[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nekem a Currusos emberke mondta, hogy vállalnak a Borával feltérképezést nagygazdák számára. Valami ilyesmi lesz itt is, nem igazi helikopter.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Nekem a Currusos emberke mondta, hogy vállalnak a Borával feltérképezést nagygazdák számára. Valami ilyesmi lesz itt is, nem igazi helikopter.

Lehetséges. Én írott formában csak tavalyi hírként találtam, lehet, hogy azt használták, ollózták össze megint :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
https://www.youtube.com/watch?v=nFID7b3hmt4&feature=c4-overview&list=UURg_CYDjWenuzIKR7xW_0EA


https://www.youtube.com/watch?v=AEJ2r_QZTTk&list=UURg_CYDjWenuzIKR7xW_0EA
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
A videó készítőjének kommentje a videókhoz:

"A felvétel 2013 áprilisában készült a Solar kft-nél ahol a 12db volt NDK-s Mi-24D-k szakszerű hatástalanítását , megsemmisítését végezték."

"A felvétel 2013 november 8-án készült a Solar Kft-nél ahol az NDK-s Mi-24-ek bontását végezték és sajnos most a Magyar Mi-8-asok egy része került sorra. "
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Ma délelőtti rádiós hírekben volt, hogy fogják őrizni a zalai "karácsonyfa ültetvényeket", honvédségi helikopterekkel is :D ja, azzal az 1-2 kevés repidős géppel, hogyne

Honvédségi helikopterek! Azaz többesszámban beszélnek,az legalább 2! :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Azért esetleg egy ilyen NDK-s gépet meghagyhattak volna eredeti színekben nagyjából egyben. Esetleg egy repülőnapon a statikon meg is néztem volna milyen is volt egy NDK-s Hind. Esetleg...
 
D

danielblack

Guest
Azért egy kis szemlélet váltást érzékelek a jelenlegi honvédelmi vezetés irányából. Próbálják megmenteni a fegyvernemeket is, és azért a mig-29 esek is eladóak, nem úgy mint az ex ndk-s minyók...
Bár a kormányunk pénzt még így se szán a honvédelemre...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
A csehek továbbra is könnyű helikopterekben gondolkodnak?

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/vlada-schvalila-koncepci-dopravniho-a-vrtulnikoveho-letectva--92139/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
http://legiero.blog.hu/2013/12/05/gyarlatogatason_az_eurocopternel

Zordnak kijut a jóból, sorra hívják meg a helikoptergyártók. Zordot felismerem a fotón, de ki a többi hazai újságíró-kolléga?



<b>"Idén május (tavaly december) óta ez már tény. Vége a Mi-24-esnek, és nem jön utána se Tiger, se A(W)129, se Apache. "</b>
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Szerintem nem véletlen hogy nem a Cougar gyártósorát nézették meg velük, azt az Eurocopter sem gondolja komolyan.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Fórumozók !
Miután sokszor olvasom itt , hogy úgysem hallja meg senki amit itt beszélünk , fantáziálunk a helikopter beszerzéssel kapcsolatosan , gondoltam megpróbálok tenni valamit az ügy érdekében .
Mit szólnátok hozzá , ha mesélnék rólatok valakinek aki számít , és szerintem adna a véleményetekre ? Holnap találkozok egy politikussal , akit szerintem érdekel ez a téma , és nyilván ő(ők) is érdekeltek benne , mint mindegyik más párt is. Nem mondanék neveket , mert ugye minden vélemény ami másik pártól elhangzik , eleve eldobandó a többiek részéről , és akkor ezt itt se verjük nagy dobra ha nem fontos. Arra gondoltam , hogy segíthetnék mi is annyiban ennek a pártnak a véleményünkkel , ha kíváncsiak rá(szerintem azok) . Ha félre tudja mindenki tenni a nézeteit és hajlandó rá , mivel ez egy közös cél , akkor én megpróbálok összehozni egy közös megbeszélést , találkozót a közeljövőben egy a fórum tagokból önként összeállt csoportnak ezzel a párttal , vagy annak megbízott emberével.

Én elfogom mondani holnap , hogy van itt egy szakértő csoport , akik segítenének , véleményeznék a beszerzést a típusokat illetően , vagy tanácsokat adnának a meglévő gép állomány ideiglenes képesség fenntartására , mert a mostani "nulla" álláspontól ez is jobb lenne...

Szóval szeretnék jelentkezőket erre a feladatra , vagy legalább annyit , hogy hagyjam az egészet mert senkit nem érdekel , illetve nem bíztok az egészben.(elfogadom ezt is , de aztán ne halljak panaszt )

Úgy gondolom ha volna egy ilyen lehetőség , azt ki kellene használni !

Van itt néhány ember aki szerintem érdemben tudna nyilatkozni ebben a kérdésben , és hozzáértésével akár vitatkozni is tudna a pártok által képviselt álláspontokkal .(én erre nem vállalkoznék , mivel nem értek hozzá , de ti itt egy jó páran igen )


Tehát ha erre van igény , azt jelezzétek itt nekem holnap délután 3 óráig !!!

A továbbiakban viszont akkor azt kérném , hogy legyen egy koncepció , amiben ez a fórum csoport egyetért legalább . Ne úgy üljetek asztalhoz , hogy nincsenek közös elképzeléseitek , mert abból káosz lesz , és kiábrándító kívánságműsorrá válik az egész.


