[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Ezekben mennyi a valódi saját fejlesztés igazából? Gondolom a cső, tusa, markolat, sínek stb. azok készen beszerzettek. A tok, zár, gázelvételi rendszer saját egyedi gyártmány?
Hát, manapság a CNC meg a 3D nyomtatás korában maga a fejlesztés iszonyúra leegyszerűsödik.
Akár 2-3 naponta újra lehet tervezni-gyártani-tesztelni mindent.
Ha mindent 3D tervező programban csinálsz, akkor nincs reszelgetés.
Megtervez egy darabot, pár perc, vagy óra alatt kijön a CNC gépből (ha fém alkatrészről van szó), vagy a 3D nyomtatóból (ha műanyag).
Ha reszelni kellene kicsit rajta, akkor vagy minimálisat reszel rajta, vagy azonnal megy az újragyartás.
De mivel digitálisan lett megtervezve, így mindene pontosan ugyan olyan lesz a kész darabnak, mint az előző alkalommal, csak a reszelés helyén lesz átírva a programban az anyagvastagság.
Ha az alapkoncepció rendben van, akkor a tökéletesítés, vagy később a digitális gyártás már pofonegyszerű.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Szia,

Hat ezek inkabb kerdesek, mint valaszok, de azert kicsi plusz info is van benne: www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-magyar-loveszfegyver-csalad-gestamen-zrt/
Plusz infók a portfolio.hu oldalról

 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Szia,

Hat, nem tunik racionalisnak, hogy az ingyen a tartalekosok rendelkezesere allo AK-63D-ket olcsobb lecserelni az uj fegyverre (amihez uj gyartosorok kellenek), mint a mar sorozatgyartasban levo Bren 2-re. Es foleg mint maradni AK-63D-nel.

Azt ertem, hogy NATO orszagokban keves geppuskat hasznalnak (a rajon belul csak golyoszoro van), de ezen a teren nem kellene lesulyedni a szinvonalukra.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
Szia,

Hat, nem tunik racionalisnak, hogy az ingyen a tartalekosok rendelkezesere allo AK-63D-ket olcsobb lecserelni az uj fegyverre (amihez uj gyartosorok kellenek), mint a mar sorozatgyartasban levo Bren 2-re. Es foleg mint maradni AK-63D-nel.

Azt ertem, hogy NATO orszagokban keves geppuskat hasznalnak (a rajon belul csak golyoszoro van), de ezen a teren nem kellene lesulyedni a szinvonalukra.

Az Arzenálnál fogják gyártani ha eljut odáig
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Nekem a Gestamen-es gépkarabély kimondottan tetszik! Tök jól néz ki! Dizájnosabb mint a CZ! Kérdés mit tud és mennyit bír?!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Szia,

Hat, nem tunik racionalisnak, hogy az ingyen a tartalekosok rendelkezesere allo AK-63D-ket olcsobb lecserelni az uj fegyverre (amihez uj gyartosorok kellenek), mint a mar sorozatgyartasban levo Bren 2-re. Es foleg mint maradni AK-63D-nel.

Azt ertem, hogy NATO orszagokban keves geppuskat hasznalnak (a rajon belul csak golyoszoro van), de ezen a teren nem kellene lesulyedni a szinvonalukra.
Gondolom azért mert a Bren2 drágább mint ez a magyar fejlesztés lenne, mondjuk nem tudom mennyiért veszi a HM, de amikor megmondtam a sportváltozat kisker árát (950 ezer) nagyon kikerekedett a CZ standon lévő fickó szeme (a repülőnapon).
Szerintem nem jó a több féle típuscsalád, legyen akkor egy (a Bren). Az AK-63D meg bármennyire is szeretem, de egy régi elavult konstrukció, eljárt felette az idő :(
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Honnan szedted ezt?
a137e0_5565feb8eb7b483a82a151213d5fca65~mv2.png

Mint lathato, 2 golyoszoro (M249) van a rajban, geppuska (olyan, aminek puskaloszere van) egy sincs.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Szia,

Hat, nem tunik racionalisnak, hogy az ingyen a tartalekosok rendelkezesere allo AK-63D-ket olcsobb lecserelni az uj fegyverre (amihez uj gyartosorok kellenek), mint a mar sorozatgyartasban levo Bren 2-re. Es foleg mint maradni AK-63D-nel.

Azt ertem, hogy NATO orszagokban keves geppuskat hasznalnak (a rajon belul csak golyoszoro van), de ezen a teren nem kellene lesulyedni a szinvonalukra.
A fegyver alkatrészeinek megmunkálása nem klasszikus sorozatgyártás. Egy CNC gép esetén ugyan abból az alumínium gépből egymás utáni 2 alkatrész is készülhet 2 teljesen különböző fegyverhez.
Az AK-kat nem azért váltják le, mert szarok voltak, hanem mert átállunk fullban a NATO lőszerekre.
A cseh fegyverekhez képest pedig a licence díjat nyered meg, valamint nekem úgy tűnik, mintha kicsit kevesebb anyag kellene ezekhez a fegyverekhez. Ok, lehet, hogy csak pár dkg, de sok fegyvernél sokra mehet.
Mondom, hogy nem akarok előre inni a medve bőrére, de nekem járható útnak tűnik ez a rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Mi a racionális érv arra hogy 2 éve megvettünk egy komplett családot, a CZt pisztoly, SMG, karabely és BR.... elkezdjük vele felszerelni a csapatokat, majd kifejlesztunk mi egy újabb csaladot de mi a fasznak??? Kinek? Hova??? Raadasul ótvar egy szlovák KolArms utóerzese van, ami egy kalap szar és még azt mérik írni hogy 21. század??? :) amikor már majdnem azt hiszem hogy mivan akkor rájovok hogy mégsem..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Mi a racionális érv arra hogy 2 éve megvettünk egy komplett családot, a CZt pisztoly, SMG, karabely és BR.... elkezdjük vele felszerelni a csapatokat, majd kifejlesztunk mi egy újabb csaladot de mi a fasznak??? Kinek? Hova??? Raadasul ótvar egy szlovák KolArms utóerzese van, ami egy kalap szar és még azt mérik írni hogy 21. század??? :) amikor már majdnem azt hiszem hogy mivan akkor rájovok hogy mégsem..
Fröcsögés helyett olvass tovább. Portfolios cikk bammeg! :mad:
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 955
113
Ezekben mennyi a valódi saját fejlesztés igazából? Gondolom a cső, tusa, markolat, sínek stb. azok készen beszerzettek. A tok, zár, gázelvételi rendszer saját egyedi gyártmány?
Mondta egyikük, hogy a csövet honnan veszik, de elfelejtettem.
Azon kívül semmit. Hamarosan úgy néz ki azt sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby