[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Melyik katonai magazin? Mert nem mindegy hogy hol és ki írta...

(Nekem nagyon ismerős a szöveg. Szerintem volt már ez linkelve csehül vagy angolul.)


Sajnos az eredeti blogbejegyzésben ahol az ide belinkelt cikket találtam,sajnos csak annyi infót találtam amit a srác kiírt,de viszont pár oldallal arrébb találtam egy linket amelyre mint az eredeti cikk (amelyet a srác a fórumba bemásolt) másodközlőjére hivatkoznak.Átfutottam és gyakorlatilag néhány részletet leszámítva egyezik a srác által bemásoltal,illetve a Schurrer által belinkeltel.
Íme a link:)

https://www.securitymagazin.cz/defe...tni-moznost-jsou-jen-do-poctu-1404064775.html
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Sajnos az eredeti blogbejegyzésben ahol az ide belinkelt cikket találtam,sajnos csak annyi infót találtam amit a srác kiírt,de viszont pár oldallal arrébb találtam egy linket amelyre mint az eredeti cikk (amelyet a srác a fórumba bemásolt) másodközlőjére hivatkoznak.Átfutottam és gyakorlatilag néhány részletet leszámítva egyezik a srác által bemásoltal,illetve a Schurrer által belinkeltel.
Íme a link:)

https://www.securitymagazin.cz/defe...tni-moznost-jsou-jen-do-poctu-1404064775.html


Ez a videó egész ügyesen lett összeállítva.... :)

 
K

kamm

Guest
Sajnos az eredeti blogbejegyzésben ahol az ide belinkelt cikket találtam,sajnos csak annyi infót találtam amit a srác kiírt,de viszont pár oldallal arrébb találtam egy linket amelyre mint az eredeti cikk (amelyet a srác a fórumba bemásolt) másodközlőjére hivatkoznak.Átfutottam és gyakorlatilag néhány részletet leszámítva egyezik a srác által bemásoltal,illetve a Schurrer által belinkeltel.
Íme a link:)

https://www.securitymagazin.cz/defe...tni-moznost-jsou-jen-do-poctu-1404064775.html


Ezt a czdjournal oldalt ismertem, a helikopteres cikkuk hasonloan higgadtan mutat ra, micsoda mess az egesz cseh beszerzes:
https://www.czdjournal.com/defence/...y-is-the-italian-solution-really-out-196.html
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and arcas

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Szerintem józan az MH/politikai vezetés,ezért biztos vagyok ebben a kb. 40-75 db-os újabb megrendelésben:

továbbá megjegyzem a SaaB land systems nem csak álcahálókat gyárt hanem felfújható csalikat is...
https://saab.com/land/signature-management/force-integrated-systems/decoys/

Érdemes lenne a meglévő tényleges darabszámhoz képest kétszer-háromszor több felfújható csali Leo2A7-est és A4-est beszerezni…. csak hogy ha kell akkor kicsit hülyíteni lehessen az ellenséges felderítést...




1140-png.jpg





topp.jpg



...és egyetértek, szükséges...

ye.gif
ye.gif




.​




 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 752
113
4453fe99-693f-4db3-8bcf-ae00953adb0c.jpg


Quiet Modernisation for Turkish Leopard 2 Tanks
12 July, 2020


Tanks in the Turkish Armed Forces inventory are being modernized in line with the requirements of the modern battlefield.

President of Defence Industries Prof. Dr. İsmail Demir visited ASELSAN Facilities due to the completion of the M60T upgrade project under the Fırat Programme. He made an announcement about tank modernization activities with domestic facilities. Prof. Dr. Demir said, "In addition to the M60 tank, the modernization process of the Leopard tanks in the inventory is continuing. During this modernization process, there was a much shorter development process than the calendar given about the acquisition period, such as the of some imported components. Leopards will continue to be modernized in parallel with the follow-up of the M60Ts. ". Thus, the Leopard 2A4 modernization process, which has had no official announcement or any information flow for some time, has been officially confirmed.

