[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 765
40 124
113
Sztem a szlovákoknak csak 15 A4-e van és a cseheknek is pont ennyi. Szal őket rakd a szlovének mellé. Az osztrákoknak pont meglehet az 56 körüli A4-ese, ami nekünk inkább A7-es plusz néhány T-72.

Ennyit a mkiről.
T-72 is harckocsi: abból sokkal több van a "Csehszlovákonnak"!

Amúgy meg a harckocsi mint kategória egyáltalán nem elrettentő fegyver - többszázas nagyságrendben talán, bár mindegyikre jut 10+ ATGM akkor tök mindegy!

Légierő, és rakétatüzérség: minden ami mélyre csap és ellehetetleníti egy ország életét, létezését az infrastruktúra szétlövésével! Na, az elrettentő!
Ezeket meg pont szarnak fejleszteni!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 035
95 592
113
T-72 is harckocsi: abból sokkal több van a "Csehszlovákonnak"!
Már nincs. Az ukránoknak minden működőkéoes szajrét átadtak.
Amúgy meg a harckocsi mint kategória egyáltalán nem elrettentő fegyver - többszázas nagyságrendben talán, bár mindegyikre jut 10+ ATGM akkor tök mindegy!

Légierő, és rakétatüzérség: minden ami mélyre csap és ellehetetleníti egy ország életét, létezését az infrastruktúra szétlövésével! Na, az elrettentő!
Ezeket meg pont szarnak fejleszteni!
Most nem a teljes képet néztem. Te mondtad a magyar Leopárdok száma lófasz a térségben. Leírtam, hogy nem.
Ez nem azt jelenti ennyivel lehet háborút nyerni, csak a csehszlovakoknak, szloveneknek, osztrákoknak sincs több, sőt inkább kevesebb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 597
82 417
113
T-72 is harckocsi: abból sokkal több van a "Csehszlovákonnak"!

Amúgy meg a harckocsi mint kategória egyáltalán nem elrettentő fegyver - többszázas nagyságrendben talán, bár mindegyikre jut 10+ ATGM akkor tök mindegy!

Légierő, és rakétatüzérség: minden ami mélyre csap és ellehetetleníti egy ország életét, létezését az infrastruktúra szétlövésével! Na, az elrettentő!
Ezeket meg pont szarnak fejleszteni!
Igazán kíváncsivá tettél, hogy drónokkal és légierővel, hogy akarsz területeket birtokba venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 046
8 816
113
Azt sem látjuk. Az látjuk, hogy mozgásképtelen harckocsikat megsemmisitenek drónokkal. Nos az nincs a felvételen, hogy az 2, 5, vagy 20. dron mert az ereménytelen támadásokat nem mutatják. A mi Leo2A7+ tankjaink tetőpáncélzata vagy 20-30cm-el vastagabb, mint a akár A6-é, tehát a kisebb méretű drónok ellen védettebb. Persze a felülről támadó pctörő rakéták átütik mind a Javelin. Azt nem tudom, hogy egy Lancet amelynek nem páncéltörő a fejrésze tudtommal a nagy robbanóerejű fejrésszel mit ér...

Most voltam a Leo2 éleslövészetén és volt alkalmam beszélgetni..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 553
126 768
113
Azt nem tudom, hogy egy Lancet amelynek nem páncéltörő a fejrésze tudtommal a nagy robbanóerejű fejrésszel mit ér...
A svéd leók tetőpáncélja kb olyan mint ami a miénknek van (vagy nem sokkkal rosszabb) . Abból már veszett oda drón miatt tetőn keresztül. Szóval javítja az esélyeket, de nem mindenható az se.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 035
95 592
113
A csehek teljes M4CZ állománya megvan még és kb 15 alkatrészdonor M1-is.
Most picit utánaolvastam. Tavaly terveztek 30 működésképtelen M4CZ-t gatyába rázni.
De arról már nem, hogy ez sikerült -e, illetve nem arról szól -e az idei második 14 A4 Ringtausch, hogy ezek is mennek Ukrajnába és cserébe lesz +14 A4-ese jövőre.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 553
126 768
113
Most picit utánaolvastam. Tavaly terveztek 30 működésképtelen M4CZ-t gatyába rázni.
De arról már nem, hogy ez sikerült -e, illetve nem arról szól -e az idei második 14 A4 Ringtausch, hogy ezek is mennek Ukrajnába és cserébe lesz +14 A4-ese jövőre.
Az M4CZ-k maradnak nekik amíg az A8-asok elkezdenek beérkezni.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 046
8 816
113
A svéd leók tetőpáncélja kb olyan mint ami a miénknek van (vagy nem sokkkal rosszabb) . Abból már veszett oda drón miatt tetőn keresztül. Szóval javítja az esélyeket, de nem mindenható az se.
Ez így van. Nincs "kilőhetetlen" páncélos. A motortér teteje, a páncélosok oldalpáncélzata vagy hátulja sebezhető. A kérdés, hogy összfegyvernemi harc esetén a Leo2A7HU túlélőképessége jobb-e, mint az Ukrajnában lévő Leo2 változatok. Nos egyértelműen igen. A svéd modifikáció tetővédettsége hasonló, de nem felejtsük el, hogy az is egy régi Leo2A5 átépítés, a német Leo2A6 szintén átépítés. Ezek régi tornyok, akkori acélból készültek. Egy svéd gyár amelyik jelenleg európában a legjobb acélt készíti páncélnak. Nos 2000-es évektől azok az acélok amelyeket használnak a tornyokhoz, 1/3-as erősebbek, tehát kvázi 1/3 vékonyabb acéllal azonos védettséget lehet elérni, azonos páncélvastagsággal pedig 1/3-al erősebb a védettség.. A magyar tornyok új tornyok és nem átépített régi tornyok.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 046
8 816
113
Kérünk beszámolót :) :hadonaszos:
Nagyon nem tudok beszámolót írni, mivel amiről beszélgettünk azt nem szokás leírni. Amit láttam arról írtam egy beszámolót egy kis agymenéssel.

