[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
A megoldás az, hogy aktívan el kell kezdeni feltölteni a BHD-t harcoló alegységekkel.
Ha hiszed ha nem, ezt eddig direkt nem csinálták. Ott állt a Petőfi kapujában a katonának vágyó tömeg akiket alig győztek elzavarni és voltak olyanok is akiket az őrök puskatussal vertek le a kerítés tetejéről...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A röhejes medveszőr kucsmás figurák katonák és egy rövid MAKE WAY FOR THE QUEENS GUARD vakkantás után gondolkodás nélkül ki fognak ütni vagy fel fognak rúgni ha szórakozol vagy gúnyolódsz velük. A díszőrség ettől nagyon messze van.
Mert a díszőrsegben nem katonak vannak? A londoni kucsmas ide-oda menetelők is katonák. Egyébként meg nem nézz olyan sok youtube videót.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 745
113
Javasolt azért a 32. Nemzeti Díszegységet is szépen elkűlőníteni, mert ugye ott is 3 alegység van, bár lehet ma már 4, én amikor ott jártam akkor még 3 volt:
1. A Koronaőrség, ami protokorálisan és fizikálisan is a koronát védi, erre készülnek is.
2. A Palotaőrség, ami protokorálisan védi a Sándor palotát, az elnököt nem, lévén az a Készenléti Rendőrség KEŐ feladata (azt nem tudom, hogy ettől függetlenűl van-e a Sándor palota pincéjében alegység készleten a létszámnak megfelelő karabély, mellény sisak)
3. A díszzászlóalj, akik alapjában véve a díszelgési feladatokat ellátják és itt most nem csak a nemzeti ünepekre kell gondolni, mert van számos más is (temetések, vezetők fogadása stb.) emellett vannak biztosító feladataik is, ha szükséges Budapesten belül bizonyos objektumok védelmét is ellátják, nyilván ezt is gyakorolják, de mivel anno amikor ott voltam elmondták, hogy 2 század van nem nagyon tudják már az effektíve lövész feladtaokra történő felkészítést is megoldani, ezért volt tervezett, arra, hogy felálljon egy 3 . század is és akkor a terhek több felé oszlottak volna, az, hogy ez megvalosúlt e azt nem tudom, ismerve a dolgokat gyanítom, hogy azt a 2-t se sikerült még feltölteni.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 745
113
Mert a 9mm -es lövedéket a legalapabb ruha alatt viselhető védőmellény megfogja.

Nagyon jó példa amikor a franciáknál pár éve a diszkóban a terroristák lövedékàlló mellényben az első géppisztolyokkal kiérkező bevetési egységet halomra lőtték.
Szerinted mi lenne a megfelelő?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 583
46 658
113
Ha hiszed ha nem, ezt eddig direkt nem csinálták. Ott állt a Petőfi kapujában a katonának vágyó tömeg akiket alig győztek elzavarni és voltak olyanok is akiket az őrök puskatussal vertek le a kerítés tetejéről...
Te látod magad előtt, hogy a Zrínyi program egyik fő csapásiránya, hogy kezdenek valamit a BHD-val? Mármint hogy aktív harcértékkel rendelkező alakulat válljon belőle. Mert sajnos én nem. És amíg ez nem változik, addig a budapesti bevonultak mennek szépen vidéki zászlóaljakba.
Pedig tudom, hogy te is jobbnak tartanád, ha lenne Budapestnek egy rendes alakulata. És ezt a legkönnyebben a "díszelgő majmokból" (nagyon remélem, hogy egyik volt, vagy jelenlegi tagja sem érti ezt a jelzős szerkezetet félre, és veszi a lelkére!!! :hadonaszos:) lehetne felépíteni. És nem is akárhogy!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Szerinted mi lenne a megfelelő?
Gépkarabely. Ha szamít a kompakt méret akkkr 10"- csővel a mostani 14-es helyett.

Az elégtelen átütőerőn és stopphatáson kívül, még az is fontos szempont, hogy ha gépkarabéllyal mellbe lősz valakit akkor azt még akkor is földhöz vágja a találat ereje, ha egyébként a melleny megfogta a lövedéket. A pisztoly lőszerrel még géppisztolból kilőve sem biztos, hogy eléred ezt a hatást.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Te látod magad előtt, hogy a Zrínyi program egyik fő csapásiránya, hogy kezdenek valamit a BHD-val? Mármint hogy aktív harcértékkel rendelkező alakulat válljon belőle. Mert sajnos én nem. És amíg ez nem változik, addig a budapesti bevonultak mennek szépen vidéki zászlóaljakba.
Pedig tudom, hogy te is jobbnak tartanád, ha lenne Budapestnek egy rendes alakulata. És ezt a legkönnyebben a "díszelgő majmokból" (nagyon remélem, hogy egyik volt, vagy jelenlegi tagja sem érti ezt a jelzős szerkezetet félre, és veszi a lelkére!!! :hadonaszos:) lehetne felépíteni. És nem is akárhogy!
Azok a díszelgő alegységek, alapvetően lövészek, csak a letszamulból adódóan erre nem jut idő.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Ocses

