[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
blogen

"Az utolsó fölösleges bürokratákat úgy tíz éve rúghatták ki a honvédelmi szektorban. Azóta, hogy úgy mondjam minden leépítés öncsonkítás üzemmódban zajlik."

Nagyon nincs igazad. Én erre csak ennyit mondhatok, meg azt amit már előzőleg leírtam.

Ja. Minden bakára jut egy tábornok.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="ambasa">Kedves Gacsat!

Akkor most elemezzük egy kicsit a kijelentésedet:
<blockquote>Amikor kellett volna, a jugó háború idején, is lapítottak, mint szar a fűben. Magyarországon grasszáltak át a jugók, ezek meg Pápán rotorkájuk botját se mozdították. Erre tényleg minek?.

1991-ben amikor kitört a jugó háború, Szentkirályról (mert ugye Pápán a közelmúltig nem települt helikopter, most is csak a kutmen szolgálat) települtek ki Kaposújlakra Mi-24-esek. Ezt onnan tudom, hogy 1. megírta az általad sokat idézett Top Gun, 2. személyesen pakoltam lőszert a váltás vivő Mi-17-esbe 1991 októberében egy hideg hajnalon.

1999 júniusának elején, a NATO beavatkozás előtt több, mint egy tucat Mi-24-es állt felfegyverezve a kecskeméti beton mellett, úgy, hogy még az L166-at is fel volt szerelve, pedig azt csak komoly esetben rakták fel rájuk. Ezt is saját szememmel láttam, amikor szervizben voltam a L-39-eseken.

Azért, mert Te valamiről nem tudsz, az még nem biztos, hogy úgy van.

Az, meg hogy egy katona mit csinál, hova megy és mikor használhatja a fegyverét, azt nem ő, hanem a politika dönti el, rajtuk ezt számon kérni, hát eléggé szűklátókörű szemléletre vall.

TG</blockquote>

Sehol sem írtam, hogy a katonákon kérem számon. Álltak a betonon eddig jó. Ha ott voltál, mondjad mit csináltak? Ha meg hasznosak voltak, akkor szóljál a feletted íróknak is, hogy mégiscsak kell.</blockquote>Ja, azt elfelejtettem írni, hogy örömmel tölt el, hogy nem volt igazam.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Itt mindenki csak a politikusokat szidja (van is miért!), holott mi hétköznapi emberek ugyanolyan felelõsek vagyunk a jelenlegi helyzetért! A magyar hétköznapi ember is hazug, gátlástalan, trehány csak neki nem jutott hely a húsosfazék mellett!
Bár ez itt OFF, de szerintem inkább igazad van, mint nem.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
"Ezek szerint vagy nem vagyok hétköznapi ember (és még néhányan akár innen is), vagy egyszerűen csak sértegetsz mindenkit. Azt manapság már nagyon jól tudjuk, hogy még az előző jégkorszakért is felelős magyar ember. Nyilatkozzál inkább csak a saját nevedben!"

Igen? Bemegyek egy nagyvárosba a járdán a kutyaszar körbe van dobálva cigicsikkel meg pet palackkal, és mivel nincs már szabad hely a falon ezért még ráfújnak egy grafitit! Ha fölmegyek az internetre tele van félárú szerszámokkal, anyagokkal amit a gyárból hozott el gratiszba a munkaválaló! De ez nem lopás mert ez jár ugye!? Ezt végtelenségig lehetne sorolni, bár azt azért még hozzá fūzném hogy a Tahó Világ x évadja az egyik legnézettebb mūsor! Èn azt látom, hogy az átlag embernek is köze van ahhoz hogy sajnos ilyen lelakott állapotba került az ország, sajnos az utóbbi 50-60 évben ilyenné vált a magyar mentalitás és sajnos ez áll a helikopterbeszerzés mögött is! AKINEK NEM INGJE AZ NE VEGYE MAGÁRA
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Úgy tűnik, hogy rajtunk kívül ez a három gép, senkit sem érdekel. Nincs vele tele a média!
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
shornet24
Bocsi, nem akarok belemenni a vitátokba, de a tapasztalatom az, hogy sok nyugati országba (és mégtöbb keletiben is) rengeteg probléma van, az általad leírtak nem hazai sajátosságok. Éltem 2 fejlett nyugati országban is (UK, D), sok ismerősöm is kint dolgozik (A, S, USA) barátok (TR, PL, RO, BRA), beszélgetéseink során sok rosszat hallok idegen rendszerekről is. Mi ezt ismerjük, erről tudunk véleményt alkotni,, de hidd el máshol sincs olyan jó világ.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 744
113
Itt is írtak róla....
http://www.janes.com/article/36414/hungary-buys-additional-mi-8-helicopters
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 539
74 509
113
Úgy tűnik, hogy rajtunk kívül ez a három gép, senkit sem érdekel. Nincs vele tele a média!

