[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
Akkor így a ciklus végén a katonai repülő technikával kapcsolatban Hende munkásságát úgy összegezhetjük, hogy

- beszerzett 5 Mi-8-as helikoptert
- meghosszabbította a gripen bérlését
- teherszállító ügyben nem történt semmi

(És volt sok elbukott próbálkozás.)
 
D

danielblack

Guest
Szinte mindent meg kell újítanunk, és pontos tervünk van arra, hogy mik a legsürgősebb feladatok. Az egyik legsürgetőbb feladat a helikopterképesség újjáteremtése. Hosszabb távon fejlesztenünk kell a tüzérségi eszközöket, a szállítórepülőgép-képességet, a katonák egyéni felszerelését és a légvédelmi rendszereinket is.

http://mno.hu/belfold/hende-a-katonak-meltobb-illetmenyeket-erdemelnek-1219522
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
Valaki, akkor most meg tudná pontosan mondani hány gép lesz rendszerben, amit be is lehet vetni ? Tehát van ez a 3 db. Valamint talán számolhatunk a 2 db Finn ajándékkal is, vagy azokkal esetleg már nem ?

Jelenleg két bevethető helikopterünk van. A 704-es és az egyik finn minyó. A finn minyók üzemideje lejár ~2015-ben. A 704-es sem húzza már sokáig.

Ha ezt a hármat rendszerbe állítjuk, akkor jövő ilyenkor lesz ez a három.


"A finn helikopterekről

A HS-11 oldalszámú forgószárnyast 1981. október 11-én gyártották, míg a HS-13 oldalszámú masina 1982. március 23-án készült el.

A helikopterek utolsó nagyjavítását 2008-ban Oroszországban, Szentpéterváron a SPARK cég végezte el.

"A helikoptereket finn barátainktól kaptuk ajándékba (2011.09.07-én), akik típusváltás miatt lecserélik ezeket az orosz gyártmányú helikoptereket. De, ami még fontosabb, hogy a gépek mellett nagy mennyiségű tartalék alkatrészt is kaptunk, melyeket a hazai állomány állapotának javítására fordíthatunk."

"Mindkét példányban jelentős üzemidő-tartalék van még, gépenként körülbelül 1200 óra, "

“Egy évben a műszaki kiszolgálást figyelembe véve 250-280 órát tudunk repülni. Ha a két gépre eső ~2500 órát elosztjuk ezzel, akkor nagyjából 3-4 évig tudjuk őket használni.”

2012 Március 20. óta szolgálatban állnak azok a Mi-8T helikopterek, amelyeket Finnországtól kapott a Magyar Honvédség."

http://htka.hu/2011/09/08/a-vasnak-a-levegoben-van-a-helye-hivatalosan-atvettuk-a-mi-8-asokat/
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 117
7 015
113
Szia Blogen, én úgy tudom, hogy legfiatalabb Mi-24-eseink az a 6 db Mi-24P, amiből annó csak kettő lett nagyjavítva a PG-nél és ezért csak ezt a kettőt használta az MH.
Ezeket a Mi-24P-ket 1987-ben gyártották, tehát jelenleg 27 évesek, vagyis az ex NDK-s Mi-24P-kben még valóban van egy legalább egy nagyjavításnyi idő.
Egyébként úgy tudom, hogy az a 4, ami nem lett nagyjavítva, nem lett bezúzva sem, hanem tartalékként tárolják őket, de a szabad ég alatt és némileg letakarva.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
A HM szakértői szerint - a jövőbeli feladatokat figyelembe véve -nincs szükségük harci helikopterre. Még könnyű támadóra sem. Felesleges a Mi-24 feltámasztásáról álmodozni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 364
62 964
113
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.612203718866777.1073741830.105342969552857&type=1

Ezt a társaságot becsülöm. Lényegében majdnem akkora Minyó-üzembentartó, mint a Honvédség. Az egyikkel repültem is egyszer, igaz, csak felszálltam vele, le még nem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 804
30 740
113
A HM szakértői szerint - a jövőbeli feladatokat figyelembe véve -nincs szükségük harci helikopterre. Még könnyű támadóra sem. Felesleges a Mi-24 feltámasztásáról álmodozni.

Pontosabban milyen jövőbeli feladatokra gondolnak ezek? Az ország önkéntes átadása / feladása ezeknek a jövőbeli feladat? A nulla érdekérvnyesítő-képesség negatívvá változtatása? Eddig meg voltam győződve, hogy egy országot értelmes emberek vezetnek, csak belerondít a képbe, hogy befolyásolhatóak, zsarolhatóak és korruptak a végtelenségig. De erre is rácáfol Hende, Martonyi meg a "HM szakértői".
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
A HM szakértői szerint - a jövőbeli feladatokat figyelembe véve -nincs szükségük harci helikopterre. Még könnyű támadóra sem. Felesleges a Mi-24 feltámasztásáról álmodozni.

Tényleg mik lesznek a jövőbeli feladatok? Csak azért mert semmi sem kell szinte már.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Kétlem,hogy Hende járt volna közben a heliknél, de ki tudja. Nekem nagyon unszimpatikus lett az embere, mióta a sima politikus szerepet tolja.

LHSN szerint a helik festést és híradást technikát fognak kapni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A HM szakértői szerint - a jövőbeli feladatokat figyelembe véve -nincs szükségük harci helikopterre. Még könnyű támadóra sem. Felesleges a Mi-24 feltámasztásáról álmodozni.

Vagy én vagyok a hülye vagy a világ, de én úgy gondolom, hogy egy harci helikoptertől "had sereg" a hadsereg, "hon védelem" a honvédelem és "légi erő" a légierő.
Vagy akkor alapítsanak egy céget Magyar Honvédség Helikopteres Szállítmányozási Kft. néven, szervezzék ki, aztán pénzért zümmögjenek annak aki megfizeti. És NATO-feladatra, vagy esetleg támadás esetén kibérelnek majd egy századot valakitől ?
Szakértők, te jó Isten... Állítom, innen a fórumról többen kenterbe veritek azokat az "elmebajnokokat".
Jaj, bocsánat, a HM-szakértők szakértők a leépítésben. Abban viszont hibátlanok.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
Gondopom a NATO nem ker tolunk harci helikoptereket, van mas orszagnak eleg a kozos muveletekhez. Itthon meg nincs ra penz, nincs kulso nyomas se hogy legyen ra, igy nem kell, nem lesz.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 011
15 517
113
Tessék, Orosz megoldás lett !!!!
Na ezt nem sokan gondolták volna, az Ukrán válság után, NATO tagországként.
Én sem.
Viszont nem nagy tétel és ettől még lehet később egy nyugati típus a forgószárnyasoknál.
Végül is a 3 db., csak egy áthidaló megoldás kis időre.
Viktor persze, lehet ismét harcolhat majd egyet Brüsszelben.

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/athidalo-helikoptermegoldas-1219341


Nekem semmi bajom nincs önmagában azzal, ogy egy technika orosz. Főleg, mivel az újabb nyugati gépeket aranyárban mérik. Azzal már inkább van bajom, hogy hamár beszerzés, akkor miért nem legalább 17-es.


Ha tényleg érkezik is valami, akkor az orosz, szerintem. Hoznak pár gépet, amivel a képesség fent tartható, árvízre elég, és így a tender mehet a kukába évekig...

Van rá esély.


Az a 100mlrd Ft-os pályázathoz az unió biztos, hogy erősen arcoskodik majd, hogy ne az oroszok vigyék el a szerződést. Főleg a paksi mutyi miatt. Meg most itt van ez is, ami lehet, hogy oda lett csapva a paksi doksik aljára 3-as betűmérettel, ha már gigahitel, férjen már bele 3 régi minyó.

EU-nak semmi köze a katonai beszerzésekhez. Még tender sem kéne. Persze politikai nyomás lehet.


Az arviz soran kenytelen voltak belatni a donteshozok, hogy helikopter kell. (S nem csak a sajtotajtekoztatokban kell hogy letezzen.)

Azt nem tudom, hogy olcso-e, mert a fene tudja, hogy milyen szerzodes alapjan, milyen ellentetelezesert kapjuk. Oroszorszag mindennek megkeri az arat es nekunk nincs flottabazisunk a Fekete tengeren.

S engem igazabol ez riaszt meg: <b>a semmibol, 0 kommunikacioval, 0 tarsadalmi egyeztetessel itt lettek ezek a gepek. Ilyet utoljara a Varsoi Szerzodes tagjakent elhettunk at</b>.

Ez egy katonai beszerzés, annyira nem is jelentős tétel, nem tudom miért kellett volna ezt erősebben kommunikálni.

A társadalmi egyeztetést viccből írtad? Mégis kivel kellett volna egyeztetni (aki jobban képviseli a társadalmat a mindenkori országgyűlésnél és a kormánynál)? És egyébként milyen fontos kérdésben volt itt társadalmi egyeztetés az elmúlt 25 évben?

***


Összességében úgy vélem jobb hogy jönnek ezek a gépek, mintha nem jönnének, bár tény, hogy nem katonai célok miatt jönnek, csak az MH fogja üzemeltetni őket.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 547
15 330
113
Nos, mivel általában én lennék a megmondó ember, válaszolnék néhány kérdésre.

Azért kellett a magyar cég, mert:
1. Hogy nézne ki, hogy a NATO-tag Magyar Állam vesz Oroszországtól helikoptert, Egyszerűbb, ha XX Kft. veszi meg.
2. Ebben az országban soha, semmi nem történik úgy, hogy valaki ne járjon nagyon jól. Ez párt- és rendszerfüggetlen.

Mire lesz jó a három gép?
Arra, hogy néha repülgessenek, eje-ket ugrassanak, zsákot hordjanak, dobjanak, SAR-t adjanak. A NATO-kompatibilissé tételhez UGYANAZ a kft. szedi be a milliókat, aki az üzletet intézte. Mottó: ha lúd, legyen kövér...

A feladatokhoz nem kell harci......
Igaz. A NATO nem számít ránk éles harci bevetésben, nem hülyék. Békefenntartani, itt-ott vizet tisztítani, egészségügyi bevetések, oktatás......
Viszont a NATO-tagságon kívül a nemzeti haderőnek KELLENE harci helikopter.......
A szakértő pedig, aki a fenti kijelentést tette, pereljen be nyugodtan, kimondom: Hülye ahhoz, amit csinál.....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nos, mivel általában én lennék a megmondó ember, válaszolnék néhány kérdésre.
A szakértő pedig, aki a fenti kijelentést tette, pereljen be nyugodtan, kimondom: Hülye ahhoz, amit csinál.....

Pontosabban: ahhoz, amit nem csinál, de a pénzt az adónkból azt felveszi érte!
ML
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Gondopom a NATO nem ker tolunk harci helikoptereket, van mas orszagnak eleg a kozos muveletekhez. Itthon meg nincs ra penz, nincs kulso nyomas se hogy legyen ra, igy nem kell, nem lesz.

Amikor kellett volna, a jugó háború idején, is lapítottak, mint szar a fűben. Magyarországon grasszáltak át a jugók, ezek meg Pápán rotorkájuk botját se mozdították. Erre tényleg minek?.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 547
15 330
113
Most ebből nagy vita fog kerekedni, és nem is igazán ide tartozik, de a folyamat miatt ide írom: érzek egy történelmi párhuzamot.
A Habsburgoknak csak ágyútölteléknek voltunk jók, de annak nagyon. Számtalanszor húztuk ki a slamasztikából őket. A németek szintén csak az ágyútöltelék szerepét szánták nekünk, a Szovjetunióról nem is beszélve.... A NATO legalább NEM számít ránk egy komoly konfliktusban.
Úgy őszintén, nem akarom sértegetni a jól képzett, hivatásukért az életüket felajánló és adó katonákat és tiszteket. De felejtsük már el a Híradó szlogeneket, hogy "ismét bizonyítottuk, hogy értékes tagjai vagyunk a szövetségnek" meg a hasonlókat.
Egy valódi konfliktusban MIRE lenne képes a Magyar Honvédség a döntő első 48 órában?
Harci helikopterek nélkül.
Harckocsik nélkül.
Tüzérség nélkül.
Ruha nélkül.
Stb...
Mert a Kft. nem megy ki az arcvonalba. Az akkor már a Bahamákon élvezi a vér árát......
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 695
113
Honvédségünk a jelenlegi formájában csupán az adófizetők pénzének elherdálása.
A NATO helyében én már rég az asztalra csaptam volna és felhívtam volna a figyelmét a töketlen országok vezetőinek hogy, amennyiben nem költik a GDP 2%-át katonai kiadásokra, le is út, fel is út.
Valamint lehet elő kellene írni Brüsszelből, egyes országoknak, méretük és a lakosság számuk, GDP-jük arányában, hány fős haderőt és milyen alakulatokat kötelesek felállítani.
Mert tartok tőle, 2 % GDP elköltése esetén is a mieink képesek lennének elbaltázni még úgy is a haderőt.
Látva a szakmai hozzáértést néha, a felső döntések tükrében.