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
103
280
63
Kötözködős kedvedben vagy? A továbbiakban nem olvasom a hozzászólásaid.
Hát már bocs, de te válaszoltál a hozzászólásomra egy semmit mondo linkkel, hogy olvassam el, amit nem értem miért kéne mert nem írtam hülyeséget ( + te sem indokoltad meg, hogy miért is másoltad be a linket) tisztában vagyok a BHD felépítésével, plusz ugye nem az egész BHD-ról hanem csak a díszegységről volt szó.

Egyébként meg szabad ország mindenki azt olvas amit akar.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 583
46 658
113
Azok a díszelgő alegységek, alapvetően lövészek, csak a letszamulból adódóan erre nem jut idő.
Pontosan erre céloztam!
Először is befejeztetném a bohóckodást, meg a fegyverdobálást. Régen a csendőrnek is szuronyos puskája volt, 'oszt mégse dobálta!
Persze erre is gyakorolni, meg készülni kell. Ezáltal egyszerűsödne az alakizási procedúra.
De különben én simán felállítanék egy tartalékos századot is, amit hozzácsapnék a 32-es Diszegységhez! Szerintem pikk-pakk feltöltenék!

A másik ötletem, hogy a Ludovikát valamilyen fomában szintén be lehetne vonni a díszelgési feladatokba. Nekik ugye különben is elég sokat kell készülni az eskütételre alakilag. Meg még Pesten is vannak.... Hát akkor mondjuk utolsó évesen az év 1-2 hónapját mondjuk a Diszegységben kell eltölteni csapatgyakorlaton.
Ugyan ez működhet az AA-ra is.
Ezzel arra a hónapra szintén tehermentesíteni lehet a Díszegységet. Az így nyert idővel pedig intenzív képzésekkel fel lehetne hozni olyan szintre a Díszegység harcértékét, hogy legalább szakasz, vagy századszinten tudnának tevékenykedni. Különös tekintettel városi harcra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 955
113
A másik ötletem, hogy a Ludovikát valamilyen fomában szintén be lehetne vonni a díszelgési feladatokba. Nekik ugye különben is elég sokat kell készülni az eskütételre alakilag. Meg még Pesten is vannak.... Hát akkor mondjuk utolsó évesen az év 1-2 hónapját mondjuk a Diszegységben kell eltölteni csapatgyakorlaton.
Ugyan ez működhet az AA-ra is.
Na ezt a böszmeséget most kurva gyorsan felejtsd is el.
 
W

Wilson

Guest
Pontosan erre céloztam!
Először is befejeztetném a bohóckodást, meg a fegyverdobálást. Régen a csendőrnek is szuronyos puskája volt, 'oszt mégse dobálta!
Persze erre is gyakorolni, meg készülni kell. Ezáltal egyszerűsödne az alakizási procedúra.
De különben én simán felállítanék egy tartalékos századot is, amit hozzácsapnék a 32-es Diszegységhez! Szerintem pikk-pakk feltöltenék!

A másik ötletem, hogy a Ludovikát valamilyen fomában szintén be lehetne vonni a díszelgési feladatokba. Nekik ugye különben is elég sokat kell készülni az eskütételre alakilag. Meg még Pesten is vannak.... Hát akkor mondjuk utolsó évesen az év 1-2 hónapját mondjuk a Diszegységben kell eltölteni csapatgyakorlaton.
Ugyan ez működhet az AA-ra is.
Ezzel arra a hónapra szintén tehermentesíteni lehet a Díszegységet. Az így nyert idővel pedig intenzív képzésekkel fel lehetne hozni olyan szintre a Díszegység harcértékét, hogy legalább szakasz, vagy századszinten tudnának tevékenykedni. Különös tekintettel városi harcra.
Szerintem ez nehezen kivitelezhető lenne, mivel amikor én voltam díszelgő már akkor is állandóan volt valami esemény amelyre menni kellett, hol egy államfői látogatás, hol egy koszorúzás, hol egy nemzeti ünnep stb, arról nem is beszélve, hogy a temetések is állandó "elfoglaltságot jelentettek, a közetes időben pedig állandóan gyakorolni kellett, mert sajnos ez nem olyan mint a biciklizés ha nem gyakorolsz akkor nem fog menni a dolog...

Ha most nem ez a helyzet majd @krisss vagy @dudi kijavít.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses