[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
Annak is vannak szintjei.

A díszőrség itthon kvázi nem az objektumvédelem része hanem tisztán ceremoniális feladat. Ezzel párhuzamosan megy az aktív őrség.
Erre írom, hogy pazarlás. Vagy lássák el a szolgálatot Brennel, vagy legyen betárazva az a Mannlicher, mert az is valami és korántsem annyi, amennyit sokan kinéznek belőle! Ne becsülje le senki ezt az eszközt!
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Ez két külön dolog. Az előbbinél távolságok vannak, az utóbbinál nincsenek. Objektumra mondjuk rövid csövű gépkarabély, épületharcászatra viszont géppisztoly még mindig nagyon jó! Ha nagyon tradícionális akarsz lenni, akkor a külső héjon, ahol vannak lőtávok simán a régi Mannlicher karabélyos díszőrséget befoghatod a munkára, mert tudják használni a gewehert ebben a funkcióban! Értem én, hogy első világháborús, de száz-kétszáz méteren egy Mannlicher ma is komoly eszköz! Hiba lenne nem számolni velük!
Lószarra se jó ma már a géppisztoly.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Én voltam Londonban, egyike voltam a bámészkodó túristáknak. A kinti piroskabátosok kb csak arra figyelnek hogy a szigorú alaki protokoll be legyen tartva. Direkt néztem az őrbódésokat is. Mikor pl. szemben állnak egymással, folyamatosan nézik a másikat, mindig adják ki egymásnak a parancsot a fegyvertartás váltásra, hogy ne gémberedjenek el. Vannak lovon ülő drgonyosok is, néztem a szemét, folyamatosan jobbra-balra nézett, nehogy valaki az álló ló miatt megsérüljön. Van rajtuk egy hülye cipő, amiben szerintem futni sem lehet. Az Enfielden ahogy a képen is látható, ott az optika védő bőrhuzat. Egy tár van a fegyverben, aztán szevasz.

Azon kívül hogy figyelnek arra, hogy nehogy elájuljanak, figyelnek arra hogy alakzatban faszán mozogjanak, meg végig feszesek legyenek, szerintem nem fér bele hogy ők még terroristákat keresgessenek. Össze-vissza fényképezi őket mindenki stb. Az 100% koncentráció, hogy az alaki része rendben legyen.

Azt elhiszem hogy jó katonák, de a díszőrség egy tömeg előtt az maga akkora stressz és odafigyelést igénylő tevékenység, hogy ők nem képezhetik a lényegi védelmét ott bárminek is. Én tuti nem csinálnám, nem bírnám ki hogy körülöttem folyamatosan röhögjenek, kiabáljanak, szövegeljenek száz nyelven, meg állandóan villogjon a vaku körülöttem.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 042
11 948
113
Én voltam Londonban, egyike voltam a bámészkodó túristáknak. A kinti piroskabátosok kb csak arra figyelnek hogy a szigorú alaki protokoll be legyen tartva. Direkt néztem az őrbódésokat is. Mikor pl. szemben állnak egymással, folyamatosan nézik a másikat, mindig adják ki egymásnak a parancsot a fegyvertartás váltásra, hogy ne gémberedjenek el. Vannak lovon ülő drgonyosok is, néztem a szemét, folyamatosan jobbra-balra nézett, nehogy valaki az álló ló miatt megsérüljön. Van rajtuk egy hülye cipő, amiben szerintem futni sem lehet. Az Enfielden ahogy a képen is látható, ott az optika védő bőrhuzat. Egy tár van a fegyverben, aztán szevasz.

Azon kívül hogy figyelnek arra, hogy nehogy elájuljanak, figyelnek arra hogy alakzatban faszán mozogjanak, meg végig feszesek legyenek, szerintem nem fér bele hogy ők még terroristákat keresgessenek. Össze-vissza fényképezi őket mindenki stb. Az 100% koncentráció, hogy az alaki része rendben legyen.

Azt elhiszem hogy jó katonák, de a díszőrség egy tömeg előtt az maga akkora stressz és odafigyelést igénylő tevékenység, hogy ők nem képezhetik a lényegi védelmét ott bárminek is. Én tuti nem csinálnám, nem bírnám ki hogy körülöttem folyamatosan röhögjenek, kiabáljanak, szövegeljenek száz nyelven, meg állandóan villogjon a vaku körülöttem.
Vannak videók a youtube-on, hogy provokálják az őröket, ami vagy úgy ér véget, hogy az őr leüti a delkvenst, vagy azt őrt ütik le.
Kegyeleti okból nem linkelem be.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 264
113
Ők bizonyos értelemben azok (nem sértésnek szánva) : a turistákat szórakoztatják, mint röhejes medveszőr kucsmás figurák a londoni Buckingham palotánál.

