[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én még mindig kitartok az mellett hogy Orosz technika üzemeltetése lenne Magyarországnak a legkedvezőbb és az hogy "kizárják" egy általad is nem igazolt indokkal , lehet hogy utolsókból lesznek elsők.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Lehet, hogy már valakik most is tudják az eredményt :)
Nehogy az legyen mint a Gripennél, Szabó Jani bácsi honvédelmi miniszter is majdnem az utolsó pillanatban a folyosón tudta meg, nem használt Falcon mellett döntött a kormány :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
A felettünk elrepülő repülőgépet fizetnek a légterünk használatáért, hasonlóan az autópálya díjhoz.

Ma már az ilyen áthaladó gépeknek elsőbbsége
Tervszerűséghez http://www.vg.hu/vallalatok/vonzobb-lett-a-helikoptertender-416278

Szerintem ez az iras ugy szuletett hogy vegigolvasta a szerzo Htka fotum hozzaszolasait es a legsurubben hangoztatott sztereotipiakat kigyujtve irt egy cikket. Kiegeszitve nehany a szerzonek tetszo gondolattal. (Igy jar az,aki nem tudja kinek a hozzaszolasaira erdemes itt figyelni :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Terminator ha így van akkor a médián keresztül nyomást gyakorluink a kormány beszerzési gyakorlatára? :D :D és tervszerüségére. Elérjük célunkat :D :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
@Terminator ha így van akkor a médián keresztül nyomást gyakorluink a kormány beszerzési gyakorlatára? :D :D és tervszerüségére. Elérjük célunkat :D :D

A helikopterbeszerzést is két (max. három ember) fogja eldönteni. És nem lesz rájuk hatással se "újságíró", se fórumozó.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Szólni kellene Molninak, Allesmornak és a többi szakembernek (bocs, de nem soroltam fel a többséget), hogy írjanak egy kamu hozzászólást, mely szerint Hazánknak a legmegfelelőbb légijármű az Osprey lenne. Ezt egy pár kommenttel megtámogatnánk, majd lesnénk a következményeket.... .) :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Borisz:

Kéretik jól érteni a szavaimat.. nem a teknek gondoltam új helikoptert, hanem a KR-nek, ők tartják üzemben a mostani heliket is. Nem biztos,hogy az Mc 500-akat váltani kéne,még..,viszont a Mi-2 cserélhető,hiába jó és olcsó,öreg.. ki kéne repülni őket, a TEK-et pedig azért vettem bele,mert az MD500 elég kis gép,ezért kellene belőle 2-3 hogy egy normálisabb rajt ellehessen vinni!



...meg ha már helibeszerzés,miért ne lehetne minden egy szerződés be foglalni, nagyobb darabszám nagyobb support,kicsit olcsóbb de biztos bevétel a befektetőnek.. Így mindenki jól jár, az EC 145 tökéletes rendőrségi,mentős és talán SAR feladatra is meg könnyű szállítónak,oktatógépnek és fegyverrel is megpakolható. De ez mellé még mindig kéne egy Cougar féleség..

Anno írtam valahova,hogy szerintem kéne 1 Mi 26-os is. Csak akkor még nem tudtam,hogy pontosan milyen hatalmas is az a dög :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Ha jól emlékszem, még nem volt linkelve:
(Ez egy újabb csomag, nem egyezik meg a júliusival.)

"A HM Elektronikai Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt. a Honvédelmi Minisztérium megbízásából egyfordulós nyilvános pályázat útján értékesíti a Magyar Állam tulajdonában, a Honvédelmi Minisztérium vagyonkezelésében lévő, honvédelmi célra feleslegesnek nyilvánított, Isaszegen tárolt, 4 jegyzéken részletezett különféle repülő-műszaki szakanyagokat (Mi8 helikopter- és An26 szállító repülőgép-alkatrészeket, hajtóműveket, reduktorokat, fődarabokat) és mintegy 30 tonna fa csomagolási hulladékot.

Eljárás azonosító: S13N19.

Ajánlattételi határidő: 2013. december 6-dika, 11:00 óra.

További részletes információ:
http://www.hmei.hu/documents/Palyazat_S13N19.pdf

"
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Ha jól számolom, jelenleg 7 helikoptere van a Légimentőknek:

http://www.legimentok.hu/technika/helikoptereink#scrollhere


A Légirendészeknek 8 gépe van:

http://legirendeszet.hu/lrp_terv/inner-page.htm


Ez összesen 15 gép.

A Katasztrófavédőknek, TEK-nek jelenleg nincs helikoptere. (?)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Összesen 15 gép de lehetne 17-18 is, mivel ha kapnának +1 aktívat a Légimentők, + 1-1 tartalék a mind2 félnek,tudom szép álom, de a Légimentőknek még reális is a tartalék, az ORFKnál már más a helyzet,mert nem hiszem,hogy általánosságban mind a 8 gép a levegőben lenne, de a +1 tartalék ezekből lehetne 2-t fogni kormányzatinak és vagy a TEK-nek, persze ezt hogy nyelnék le az emberek.. + minden megyeszékhelyen vannak a TEKnek alegységei,+ nagyobb városokban akció csoportok az ORFKnak,tehát ez és így vitatható.

A katasztrófavédelemnek a honvédség biztosít helikoptereket,bár idén balhé volt belőle,mert 2 gép volt + kellett a heliforce.hu gépe is.

