[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ez kreténség huszár tokától bokáig.
Tudod, vannak ilyen hülye ötleteim. Mint pl. az "adjunk plusz pontot a fel nem vett felsőoktatási jelentkezőknek az önkéntes tartalékos szolgálatért".
Az is el lett hordva mindennek.
Valaki meg látott benne értelmet. Lehet, hogy hülyeség, és még meg is fog bukni az ötlet, de szerintem annál nagyobb bűn nincs, hogy ülünk a homokozóban, rajzolgatjuk a nyolcasokat a homokba, és sopánkodunk, hogy csak úgy lehet mindent megoldani, ha sok pénzt adunk a katonának.
Ja ez is egy alternatíva, és én értem is, hogy - nektek belülről :cool: - ez sokkal szimpatikusabb, meg szerintem is elkerülhetetlen, de mellette vannak olyan dolgok, amikkel előre lehet mozgatni pár dolgot.
Valljuk be a díszelgés egyik katonának sem álmai melója. Van persze pár fanatikus, de ők jelenleg sem töltik fel rendesen a keretet.
A díszelgés a katonai lét szükséges, de látszólag felesleges, és végtelenül kellemetlen velejárója. SOSEM fogják tudni feltölteni a BHD-t 3 lövész zászlóaljjal, ha nem kezdenek el valahogy trükközni.
@Ocses is pont elmondta korábban, hogy hiába akarták összerántani a létszámot a megévő alakulatokból. Az persze nem sikerült. Aki meg jelentkezett, az sem biztos, hogy sokáig csinálja/ta, mert a beigért harcászkodás, lövészkedés, misszió meg elmaradt az érthető létszámhiányos okokból.
Csakhogy addig nem fogják tudni feltölteni a BHD-t rendesen, amíg nem lesz több jelentkező. Több jelentkező meg a meló milyensége miatt nincs.
Vagy rosszul látom?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Én szolgáltam díszelgőként.....A véleményem az, hogy ha szükség van a protokolláris eseményekre, nemzeti ünnepekre minden olyan alkalmakra ahol szükségesnek ítélik meg a katonai tiszteletadást díszelgő alakulataikra/katonákra. Akkor azt csinálják az erre szakosodott alaegysegek ne a harcoló alakulatok.

Mivel ha olyan katonákra alegységekre van szükség akik profi módon csinálják a díszelgést, akkor azoknak a diszelgêsnek kell lenni a fő feladatuknak.
Hülyeségnek tartanám ha a díszelgést is rálőcsölnék a harcoló alakulatokra vagy bárki másra.....
Jelen helyzetben van egy díszelgő alegység, akik nagyjából az operett színház tánckarával vannak egy szinten harcászatilag. Önhibájukon kívül! Mert jó, ha az éves lövészetet meg tudják csinálni. Holott ők is becsületes lövészek lennének, csakhát a harci képességek fejlesztésére nincs idő a díszelgés miatt. És akkor sopánkodhatunk vízfejről, de jelenleg egy szűk zászlóalj méretű alegységgel járulunk hozzá az inaktív állományhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
W

Wilson

Guest
Jelen helyzetben van egy díszelgő alegység, akik nagyjából az operett színház tánckarával vannak egy szinten harcászatilag. Önhibájukon kívül! Mert jó, ha az éves lövészetet meg tudják csinálni. Holott ők is becsületes lövészek lennének, csakhát a harci képességek fejlesztésére nincs idő a díszelgés miatt. És akkor sopánkodhatunk vízfejről, de jelenleg egy szűk zászlóalj méretű alegységgel járulunk hozzá az inaktív állományhoz.
El kell dönteni, hogy szükség van-e a Magyar Honvédségnek profi díszelgő katonákra alakulatokra, ha igen akkor azoknak gyakorlatilag csak a díszelgésnek kell lenni a fő feladatuknak, ha nincs szükség rá akkor majd Kovács II tizedes meg a kollégáik össze szerencsétlenkednek valami vigyázz menetet meg zászló felhúzást a Kossuth téren oszt jó napot.