Ha megengeditek , akkor én tennék egy ajánlatot a típusokat illetően , amit nyugodtan véleményezzetek , ha van jobb ötlet akkor mondjátok .

Mivel úgy szól a kormány terve , hogy NINCS HARCI HELI tervben , ne is jöjjünk itt APACHE-okkal stb , mert megmondták hogy NEM LESZ !!! (egyenlőre )

Mivel egy típust akarnak , erre koncentráljunk ! Itt viszont kíváncsi lennék , hogy nem fér e bele esetleg két típus és különböző méret ha egy gyártótól származik ? (reménykedem...) Ugye az a baj hogy nem lehet ugyanaz a gép megfelelő a Mi 17-est helyettesíteni és mondjuk egy kiképző vagy mentő helikopter , mert nem ugyanaz a méret kategória ...

Többetektől olvastam , hogy etalonként tekint az EC 145-re (én is a sok típus változata miatt , nekünk ez bőven jó lehet) , de én ugyanígy etalonként tekintek a EC 725 Caracal-ra is !(mert igazán ez számít közepesnek , amire úgyszintén szükség volna , nem csak egy könnyebb típus arzenálra). Ugye fontos hogy már eleve felfegyverzett típusokat vásároljunk , mert harci heli híján csak ezzel tudunk valamilyen szinten "lövöldözni". (nyilván itt a pár darab mentő és VIP helire majd nem kell gépágyú , stb)

Ez a Combo csak egy példa volt részemről . De lehetne itt említeni alternatíva ként például a Black Hawk+H-92 Super Hawk párost is.

A lényeg hogy támogathatjátok majd egy másik politikai párt szakértői által favorizált elképzelést is , csak jó legyen az is . Fontos , hogy ne a magunk elképzelését fújjuk , hanem legyen egy jó választás amiben benne volt valamilyen szinten a mi véleményünk is !

Remélem érthető voltam , és tetszik az ötlet .
Reakciókat várom !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
independence

Szia!

Az elképzelés jó, és nem baj ha megpróbálja a közösség.
Viszont személyes tapasztalatom az, hogy azért nagy reményt előre ne fűzzetek a dologhoz.
(Személyes tapasztalat, elég sok politikussal találkoztam már, aktív kormány tagokkal tartom a kapcsolatot és a HM-ben is dolgoztam rövid ideig.)
Viszont megpróbálni szerintem is érdemes!
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
independence

Szia!

Az elképzelés jó, és nem baj ha megpróbálja a közösség.
Viszont személyes tapasztalatom az, hogy azért nagy reményt előre ne fűzzetek a dologhoz.
(Személyes tapasztalat, elég sok politikussal találkoztam már, aktív kormány tagokkal tartom a kapcsolatot és a HM-ben is dolgoztam rövid ideig.)
Viszont megpróbálni szerintem is érdemes!

Mindenképp érdemes ...

Akiket én ismerek , azok jó emberek . Nem rajtuk fog múlni . Inkább a pénzen és majd a döntéskori kormánypárton .

Az a kérdés , hogy a szerkesztő urak és vagy a fórumozók akarnak e egy próbát .

Meglátjuk..
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@independence

Ez elég sok oldalú dolog , de szerintem itt 2-3 típus jöhet igazán szóba.

Egy beszerzésnél fontos lenne a folyamatos alkatrész ellátottság minden helyzetben, ha lehet jó áron, fel lehessen önvédelmi fegyverekkel fegyverezni! ! Honvédségi helikopterekről beszélünk ügye bár .
Üzemeletetési tapasztalat is kéne ( Ami a <b>Mi</b>nyoknak adna nagyobb esélyt )
Számomra a Te általad emlitett <b>EUROCOPTER</b> azért esélytelnebb mert 3 Országban ( Franciaország, Spanyolország, Németország ) gyártják az alkatrészeket , ebből Németországgal vannak jó kapcsolataink csak, a Franciák oda húznak ahol többet kapnak, Spanyolokkal meg szinte semmilyenek mondanám a viszonyunkat.
3ból 2 re nem számíthatsz háborús körülmények között.

A <b>MI</b> helikoptereket sajnos NATO tagságunk miatt elég kicsi esélyt látok , de véleményem szerint ezek felelnének meg nekünk legjobban , de ezt jelenleg nem lehet.
Ezek a típusok jól felfegyverezhetőek , ismerjük a típust stb...

Amit nagy esélyesenek tartanék és jó modell is az a Lengyel <b>Sikorsky S-70i </b>, a lengyelekkel a viszonyunk közeli , tőlük nem hiszem hogy megakadna az alkatrész ellátás , kivéve a nem tudják fizikálisan ide szállítani Szlovákián keresztül.
Felfegyverezhető modell .

Ami még felvetödött az a Koreai Surion helikopter.
Ezt koreai találkozón merült fel Magyar-Koreai hadiipari kapcsolatok erősítése. Nem tudom hogy felfegyverezhető-e.

Én az OLASZ Agusta-t , nem is vetném fel annyira esélytelen, de ezt az ötletet már el is vetették szerintem.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Nekem a Lengyel Sikorsky S-70i is teljesen megfelel és jogos az alkatrészes példa is . tudomásom szerint ennek is vannak különböző , nem katonai változatai is. A Lengyelek még talán a Fulcrum-okat is beszámolnák talán a z üzletbe .