[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 695
113
<blockquote> A NATO legalább NEM számít ránk egy komoly konfliktusban.
hacsak nem ütközőzónaként tekint a térségre amit beáldozhat. Az is ágyútöltelék kategória.</blockquote>

Ütköző zóna vagyunk már, ez szerintem világos. Némileg könnyítheti a helyzetet, ha Ukrajna megmarad, vagy abból valami a jövőben még önálló államként. Akkor Ők az első vonal, bár Mi is hozzá tartozunk.
Valamint Lengyelország és a Románok.
Nógrádi György reggel a Hír tv-ben azt mondta, itt az újabb hidegháború, ebben biztos, bár ne legyen igaza.
Majd kiderül persze.
Amennyiben a NATO Orosz szembenállás kiéleződik, akkor kénytelenek lesznek a kis kelet európai országok is fokozni katonai kiadásaikat.
Akár tetszik nekik, akár nem.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Maradjunk a topic témájánál! Az ukrán konfliktussal kapcsolatos diskurzust kéretik itt folytatni:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/48475/biztpol-az-ukran-helyzet/p89
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 695
113
Nem akarok kukacoskodni, de tudná valaki pontosan, miféle gépeket is vettünk ?
No nem a típusra, műszaki állapotra, egyebekre gondolok, hanem a tulajdonjogukra.
Ugye arról lenne szó, hogy valakik javíttatták a gépeiket, amiért per pillanat nem tudtak fizetni.
A javító meg gondolt egyet és piacra dobta bagóért a 3 db gépet, ami tulajdonjogilag lehet nem is az övé. Netán igen ?
Nem értek ehhez, csak felvetődött bennem.
Ugye nem úgy jártunk, mint az egyszeri vevő a piacon, aki az alkalmi árustól, egy márkás dolgot vesz nagyon olcsón. Amiről később kiderül hogy lopott holmi. :)
Lehet nagy butaságot írtam le, de hirtelen ez jutott eszembe erről az eléggé sundám, bundám vételről.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 454
113
A gépeket a novoszibirszki "Aviatechsznab" kft. használta. Az elso(fehér) 2014 márciusban, a második(barna) 2013 júniusban, a harmadik (fehér feketével) 2014 januárban volt nagyjavítva a novoszibirszki repulogépjavíto uzemben.
 
D

danielblack

Guest
Honvédségünk a jelenlegi formájában csupán az adófizetők pénzének elherdálása.
A NATO helyében én már rég az asztalra csaptam volna és felhívtam volna a figyelmét a töketlen országok vezetőinek hogy, amennyiben nem költik a GDP 2%-át katonai kiadásokra, le is út, fel is út.
Valamint lehet elő kellene írni Brüsszelből, egyes országoknak, méretük és a lakosság számuk, GDP-jük arányában, hány fős haderőt és milyen alakulatokat kötelesek felállítani.
Mert tartok tőle, 2 % GDP elköltése esetén is a mieink képesek lennének elbaltázni még úgy is a haderőt.
Látva a szakmai hozzáértést néha, a felső döntések tükrében.

Jó ötlet! Szerintem is a 2%-nak alapnak kellene lennie. Azonban sok sok érdekes és előremutató tervet olvastam magyar hadmérnököktől. Nem kell őket leírni. Csak a politika nem engedte őket kibontakozni.... Elő kellene írni a 2%-ot és azt, hogy tényleg értelmes dolgokra költsenek belőle.....
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Csak azon csodálkozom hogy a nagy hírportálokon a Tv-ben erről egy szó sem esett! Vagy csak én nem voltam jókor jó helyen? A választások után meg elvileg lehull a lepel a beteges titkolózásról? A tender évekig tarthat , addíg kitart a 3 gép? Ezek a kérdések jutottak eszembe hirtelen...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 804
30 742
113
<blockquote rel="honved">Honvédségünk a jelenlegi formájában csupán az adófizetők pénzének elherdálása.
A NATO helyében én már rég az asztalra csaptam volna és felhívtam volna a figyelmét a töketlen országok vezetőinek hogy, amennyiben nem költik a GDP 2%-át katonai kiadásokra, le is út, fel is út.
Valamint lehet elő kellene írni Brüsszelből, egyes országoknak, méretük és a lakosság számuk, GDP-jük arányában, hány fős haderőt és milyen alakulatokat kötelesek felállítani.
Mert tartok tőle, 2 % GDP elköltése esetén is a mieink képesek lennének elbaltázni még úgy is a haderőt.
Látva a szakmai hozzáértést néha, a felső döntések tükrében.