A röhejes medveszőr kucsmás figurák katonák és egy rövid MAKE WAY FOR THE QUEENS GUARD vakkantás után gondolkodás nélkül ki fognak ütni vagy fel fognak rúgni ha szórakozol vagy gúnyolódsz velük. A díszőrség ettől nagyon messze van.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Erre írom, hogy pazarlás. Vagy lássák el a szolgálatot Brennel, vagy legyen betárazva az a Mannlicher, mert az is valami és korántsem annyi, amennyit sokan kinéznek belőle! Ne becsülje le senki ezt az eszközt!
Most, hogy belegondolok igazad van.

Mindenképpen jó ötlet egy töltött fegyvert pörgetve dobálni.

És gondolom legyen csövön. :rolleyes:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Ha nincs csövön, akkor mi történhet? :rolleyes:
Ha nincs csövön akkor sok értelme nincs is.
Egy támadás váratlan a legtöbb esetben.
Itt ahol kb 20-30m-re megközelítheted őket mindenféle ellenőrzés nélkül, mit is csinálnak?
Onnan már pisztolyal is előnyben vagy.

Megjegyzem a díszelgés nem annyira egyszerű móka.
Mind fizikálisan mind mentálisan kimeríti a katonát.
Nemhiába vannak a váltások.
Nemcsak a túristák szórakoztatására.

Nehezen várható el, ha sziti van akkor vágja magát hasra és egy 100 éves forgótolózáras puskával vegye fel a harcot az ellennel.

Csak hogy miért is vannak ott amikor kint állnak.

 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Ha nincs csövön, akkor mi történhet? :rolleyes:
Oh. És amit elfelejtettem.

Akármien ügyesek a srácok, azért a nagy dobálózásban le szoktak esni a fegyverek.
Nem is csak félméter magasról. Nemis olyan ritkán.

Itt minden fegyvert megnézetnél fegyvermesterrel ami lepottyan?
Minden leejtés után újból belövetnéd?

És minek is?
Hogy az amúgy elfásult sokszor szinte meditatív állapotban levő díszőr felvegye a harcot az ellennel egy forgó tolózáras puskával. :rolleyes:

Nem hiába koptak ki a mesterlövész fegyvereken(és a dísz) kívűl a használatból.

Ez nem azt jelenti, hogy ez rossz fegyver, csak eljárt felette az idő.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 464
46 365
113
Én voltam Londonban, egyike voltam a bámészkodó túristáknak. A kinti piroskabátosok kb csak arra figyelnek hogy a szigorú alaki protokoll be legyen tartva. Direkt néztem az őrbódésokat is. Mikor pl. szemben állnak egymással, folyamatosan nézik a másikat, mindig adják ki egymásnak a parancsot a fegyvertartás váltásra, hogy ne gémberedjenek el. Vannak lovon ülő drgonyosok is, néztem a szemét, folyamatosan jobbra-balra nézett, nehogy valaki az álló ló miatt megsérüljön. Van rajtuk egy hülye cipő, amiben szerintem futni sem lehet. Az Enfielden ahogy a képen is látható, ott az optika védő bőrhuzat. Egy tár van a fegyverben, aztán szevasz.

Azon kívül hogy figyelnek arra, hogy nehogy elájuljanak, figyelnek arra hogy alakzatban faszán mozogjanak, meg végig feszesek legyenek, szerintem nem fér bele hogy ők még terroristákat keresgessenek. Össze-vissza fényképezi őket mindenki stb. Az 100% koncentráció, hogy az alaki része rendben legyen.

Azt elhiszem hogy jó katonák, de a díszőrség egy tömeg előtt az maga akkora stressz és odafigyelést igénylő tevékenység, hogy ők nem képezhetik a lényegi védelmét ott bárminek is. Én tuti nem csinálnám, nem bírnám ki hogy körülöttem folyamatosan röhögjenek, kiabáljanak, szövegeljenek száz nyelven, meg állandóan villogjon a vaku körülöttem.
Félreértetted.
A medvebőrkucsmások aktívan kiképzett, akár harctéren bevethető könnyűgyalogos alakulat. Mi több, alakulattal részt vettek a Falklandi ramazuriban, és ott voltak több ezreddel is Afganisztánban is!
Mindezt úgy tudják kivitelezni, hogy rendes nagyméretű ezredekről (számszerűen 6-ról) van szó. (Persze náluk is vannak feltöltési gondok)