Amúgy az összes mentőhelikoptert és pár rendőrségi + pár(ha nem az összes..) katonai helikoptert el kéne látni csörlővel,mint a partiőrség gépein.Lehet vitatni,de a sokkal egyszerűbb a mozgás,nálunk azért nem olyan sok,de mégis rengeteg hely van ahova a helikoptert nem képes leszállni és csak gyalog lehet megközelíteni,ami rengeteg idő, a csörlő legalább azt tudja,hogy a dokit hamarabb odajuttatja,mondjuk 3-5 perc lehet a max idő szerintem,persze a csörlő sem mindig használható,de emberéleteket menthet,ami vitathatatlan,esetleg vízből mentéshez pl a Balatonra vagy árvíz idején vagy körbezárt terület esetén embereket lehetne kimenteni,pl erdőtűznél,ahol az erdőben ragadt emberek vannak,az erdőtűzön keresztül talán harckocsival mész át. A honvédségből gondolom a szőlőfürt ismerős,na az már kérdéses,hogy van-e olyan vonóerejű csörlő.

Ezek pedig még mindig csak kis gépek. Még mindig szükség lenne közepes gépekre is,mint a Cougar. A HM-nek pedig legalább 10-10 gépet rendelnék. EC 145 + Cougar,persze fegyverezni őket.

Sokan sírjuk a harci heliket,talán azért késik a tender,mert több pénzt próbálnak kiharcolni,akárhogy is ha megfelel a Ec 145 a 3 fő iránynak,ami elvileg igen így 40 ilyen gépet egy szerződésben olcsóbb lesz supportal,mint külön külön.Legalábbis elvileg.

Ha nagyon nagyon pozitívan gondolkozunk,még lehet remény akár EC Tigerekre (ha velük szerződünk) persze kis darabszámban,de érdemes elgondolkodni,hogy 5 körüli mennyiségnek mekkora harcértéke is lehet.. Persze a Bell-is belefér minden tekintetben,csak ő drága,bár tuti minőségi cucc lehet :D
No meg a bundagyanús AW-is ,a Mil-eket elég erős lehetőségnek tartanám,pont ezek miatt,hiába olcsók és jók,bár ha tévedek hangoztassátok!:D
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 132
7 168
113
A Bell kb az az ár kategória, mint az AW, pl.: az AH-1-es sokkal olcsóbb mint az AH-64-es (biztos kevesebbet is tud, de csak nem lehet olyan rosz, ha az USMC-nek is megfelel).
Arról nem is beszélve, hogy UH-1Y és AH-1Z esetében 84%-ban azonosak az alkatrészek!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Kb ket tucat gep beszerzeserol van szo. Csak aztan nehogy 14 legyen a vegen ebbol is.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 132
7 168
113
24 db gép beszerzése.
5 db EC135-öt 2016-ban vissza kell adni az Osztrákoknak, akkor már csak 19 marad (gondolom kell 5 gép a légimentőknek, mert azt írják, hogy csak úgy oldható meg a teljes ország lefedetsége, ha ha 6 bázisom van helikopter, mivel van még 2 db AS350-es, így 7 gép 6 bázison elég lehet úgy, hogy 1 tartalék, amíg javítanak).
A 19-ből szerintem nem kap a rendőrség, ugyan a 3 db Mi-2-sük elég régi, nem tudni, hogy még meddig húzza, de az eddigi nyilatkozatokban nem szerepeltek.
Tehát 19 az MH-nak, amiből kell SAR-nak gép legalább két reptérre (Pápa és Szolnok), meg kell SAR tartalék gép, ami így 3 SAR, tehát marad 16 db az MH feladatokra, ami gyakorlatilag 1 század.
Tehát a Főnix századnak annyi, megszűnik, nem hiába írják a neten:
"This is the attack helicopter battalion of the 86th Wing. This unit has recently been disbanded and a new regiment, in combination with the transport helicopters, will be formed."
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem a konkrét beszerzésre gondoltam,mert ott szó sem volt a rendőrségről. :) Ez 1 feltétles mód, azért írtam bele a rendőrséget ,mert a mentőhelikopter kategóriájú gépek rendvédelmi célokra is tökéletesek, csak más felszereltség kell. De ha kivesszük a rendvédelmis részt akkor is, szerintem a külső csörlő és a keresőfényeknek alapnak kéne lennie egy mentőhelikopteren, de a katonainak sem lehet olyan hatalmas hátrány.

imike: Az apacs egy nehéz széles dög a kobrához képest,tudásban a kobra is eléggé oda teszi magát,SZERINTEM az apacsot veri is .. :)
A harcihelik meg sajnos.. befejeződött Szentkirályszabadja..:(

De legalább a 16(19) az nem 2 és reméljük,hogy fegyverzett modern gépek lesznek.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Ma délelőtti rádiós hírekben volt, hogy fogják őrizni a zalai "karácsonyfa ültetvényeket", honvédségi helikopterekkel is :D ja, azzal az 1-2 kevés repidős géppel, hogyne
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Ma volt a musicFM hírei közt, délelőtt 10 vagy 11-kor. Honvédségi helikoptereket is bevetnek, így mondták :) Persze az a helikopter nem honvédségi lesz, valahol félresiklott ez a hír :)