De ne gondold, hogy értékelhető díszelgést várhatsz el olyan katonáktól akiknek nem ez a fő feladatuk csak meg kell nekik csinálni a díszelgést is.És ugyanez igaz visszafelé is a diszelgőktől sem várhatod el, hogy a díszelgést mellett még profi harcoló alakulatok is legyenek...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
De ne gondold, hogy értékelhető díszelgést várhatsz el olyan katonáktól akiknek nem ez a fő feladatuk csak meg kell nekik csinálni a díszelgést is.És ugyanez igaz visszafelé is a diszelgőktől sem várhatod el, hogy a díszelgést mellett még profi harcoló alakulatok is legyenek...
Márpedig az angolok elvárják! Mint ahogy a Vörös téren sem a Moszkvai táncegyüttes tagjai verik a díszlépést.
 
W

Wilson

Guest
Márpedig az angolok elvárják! Mint ahogy a Vörös téren sem a Moszkvai táncegyüttes tagjai verik a díszlépést.
A britek és az oroszok ezeket a katonákat csak a legvégső esetben küldenék harcba, nem véletlenül hiszen ezeknek a katonáknak mind Londonban mind Moszkvában az elsődleges feladata a díszelgés....

De mondom ha olyan díszelgőket akarunk akik
pl 12 méterről elkapják az 5 kilós SZKSZ karabélyt nyitott szuronnyal (amit nem sok díszelgő egység csinál a világon) akkor azoknak gyakorlatilag nap mint nap csak ezzel kell foglalkoznia......
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Én szolgáltam díszelgőként.....A véleményem az, hogy ha szükség van a protokolláris eseményekre, nemzeti ünnepekre minden olyan alkalmakra ahol szükségesnek ítélik meg a katonai tiszteletadást díszelgő alakulataikra/katonákra. Akkor azt csinálják az erre szakosodott alaegysegek ne a harcoló alakulatok.

Mivel ha olyan katonákra alegységekre van szükség akik profi módon csinálják a díszelgést, akkor azoknak a diszelgêsnek kell lenni a fő feladatuknak.
Hülyeségnek tartanám ha a díszelgést is rálőcsölnék a harcoló alakulatokra vagy bárki másra.....
Pontosan erre gondoltam, csak egy szakértőtől vártam a választ.
 
W

Wilson

Guest
Pontosan erre gondoltam, csak egy szakértőtől vártam a választ.
Nem vagyok szakértő ....:).Csak 7 hónapot eltöltöttem a díszzászlóalj kötelékében, de az tény, hogy ha profi díszelgőket akarunk ahhoz nap mint nap a díszelgést kell gyakorolniuk, 2015 körül azt konkrétan tudom ,hogy a díszelgőknek napi 2 órában volt testedzés és napi 3-4 órában díszelgő kiképzés/gyakorlás.....
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 015
113
Gépkarabely. Ha szamít a kompakt méret akkkr 10"- csővel a mostani 14-es helyett.

