában. Az, hogy nem tudnak megfelelő motort bele tervezni, az nem azt jelenti, hogy ne működhetne az alapkoncepció.
A T-15-esetén sem nagyon lehet kivetni való:
00000007-m.jpg


Én abban maximálisan igazat adok @dudi -nak, hogy a T-14-es elrendezése és koncepciója a jövő. És ki lehet hozni 55 tonnából.
A fő probléma, hogy mindenki azokból a 4 fős emberes tornyos mamutokból indul ki, mint ami a Leopard, az M1, és főleg a Merkava.
Ami pedig a platformokat illeti: a Namer, és a Merkava is azonos platform. Látunk kivetni valót benne? Mekkora a Namer? 50t. Egy .50-es géppuskával....
Mennyi is a Lynx?