[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Erősen lemaradtál a Merkava topikról :D
De Én és Pogány jó pár éve kampányolunk a Merkava mellet. Pár száz eladó van belőle csupán :rolleyes:

Regi, elavult, tedd hozza. Radkerdeztem a Merkava temaban, hogy mibol gondolod, hogy ujat, de legalabb hasznalt Mk4 is adnanak, nagy a csend azota is... :p

Senki nem mondta, hogy a Lynx 120 egy hkval felerne. Errol szo nincs.
Az en felvetesem - igen, az enyem, nem Bastya et vagy akarki mase - az volt, hogy mivel ilyen kutyaul all a hk piac (keresleti piac van), es ennyire nincs penz se, de kozben valami szamottevo tuzero kellene hamar-hamar, nem lenne-e esetleg ertelme megvizsgalni azt a Lynx 120 tervet? Tutira olcsobb lenne, mint egy modern hk, plusz sajat magad csinalod Zalaban (ennek resze, hogy csaknem ugy hitelezel, ahogyan akarsz), es megis modern tuzero, vadiuj szenzorokkal stb (meg ha egyertelmuen nincs is olyan vedet stb, mint egy hk.)

Jat ez az,hogy nem.Jelen formajaban tul nagy es tul gyenge rohamlovegnek.Folfejleszteni meg lenyegeben ujratervezrst jelentene
No igen, ez az, amirol fogalmad nincs, csak a szokasos nagyhangu kiabalas... Kapasbol meg az alapadatokat sem ismered, feljebb latvanyosan kiderult.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
A rajzon ami itt megfordult egy jóval laposabb rohamlöveges formája volt!
Persze. Az egesz lenyege, hogy az alvaz meg a lanctalpak stb elbirjak, a teljes hajtas adott, de a tobbit ugyis ujra kell rajzolni valamileyn szinten. A kerdes az, ha kiveszed az egesz deszantot, akkor be lehet-e oda mindent tervezni ugy, hogy emiatt konkretan akar alacsonyabb is legyen a lovegtorony csucspontja...?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Lynx120bol lehet csinalni egy TAM fele kozepes hk- it,ami hatsosufniaba,ahol igazabol meg T55 sincs ellenfelnek,meg modern pct fegyverzetet csak filmen latnak,jol megfelel.
De mi Europaban vagyunk .
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
355873101_586387593373475_6758026351885973539_n.png

Csak hogy borzoljam a kedélyeket :p
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 697
113
Regi, elavult, tedd hozza. Radkerdeztem a Merkava temaban, hogy mibol gondolod, hogy ujat, de legalabb hasznalt Mk4 is adnanak, nagy a csend azota is... :p

Legutóbb linkeltem a Merkava 4-re a Szingapúri ajánlatott, most linkelek egy másikat is:

Értem én, hogy gyűlölöd a zsidókat, de ettől még a valóság az, hogy a Merkava IV nem elavult, jó áron van, és eladó is.
További eladó a Merkava IV link csak neked:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Enged már el ezt a baromságot!
A lövedéknek tehetetlensége van, az a szar meg 50 cm-re a páncéltól akarja lerobbantani az 1700 m/s-el repülő, mindössze 3 cm átmérőjű, brutál kemény és tömör hengeres nehézfém testet... Hát mi a lóf@sszal már bocsánat? o_O
Azért ilyen hülyeségeket ne szopjunk már be!
Ha valami Isteni csoda folytán el is törne a nyíl, akkor is tovább repül pont ahova céloztak vele, és pont ugyan abba a lövedék csatornába, mert kimozdulni sincs helye és ideje másikba!
Ha tudni akarod, milyen rohadt nehéz eltörni egy ilyen nyilat, akkor nézd meg miből áll egy Kontakt-5-ös ERA cella és nézd meg, hogyan csinálja... És még az sem téríti el vagy hasonló, csak végigrepeszti ;)

Amikor a T-14-estén a nyíllövedékek elleni APS-ről olvastam, abban ők úgy számoltak, hogy a tanktól 1 km-re kell eltalálniuk ahhoz, hogy eltérjen a pályája és ne találja el a T-14-est.... Fel sem merült bennük, hogy darabokra tudnák törni a nyilat vagy hasonló.
Pusztán a kitérítéshez kell 1 km-es távolság.
Persze a germán az megoldja 50 cm-en a wunderwaffe APS-el. XD
Aztán ne csodálkozzunk ha a valóságban maximum darts nyíllal működik a dolog :D
Iron Fostel és Mongoose-3al csonaltak konkret lokiserleteket sabot loszerre.Azok sem tortek el a nyilat,csak ki illentettek az egyensulyabol.Mivel a bur valtozat nagyobb hatotavu,annal mar az esetek nagyobb reszeben a kibillent nyil elvetette a celt.Irpn Fistnel tobbnyire talalt,xsak kibillenve mar drasztikusan kisebb a hatása,pct képessége a dabotnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Legutóbb linkeltem a Merkava 4-re a Szingapúri ajánlatott, most linkelek egy másikat is:
Amint mar ezt atbeszeltuk, ez is 2014-es, nem abban maradtunk, hogy tizeves cikkek nem igazan relevansak...?