Az elégtelen átütőerőn és stopphatáson kívül, még az is fontos szempont, hogy ha gépkarabéllyal mellbe lősz valakit akkor azt még akkor is földhöz vágja a találat ereje, ha egyébként a melleny megfogta a lövedéket. A pisztoly lőszerrel még géppisztolból kilőve sem biztos, hogy eléred ezt a hatást.
A gépkarabály katonai fegyver, rendvédelmi célra teljesen alkalmatlan. Sokkal kisebb a lőtávolság mint a harctéren, adott esetben néhány méterről kell lőnöd egy vétlen személyekkel teli épületben, közterületen vagy TESCO parkolóban (pont megtörtént) ahol olyan fegyvert nem tudsz használni amelyből kilőtt lőszer a 6. 7. emberben áll meg 2 km múlva, nem véletlen hogy még példát sem tudok rá, hogy az AMD-vel történt volna a tűzharc: mindig pisztollyal történt, nyilván azért is mert mindig az volt a rendőrnél.
Abból kell kiindulni, hogy Mo-n nincsen terrorveszély. Soha nem is volt. A TEK létrehozásának más célja volt, nem a terrorelhárítás, de nem megyek bele a belpolba. Légijármű hatalomba kerítése a rendszerváltás óta nem történt, a legutolsó politikai merénylet 31 éve volt az orosz zsidó kivándolók ellen.
Nálunk nincsen jelentős számú muszlim kisebbség, nincs terrorizmus sem, elsődlegesen nem erre kell készülni. A francia viszonyokkal ahol 4 millió muszlim arab él nem lehet összahasonlítani a hazai helyzetet.
Akkor mikor történik nálunk rendőri fegyverhasználat? Mindig fegyveres rablás közben és az ezt követő menekülés során. Minden évben van néhány bank/pénzszállító/pénzváltó/ékszerbolt stb rablás amelyet lőfegyverrel követnek el és mindig városi környezetben ahol egy gépkarabélyt nem tudsz használni, mert óriási a veszélye, hogy megsérül egy vétlen személy. Mire volna szükség? Mindenekelőtt többféle pisztolylőszerre: pl. a nagyobb stophatás miatt expanzív (ezt dum dum lőszernek hívtuk, akinek volt önvédelmi fegyvere tudott ilyen lőszert venni) lőszert kellene rendszeresíteni amely megáll az 1. emberben és sokkal-sokkal súlyosabb sérülést okoz vagy a teljes acélköpenyes lőszer sokkal alkalmasabb lenne a gépjárművek megállítására. Én örülök az új géppisztoly rendszesítésének, nyilvánvalóan hiánypótló, de még inkább örültem volna ha a jenki példát követve puskát, ott sörétes puskát használnak, nálunk inkább távcsöves, golyós puskát kellett volna rendszeresíteni a járőrautókban, amellyel vétlen személyek közül is ki tudod lőni az elkövetőt. Nyilván sok oka van, hogy ez nem merült fel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
A gépkarabály katonai fegyver, rendvédelmi célra teljesen alkalmatlan. Sokkal kisebb a lőtávolság mint a harctéren, adott esetben néhány méterről kell lőnöd egy vétlen személyekkel teli épületben, közterületen vagy TESCO parkolóban (pont megtörtént) ahol olyan fegyvert nem tudsz használni amelyből kilőtt lőszer a 6. 7. emberben áll meg 2 km múlva, nem véletlen hogy még példát sem tudok rá, hogy az AMD-vel történt volna a tűzharc: mindig pisztollyal történt, nyilván azért is mert mindig az volt a rendőrnél.
Abból kell kiindulni, hogy Mo-n nincsen terrorveszély. Soha nem is volt. A TEK létrehozásának más célja volt, nem a terrorelhárítás, de nem megyek bele a belpolba. Légijármű hatalomba kerítése a rendszerváltás óta nem történt, a legutolsó politikai merénylet 31 éve volt az orosz zsidó kivándolók ellen.
Nálunk nincsen jelentős számú muszlim kisebbség, nincs terrorizmus sem, elsődlegesen nem erre kell készülni. A francia viszonyokkal ahol 4 millió muszlim arab él nem lehet összahasonlítani a hazai helyzetet.
Akkor mikor történik nálunk rendőri fegyverhasználat? Mindig fegyveres rablás közben és az ezt követő menekülés során. Minden évben van néhány bank/pénzszállító/pénzváltó/ékszerbolt stb rablás amelyet lőfegyverrel követnek el és mindig városi környezetben ahol egy gépkarabélyt nem tudsz használni, mert óriási a veszélye, hogy megsérül egy vétlen személy. Mire volna szükség? Mindenekelőtt többféle pisztolylőszerre: pl. a nagyobb stophatás miatt expanzív (ezt dum dum lőszernek hívtuk, akinek volt önvédelmi fegyvere tudott ilyen lőszert venni) lőszert kellene rendszeresíteni amely megáll az 1. emberben és sokkal-sokkal súlyosabb sérülést okoz vagy a teljes acélköpenyes lőszer sokkal alkalmasabb lenne a gépjárművek megállítására. Én örülök az új géppisztoly rendszesítésének, nyilvánvalóan hiánypótló, de még inkább örültem volna ha a jenki példát követve puskát, ott sörétes puskát használnak, nálunk inkább távcsöves, golyós puskát kellett volna rendszeresíteni a járőrautókban, amellyel vétlen személyek közül is ki tudod lőni az elkövetőt. Nyilván sok oka van, hogy ez nem merült fel.
Van olyan .308-as puskalőszer, amivel ha 5 méterről feje lősz valakit nem lesz kimeneti nyílás, mert bennemarad a fejében.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 015
113
Van olyan .308-as puskalőszer, amivel ha 5 méterről feje lősz valakit nem lesz kimeneti nyílás, mert bennemarad a fejében.
Volna esélye spec. .308 puskalőszer rendszeresítésére (sőt előtte még ilyen gépkarabély rendszeresítésére) ha 32 éve gondolkodnak az expanzív lőszer rendszeresítésén? Állítólag tavaly a TEK rendszeresítette, de mire minden járőr kap ilyen lőszert addig még sok víz lefolyik a Dunán.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Volna esélye spec. .308 puskalőszer rendszeresítésére (sőt előtte még ilyen gépkarabély rendszeresítésére) ha 32 éve gondolkodnak az expanzív lőszer rendszeresítésén? Állítólag tavaly a TEK rendszeresítette, de mire minden járőr kap ilyen lőszert addig még sok víz lefolyik a Dunán.
Régóta használnak ilyeneket a terrorelhárítók, de csak ők.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
Volna esélye spec. .308 puskalőszer rendszeresítésére (sőt előtte még ilyen gépkarabély rendszeresítésére) ha 32 éve gondolkodnak az expanzív lőszer rendszeresítésén? Állítólag tavaly a TEK rendszeresítette, de mire minden járőr kap ilyen lőszert addig még sok víz lefolyik a Dunán.
Ha abból indulunk ki, hogy mindenki olyan hülye marad mint a belügynél mint az elmúlt 30 éveben akkor szomorú jövő elé nézünk.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 713
4 075
113
A gépkarabály katonai fegyver, rendvédelmi célra teljesen alkalmatlan. Sokkal kisebb a lőtávolság mint a harctéren, adott esetben néhány méterről kell lőnöd egy vétlen személyekkel teli épületben, közterületen vagy TESCO parkolóban (pont megtörtént) ahol olyan fegyvert nem tudsz használni amelyből kilőtt lőszer a 6. 7. emberben áll meg 2 km múlva
Szia,