Ezt nehéz sikerként kommunikálni, ezért hallgat róla kormányközeli média a választások előtt. Az ellenzéki média nem tudom hogy miért nem ugrott rá a témára. Talán azért mert a katonai kiadásokat a lakosság nem szereti, árvíz ellen meg jók lesznek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Úgy tűnik, hogy rajtunk kívül ez a három gép, senkit sem érdekel. Nincs vele tele a média!
Csak a Magyar nemzetben van róla említés.
Nem véletlen, lásd a média elsősorban melyik oldalnak a szekerét mozgatja. Nem látnak tovább az orruknál, így ezt csak a kormányoldal sikereként tudnák prezentálni (fejlődik a légierő helikopter-kapacitása) így inkább hallgatnak mint canismerga a fűben. Ahhoz túl gyengék, hogy eszükbe jusson: ha lesz folytatása bármilyen úton (meglévő Mi-17 állomány nagyjavítása, modernizálása, helikopter-tender), akkor rendben van, ha nincs érdemi folytatás, akkor csak ócska kampányfogás, tűzoltó megoldás.
ML
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 906
22 427
113
Nem kell kétségbe esni,van egy tuti-tippem: 4 év múlva jön az áthidaló megoldást áthidaló áthidalót áthidaló megoldás! :D
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
Mint tudjuk, mindig az áthidaló megoldás a legdrágább. De ez a politikust nem érdekli, mert nem ő, hanem mi fogjuk kifizetni...!
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Ha jól számolom 2 milliárd 3 heli akkor a 100 milliárd max 30 felújított MI-8-ra elég! Nyilván minden support nélkül! Eléggé alul van lőve az összeg vagy csak 5-6 darabra akarnak tendert kiirni !
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Jujj este valóban elszámoltam! Csak annyit akartam mondani hogy supportal 10-20 évre kevésnek tartom a 100 milliárdot.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 074
6 677
113
A tender elnapolása akár jót is jelenthet azoknak, akik továbbra is Orosz gépeket akranak látni a légierőben.
Tudjuk, hogy az Oroszok is indultak volna a tenderen, és ha mégis most lett volna kiíva és a választások után kiértékelve, akkor a mostani légkör és szankciók 100%, hogy az Oroszok nem nyerhettek volna.
Egy év múlva meg ki tudja, hogy milyen lesz a helyzet.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
969
3 403
93
Líbiában is megjelentek az új Mi-171E helik. Egyre nehezebb olyan volt Mi-8-as üzemeltető, harmadik világbeli országot találni, aki ne engedhetné meg magának az új Minyókat, hacsak nem igényesebben üzemelteti régi flottáját és nincs szüksége rá.

1966049_742283742468559_4034803598802094485_o.jpg


A második képen a háttérben látszik egy líbiai régi Chinook.

12102_742283819135218_2239568960943251479_n.jpg
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Mi még mindig 4. ország vagyunk ezen a téren...

Talán majd holnaptól... szerintem menjen el mindenki s(z)avazni, ezzel elősegítve a beszerzést. Aki ezt nem teszi az ne morogjon. ;)

Amúgy szerintem 2 típusú gép kéne, egy gyártótól. Azért szerintem a 171-esek közepesnek jó, de kicsinek más is kéne, én ezért kezdek egyre jobban az Eurocopter felé kacsingatni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 017
66 465
113
Inkább legyen 2 gyártó, mi van ha az az egy nem szállít épp mert kihasználja hogy függünk tőle vagy épp embargó van. Közepesnek a MIL-171 bőven tökéletes. Kicsinek meg vegyenek amit akarnak csak üzembiztos legyen, úgyis a mentőknek kell több szvsz. Az MH-nak elég pár darab mutatóba viktort meg hendét cipelni ide oda. Bár azért azon is el lehetne gondolkodni hogy egy ilyen kis mini gép kb annyi főt tud szállítani mint egy MI-24. Szóval mennyi az annyi? És a mihu elég keményen fegyverzett-páncélozott gép. De hát mi maradunk a békés víztisztításnál, fegyver meg páncél nélküli heliknél.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ha jól számolom 2 milliárd 3 heli akkor a 100 milliárd max 30 felújított MI-8-ra elég! Nyilván minden support nélkül! Eléggé alul van lőve az összeg vagy csak 5-6 darabra akarnak tendert kiirni !
650milió szerintem qrwa sok egy minyóért. Egy vadi újért sem adnám a felét.