[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
A kérdés, hogy ha TAM-hoz hasonló kialakítást kap a gép és alacsonyabb lesz, akkor mennyire növelhető a páncélvédelme.
Illetve a kérdés, hogy mekkora munka és költség lenne az áttervezés egy kész járműre. A szerkezet szinte biztos erősödne a kisebb kubatúrával. De pl. a vezető munkahelyét biztos érinti.
Jelenlegi formájában rendesen meg lehetne pakolni lőszerrel. Érzésre kicsit a Stug szellemi utódjának tűnik.
A Leókból annyira kevés lesz, hogy az alkalmazásukat csak a Királytigrisekhez hasonlóan lehet elképzelni.
Szerintem vegyesen használva a Spike képes IFV Lynxel és egy NEMO jellegő variánssal, plusz értelmes drónfelderítéssel érdemi harcértéket tudna nyújtani. Az ár, az tényleg nagy kérdés, persze mondjuk hiába hasonló az ára a Leo 2A7-nek, ha az meg nem elérhető.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 896
113
Lesz. Egyszer. Es akoor attervezik. Ezen mit nem lehet erteni...?
a koncepció már megvan, a pontos mérnöki munka majd akkor kezdődik amikor lesz megrendelő , és ezen mit nem lehet érteni?
én és Celeb magáról a koncepcióról beszélünk
Ami ez lenne, remelhetoleg. Vagy nem. Ezt probaljuk kitippelni.
ez nem az , és soha nem is lesz az
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ergo a merkavák vagy akár az átépített t 72 esek is potensebb eszközök lennének, valószínűleg olcsóbban mint a lynx 120 asok.
A lynx eknek egy előnyük van az alkatrész azonossági mutatójuk marha magas a hazai gyártású lynx Ifv-kkel!
De a lényeg amit már többen leírtatok csőszporítás minél előbb bármivel.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 033
113
Ergo a merkavák vagy akár az átépített t 72 esek is potensebb eszközök lennének, valószínűleg olcsóbban mint a lynx 120 asok.
A lynx eknek egy előnyük van az alkatrész azonossági mutatójuk marha magas a hazai gyártású lynx Ifv-kkel!
De a lényeg amit már többen leírtatok csőszporítás minél előbb bármivel.