Azaz a "bohóckodás" része, egyszerre csak az alakulat egy kis részét érinti.
Az év többi szakában normál angol könnyűlövészként (illetve gépesített lövészként), tengetik az életüket.
Az az igazság, hogy itthon is lenne ennek a dolognak értelme.
Mivel a BHD csak támogató szerepkörrel rendelkező dandár, így nem véletlen, hogy a nagyon kis méretű díszelgő alakulatnak már főleg csak arra van "ereje", hogy díszelegjen. A megoldás az, hogy aktívan el kell kezdeni feltölteni a BHD-t harcoló alegységekkel.
Szerintem az egy jó nagy marhaság, hogy túrista látványosságot csináltak a dologból.
A "dobálózás" meg nettó f@szság.
Tessék rendes őrfeladatokat adni nekik, és ne ültessünk a nyakukra rendőröket. Mert ugye a palotaőrök nem intézkedhetnek.
Ha kint a poszton a töltött, szuronyos Manlicherekkel állnak is őrt, akkor is bent a biztonsági helységekben a készenlétben lévő egység rendelkezésére álhatnak a rendszeresített Brenek is.
Alapvetően nekik nem biztos, hogy kell személyvédelmi kiképzés (arra ott a TEK). A városi harc, épületharcászat viszont tök alap lehetne.
Ez utóbbi azért is értékes lenne, mert így végre a BHD-nak nem csak protokolláris jelentősége lenne. Persze ehhez a BHD-t fel kellene tölteni, és átalakítani.
Az az érdekes, hogy egy rendes BHD CSS alegységei tudnák bonyolítani szerintem a protokolláris feladatokat is. Értem ezalatt a hiradó, és egyéb elektronikai támogatását. Mégha mondjuk egy zászlóalj szintű hiradó alegységet is kapnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
103
280
63
Javasolt azért a 32. Nemzeti Díszegységet is szépen elkűlőníteni, mert ugye ott is 3 alegység van, bár lehet ma már 4, én amikor ott jártam akkor még 3 volt:
1. A Koronaőrség, ami protokorálisan és fizikálisan is a koronát védi, erre készülnek is.
2. A Palotaőrség, ami protokorálisan védi a Sándor palotát, az elnököt nem, lévén az a Készenléti Rendőrség KEŐ feladata (azt nem tudom, hogy ettől függetlenűl van-e a Sándor palota pincéjében alegység készleten a létszámnak megfelelő karabély, mellény sisak)
3. A díszzászlóalj, akik alapjában véve a díszelgési feladatokat ellátják és itt most nem csak a nemzeti ünepekre kell gondolni, mert van számos más is (temetések, vezetők fogadása stb.) emellett vannak biztosító feladataik is, ha szükséges Budapesten belül bizonyos objektumok védelmét is ellátják, nyilván ezt is gyakorolják, de mivel anno amikor ott voltam elmondták, hogy 2 század van nem nagyon tudják már az effektíve lövész feladtaokra történő felkészítést is megoldani, ezért volt tervezett, arra, hogy felálljon egy 3 . század is és akkor a terhek több felé oszlottak volna, az, hogy ez megvalosúlt e azt nem tudom, ismerve a dolgokat gyanítom, hogy azt a 2-t se sikerült még feltölteni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 464
46 365
113
Javasolt azért a 32. Nemzeti Díszegységet is szépen elkűlőníteni, mert ugye ott is 3 alegység van, bár lehet ma már 4, én amikor ott jártam akkor még 3 volt:
1. A Koronaőrség, ami protokorálisan és fizikálisan is a koronát védi, erre készülnek is.
2. A Palotaőrség, ami protokorálisan védi a Sándor palotát, az elnököt nem, lévén az a Készenléti Rendőrség KEŐ feladata (azt nem tudom, hogy ettől függetlenűl van-e a Sándor palota pincéjében alegység készleten a létszámnak megfelelő karabély, mellény sisak)
3. A díszzászlóalj, akik alapjában véve a díszelgési feladatokat ellátják és itt most nem csak a nemzeti ünepekre kell gondolni, mert van számos más is (temetések, vezetők fogadása stb.) emellett vannak biztosító feladataik is, ha szükséges Budapesten belül bizonyos objektumok védelmét is ellátják, nyilván ezt is gyakorolják, de mivel anno amikor ott voltam elmondták, hogy 2 század van nem nagyon tudják már az effektíve lövész feladtaokra történő felkészítést is megoldani, ezért volt tervezett, arra, hogy felálljon egy 3 . század is és akkor a terhek több felé oszlottak volna, az, hogy ez megvalosúlt e azt nem tudom, ismerve a dolgokat gyanítom, hogy azt a 2-t se sikerült még feltölteni.
Erre céloztam fentebb.
Ha rendesen feltöltenék mindhárom alegységet zászlóalj szintre, akkor akár a diszelgő feladatok mellett jutna erő a magasabb szintű kiképzésre is.
És mondjuk lehetne az is, hogy akár mind3 zászlóalj adhatna protokoll célokra alegységeket. Pl.: egy nemzetközi delegáció fogadását nem feltétlen kellene a díszzászlóaljnak intéznie. Ha éppen úgy jön ki a lépés, akkor a palotaőrség, és vagy a koronaőrség is le tudná azt hozni. A vendég meg úgy sem tudná megmondani, hogy mi a különbség a 3 fajta színű paroli között.