Pl. a .223 gold dot loszernek 45 cm-nel, a .308W Tactical Bonded Tip-nek 56 cm-nel nem nagyobb az atutese az FBI teszt szerint, ez kis szerencsevel meg az 1. emberben megall, foleg ha van mogotte valami kis gyenge kozfal is.
Ez ugyben ajanlom az errol szolo cikkemet.

Mire volna szükség? Mindenekelőtt többféle pisztolylőszerre: pl. a nagyobb stophatás miatt expanzív (ezt dum dum lőszernek hívtuk, akinek volt önvédelmi fegyvere tudott ilyen lőszert venni) lőszert kellene rendszeresíteni
Mar rendszeresitette a rendorseg a "normal" allomany szamara is expanziv loszert.
nálunk inkább távcsöves, golyós puskát kellett volna rendszeresíteni a járőrautókban, amellyel vétlen személyek közül is ki tudod lőni az elkövetőt. Nyilván sok oka van, hogy ez nem merült fel.
Hat, szerintem nem: annyi ido celozni egy tavcsoves puskaval, es foleg annyi ido kikepezni es szinten tartani az allomanyt, hogy irrealis a "megyei kommando"-nal lejjeb ilyet adni az allomanynak.

ui: a cikkemet ilusztralo kep, az aljan .223 es .308:
8_nagy.png
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 015
113
Szia,

Pl. a .223 gold dot loszernek 45 cm-nel, a .308W Tactical Bonded Tip-nek 56 cm-nel nem nagyobb az atutese az FBI teszt szerint, ez kis szerencsevel meg az 1. emberben megall, foleg ha van mogotte valami kis gyenge kozfal is.
Ez ugyben ajanlom az errol szolo cikkemet.