Jó ötlet! Szerintem is a 2%-nak alapnak kellene lennie. Azonban sok sok érdekes és előremutató tervet olvastam magyar hadmérnököktől. Nem kell őket leírni. Csak a politika nem engedte őket kibontakozni.... Elő kellene írni a 2%-ot és azt, hogy tényleg értelmes dolgokra költsenek belőle.....</blockquote>

Nem elég ha a 2%-ot megadják, hanem az értelmesen kell elkölteni az utolsó forintig. Hanem ugyanaz lesz, mint amikor év végére megmaradnak a költségvetési pénzek, ha azokat nem költik el akkor jövőre kevesebbet utal ki a költésgvetés (mert kevesebbel is megvannak). Az ilyen eredménye szokott lenni az, amikor decemberben, hóban aszfaltoznak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 739
57 101
113
joker

Teljesen igazat adok neked. Láttam már "belülről" működni az államot, önmagában a több pénz semmit sem ér. Alapvető strukturális gondok vannak magában az államszervezetben is. A HM pedig tökéletes példa erre. Ami nálunk van bürokrácia az még a 18. században elment, de ma már egy kolonc. Viszont semmi esélyt nem látok arra, hogy ez változzon.
Milyen honvédelmi miniszter az aki a rezsi, és a szemétszállítási rendszer ellen vív harcot??? (tegnap volt a híradóban, nem vicc, harcot hirdetett a hulladékgazdálkodásban)!
Először a plusz pénzek helyet ezen kéne változtatni, szerintem!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 804
30 742
113
Milyen honvédelmi miniszter az aki a rezsi, és a szemétszállítási rendszer ellen vív harcot??? (tegnap volt a híradóban, nem vicc, harcot hirdetett a hulladékgazdálkodásban)!
ezt most nagyon próbálom elképzelni, de annál tovább nem jutok, hogy Hende 40 éves AK-val és garanciából kiment lőszerrel próbálja lelőni a kukáskocsi munkásait, akik éjt nappallá téve dolgoznak és próbálnak 47,000-ből megélni, mert azt mondták nekik, hogy meglehet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 804
30 742
113
Alapvető strukturális gondok vannak magában az államszervezetben is. A HM pedig tökéletes példa erre. Ami nálunk van bürokrácia az még a 18. században elment, de ma már egy kolonc. Viszont semmi esélyt nem látok arra, hogy ez változzon.
Ugyanez van nálunk is, pár éve a helyi rendőrséghez meghívtak valamelyik skandináv országból ottani rendőröket, hogy valamit lehetne-e javítani a rendőrség működésén. Lehetett, ki gondolta volna :) Ezek meg elmagyarázták, hogy milyen IT rendszert kellene bevezetni, az aktatologatók 90%-át kirúgni és egyéb átszervezéseket csinálni, amivel rengeteg felesleges tehertől mentesülne a költségvetés. Pártunk és államunk éber őrei meg eléggé besz*rtak a kirúgás / leépítés részeknél és ahogy számítani lehetett, nem lett belőle semmi. Persze nem kürtölték világgá, hogy lehetne kevesebből is hatékonyabban működni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 695
113
<blockquote>Milyen honvédelmi miniszter az aki a rezsi, és a szemétszállítási rendszer ellen vív harcot??? (tegnap volt a híradóban, nem vicc, harcot hirdetett a
hulladékgazdálkodásban)!
ezt most nagyon próbálom elképzelni, de annál tovább nem jutok, hogy Hende 40 éves AK-val és garanciából kiment lőszerrel próbálja lelőni a kukáskocsi munkásait, akik éjt nappallá téve dolgoznak és próbálnak 47,000-ből megélni, mert azt mondták nekik, hogy meglehet.</blockquote>

Helyén a tényeket.... :)) Hende országgyűlési képviselő is. kampány van. Egy alapkőletételnél mondta ezt a választókörzetében, nem a honvédelemmel kapcsolatosan.
Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Projekt alapkövét rakta le. Semmi gáz ebben. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 804
30 742
113
honved

Kampányban (vagy kampányon kívül) te láttad pl Chuck Hagel-t egy szeméttelep megnyitóünnepségén átvágni a szalagot? Kampányban is minden képviselőnek megvan a maga szerepköre, amiből ne mozduljon ki, mert csak (még nagyobb) hülyét csinál magából.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Az utolsó fölösleges bürokratákat úgy tíz éve rúghatták ki a honvédelmi szektorban. Azóta, hogy úgy mondjam minden leépítés öncsonkítás üzemmódban zajlik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 804
30 742
113
Az utolsó fölösleges bürokratákat úgy tíz éve rúghatták ki a honvédelmi szektorban. Azóta, hogy úgy mondjam minden leépítés öncsonkítás üzemmódban zajlik.
Akkor szerinted a harcoló egységek, karbantartók, altisztek, tisztek, bürokraták, aktatologatók aránya rendben van és példaértékű lehet bármely ország honvédelme számára?
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Kedves Gacsat!