Értem én, hogy gyűlölöd a zsidókat,
Megint a primitiv strawman technika, raadasul karaktergyilkossaghoz... de kinos nezni ez a zero vitakeszseget.

Soha ilyet nem mondtam. Ezzel szemben bejartam Izraelt hosszu idovel ezelott.
(Az amerikai askenazi ortodoxok egy elmebeteg parazita tarsasag, de az specifikus az ortodoxokra, plane az amerikai ortodoxokra.)

de ettől még a valóság az, hogy a Merkava IV nem elavult, jó áron van, és eladó is.
További eladó a Merkava IV link csak neked:
Aha, meg frissebb, csupan 2010-es hir. :D

Esetleg valami a rendszervaltozas kornyekerol...?
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Erősen lemaradtál a Merkava topikról :D
De Én és Pogány jó pár éve kampányolunk a Merkava mellet. Pár száz eladó van belőle csupán :rolleyes:
Pótoltam ;)
2-es, 3-asokról van szó, jó eséllyel leharcolt állapotban. A 2-es 40 éves (105-össel), a 3-as 30 éves, az utolsó is 20 éve készült. Ne feledjétek, ott használják is ezeket rendesen. Komoly felújítás nélkül a 2-esek kövületek. Ennyi erővel akár már a 72-eseinket is gatyába rázhatnánk. Talán nem lenne szerencsés az amerikai motor sem.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
355873101_586387593373475_6758026351885973539_n.png

Csak hogy borzoljam a kedélyeket :p
Ebbol nekem nem derul ki, hogy pl egy autotolto befer-e a deszantterbe (szerintem igen, de nem vagyok jarmugepesz), az ammo chambernek marad-e igy hely (hogy kifele robbanjon, ne befele), avagy mindennek felfele kell terjeszkednie, a toronyba...?
 
  • Vicces
Reactions: Negan

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Ebbol nekem nem derul ki, hogy pl egy autotolto befer-e a deszantterbe (szerintem igen, de nem vagyok jarmugepesz), az ammo chambernek marad-e igy hely (hogy kifele robbanjon, ne befele), avagy mindennek felfele kell terjeszkednie, a toronyba...?
A torony hátuljában van a lőszer automata töltővel. A lynx 120 tornya konkrétan a panther 120-as tornya. A deszantérben a toronykosár és és a kezszem lenne csak.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Pótoltam ;)
2-es, 3-asokról van szó, jó eséllyel leharcolt állapotban. A 2-es 40 éves (105-össel), a 3-as 30 éves, az utolsó is 20 éve készült. Ne feledjétek, ott használják is ezeket rendesen. Komoly felújítás nélkül a 2-esek kövületek. Ennyi erővel akár már a 72-eseinket is gatyába rázhatnánk. Talán nem lenne szerencsés az amerikai motor sem.
Pontosan ez volt a problemam ott is. A Mk3 ra kellene kolteni minimum $4-5M darabonkent, hogy modernizald - es a fene tudja, mennyi ideig tartana 2 zlnyi felujitas, 2-3 ev?
Ha lenne olcson Mk4, az maris maskeppen nezne ki, mert ott eleg lenne az elektronikat upgradelni, meg ilyesmit, de a legutolso link ilyesmi exportrol egy evtizeddel ezelotti, szoval ketlem, hogy tudobol arulnak, ahogyan @fip7 alitja... de meggyozheto vagyok.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
A torony hátuljában van a lőszer automata töltővel. A lynx 120 tornya konkrétan a panther 120-as tornya. A deszantérben a toronykosár és és a kezszem lenne csak.
Wow, ilyen kis helyen elfer ma mar mindez? :eek: Impressziv... ja ertem, hogy ez a Panther tornya. Az autotolto miatt ketemberes lenne, nem?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 818
57 697
113
Amint mar ezt atbeszeltuk, ez is 2014-es, nem abban maradtunk, hogy tizeves cikkek nem igazan relevansak...?