Mar rendszeresitette a rendorseg a "normal" allomany szamara is expanziv loszert.

Hat, szerintem nem: annyi ido celozni egy tavcsoves puskaval, es foleg annyi ido kikepezni es szinten tartani az allomanyt, hogy irrealis a "megyei kommando"-nal lejjeb ilyet adni az allomanynak.

ui: a cikkemet ilusztralo kep, az aljan .223 es .308:
Jó hír, hogy rendszeresítve lett az expanzív lőszer. Szerintem a tavalyi újpesti fegyverhasználatnál amikor 5-ször lőtt rá az elkövetőre a rendőrnő még nem expanzív lőszert használt. Azt gondolom te is látod, hogy mekkora esély van olyan spéci lőszerek, mint a .223 gold dot vagy a .308W Tactical Bonded Tip hazai rendszeresítésére. Ezeket a spéci lőszereket nyugaton is csak a bevetési egységek (nálunk beavatkozó alosztályok, utálják, ha kommandónak hívják őket, a kommandó katonai alakulatot takar) használják, nem a közterületi szolgálatot ellátó állomány. Nálunk nagyobb esélye van, hogy eljussunk a Holdra, mint a járőrállományt ilyen különleges és nyilván drága lőszerrel (előtte meg fegyverrel) lássák el.
A távcsöves puska csak egy vélemény. Tisztában vagyok a realitásokkal. Ezért írtam, hogy sok oka van, hogy nem merült fel: az állomány néha még a pisztolyt sem tudta készség szinten használni, a puskára kiképzés több, mint bonyolult lenne. Évente néhány fegyverhasználat van, nem egy gyakori dolog, a rendőri vezetés számára ez nem prioritás. Arról nem beszélve, hogy egy jobb távcsöves puska rendszeresítése milliárdos kiadás lenne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Jó hír, hogy rendszeresítve lett az expanzív lőszer. Szerintem a tavalyi újpesti fegyverhasználatnál amikor 5-ször lőtt rá az elkövetőre a rendőrnő még nem expanzív lőszert használt. Azt gondolom te is látod, hogy mekkora esély van olyan spéci lőszerek, mint a .223 gold dot vagy a .308W Tactical Bonded Tip hazai rendszeresítésére. Ezeket a spéci lőszereket nyugaton is csak a bevetési egységek (nálunk beavatkozó alosztályok, utálják, ha kommandónak hívják őket, a kommandó katonai alakulatot takar) használják, nem a közterületi szolgálatot ellátó állomány. Nálunk nagyobb esélye van, hogy eljussunk a Holdra, mint a járőrállományt ilyen különleges és nyilván drága lőszerrel (előtte meg fegyverrel) lássák el.
A távcsöves puska csak egy vélemény. Tisztában vagyok a realitásokkal. Ezért írtam, hogy sok oka van, hogy nem merült fel: az állomány néha még a pisztolyt sem tudta készség szinten használni, a puskára kiképzés több, mint bonyolult lenne. Évente néhány fegyverhasználat van, nem egy gyakori dolog, a rendőri vezetés számára ez nem prioritás. Arról nem beszélve, hogy egy jobb távcsöves puska rendszeresítése milliárdos kiadás lenne.
A rendőri vezetők számára semmi nem prioritás aminek bármilyen köze van az állományhoz...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 015
113
A rendőri vezetők számára semmi nem prioritás aminek bármilyen köze van az állományhoz...
A szolgálati fegyver tekintetében azért van fejlődés. Lecserélik az összes régi pisztolyt CZ-re, ezek szerint sok év után végre az expanzív lőszert is rendszeresítették és lesz végre normális géppisztoly is. Ennyit az elmúlt 50 évben összesen nem költött a Rendőrség erre a területre.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
A szolgálati fegyver tekintetében azért van fejlődés. Lecserélik az összes régi pisztolyt CZ-re, ezek szerint sok év után végre az expanzív lőszert is rendszeresítették és lesz végre normális géppisztoly is. Ennyit az elmúlt 50 évben összesen nem költött a Rendőrség erre a területre.
Nem győztél meg.