[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szóval inkàbb a fiktív legyen. Tuti jobb. :D Csak àt kell alakítani hozzà az alvàzat, tetôlemezt, pàncélelemeket tervezni bele vagy rà, aztàn szóva jöhet amit eddig valahogy elfelejtettünk, mennyi is lenne a méret és tömeg, ha pàncélbetétekhez alakítjuk ki, illetve mennyi lenne ha ràtétpàncélban gondolkodtok, hiszen azt csak ràcsapjuk kívülre a csakazértis àbràndban és màris fel lehet emelni az eddig lesüllyesztett toronykoncepciót. :D Majd mindez megvan ,akkor alakítsuk àt, hogy beleférjen egy màsik motor, mert ez alighanem kevéssé lesz elegendô hozzà. :D
Miért az ausztrálok nem megcsinálták a jelentős átalakítást a CSV-vel? Már kész van.
Egy még csak készülő platformon. Hamarabb lett kész, mint maga az IFV verzió.
Alapvetően én az egészet arra írtam, hogy mindenki azon hisztizett, hogy nem lehet az IFV alvázból harckocsialvázat kialakítani.
Ha meg a toronyból kihagyod a személyzetet, és a testben kapnak helyet, akkor meg a torony páncélzatán is spórolhatsz!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
Konkrétan a páncél elhelyezésre gondtam, mivel az jelenleg is kìvülre megy.

Ha meg tényleg hülye és nem játsza akkó mindegy is.

Mielőtt élből lehülyézel megint, nézd már meg a Merkavás képet amit beraktam, meg amit írtam.
Értem én, hogy kívülre megy egy blokk, mint a CV90-en, de a méretét megkötik az egyéb geometriai szabályok.
A súlyát szintén. Nem rakhattok oda egy 30 centis urán tömböt :D
Innentől kezdve meg áll amit mondtam. Ez az alváz nem való arra amire a Lynx 120-at használni akarják.
Gyengébb, mint a Merkava III-as/4-es, ami amúgy létezik.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 805
113
Nem is értem, mit vergődünk (vergődik a RM) ezzel a Lynx120-szal.
“Páncélvadász”? Arra sokkal megfelelőbb lenne egy akármilyen 4x4-gyel mozgó ATGM csapat. Ez a 120as csak arra lenne jó, hogy gyorsan elfüstöljünk sokmillió eurót. Normális védettsége nincs, a mozgékonysága várhatóan a Lynxnél rosszabb, felmerül a kérdés, hogy mire lenne akkor ez jó?
Àllandó gyalogsàgtàmogató eszköznek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 805
113
Miért az ausztrálok nem megcsinálták a jelentős átalakítást a CSV-vel? Már kész van.
Egy még csak készülő platformon. Hamarabb lett kész, mint maga az IFV verzió.
Alapvetően én az egészet arra írtam, hogy mindenki azon hisztizett, hogy nem lehet az IFV alvázból harckocsialvázat kialakítani.
Ha meg a toronyból kihagyod a személyzetet, és a testben kapnak helyet, akkor meg a torony páncélzatán is spórolhatsz!
Teherautót csinàlni belôle kicsivel egyszerûbbnek tûnik, mint harckocsit.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
De a motorháztető meg vékonyabb! Az a vastag rész nem lehet, hogy valami kereszttartó?

Az osztómű teteje van nyitva ami vékonyabb, mert ha vastagabb lenne nem férne be az osztómű(váltó)
A motor felett a Merkava IV-esen annak az elemnek a relatív vastagsága 650 mm!
Nem tömör acél, hanem reaktív elem, de akkor is vastag. Minden ilyen vastag a Merkaván.
A Lynx ugyan ilyen eleme kb. 5 centi vastag, az van megdöntve. Lehet kb. 150 mm a relatív vastagsága.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 702
113
Ha az anyagvastagság akkor 300 tonna lenne....

Nem tömör az anyag.

SLERA.thumb.jpg.867ae67be728e8821b25b96270c7603f.jpg


A toronypáncélon is megnézhető az anyagvastagság...
A pirosan bekarikázott feliraton az áll (elvileg) , hogy robbanás veszély. Reaktív páncélos a tank.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Te nem látsz a szemedtől? Mindkét betett képen a torony talpa alacsonyabban van, mint a powerpack teteje...
Toronytalp az a resz,ami a látható toronyszerkezet alja.Te a toronygyururol beszelsz,amit besulyesztettek a testbe.
A motor magassaga altalaban az a tényező,am meghatarozza a lehetseges legkisebb magassagot.Lynxben egy soros,hosszuloketu álló munkagepmotor van.Mivel amugy is egy deszantter van mogotte,gondoltak nem számít,es IFVkent nem is probléma.De hk atalakitasnal behatarolja,hogy mennyivel csökkenthető a testmagassag.
Még1x.Ha használható tankot akarsz belőle fabrikalni,akkor teljesen ujra kell tervezni az egészet.Es akkor mar csak neveben lesz Lynx,de valojaban NULLA lesz a rendszerazonossag.
Az egy uj jargany lenne.
Mert belefér a bmp-3 majdnem.

Meg még mindig kívülre mennek a kompozit páncélelemek.
Kulonben a Merkava III és IV alappancelja sem valami hu de eros,a külső modulpancélzat adja a védettség javát.