Akkor most elemezzük egy kicsit a kijelentésedet:
Amikor kellett volna, a jugó háború idején, is lapítottak, mint szar a fűben. Magyarországon grasszáltak át a jugók, ezek meg Pápán rotorkájuk botját se mozdították. Erre tényleg minek?.

1991-ben amikor kitört a jugó háború, Szentkirályról (mert ugye Pápán a közelmúltig nem települt helikopter, most is csak a kutmen szolgálat) települtek ki Kaposújlakra Mi-24-esek. Ezt onnan tudom, hogy 1. megírta az általad sokat idézett Top Gun, 2. személyesen pakoltam lőszert a váltás vivő Mi-17-esbe 1991 októberében egy hideg hajnalon.

1999 júniusának elején, a NATO beavatkozás előtt több, mint egy tucat Mi-24-es állt felfegyverezve a kecskeméti beton mellett, úgy, hogy még az L166-at is fel volt szerelve, pedig azt csak komoly esetben rakták fel rájuk. Ezt is saját szememmel láttam, amikor szervizben voltam a L-39-eseken.

Azért, mert Te valamiről nem tudsz, az még nem biztos, hogy úgy van.

Az, meg hogy egy katona mit csinál, hova megy és mikor használhatja a fegyverét, azt nem ő, hanem a politika dönti el, rajtuk ezt számon kérni, hát eléggé szűklátókörű szemléletre vall.

TG
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 739
57 101
113
blogen

"Az utolsó fölösleges bürokratákat úgy tíz éve rúghatták ki a honvédelmi szektorban. Azóta, hogy úgy mondjam minden leépítés öncsonkítás üzemmódban zajlik."

Nagyon nincs igazad. Én erre csak ennyit mondhatok, meg azt amit már előzőleg leírtam.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Itt mindenki csak a politikusokat szidja (van is miért!), holott mi hétköznapi emberek ugyanolyan felelõsek vagyunk a jelenlegi helyzetért! A magyar hétköznapi ember is hazug, gátlástalan, trehány csak neki nem jutott hely a húsosfazék mellett!
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Itt mindenki csak a politikusokat szidja (van is miért!), holott mi hétköznapi emberek ugyanolyan felelõsek vagyunk a jelenlegi helyzetért! A magyar hétköznapi ember is hazug, gátlástalan, trehány csak neki nem jutott hely a húsosfazék mellett!
Ezek szerint vagy nem vagyok hétköznapi ember (és még néhányan akár innen is), vagy egyszerűen csak sértegetsz mindenkit. Azt manapság már nagyon jól tudjuk, hogy még az előző jégkorszakért is felelős magyar ember. Nyilatkozzál inkább csak a saját nevedben!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Kedves Gacsat!

Akkor most elemezzük egy kicsit a kijelentésedet:
<blockquote>Amikor kellett volna, a jugó háború idején, is lapítottak, mint szar a fűben. Magyarországon grasszáltak át a jugók, ezek meg Pápán rotorkájuk botját se mozdították. Erre tényleg minek?.

1991-ben amikor kitört a jugó háború, Szentkirályról (mert ugye Pápán a közelmúltig nem települt helikopter, most is csak a kutmen szolgálat) települtek ki Kaposújlakra Mi-24-esek. Ezt onnan tudom, hogy 1. megírta az általad sokat idézett Top Gun, 2. személyesen pakoltam lőszert a váltás vivő Mi-17-esbe 1991 októberében egy hideg hajnalon.

1999 júniusának elején, a NATO beavatkozás előtt több, mint egy tucat Mi-24-es állt felfegyverezve a kecskeméti beton mellett, úgy, hogy még az L166-at is fel volt szerelve, pedig azt csak komoly esetben rakták fel rájuk. Ezt is saját szememmel láttam, amikor szervizben voltam a L-39-eseken.

Azért, mert Te valamiről nem tudsz, az még nem biztos, hogy úgy van.

Az, meg hogy egy katona mit csinál, hova megy és mikor használhatja a fegyverét, azt nem ő, hanem a politika dönti el, rajtuk ezt számon kérni, hát eléggé szűklátókörű szemléletre vall.

TG</blockquote>

Sehol sem írtam, hogy a katonákon kérem számon. Álltak a betonon eddig jó. Ha ott voltál, mondjad mit csináltak? Ha meg hasznosak voltak, akkor szóljál a feletted íróknak is, hogy mégiscsak kell.