Oktasd az oktatót, Leopard 2A7HU harckocsik rendszerbeállító lövészete, Szomód Lőtér 2024

Amit írtam haderő fejlesztésről azt nem szakmai forumnak írtam. TIsztában vagyok, hogy mennyi minden szükséges egy magasabbegység, vagy alakulat létrehozásához működtetéséhez, sok dolgot nem soroltam fel terjedelem hiányában a posztban.
De köszönöm a hozzászólásokat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 553
126 768
113
A svéd modifikáció tetővédettsége hasonló, de nem felejtsük el, hogy az is egy régi Leo2A5 átépítés, a német Leo2A6 szintén átépítés.
A svéd gép effektíve egy L/44 es kaliberhosszú csővel szerelt A6 (az A6 csomag a svéd csomag alapján lett létrehozva csak kevesebb páncéllal) megerősített páncélzattal ami eleve nagyobb védelemmel épült (újonnan nem pedig átépítéssel)mint egy A6-os . És a mi A7-eseink utána legjobban védett jelenleg már rendszerben lévő leopard variáns. (az A7V pl nem kapott plusz tetőpáncélt)
Ezt az acél dolgot meg őszintén szólva nem tudom honnan vetted de eléggé szkeptikus vagyok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 553
126 768
113
Nagyon nem tudok beszámolót írni, mivel amiről beszélgettünk azt nem szokás leírni. Amit láttam arról írtam egy beszámolót egy kis agymenéssel.

Oktasd az oktatót, Leopard 2A7HU harckocsik rendszerbeállító lövészete, Szomód Lőtér 2024

Amit írtam haderő fejlesztésről azt nem szakmai forumnak írtam. TIsztában vagyok, hogy mennyi minden szükséges egy magasabbegység, vagy alakulat létrehozásához működtetéséhez, sok dolgot nem soroltam fel terjedelem hiányában a posztban.
De köszönöm a hozzászólásokat.
Egész jól sikerült a cikk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 575
71 171
113
Ez így van. Nincs "kilőhetetlen" páncélos. A motortér teteje, a páncélosok oldalpáncélzata vagy hátulja sebezhető. A kérdés, hogy összfegyvernemi harc esetén a Leo2A7HU túlélőképessége jobb-e, mint az Ukrajnában lévő Leo2 változatok. Nos egyértelműen igen. A svéd modifikáció tetővédettsége hasonló, de nem felejtsük el, hogy az is egy régi Leo2A5 átépítés, a német Leo2A6 szintén átépítés. Ezek régi tornyok, akkori acélból készültek. Egy svéd gyár amelyik jelenleg európában a legjobb acélt készíti páncélnak. Nos 2000-es évektől azok az acélok amelyeket használnak a tornyokhoz, 1/3-as erősebbek, tehát kvázi 1/3 vékonyabb acéllal azonos védettséget lehet elérni, azonos páncélvastagsággal pedig 1/3-al erősebb a védettség.. A magyar tornyok új tornyok és nem átépített régi tornyok.
A torony másodlagos a szomszédban.
Első a lanctalp és a tank megállítása,blokkolása valamilyen módon. Utána már megeszik a magára hagyott tankot.
Ha akkora védelme volna a Leopardnak mint amekkora reklámja, akkor a megállított tankot nem hagyná el a személyzet,hanem kvázi erődként használnak tovább ,hiszem úgysem lehet kilőni,és a kiszállt személyzetet megeszik a drónok,tüzérség és aknavetok,stb.
Nincs mindenható páncélja az új Leopardoknak sem, ha nem a drón pusztítja el akkor a huszadik 5filleres drón ,vagy a tüzérség Krasznopollal, Kamovok ,stb.
Nem is lesz olyan páncélja ami mindennek ellenáll, ezért a személyzet ezeket is kénytelen lesz elhagyni és onnét kezdve ugyanaz a móka mint az A5-A6-nal. Nem ér annyit ez a plusz vasazas mint amennyibe kerül. Az egész tank nem éri töredékét sem annak amit kérnek érte.
Amint kirúgja az orrát a dzsungelbol a felkoppintott Leopárd mindent meg fog kapni ,és a sok sok tuszuras elintézi. Roppant érdekes hogy Leopardok sikeres használatáról nincs értékelhető filmvideo,de még T-72-rol is van. Kilövésről, elpusztitasrol viszont számtalan.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 302
10 975
113
Nagyon nem tudok beszámolót írni, mivel amiről beszélgettünk azt nem szokás leírni. Amit láttam arról írtam egy beszámolót egy kis agymenéssel.

Oktasd az oktatót, Leopard 2A7HU harckocsik rendszerbeállító lövészete, Szomód Lőtér 2024

Amit írtam haderő fejlesztésről azt nem szakmai forumnak írtam. TIsztában vagyok, hogy mennyi minden szükséges egy magasabbegység, vagy alakulat létrehozásához működtetéséhez, sok dolgot nem soroltam fel terjedelem hiányában a posztban.
De köszönöm a hozzászólásokat.
Jo cikk, nekem tetszik az otlet, hogy kozepes ddt-nek 1-2szazad harckocsi
Meg talan meg annyi hogy a skyranger sehol nincs meg megerositve hogy meg vettuk ezzel a darabszammal (pletyka van de ennyi)