Igazából majdnem bármi értelmesebb a Lynx 120-nál. Teljesen egyet értek veled.
Ráadásul megint nem létező dolgokról álmodoznak egyesek. Ez valami nép betegség lehet, hogy egyesek nem létező dolgokat akarnak folyton vásárolni :(
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 014
123 875
113
Micsoda? Egy renderen kivul nem is lattunk semmit, semmilyen adatot nem tudunk igazan rola, de mar igy van? Ne farasszatok mar ezekkel a lozungokkal, komolyan.
A fel eletem azzal toltom, hogy non-technical emberek hangzatos, de zavaros szovegeit meg elkepzeleseit konkret mernoki speckokra forditom, amit utana meg tudok epiteni, es vica versa. Ez itt tokeletes peldaja volt az ures kliseknek, mikozben, ugye, nem is ez volt a kerdes (hanem amit @Pogány is eroltet joggal, a tuzero.)
Az összehasonlításra gondoltam a Centauroval. (abból is főleg a kettessel)
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Ergo a merkavák vagy akár az átépített t 72 esek is potensebb eszközök lennének, valószínűleg olcsóbban mint a lynx 120 asok.
A lynx eknek egy előnyük van az alkatrész azonossági mutatójuk marha magas a hazai gyártású lynx Ifv-kkel!
De a lényeg amit már többen leírtatok csőszporítás minél előbb bármivel.
Amikor mindenki tankot akar venni és a Leóra sokat kell várni, hogyhogy senki sem akar venni Merkavát?? :hadonaszos:
Nem a Merkava értékéről akarok értekezni, hanem nem értem, ha ennyire triviális megoldás lenne a gondra, miért nem jut senkinek eszébe a típus? Hiszen itt olyan sokan jól informáltak vagytok, hogy jobb is, olcsóbb is, meg lenne azonnal. o_O
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 502
67 953
113
Amikor mindenki tankot akar venni és a Leóra sokat kell várni, hogyhogy senki sem akar venni Merkavát?? :hadonaszos:
Nem a Merkava értékéről akarok értekezni, hanem nem értem, ha ennyire triviális megoldás lenne a gondra, miért nem jut senkinek eszébe a típus? Hiszen itt olyan sokan jól informáltak vagytok, hogy jobb is, olcsóbb is, meg lenne azonnal. o_O
Merkava topik?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Kicsit nehez lesz megemeszteni,de burok angolai hatcai erre is adnak parhuzamot.
Ratel90 töltötte be a Lynx120 szerepét.Csakhogy az nem egz HIFV volt,hanem egy kerekes PSZH.Mas harcmodort alkalmaztak,mint egy HIFVhez passzol.Mikor európai módra előkészített hadszinterbe utkoztek,akkor az addig jól szereplő Ratel90 rogvest megbukott.Kubaiak zárt tuzrendszert alkottak ZU2 es ZU23 ga-kbol,amik szo szerint szitava luggattak a Ratel90 eket.Burok kénytelenek volt valodi hk- kat Angolaba vinni.
Lynx120 ugyanigy jarna.Plusz a Lynx egy HIFV,aminek nem valo az a fajta portyázó mobil hadviselési mod,amiben a Ratel90 olyan sikeres volt.Ahoz a harcmodorhoz,amire egy HIFV való,egyszeruen kell a hk,a valodi hk tamogatas.
Nem veletlen,hogz a kerekes- loveges jarmuvek eleg elterjedtek,de a láncos ifv alapú mgs meg nem.Mert hk- nak gyenge,mobil hadviseleshez meg nehezkes.Ket szek között a padló.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Ha ráraksz egyet egy 72-esre pont annyit dob rajta azon is.
A kérdés, hogy ha TAM-hoz hasonló kialakítást kap a gép és alacsonyabb lesz, akkor mennyire növelhető a páncélvédelme.
Mondjuk eleinte a Parducra olyan fantaziarajzok jelentek meg,amik egy Lynx futomuves Merkava szeruseget abrazoltak.
De szerintem a szukseges pancel sulyat egyszeruen nem birja el a Lynx alvaz, és a hajtaslancot us cserelni kene hozzá.Lenyegeben egy uj argany lenne a vége,ha felfejlesztenek hk szintre.
Szerintem
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 014
123 875
113
Mondjuk eleinte a Parducra olyan fantaziarajzok jelentek meg,amik egy Lynx futomuves Merkava szeruseget abrazoltak.
De szerintem a szukseges pancel sulyat egyszeruen nem birja el a Lynx alvaz, és a hajtaslancot us cserelni kene hozzá.Lenyegeben egy uj argany lenne a vége,ha felfejlesztenek hk szintre.
Szerintem
Szerintem csak azt láttatok bele a rajzokba amit szerettetek volna.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 577
113
Mondjuk eleinte a Parducra olyan fantaziarajzok jelentek meg,amik egy Lynx futomuves Merkava szeruseget abrazoltak.
De szerintem a szukseges pancel sulyat egyszeruen nem birja el a Lynx alvaz, és a hajtaslancot us cserelni kene hozzá.Lenyegeben egy uj argany lenne a vége,ha felfejlesztenek hk szintre.
Szerintem
Ugyan dehogy. 50 tonnaig jo a Lynx most is. Legalabb az alapadatokat olvasd mar el ket nagyivu narcisztikus okoskodas kozott...
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Szerintem csak azt láttatok bele a rajzokba amit szerettetek volna.
En vissza nem keresem,de meg ide a forumra is bekerultek a rajzok .Meg a benutatas előtt valamikor,aztan bemutattak ezt a Leo alvazas gépet.Hogy a rajzokat ki csinalta,azt nnemtudom.Igy utolag mar tudjuk,hogz falschok voltak
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 014
123 875
113
En vissza nem keresem,de meg ide a forumra is bekerultek a rajzok .Meg a benutatas előtt valamikor,aztan bemutattak ezt a Leo alvazas gépet.Hogy a rajzokat ki csinalta,azt nnemtudom.Igy utolag mar tudjuk,hogz falschok voltak
sima elnagyolt koncepciós rajzok a fejlesztés ki tudja mikori szakaszából. Dunát lehet rekeszteni a hasonlókkal.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 033
113
Amikor mindenki tankot akar venni és a Leóra sokat kell várni, hogyhogy senki sem akar venni Merkavát?? :hadonaszos:
Nem a Merkava értékéről akarok értekezni, hanem nem értem, ha ennyire triviális megoldás lenne a gondra, miért nem jut senkinek eszébe a típus? Hiszen itt olyan sokan jól informáltak vagytok, hogy jobb is, olcsóbb is, meg lenne azonnal. o_O

Erősen lemaradtál a Merkava topikról :D
De Én és Pogány jó pár éve kampányolunk a Merkava mellet. Pár száz eladó van belőle csupán :rolleyes:

hát most se sokkal könnyebb.

De legalább úgy nehezebb a Lynx a T-72A-nál, hogy megközelti azt páncélzatban? Vagy erről szó sincs.... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 577
113
Igazából majdnem bármi értelmesebb a Lynx 120-nál. Teljesen egyet értek veled.
Ráadásul megint nem létező dolgokról álmodoznak egyesek. Ez valami nép betegség lehet, hogy egyesek nem létező dolgokat akarnak folyton vásárolni :(
Nem, inkabb ez a nepbetegseg, ez a kinos strawman vitastilus, amikor keptelenek vagytok anelkul vitazni, hogy ne probalnatok azonnal valami mast a szajaba adni a masiknak.
Szo nem volt semmi ilyesmirol, azt kerdeztem EN @krisss kartarstol, hogy milyen vonzatai stb lennenek enmek, amire elegansan nem valaszolt. Ezutan megjott a tgksofor-kommando, es teljesen masrol beszelve (=strawman technika) orbakolni kezdett, amivel megint total felrevitte az addig kulturalt beszelgetest... es most raduplazol ugyanezzel.
Ezert nem lehet semmirol beszelgetni ertelmesen, emiatt a primitiv strawman-reflex miatt. Ez amugy az elmult 20+ ev termese, elotte az ilyesmi cikinek szamitott egy vitaban..