Last year, Minister of National Defence Hulusi Akar visited the 2nd Main Maintenance Factory. In the images published here, it was seen that additional armour plates were integrated on a Leopard 2A4 main battle tank. In addition, in another image shared in the Turkish media, it was observed that in addition to plates added to the platform, cage armour and reactive armour (ERA / Explosive Reactive Armor) blocks were integrated. In the document of armour solutions published by Roketsan, it was found that the survivability of Leopard 2s increased, unlike the other two solutions. In the Leopard 2A4 modernization program, which Prof. Dr. Demir stated in his speech, which solution will finally be implemented and which subcomponents to be integrated to platforms has not yet been confirmed through official channels.
Az Aselsan nekünk is partnerünk a Yalcin toronynál. Bár nálunk még ez messze van.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az Aselsan nekünk is partnerünk a Yalcin toronynál. Bár nálunk még ez messze van.
Ha arra gondolsz, hogy majd kicsit később velük csináltassuk az A4-ek felfejlesztését, akkor az Isten mentsen meg bennünket ettől. :)
Nem holmi "haditechnika rasszizmus" mondatja ezt velem, de viszolygok tőle, hogy a gyári lehetőségtől eltérőre akár elviekben is gondoljunk. Még ha ezzel pár millió dollárt spórolnánk is.
Mert az lesz a vége, mint a lengyeleknél, hogy össze vissza verziók fognak rohangálni a különböző alakulatoknál, és még valószínűleg a további fejlesztési lehetőségtől is elbúcsúzhatunk.
HA és amennyiben eljutunk odáig, hogy a még érkező 12db A4-est valamilyen garázsvásár kapcsán ki tudjuk egészíteni egy teljes zl.-ra akkor szépen el kell menni a KMW-hez, és megkérni tőlük, hogy "Tessensziveslenni nekünk ezt a pár vén A4-et, A7+-ra hozni"! Szerintem a szimpatikus német úriemberek és úrhölgyek lesznek olyan jók - és némi pénzmag ellenében - eleget fognak tenni a kérésünknek. :D
 
W

Wilson

Guest
Ha arra gondolsz, hogy majd kicsit később velük csináltassuk az A4-ek felfejlesztését, akkor az Isten mentsen meg bennünket ettől. :)
Nem holmi "haditechnika rasszizmus" mondatja ezt velem, de viszolygok tőle, hogy a gyári lehetőségtől eltérőre akár elviekben is gondoljunk. Még ha ezzel pár millió dollárt spórolnánk is.
Mert az lesz a vége, mint a lengyeleknél, hogy össze vissza verziók fognak rohangálni a különböző alakulatoknál, és még valószínűleg a további fejlesztési lehetőségtől is elbúcsúzhatunk.
HA és amennyiben eljutunk odáig, hogy a még érkező 12db A4-est valamilyen garázsvásár kapcsán ki tudjuk egészíteni egy teljes zl.-ra akkor szépen el kell menni a KMW-hez, és megkérni tőlük, hogy "Tessensziveslenni nekünk ezt a pár vén A4-et, A7+-ra hozni"! Szerintem a szimpatikus német úriemberek és úrhölgyek lesznek olyan jók - és némi pénzmag ellenében - eleget fognak tenni a kérésünknek. :D

Igen ez lenne a logikus lépés ebben a feltételezett helyzetben,de visszatérve pár szó erejéig a törökökre most fejezték be az M60-k modernizálását és elég komoly fejlesztést hajtottak rajtuk végre többek között saját fejlesztésű aktív védelmi rendszert kaptak az M60-k.Ezek alapján én nagyon kíváncsi leszek,hogy a törökök milyen szintre lesznek képesek felhozni az A4-t.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 825
113
Dán, a norvégoknak 52 darab ex holland 2A4 van, állítólag ebből 32 más források szerint 36 van aktív használatban. Ők azon tipródnak, hogy upgrade vagy csere más típusra.

https://www.defence24.com/armoured-...main-battle-tank-or-leopard-upgrade-programme

https://forsvaretsforum.no/k2-black...-sorkoreanske-eller-tyske-stridsvogner/124863


Gondolom velük nem vagyunk elég jóban, ha a politikai térre gondolunk, meg aztán pénzük is van, de ha ezt így meglebegtették, akkor egy értelmes összeggel(nem amerikai költségvetésűvel persze) lehet, hogy lenne hajlandóságuk eladni őket. Ha a következő generációs projektjükhöz már hozzá tud százalékosan értelmesen járulni a keret, akkor szerintem nem lenne biztos a 2025-ig hadrendben tartás, nekünk meg lenne vagy tartalékunk, mégha nem is első vonalas, vagy lenne mit upgradelni és akkor viszont már igen.