Szerinted 2014-óta változott az eladási szándék, vagy mi? o_O
Itt egyedül te vitázol valami extrém szánalmas módon. 3 linket kaptál eddig arra, hogy eladó.
Te ennek ellenére azt állítod, hogy mégsem. Hozz már erre valami forrást ;)

Megint a primitiv strawman technika, raadasul karaktergyilkossaghoz... de kinos nezni ez a zero vitakeszseget.
VS.
(Az amerikai askenazi ortodoxok egy elmebeteg parazita tarsasag, de az specifikus az ortodoxokra, plane az amerikai ortodoxokra.)

Kamm vagyok, nem vagyok antiszemita, DEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!
Legalább vállald föl, hogy az vagy. :cool:
És ezért ágálsz itt nekünk a Merkava ellen.

Ha tetszik neked, ha nem, a Merkava IV-es is kb. 10 éve rendelkezik export jóváhagyással. Benne van a cikkekben.
Szóval elérhető, olcsó termék.
A merkava III-asokból meg éppen most vesz valaki... Az is eladó.
Innentől kezdve nem érdekel az a vizisikló vitakultúrád, hogy "de hát nem teszik minden évben közzé"
Találj rá forrást, hogy az elmúlt 10 évben meggondolták magukat ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 071
33 104
113
Ebbol nekem nem derul ki, hogy pl egy autotolto befer-e a deszantterbe (szerintem igen, de nem vagyok jarmugepesz), az ammo chambernek marad-e igy hely (hogy kifele robbanjon, ne befele), avagy mindennek felfele kell terjeszkednie, a toronyba...?
Ne zavarjon,de konkretan latszik a toronyputtony tetejen a lefujo panel.....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
355873101_586387593373475_6758026351885973539_n.png

Csak hogy borzoljam a kedélyeket :p
Nekem tetszik! :)

L/44-es löveg vagy az újabb L/51?
Tudható hogy 120-asból mennyi fér az autotöltőbe?

Ha felhúzzák maxra páncélzatot (állja az 30-as gépágyúkat oldalról is, az 57-est meg szemből), jóval olcsóbb mint egy Leopard-2A9 és magunk gyárthatjuk akkor egy zászlóaljnyi jöhetne a Lynxek mellé tűztámogatónak. Szerintem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Szerinted 2014-óta változott az eladási szándék, vagy mi? o_O
Hat, mondjuk biztosan?


Itt egyedül te vitázol valami extrém szánalmas módon. 3 linket kaptál eddig arra, hogy eladó.
Nem, mar 3x kertem, hogy mutass valami relevans linket. Eloastal egy 9 es egy 13 eves linket... szerinted ez a relevans? :D

Te ennek ellenére azt állítod, hogy mégsem. Hozz már erre valami forrást ;)
En nem allitok semmit, en azt kerdezem, hogy miert is nincs a te altalad hangoztatott "boldogan eladjak" ajanlatnak semmi nyoma sehol tiz eve...?

VS.


Kamm vagyok, nem vagyok antiszemita, DEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!
Legalább vállald föl, hogy az vagy. :cool:
Jaj, nagyon bena es szar ez a szoveg, ez mar az ADFnek sem megy, hogy barki, aki kritizalja Izraelt, az antiszemita, avagy a korrupt, zsidok altal is utalt elmebeteg, eloskodo ortodox zsidokat utalja az antiszemita es igy tovabb. Ha nem erted, mit jelent, inkabb kerdezz. (Bar gyanitom, ez megint a primitiv kaeu strawman technika, meg ures vadaskodas. Igazi keleti tempo.)

És ezért ágálsz itt nekünk a Merkava ellen.
Es ismet a strawman argument - de kinos ezt a benazast nezni, igazi szekunder szegyenerzetem lesz tole...

En a Mk3 ellen szoltam, mert az marhasag. A Mk4 azota is varok egy relevans ajanlatot...

Ha tetszik neked, ha nem, a Merkava IV-es is kb. 10 éve rendelkezik export jóváhagyással. Benne van a cikkekben.
Szóval elérhető, olcsó termék.
Volt. 10 eve.

A merkava III-asokból meg éppen most vesz valaki... Az is eladó.
Innentől kezdve nem érdekel az a vizisikló vitakultúrád, hogy "de hát nem teszik minden évben közzé"
Találj rá forrást, hogy az elmúlt 10 évben meggondolták magukat ;)

Szoval semmi nyoma, ertjuk.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
L44A1-el van a lynx120, a panther block 1 az 120 mm l55
A lőszer passz.
A desszant térbe még berakható lenne egy erősebben páncélozott lőszer tároló további 120-asokank.

Amúgy a 2. világháborúban volt a Shermanokban vízzel töltött lőszertároló a kigyulladás ellen. Lényegében egy viztartály vettekörbe a lőszert. Ezt tudja valaki hogy miért nem használják ma már pl. a páncéltestben lévő lőszereknél?
44-45-ben működött akkor talán ma is működne...