Kérdés, hogy a vásárlás+upgrade (ha lehet ebben ráció) nekünk megérné-e?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Gondolom velük nem vagyunk elég jóban, ha a politikai térre gondolunk, meg aztán pénzük is van, de ha ezt így meglebegtették, akkor egy értelmes összeggel(nem amerikai költségvetésűvel persze) lehet, hogy lenne hajlandóságuk eladni őket. Ha a következő generációs projektjükhöz már hozzá tud százalékosan értelmesen járulni a keret, akkor szerintem nem lenne biztos a 2025-ig hadrendben tartás, nekünk meg lenne vagy tartalékunk, mégha nem is első vonalas, vagy lenne mit upgradelni és akkor viszont már igen.

Kérdés, hogy a vásárlás+upgrade (ha lehet ebben ráció) nekünk megérné-e?
Állapotfüggő.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Gondolom mivel a képességfenntartásra figyelnek, legalább tűrhető az állapotuk, már legalábbis azoknak, amik aktívak. A többi mégha csak alkatrész bázis is, nálunk is betölthetné ezt a szerepet.
én annyira nem örülnék ha szutyok szarokból csinálnánk itthon alkatrész bázist , nem véletlen nem hoztuk el a spanyol A4-eket még csak alkatrésznek sem :confused:o_O
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 825
113
én annyira nem örülnék ha szutyok szarokból csinálnánk itthon alkatrész bázist , nem véletlen nem hoztuk el a spanyol A4-eket még csak alkatrésznek sem :confused:o_O

Aham, aztán amikor esetleg belenézünk egy kellemesebb hadakozásba, akkor pár futógörgőért, vagy váltóalkatrészért malmozgatva várjuk a német postát, mert hadiállapotban tökre ráér.

Mellé meg egészséges gépekről volt szó elsősorban, amik szívesen vennék a plusz alkatrészt olcsón. Persze tudom, hogy sokaknak borsódzik a háta a másodvonal megteremtésének a gondolatától, pedig értelemszerűen az olcsóbbsága tudna a politikus agyakban hajlandóságot kifejteni a rohadt drága, részben presztízs elsővonalas beszerzések mellett.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Aham, aztán amikor esetleg belenézünk egy kellemesebb hadakozásba, akkor pár futógörgőért, vagy váltóalkatrészért malmozgatva várjuk a német postát, mert hadiállapotban tökre ráér.

Mellé meg egészséges gépekről volt szó elsősorban, amik szívesen vennék a plusz alkatrészt olcsón. Persze tudom, hogy sokaknak borsódzik a háta a másodvonal megteremtésének a gondolatától, pedig értelemszerűen az olcsóbbsága tudna a politikus agyakban hajlandóságot kifejteni a rohadt drága, részben presztízs elsővonalas beszerzések mellett.
1.) "hadakozás" nincs csak úgy egyik napról a másikra, még mindig
2.) nem kell a német posta mert lesz itthon elég alkatrész (elvileg)
3.) bocs Te azt mondtad hogy "legalább tűrhető az állapotuk, már legalábbis azoknak, amik aktívak. A többi mégha csak alkatrész bázis is, nálunk is betölthetné ezt a szerepet." nekem ebből az jön le hogy amit már nem tudnak még csak képességfenntartásra SE használni (ergo majdhogynem full szar) az legyen alkatrész bázis, nekem ez

más: nem attól borsódzik az ember háta ha valaki arról beszél hogy legyen tartalék vagy valami másodvonalas nem fontos pozira vas, hanem attól hogy ilyenkor amikor van pénz ( legalábbis a 2015-16 előtti állapotokhoz képest) arról beszélünk hogy milyen levedlett szarokból csináljunk alkatrész bázist meg milyen másodvonalas cuccokat adjunk a srácok alá , pici haderőnk van, most van rá (kb) akarat és pénz hogy ledobáljuk a levedlett 30-40(-50) éves szarokat, értsük már meg, legjobbat a srácoknak most amíg van rá lehetőség
 
  • Tetszik
Reactions: marton